Software-update: Total Commander 10.51 RC2

Total Commander logo (75 pix)Versie 10.51 RC2 van Total Commander is uitgekomen. Dit programma kan als vervanging voor Windows Verkenner worden gebruikt. Doordat het beeld in tweeën is gesplitst, is het eenvoudig om bestanden te kopiëren, maar het programma kan veel meer. Zo zijn er diverse manieren om bestanden aan te passen, zijn een ingebouwde ftp-client en een multirename-tool aanwezig, en is er ondersteuning voor een groot aantal compressieformaten. Verder kan de functionaliteit met plug-ins worden uitgebreid. Versie 10.51 is een zogenaamde bugfix-release die voornamelijk kleine problemen verhelpt, maar ook enkele nieuwe mogelijkheden toevoegt.

Total Commander 10.51 release candidate 2 is available now!

Release candidate 2 only corrects errors, but there are also a few new functions. Complete list of changes.

New functions in Total Commander 10.51
  • Button bar, start menu: New parameter %Q turns off automatic quotation marks around certain parameter combinations like %P%N
  • Verify checksums: Support extension .bk3 for Blake3, and arbitrary length Blake3 checksum verification
  • OneDrive folder: Show green overlay icon with checkmark for files which are marked for always being available offline
  • Lister, Compare by content: Support side scrolling by tilting mouse wheel left/right (only supported by some mice)
  • Multi-rename tool: New placeholder [X] inserts text from the clipboard
  • Synchronize dirs: Show yellow progress bar in task bar when done and the comparison took longer than 10 seconds

Total Commander

Versienummer 10.51 RC2
Releasestatus Beta
Besturingssystemen Windows 7, Windows XP, Windows Server 2003, Windows Vista, Windows Server 2008, Windows Server 2012, Windows 8, Windows 10, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Windows 11
Website Ghisler
Download https://www.ghisler.com/1051_beta.htm
Bestandsgrootte 5,86MB
Licentietype Shareware

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

17-08-2022 • 15:25

17

Submitter: 1DMKIIN

Bron: Ghisler

Reacties (17)

17
17
10
0
0
5
Wijzig sortering
Blijft voor mij het favoriete programma om met bestanden te werken 👍
Heb nu versie 10.00 vind dat wel een mooi rond getal, dus voorlopig hou ik dat maar even zo 🙂
De meeste aanpassingen van deze versie doen mij niet zoveel, dus voorlopig even goed zo 🙋
Blijft voor mij het favoriete programma om met bestanden te werken 👍
Heb nu versie 10.00 vind dat wel een mooi rond getal, dus voorlopig hou ik dat maar even zo 🙂
De meeste aanpassingen van deze versie doen mij niet zoveel, dus voorlopig even goed zo 🙋
Prima hoor, maar de detail-changelog van enkel verbeteringen/fixes tussen 10.00 en (om bij een half rond-getal te blijven ;)) 10.50 lijkt me toch aanzienlijk de moeite ...temeer daar deze ook verbeteringen bevat die je wellicht wél aanspreekt binnen functies van versie 10.00 ;)
Vriendelijke tip van je 👍
Maar ik wacht op versie 11.00 🙂
Laat niet onverlet dat het een heel fijn programma is en het altijd het eerste stukje software is wat ik altijd installeer op een schone Windows install 🙂
Die komt waarschijnlijk pas ergens in juni 2023
Vriendelijke tip van je 👍
Maar ik wacht op versie 11.00 🙂
Graag gedaan hoor! Er is wel nog een 'kleinigheidje' - en hiervoor heb ik even de vrijheid genomen om even je activiteit te bekijken - eerste link was overigens meteen prijs ;)

Indien je veiligheid dus voorop stelt kan ik je andermaal vanuit m'n expertise - even vriendelijk en in se vrijblijvend bedoeld ;) - toch aanraden om de upgrade ernstig te overwegen. 'Pijnloos' ... geen idee - en niet in het minst beledigend bedoeld - of het nu een 'OCD, fetish of gewoon liefde' voor ronde getallen omvat ;) Misschien is het getal 12 dan voor menigeen nog 'ronder' dan 11. Maar dan kan dit vanuit een -eventuele- psychologische begrip wel van toepassing zijn, gegeven blijft dat intussentijd dreigingen almaar toenemen binnen de set-up. Er zijn ontelbare scenario's binnen het dagdagelijks leven te bedenken, dus zet ik hieromtrent een punt.

Tweede argument zal je wel bekend zijn: kosteloze upgrade.

Nu is het zéker niet zo dat versie 10.00 van TC in totaliteit gescand een gatenkaas omvat; maar zonder verder uit te weiden kan ik je in alle stilte (nu ja, meteen een projectie naar andere gebruikers) adviseren om het oprecht te overwegen (tenzij draaiende binnen VM's, ..) . Overigens hoef je absoluut géén verantwoording voor je keuze te ver(-ant)woorden, ook een reply hoeft niet :)

Gewoon je bovenstaande gelinkte gemoedsrust indachtig ... misschien toch het overwegen waard - voor jezelf én andere gebruikers (iets met bots en poorten enzo ...) ;)

In elk geval wens ik je nog véél jaren (rendabel) plezier met deze fantastische file manager!

@CAP-Team : idd, dat is circa volgens de geijkte roadmap :) Christian zal het zeker niet nalaten om tussentijds een hotfix te releasen indien echt noodzakelijk. Alleen gunnen exploits Christian niet alle tijd/mogelijkheden binnen een ratrace... je bent mee ;)
Ik neem denk ik ook een licentie op Total Commander.

Punt is namelijk dat zowel Q-Dir als Verkenner de onhebbelijke gewoonte hebben om mijn bestanden op "Vorige maand" e.d. te rangschikken nadat ik op de kolomkop "Bestandsnaam" heb geklikt en ik dan niet gelijk de eerste foto te zien krijg als ik het meest bovenste bestand aan klik.

Dat zijn dus programma's die op eigen houtje sorteren en daar heb ik een hekel aan.

Total Commander doet dit wel goed.

[Reactie gewijzigd door Uruk-Hai op 23 juli 2024 10:21]

Het is wel wat prijzig, maar je leven lang geldig en vaak als je het even mailt krijg je weer een licentie voor de volgende versie :)
Echt je koopt een stukje top software, wat je eigenlijk heel vaak gebruikt ;)
Het is wel wat prijzig, maar je leven lang geldig
Prijzig is érg relatief ...een pro-of intensieve thuisgebruiker (dan is de RO'I' van minder of geen belang uiteraard) haalt de eenmalige aankoop er theoretisch (mits uiteraard een beetje gewenning/tuning) op minder dan een half uurtje uit ;)
en vaak als je het even mailt krijg je weer een licentie voor de volgende versie :)
Je zou deze mail-request énkel dienen te sturen indien je echt nog een TC-licentie uit het jaar kruik (toen de dino's nog spraken ;) ) zou hebben. Anders dan dat hoeft er geen nieuwe licentie aangevraagd te worden :)
Echt je koopt een stukje top software, wat je eigenlijk heel vaak gebruikt ;)
Eens! Samen met 2 andere toppers van file managers hier dagdagelijks ettelijke uren binnen een etmaal. Het maakt dat 'prijzig' (voor mezelf althans) vrij vreemd klinkt na enkele decennia in gebruik ... ronduit peanuts indien je dit over jaren rendement zou delen...en dan nog extreem zwaar overschat. De peanuts! ;)

[Reactie gewijzigd door 1DMKIIN op 23 juli 2024 10:21]

Goede toelichting over de licentie
En prijzig, is voor iedereen anders, ineens bijna 50 euro kan een forse uitgave zijn, ook al is het goed besteed geld :)
Goede toelichting over de licentie
En prijzig, is voor iedereen anders, ineens bijna 50 euro kan een forse uitgave zijn, ook al is het goed besteed geld :)
Wat het financiële plaatje betreft, klopt. Ik tracht zeker rekening ( ;) ) te houden met het gegeven dat niet 'zomaar' iedereen over de middelen zou beschikken, ook al betreft het géén ettelijke honderden euro voor een eenmalige aankoop.

Anderzijds is er ook wat antropologisch 'aan den mensch' dat vaak niet komt te rijmen, zonder een milligram bevooroordeeld te willen polariseren. Maar de horeca zit bijvoorbeeld wel vaak opvallend vol met 'klagers' ;) Andermaal, zonder iemand te willen viseren...want het is en blijft minstens voor een deel van de bevolking oprecht hard. Dagdagelijks.

Beside that: mensen beslissen uiteraard zelf waar ze hun centen, dan wel vrijetijdsbesteding aan spenderen. Simple as that :)

Nu terug naar Total Commander ;) Het is weliswaar het 'verdienmodel', maar geen absolute vereiste om de so called demo van TC te gebruiken. Een nagscreen vanne-1-2-3 en men heeft de volledige functionaliteit, tot het afsluiten van TC.

Christian en admin-broer zijn geen sukkelaars, binnen een weliswaar (stevig) tanende markt van file managers. Op basis van licentienummers (zonder gaten) hebben ze een héél mooi centje opzij ;)
Er zijn mondiaal heel wat sympathisanten die uit eenzelfde sympathie een tweede, derde ... licentie willen aanschaffen, maar Christian is hierin duidelijk: gewaardeerd, maar schenk deze donatie aan bijvoorbeeld een goed doel...*mooi!*

Binnen deze filosofie zou je de effectieve aankoop even kunnen rekken (theoretisch -en voorlopig- oneindig). Maar het staat toch nét even netter om de dev (en broer) een aankoop te gunnen - zodra het kan voor een gebruiker :) Dat laatste ligt wellicht 'moeilijk' voor menigeen, maar ze verdienen het echt. Het zijn oprecht mooie mensen :)

Hetzelfde verhaal (het financiële luik) gaat overigens ook zowat op voor Donald Lessau, developer van XYplorer. De andere van de 'Big 3', Directory Opus omvat geen solo-dev en zij hebben vooralsnog geen lifetime licentie, maar voor de heavy users (bovenal zij die onder meer alles tot -letterlijk- in het oneindige naar eigen hand wilen zetten) ...ook de prijs zéker waard. Al is hier de (met upgrade-fee) geldbeurs wederom van doen bij een nieuwe main-release (inmiddels alweer 6 jaar geleden). De binnen dit topic genoemde -40% voor aanschaf DOpus Pro is overigens met een dagje verlengd, ter info. En XYplorer heeft de lifetimer doorgaans 2 x per jaar in aanbieding aan 50%; al zeker met Black Friday/Cyber Monday.

Bang for the buck, alle 3 genoemde FM-ers :) De (combi-)keuze is aan ieder individueel te bepalen.

Tot slot: voor een pro-gebruiker die deze tool althans kan inzetten voor het werk is het echt peanuts. Het is an sich zelfs niet bepaald discutabel, indien 50 euro niet kan qua aankoop ...dan klopt er iets niet met de beroepskeuze, respectievelijk het businessplan ;)

Een huis-tuin-keuken-gebruiker kan opteren voor geen extra file manager. Of een freeware variant. Of in het geval van TC een eeuwigdurend nagscreen. Dat laatste kom ik zeker niet eindeloos te promoten. Het is z'n prijs(-je) dubbel en dik waard. Het komt wel niet per se op een dagje aan. Da's evenwel geen synoniem voor enkele jaren...decennia ;)

Je hebt evenwel je TC-licentie, dus het bovenstaande is niet zozeer van toepassing op jou :*) ;)

[Reactie gewijzigd door 1DMKIIN op 23 juli 2024 10:21]

_/-\o_ _/-\o_
Christian en admin-broer zijn er miljonair van geworden :)
En dik verdiend wat mij betreft :)
Hm, de Windows versie van Directory Opus, dus. Wellicht interessant om toch eens uit te proberen...
Hm, de Windows versie van Directory Opus, dus. Wellicht interessant om toch eens uit te proberen...
DOpus is Windows-only, dus wellicht kom je nostalgisch te refereren naar het Amiga-tijdperk ;)
Total Commander is een ander beestje tegenover Directory Opus, maar het zijn beide géweldige tools. Indien je DOpus aangepast hebt tot in een vérre staat van 'gepimp' dan kan TC misschien wat 'koeler' lijken ... en ook de zoekfunctie binnen functies binnen DOpus en XYplorer is iets waar je tevergeefs op zoek zult naar zijn binnen TC. Maar laat je hierdoor niet afschrikken, TC leren kennen loont zéker ook!

Little offtopic: Voor de geinteresseerde fans van file managers: Directory Opus Pro 12 is vandaag nog aanschafbaar met 40% korting...
Ja, tegenwoordig is Directory Opus Windows only. Ik gebruik het echter nog steeds, dus het is voor mij niet enkel nostalgia: ik heb een Raspberry Pi 400 omgebouwd tot een native bootende Amiga 4000 met alles erop en eraan, dus ook DOpus. ;)
Windows versie van Norton Commander!

NC was voor mij de eerste ervaring met een GUI. Daarvoor was het als klein basisschool jongetje vooral de command line gebruiken. Niet omdat ik een geeky IT figuur was, maar omdat dit gewoon de enige manier was voor mij om een computer te bedienen.

Windows commander heb ik nog wel onder windows 98 dacht ik gebruikt, daarna uit het oog verloren. Op mijn MacBook en Rasberry heb ik wel Midnight commander staan.
Norton Commander wel van gehoord, maar nooit gebruikt. Zoals je wellicht af kunt leiden uit mijn eerdere reactie, was ik in die tijd nog een Amiga gebruiker. Ik ben pas sinds 1990 overgestapt op Windows.
Mag ik als alternatief Altap Salamander aanbevelen? In veel opzichten heel goede software. Compleet, goed doordacht, stabiel, instelbaar waar nodig. Dit is één van de weinige programma's waarvoor ik zou willen betalen. En dat heb ik dan ook gedaan in het verleden. Maar het is tegenwoordig helemaal gratis!
Nadelen:
- er wordt nauwelijks meer aan ontwikkeld 😔
- Unicode? UTF-8?! worden helaas vrijwel niet ondersteund...
- UAC? nee, dan moet je gewoon een instance As Administrator starten, want support is er verder niet
- je moet ergens in een forum een patch vinden om de crash van de dbviewer (voor csv's o.a.) te verhelpen
Toch kan ik niet zonder!

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.