Software-update: Ventoy 1.0.56

Ventoy logo (72 pix)Ventoy is een opensourceprogramma waarmee zelfstartende USB-sticks kunnen worden gemaakt. De manier waarop het dat doet, is echter anders dan vergelijkbare tools. De USB-stick hoeft slechts eenmaal geprepareerd te worden en daarna kunnen net zoveel ISO-bestanden op de stick geplaatst worden als er vrije ruimte is. Ventoy maakt zelf automatisch een bootmenu aan voor de aanwezige ISO-bestanden. Ondersteuning is aanwezig voor zowel UEFI- als legacy-boot en het is getest met meer dan 760 verschillende ISO-bestanden. De changelog voor versie 1.0.56 ziet er als volgt uit:

Changes in Ventoy 1.0.56:
  • Add Ctrl+H hotkey for help.
  • Add VTOY_HELP_TXT_LANGUAGE option in Global Control plugin. Notes.
  • Add Ctrl+M hotkey for file cheksum. Notes.
  • Add timeout option in Auto Install plugin. Notes.
  • Add support for Eset SysRescue image file. (#1162).
  • Fix the long delay when boot tails in UEFI mode.
  • Languages.json update
New image support (total 760+)
  • eset_sysrescue_live_enu.img (Legacy + UEFI)
  • dfly-x86_64-6.0.1_REL.iso (Legacy + UEFI)

Ventoy

Versienummer 1.0.56
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Linux, Windows 8, Windows 10, Windows 11
Website Ventoy
Download https://github.com/ventoy/Ventoy/releases/tag/v1.0.56
Bestandsgrootte 12,91MB
Licentietype GPL

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

22-10-2021 • 16:42

8

Bron: Ventoy

Update-historie

18-08 Ventoy 1.1.07 22
21-02 Ventoy 1.1.04 10
12-02 Ventoy 1.1.02 1
10-02 Ventoy 1.1.01 10
22-01 Ventoy 1.1.00 14
06-'24 Ventoy 1.0.99 6
05-'24 Ventoy 1.0.98 9
01-'24 Ventoy 1.0.97 10
10-'23 Ventoy 1.0.96 13
08-'23 Ventoy 1.0.95 6
Meer historie

Reacties (8)

Sorteer op:

Weergave:

Het gemak en de bruikbaarheid van ventoy is rond uit prachtig. Tot nu toe nog geen enkele keer problemen gehad om de USB stick te starten nog een ISO. Het gemak is om een ISO simpelweg te kopiëren naar een stick en er meteen te kunnen werken is met geen pen te beschrijven.
Windows wil bijna nooit hier. Linux distributies wel.
Net 3x win11 gedaan hiermee. Zonder problemen. Je moet wel gpt partities maken geloof ik
Ja ik weet het. Heb me eigen suf zitten rommelen met het wegschrijven en in de bios. Niets hielp. Voor Windows 11, maar een apart sticky. Op.zich hoort dat ook met virussen :P
Secure boot issue in de hardware setup?
Nee ook aan en uit geprobeerd. Snap het nog steeds niet. Nu merk ik wel vaker dat USB booten nog wel eens een dingetje is bij meer mobos. Zeker vroeger, maar met secure boot zijn we weer terug bij af.
Super makkelijk programma. Ventoy installeren, 5 seconden. Daarna ISO's naar je stick kopiëren en dat was het al. Klaar voor de boot. Daarnaast kun je de overige ruimte op je stick gewoon blijven gebruiken als data storage.
Je kunt ook een persistent mode inschakelen waardoor je de life Boot Image als Gewinner Werk Image kann gebruiken. Der programma's die je installeert blijven dan in de persistent mode gewoon bestaan. Je hoeft ze dus niet steeds te installeren. Het mooie van Ventoy is dat je de persistent image zoo groot kan maken als je zelf wil. Ideaal.
Beste boot programma tot nu toe. Tried them all.
Leuke tool, tot nu toe enkel YUMI en Rufus gebruikt. Yumi kan wel eens mis gaan, ga deze een keer een kans geven.

Vraag me af of er iets gelijkaardigs bestaat voor PXE boot (met automatische image detectie)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.