Software-update: Media Player Classic - Home Cinema 1.9.11

Media Player Classic logo (75 pix)In juli 2017 is versie 1.7.13 van Media Player Classic - Home Cinema uitgekomen en gaven de ontwikkelaars aan dat zij verder geen nieuwe versies meer uit zouden brengen. De broncode is echter open source en een ontwikkelaar die onder de naam clsid bij de website Doom9 bekendstaat en zelf lange tijd bij mpc-hc betrokken was, brengt nu af en toe nieuwe 'onofficiële' versies uit. Deze bevatten voornamelijk kleine verbeteringen en ook worden altijd de laatste versies van de LAV Filters en MediaInfo meegeleverd. De changelog voor versie 1.9.11 is hieronder te vinden.

Updates:

  • LAV Filters version 0.75-2-gddef5
  • MediaInfo DLL version 21.03

Changes/additions/improvements:

  • Added basic support for embedded WebVTT subtitles
  • Seek preview window now uses same aspect ratio as the video
  • After long pause (> 10 min) or hibernation, the player now performs a seek to current position before resuming. This re-initializes the video decoder, and hopefully solves a hang/crash on certain systems (with buggy graphics driver).
  • Some improvements for the youtube-dl functionality. It now also supports DASH manifest URLs.

Fixes:

  • Fixed subtitle regression that could cause subtitles to be skipped in certain situations when multiple lines were visible
  • Fixed issue with seeking to nearest keyframe
  • Fixed issue where the seek preview window broke the "always on top" functionality
  • A few other small fixes

Media Player Classic - Home Cinema screenshot (620 pix)

Versienummer 19.11
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Windows 8, Windows 10
Website Doom9
Download https://github.com/clsid2/mpc-hc/releases/tag/1.9.11
Bestandsgrootte 16,92MB
Licentietype GPL

Reacties (3)

Sorteer op:

Weergave:

Heerlijke mediaspeler. Ik gebruik hem nog via de K-Lite Mega Codec Pack die deze speler installeert met een heleboel codecs waaronder obscure als Real Video en Apple Quicktime.
In mijn geval dezelfde manier inderdaad, met K-Lite is het een geweldige speler die echt alles slikt zelfs zaken waar VLC laat mee is of problemen mee had (Op het afspelen van DVD na dan, daar is VLC weer sterker in). Standalone zou ik hem dan weer niet installeren, dan laat je toch de kracht van de codecs en de filters die je bij K-Lite er bij krijgt vallen en voor mij ook belangrijk de thumbnail ondersteuning van de video formaten.

Als totaal pakket met K-Lite Mega een absolute aanwinst voor je PC, maar voor de gene die geen codec pack willen gebruiken lijkt VLC mij nog steeds de betere keus.
Ik gebruik hem nog steeds om de DVD-structuur te testen na aanpassingen. Als MPC het kan (kon) afspelen, dan kon elke DVD-speler dat ook zonder problemen. Ik vind ook het informatievenster handig om te zien welke DVD-title MPC op dat ogenblik afspeelt. Toch is er destijds iets veranderd tov de oude MPC: soms staat het beeld op zwart of stil op het laatst gespeelde frame, als het DVD-menu aangeroepen wordt vanuit een eerdere VTS (na het afspelen van die sequentie, voornamelijk bij NTSC DVD's). Vandaar dat ik ook een ouwe MPC nog geïnstalleerd heb staan naast MPC-HC.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.