Software-update: StartIsBack++ 2.9.9

StartIsBack logo (75 pix) Versie 2.9.9 van StartIsBack++ is uitgekomen. Dit programma voegt een startknop en een startmenu aan Windows 8 en 10 toe, die werken zoals dat het geval was in Windows 7 en eerder. Zowel het uiterlijk als de functionaliteit is geheel naar persoonlijke smaak aan te passen. De versie met een plus aan het eind is voor Windows 8.1. De versie zonder plus is geschikt voor Windows 8. Heeft het programma een dubbele plus aan het eind dan is het voor Windows 10 bedoeld. Een licentie voor het programma kost vier, zeven of tien dollar en mag daarvoor op een, twee of drie computers worden gebruikt. Versie 2.9.9 voegt ondersteuning toe voor de aanstaande als 21H1 aangemerkte voorjaarsupdate van Windows 10:

Changes in version 2.9.9:
  • Support for Windows 10 21H1

StartIsBack

Versienummer 2.9.9
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 10
Website StartIsBack
Download https://s3.amazonaws.com/startisback/StartIsBackPlusPlus_setup.exe
Bestandsgrootte 1,44MB
Licentietype Betaald

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

11-03-2021 • 15:29

32

Bron: StartIsBack

Reacties (32)

32
30
25
5
0
5
Wijzig sortering
Ik gebruik nog altijd ClassicShell, maar dit ziet er toch wel een stuk netter uit met die icoontjes.
Helaas kost dit programma wel geld en is Classic Shell gratis.
4 dollar voor een oneindige licentie en ondersteuning is geen geld.

Tuurlijk is gratis goedkoper maar voor 4 dollar zijn de mensen die er aan werken ook weer blij en dat is de prijs van een biertje in de kroeg die nu toch dicht is.

Als je het een jaar gebruikt is het nog geen 35 cent per maand. Langer en het wordt zelfs nog minder.
Klopt. Was dit eigenlijk vergeten en gebruik meestal openshell. Maar dit ziet er inderdaad netjes uit en heb dus zonet een licentie gekocht. 4 USD is peanuts voor iets dat je dagelijks gebruikt.
Leuk hoor maar je zit wel met telkens licentie activeren bij een reinstall o.i.d. en elke keer heb je internet verbinding nodig.

Je zit gewoon aan de KLAUT vast tenzij je gaat klooien met bestanden/registry om backups te maken van je activation status en zelfs dan geen garantie voor succes.
Classic Shell wordt al tijden niet meer door de maker bijgewerkt. Plus ik vind het te veel toeters en bellen hebben. Dit programma kost maar 4 euro voor lifetime en is mijn inziens veel beter. Vooral om het feit dat het zo simpel is. Ook merk je qua performance echt geen verschil terwijl CS toch nog wel eens hapert.
Klopt dat Classic Shell niet meer bijgewerkt wordt, dat is doorgegaan naar Open Shell. Die draait probleemloos op 20H2.
Altijd fijn om een XP style startmenu te kunnen instellen, waarbij je gelijk een overzicht hebt van alle programma’s en uiterlijk is ook helemaal naar wens in te stellen. Ik vind het zo goed werken dat ik me niet verdiept heb in betaalde alternatieven. Wat is het voordeel van dit programma boven Open Shell? Dat is ook simpel en nog nooit een hapering gehad. Eerste keer dat je het installeert en op de startknop klikt wordt je gevraagd hoe je het ingesteld wilt hebben en daarna werkt het.
Ben ik de enige die het niet kan schelen hoe dat start menu eruit ziet? Ik ram altijd op de windows toets, tik de eerste 3 letters in van het programma dat ik wil hebben en dan ram ik op enter. klaar...
Ik weet vaak niet wat ik wil openen. Een van mijn software synths, maar namen als DX7, CZ80 of Stage73, daar kom ik uit m'n hoofd niet op. Dan heb ik liever een mapje VST-instrumenten in mijn startmenu met daarbinnen per type gesorteerd de applicaties. Verder wil ik de indeling van het startmenu in Total Commander kunnen samenstellen en indelen door .lnk files van locatie te wijzigen. Zodra dat alles kan in het nieuwe startmenu, ben ik om. Het maakt me niet uit hoe het eruit ziet. Maar ik wil graag dat het kan doen wat ik ermee wil.

[Reactie gewijzigd door pmeter op 22 juli 2024 16:56]

Eigenlijk kan je met de ingebouwde functionaliteiten van het startmenu alles al doen wat je beschrijft. Zie zeker ook: https://www.windowscentra...our-start-menu-windows-10

In het laatste puntje staat zelfs hoe je zelf terug kan gaan naar de classic shell zonder third party apps.
Bij een herinstall van mijn pc heb ik de indeling van mijn startmenu al klaarliggen van de vorige installatie. Na het installeren van de programma's zet ik die directory structuur in mijn user map en dan is de indeling van mijn startmenu al grotendeels voor elkaar. Het nieuwe startmenu inrichten met submappen klinkt nogal muis intensief en moet bij elke herinstall opnieuw.
Dank je wel. Daar ga ik eens naar kijken.
Om dat de meeste mensen bij het typen van wat letters niet het juiste resultaat krijgen om dat windows search ruk is.
Ik heb nog nooit problemen met search gehad. Oké, de resultaten van Bing zijn matig, maar vaak kan ik wel vinden wat ik zoek. Ik ben echter geen developer of anderszins werkzaam met code, libraries en al die dingen. Dan kan ik het me nog wel voorstellen dat je dingen zoekt die search niet kan vinden.
Ik weet nog dat als je vroeger naar conf zocht je configuratiescherm kreeg maar als je naar confi zocht dan kreeg je het niet. Gelukkig is dit opgelost.
Ik ook niet vind altijd alles wat ik wil als ik zoek, verder heb ik bepaalde zaken vast gepint die vaak open als tegeltje.
Bing weet ik niet als iets op internet wil zoeken open ik browser wel.
Dat is idd absoluut zo onzettend suf aan windows. Erger me er kapot aan.
Heb je al je search locations geoptimaliseerd? Dat scheelt een hoop.
Ik gebruik sinds een tijdje PowerToys Run voor eigenlijk alles. Lijkt een beetje op de feature die MacOS ook heeft, waarbij je naar alles op je PC kan zoeken en dat meteen kan openen/opstarten.

Verder is het start menu van Windows 10 gewoon goed te gebruiken, dus zo'n 3rd party tool is helemaal niet nodig
Verwijderd @Oon11 maart 2021 19:11
Niet nodig, maar geeft wel lekker overzicht. Ik vind het prettig om gewoon naar een applicatie te kunnen scrollen enz... Heb er zoveel op staan, en kan er niet altijd op komen hoe iets heet.
Nouja, precies dat kan in het Windows 10 startmenu ook, als je dat zo instelt.
Dit is hoe mijn startmenu eruit ziet, ik kan in die linkerkolom scrollen of gewoon typen om te zoeken. Het enige verschil is dat rechts ook een aantal snelkoppelingen staan die je bij het oude Windows startmenu niet hebt
Dat doe ik dus ook. Ik hoef helemaal geen menu zolang de search maar goed is.
Mij ook niet, ik vind dat van W10 wel mooi, helemaal als je al die tiles rechts weg haalt. Wat ik wel jammer vind is dat je niet meer via rechtermuisklik het menu ziet dat je in Win XP en eerder wel had. En ook dat je niet meer 1 lijst hebt maar met letters er tussen. Iets verslepen naar een andere map gaat ook niet. Mogen ze wel eens aanpassen.
voor veel wel, maar niet voor de dingen die ik vaak gebruik die zitten in het start menu of op de taakbalk. Maar verder boeit het me weinig, ik ben allang gewend aan win 10 en ik was helemaal niet zo'n fab van de oude layout, daar kon ik nooit wat vinden. Geef mij maar een goede search.
Beter Open shell, en dan is het nog gratis ook :)
Gratis betekent niet per definitie beter, gewoon start menu van win10 geen extra software ook gratis dus nog beter :).
Ik heb nog ten tijde van Windows 8 twee licenties voor StartIsBack gekocht (voor thuis en voor werk). Koste me toen 3 dollar per PC. Acht jaar later brengt de programmeur nog steeds gratis updates uit. Het is met afstand de meest gelikte, soepelst werkende Start Menu-vervanger. Ik vind het fijn dat ik een Start Menu heb zonder poespas, een die er jaar in, jaar uit hetzelfde uitziet. En als ik het normale Windows Start Menu nodig, kan dat ook nog steeds. Ik ben hier nog steeds blij mee.
Bij het kopen van een laptop oid krijg je een OEM licentie wat in feite een heel stuk goedkoper is dan een losse consumenten licentie van Windows. En voor 99% van de gebruikers gok ik dat het huidige startmenu prima is, jouw indruk dat het niet werkbaar is zonder derde partij tools is een beetje ver gezocht
Misschien moet je eens leren om mensen in hun waarde te laten, en niet JOUW waarheid als een generieke waarheid neer te zetten. Zeker als het om zoiets subjectiefs gaat als: wat is een goed startmenu. Dat is heel persoonlijk en ik mis bij jou het inlevingsvermogen om dat te snappen.
Niet iedere verandering is een verbetering hè. En al is iets voor de één een verbetering, dan is dat vaak voor de ander zeker niet. Heeft niets met autisme of leeftijd te maken, maar gewoon met persoonlijke voorkeur.
Ik ben persoonlijk een groot voorstander van de Europese Unie omdat ik daar de voordelen van inzien, anderen zijn fel tegenstander. Persoonlijke voorkeur...

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.