Software-update: DivX 5.0.3

Er is weer een nieuwe versie van de bekende codec DivX. Ditmaal is versie 5.0.3 voor Windows uitgebracht waar weer het een en ander aan de kwaliteit is verbeterd. Linux en Macintosh-gebruikers zullen helaas nog even moeten wachten op deze nieuwe versie. De lijst met wijzigingen bevat de volgende punten:

New:
  • Support for interlaced video in the decoder. Preserving the interlaced fields of interlaced video may sometimes result in better video quality during playback.
  • New de-ringing post-processing algorithm. The new algorithm improves the perceived video quality during playback. It is activated when the post-processing level is set to Level 6.
  • Video Buffer Verifier (VBV) model (one and two pass encoding).
  • The VBV ensures that the maximum peak bit rate never exceeds either the user's inputted "maximum peak" bit rate value or/and ensures that the encoded stream never violates the buffer of an MPEG-4 compliant decoder.
  • Target bitrate. We aim to meet the user's requirements as accurately as possible here. This is directly related to filesize.
  • Good-looking video. Rate control should aim to produce the subjectively best quality video given other constraints. Consistency is important here as changes in quality are very noticeable and video is often judged by the worse quality segment in the whole sequence.
  • Nth Pass ? encoding.
  • New internal application programming interface (API).
  • The motion estimation algorithm is better optimized for High Definition resolutions (up to 1080p, or 1920 x 1080 pixel resolution
  • The pre-processing performance is now improved with with the IYUY 4:2:0 color space
    Changed:
  • Removed MP4creator and the MPEG-4 file output option due to some compliance issues. This will return in our next release once these issues are resolved.
  • Removed the Intelligent IVTC functionality due to persistent problems caused by lack of variable frame rate file format support.
  • Changed the block skipping threshold for high quantizers, which improves visual quality when high quantizers are used.
    Fixed
  • Fixed a bunch of little cosmetic bugs in the DirectShow decoder properties page.
  • Fixed a bug where the last P frame before an I frame was not displayed when Smooth Playback was selected.
  • Fixed a practically unnoticeable YUV->RGB16 color conversion rounding bug.
  • Fixed a bug that was the cause of some of VirtualDub's "Cannot Start Video Compression" errors.
  • Fixed a few issues with DivX 3.11 compatibility.
  • Modified the decoder to deal with a bug in the old OpenDivX encoder that set the scalability bit incorrectly in certain cases. The
  • DivX decoder can now detect this problem and play the content properly.
  • Fixed a problem where some rounding operations were not done toward zero, as is required by section 7.4 of the spec. This fixed an intra case in MPEG-2 inverse quantization.
  • Fixed a bug where some frames would be corrupted by an out-of-range error.
  • Fixed several rounding issues related to MMX/SSE/SSE2 optimizations.
  • Fixed an MMX bug in RGB32 color conversion.
  • Versienummer 5.0.3
    Besturingssystemen Windows 9x, Windows NT, Windows 2000, Windows XP
    Website DivX.com
    Download http://www.divx.com/divx
    Licentietype Freeware

    Door Bart van den Akker

    Nieuwsposter, Meukposter

    25-01-2003 • 13:59

    48

    Submitter: Crack

    Bron: DivX.com

    Update-historie

    06-'09 DivX 7.2.0 24
    03-'09 DivX 7.1.0 20
    01-'09 Divx 7.0 16
    01-'08 DivX 6.8 2
    09-'07 DivX 6.7 6
    06-'07 DivX 6.6 8
    01-'07 DivX 6.5 8
    10-'06 DivX 6.4 14
    08-'06 DivX 6.3 16
    06-'06 DivX Codec 6.2.5 10
    Meer historie

    Reacties (48)

    48
    48
    27
    1
    0
    0
    Wijzig sortering
    Anoniem: 76885 25 januari 2003 22:19
    Bij mij heeft ffdshow juist voor problemen gezorgt waar ik pas na HEEL lang zoeken achterkwam.

    Die Nimo pack gooit o.a die ffdshow ertussen, vervolgens pakt ffdshow vrolijk de XviD filmpjes op maar kan volgens mij de nieuwste Xvid codec niet helemaal 100% aan. Die Another Day en bijvoorbeeld LOTR TTT zijn van die Xvid formaten waar ffdshow een mooie puinhoop van maakt. Veel groene smurrie door je scherm en veranderingen in het beeld worden niet juist gerefreshed. Een grote puinhoop op je scherm!
    Zoeken naar een oplossing levert alleen op dat iedereen het oplost met het installeren van de nieuwste xvid codec, maar mooi niet dat dat hielp.

    Pas toen ik dat groene ronde icoontje in de systray aanvinkte en door de menu's heenfietste kwam ik een functie tegen waarin ffshow ook xvid compatible o.i.d. was. Na het HEEL SNEL uitvinken van deze optie speelde de film ineens wel met de nieuwste Xvid codec af, wat meteen super ging. :Y)

    Bij deze meteen een oplossing voor de tweakers die films hebben met vreemde groene 'ooze' door het scherm. :)
    Die problemen die jij noemt icm ffdshow heb ik juist als ik em niet gebruik.
    De corrupties in de 2cd LOTR: TTT loopt ffdshow gewoon overheen, in Red Dragon liepen de kleuren "uit elkaar" met de orginele codec en ffdshow speelde em perfect.
    Verder heb ik met de laatste paar xvid binaries van Nic dat de video blijft steken als je door de film seeked. Ook dat doet ffdshow beter.
    Laatste voordeel van ffdshow: je hebt veel meer mogelijkheden en speelt veel meer met een klein pakketje. Handig als je'm bij films op cd wil branden. Bijvoorbeeld DivX 5 is belachelijk groot (mede door die Playa zut :( ).
    Ik speel alle Divx/Xvid af via de ffdshow filter. Ben benieuwd of hier nu ook een update van komt...
    Je zegt het zelf al het is een filter, die draait dus boven op de codec en een update van ffdshow is niet nodig, tenzij er een aantal opties in zitten die apart aangezet moeten worden.

    Ik gebruik zelf ook ffdshow en ik ben er erg te vreden over (anders kon ik Die Another Day niet kijken :Y) die gaf alleen maar zwart met een grijze balk). Ik hoop zeker dat DivX blijven ontwikkelen, al hoewel ik heb gehoord dat de scene overstapt op XviD wat in mijn ogen ook een een hele mooie codec is!
    XviD wat in mijn ogen ook een een hele mooie codec is!
    Muah, valt wel mee hoor. Je moet wel een snelle CPU hebben, want op langzame pc's gaat ie haperen. Bovendien, als je gaat encoden zitten er (vind ik) te veel onnodige features in, die misschien wel eens verkeerd ingesteld konden worden.
    Bovendien, DivX ziet er beter uit, omdat daar bij veel veranderingen in het beeld, de details blurry worden. Zo zie je niet de lelijke details. Ik heb er ooit een hele dag voor uit getrokken om het verschil te testen, en mijn voorkeur gaat uit naar DivX. Het ziet er mooier uit, werkt makkelijker, íets kleinere filesize, gebruiksvriendelijker en meer mensen hebben die codec. Voor mij een duidelijke keuze ;) (Wilt niet zeggen dat XviD dan brak is hoor...)
    Mja, word beetje moe van mensen die 1 screenie van divx bekijken en 1 van xvid en dan zeggen welke het mooiste is.
    Doe een goeie test of test niet.

    Kijk hier voor een uitgebreide test.

    En onthou dat het nog altijd persoonlijk is welke je het mooiste vind...
    Niet echt representief om met The Matrix te testen anders, heeft een nogal speciale kleur over de hele film (alles is groen/bruinachtig).
    Handige link, bedankt.
    Erg duidelijk uitgelegd daar :)
    Je zegt het zelf al het is een filter, die draait dus boven op de codec
    Volgens mij is ffdshow niet alleen een filter maar ook een vervanger voor de Divx/Xvid codec (voor het decoderen dan). Kan het nu ff niet uitproberen door Divx de de-installeren want mijn PC is druk bezig met omzetten naar MPEG2.
    Klopt.
    Als je ffdshow hebt geinstalleerd hoef je geen decoder meer te installeren.
    Dus wel, ik in ieder geval wel......
    Mijn ervaring is dat die filters juist voor heel veel problemen zorgen. Vooral met XviD encoded films.

    Die Another Day werkt ook perfect met alleen de codecs.
    Anoniem: 73035 25 januari 2003 14:35
    En het werd tijd ook dat die DivX 3 compatibility gefixed werd. Ik heb hier zeker 4 files uit de 3 serie die alleen werken zonder geluid, tenzij ik DivX 3 onder de spinnewebben vandaan haal...
    En wat heeft divx nou weer met het afspelen van geluid te maken? Ik zou eerder eens kijken of je wel de juiste audio codec voor die films hebt geinstalleerd.
    Dat zou je denken ja, maar ik had hetzelfde probleem. En na het installeren van DivX 3 werkte t geluid weer perfect.
    Dat zou je denken ja, maar ik had hetzelfde probleem. En na het installeren van DivX 3 werkte t geluid weer perfect.
    Dat komt omdat ook de audiocodecs in het divx3.11 pakketje zitten, namelijk de wma 4 codecs van microsoft.
    Fixed a bug that was the cause of some of VirtualDub's "Cannot Start Video Compression" errors.
    Hmmm, dan toch DivX maar weer eens proberen. Sinds 5.02 kreeg ik bijna elke keer dat ik iets probeerde te encoden een error.
    Toen ben ik maar overgestapt op Xvid...
    DivX bevat naar mijn mening ook dingen die helemaal niet in een codec horen, bijvoorbeeld resizen en croppen, dat laat ik m'n frameserver wel doen.
    Aan de andere kant heeft Xvid wel weer een paar mooie opties, zoals het opgeven van ranges die in een lagere bitrate moeten worden gecodeerd (bedoeld voor de credits e.d.). Zoiets zou er bij DivX ook wel in mogen. Natuurlijk kun je met verschillende tools er wel voor zorgen dat dat gedaan wordt, maar dit vinnik juist weer iets wat wel in een codec thuishoort.
    Dit heb ik nou ook en met 5.03 werkt het ook niet zo te zien, heel raar, maar dan maar XviD voor mij, werkt even goed en is in sommige gevallen zoals deze zelfs beter, zeker sinds de nieuwe versie er is.
    Volgens mij draai je het een om. Voor zover ik heb kunnen vaststellen maakt XviD het juist waziger op de achtergrond, terwijl bij DivX artefacten ontstaan, waardoor het een bokkig effect krijgt.

    Miscchien heb ik 't verkeerd gezien hoot.
    zeg jij het maar.
    Anoniem: 49108 25 januari 2003 19:40
    Als je naar dicht bij zit en je zit divx te kijken of xvid dan zie je pas verschil maar als je 40 tot 60 cm van je monitor af bent zie je echt geen verschil . Of ligt dat aan mijn ogen ?
    B-)
    Anoniem: 18226 25 januari 2003 19:46
    Aha, eindelijk interlaced video behouden. Dit zou de kwaliteit goed doen, want als je de video moest deinterlacen had je bij snelle bewegingen vaak onscherp beeld op de plek waar de beweging plaatsvond.
    Wanneer ik op de website van divX naar de 'Download DivX Video 5.0.3 for Windows' pagina ga en ik kies er voor om DivX-Pro te downloaden (met adware support) dan krijg ik bij 99% een melding dat het bestand niet op mijn HD opgeslagen mag worden.
    Wanneer ik dan op OK klik, krijg ik een melding van mijn anti-virus pakket dat het bestand dat ik zojuist probeerde te downloaden een virus bevatte.
    De medling was:

    The Backdoor/IRC.Flood.D virus was detected in ......
    kunne jullie mij mischien helpen???;'(

    ik heb een xvid filmpje maar ik krijg geen geluidhem open met windows media player (9.0) dan gaat hij een codec downlaoden maar dan geeft hij een fout aan en dan krijg ik alleen maar beeld maar geeen geluid :(
    dus ik neem aan dat ik die geluidscodec niet heb. maar welke codec is dat dan en waar kan ik hem downloaden :?
    en met bs player doet hij het ook niet |:(

    P.S weten jullie mischien dan ook een betere speler voor divx/xvid??
    De audio kan ook OGG-Vorbis zijn. Heeft mij ook een keer veel zoekwerk opgeleverd: http://tobias.everwicked.com/oggds.htm

    Tool om te kijken welke formaten een AVI bevat: http://avicodec.duby.info/

    Als je een betere speler zoekt kijk dan es naar Zoom Player: http://www.inmatrix.com/files/zoomplayer_download.shtml

    Ik gebruik em sinds versie 2.90 als default player (nieuwe default skin ziet er gelikt uit 8-) ). Je kan zo ongeveer alles customizen en hij is perfect om films via TV-out weer te geven door oa aspect ratio correctie en zoom presets...
    Anoniem: 47068 25 januari 2003 16:37
    Divx werkt redelijk, jammer dat het niet alle codecs heeft. Heb nimo build 8 installed werkt redelijk.

    Heb eerst nimo installed en divx 503 erover, werkt ok, heb net new install gedaan, net nforce 2 mobo installed :D.

    Laat wel wat horen over prestaties, heb 2*512 ddr erin :y)
    Het is vrij logisch dat Divx niet alle codecs heeft, het is een codec, Die codec-packs zijn alleen maar samengestelde verzamelingen codecs, makkelijk voor een leek, maar persoonlijk installeer ik liever de losse codecs zelf, zodat ik weet wat ik heb, en niet afhankelijk ben van de manier waarop de codecpack is samengesteld.
    Anoniem: 41164 @Zer025 januari 2003 17:32
    Zijn er nog DivX codecs bij divx.com verkrijgbaar?
    De laatste die ik heb is 4.12.
    Je download gewoon 5.0.3 Free, en tijdens install zeg je dat je alleen de codec wilt installen (je zet divx-player dus uit).

    Op dit item kan niet meer gereageerd worden.