ConeXware heeft versie 14.01 van PowerArchiver 2013 uitgebracht. Dit archiveringsprogramma kan overweg met gangbare archiveringstypen, zoals zip, 7z, cab, lha tar, gzip, bzip2, rar, arj, arc en ace. Daarnaast kan het cd- en dvd-images lezen, zoals iso, bin, img en nrg. PowerArchiver is beschikbaar in een standaard-, een professional- en een toolbox-editie, met prijzen die lopen van 20 tot 45 euro.
De standaardversie geeft je een uitgebreid archiveringsprogramma. Professional voegt daaraan onder andere een back-upfunctie, een Outlook-plug-in en de mogelijkheid om iso-bestanden te maken toe. De Toolbox-uitvoering ten slotte, word geleverd met een eenjarige licentie voor BitDefender Internet Security, kan optische schijfjes branden, kan virtuele schijfstations aanmaken en is een sftp-client. Nieuw in versie 2013 zijn onder meer ondersteuning voor versleuteling via OpenPGP en het nieuwe RAR 5.0-formaat. Daarnaast is er integratie met de cloud-opslagdiensten van Amazon S3 en Microsoft Azure, en is het bewerken van zip-bestanden geoptimaliseerd om minder energie te gebruiken op laptops. Deze update bevat verder nog de volgende verbeteringen:
Updated UnRAR engine
Updated unRAR engine to latest build - improved speed for PPM codec extract speed by up to 40%.
Added OpenPGP HKP key server support
Added support for Open PGP servers, by supporting HKP protocol. Users can search and upload public keys to any HKP server, such as pgp.mit.edu.
Added support for non-standard ZIP files
Added support for some non-standard ZIP files (such as ones created by Dropbox).
Various fixes and improvements
Overall, over 20 various changes/improvements/fixes implemented.