Software-update: HostsMan 4.0 bèta 7

HostsMan logo (45 pix)Versie 4.0 bèta 7 HostsMan is uitgekomen. Een manier om malware en advertenties buiten de deur te houden is door de computers die deze content serveren te blokkeren. Dat kan door de ip-nummers van deze machines op te nemen in de hostfile en deze naar localhost te verwijzen. Het up-to-date houden van deze hostfile is best een tijdrovend klusje, maar daar kan HostsMan bij helpen. Dit gratis programma kan actuele lijsten van bekende websites als mvps-hosts ophalen en combineren met de al aanwezige hostfile. Verder kan het de hostfile controleren op foute, dubbele of kwaadaardige regels, is er een ingebouwde editor en kan de dns-cache worden geleegd. Het changelog van deze release ziet er als volgt uit:

Added:
  • Auto-Update is available again (admin privileges still required);
Changed:
  • Wildcard matching in Exclusion List;
  • More code refactoring;
  • Several UI tweaks;
Fixed:
  • Updater keeps reporting a new local update is available;
  • Some dialogs fail to show with classic theme;
  • AV when deleting comments in HostsMan Editor;
  • Sorting in Backup Manager;
  • Minor bugs.

HostsMan screenshot

Versienummer 4.0 bèta 7
Releasestatus Beta
Besturingssystemen Windows 7, Windows XP, Windows Server 2003, Windows Vista, Windows Server 2008
Website Abelha digital
Download http://hostsman.it-mate.co.uk/HostsMan_4.0.86_beta7.zip
Bestandsgrootte 2,03MB
Licentietype Freeware

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

14-07-2012 • 11:46

16

Bron: Abelha digital

Reacties (16)

16
16
15
0
0
1
Wijzig sortering
Anoniem: 126717 14 juli 2012 12:29
Ik heb een hostsfile van 2700 of zo regels. Heeft dit er meer?

Edit:
Never mind, deze heeft er veel meer. Ik heb hem op een Win7 systeem geinstalleerd, een zwik blocklists aangetikt, en hem zijn gang laten gaan.
De hostsfile was prompt iets over 1 MB. Vervolgens heb ik wat paginas geopend met irritante reclames, zoals cnn.com en een paar shady torrent sites, en ik zie geen verschil met Adblock aan of uit.
Dit is een aanrader, vooral als je hem op een mobiel apparaat kan gebruiken, dan scheelt het veel op dataverbruik.

Edit 2:
De gebruiker van die computer begon te klagen dat de pc erg traag was geworden, en dat veel dingen niet of slechter werkten. Dus de hosts file is weer terug naar de oorspronkelijke situatie.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 126717 op 23 juli 2024 01:12]

Lol mijn hosts file heeft nu 518.296 regels en is 15,6MB groot. :P
Editors Note: in most cases a large HOSTS file (over 135 kb) tends to slow down the machine.

To resolve this issue (manually) open the "Services Editor"
  • Start | Run (type) "services.msc" (no quotes)
  • Scroll down to "DNS Client", Right-click and select: Properties - click Stop
  • Click the drop-down arrow for "Startup type"
  • Select: Manual (recommended) or Disabled click Apply/Ok and restart. [more info]
  • When set to Manual you can see that the above "Service" is not needed (after a little browsing - when set to Manual) by opening the Services Editor again, scroll down to DNS Client and check the "Status" column. It should be blank, if it was needed it would show "Started" in that column. There are several Utilities that can reset the DNS Client for you ... [more info]
Editors Note: The above instructions are intended for a single (home-user) PC. If your machine is part of a "Domain", check with your IT Dept. before applying this work-around. This especially applies to Laptop users who travel or bring their work machines home. Make sure to reset the Service (if needed) prior to connecting (reboot required) to your work Domain ...

Important! If you are using Network Discovery then the DNS Client service is required and should not be set to either Manual or Disabled.

Possible Workaround for using the MVPS HOSTS file and leaving the DNS Client service enabled (set to: Automatic)

If you find after a period of time that your browser seems sluggish with the DNS Client service enabled you can manually flush the DNS cache
Close all browser windows ... open a "Command Prompt" from the Start Menu > All Programs > Accessories > Command Prompt
(type) ipconfig /flushdns (press Enter) Then close the Command Prompt ...

A better Win7/Vista/XP workaround would be to add two Registry entries to control the amount of time the DNS cache is saved. (KB318803)
  • Flush the existing DNS cache (see above)
  • Start > Run (type) regedit
  • Navigate to the following location:
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Dnscache\Parameters
  • Click Edit > New > DWORD Value (type) MaxCacheTtl
  • Click Edit > New > DWORD Value (type) MaxNegativeCacheTtl
  • Next right-click on the MaxCacheTtl entry (right pane) and select: Modify and change the value to 1
  • The MaxNegativeCacheTtl entry should already have a value of 0 (leave it that way - see screenshot)
  • Close Regedit and reboot ...
  • As usual you should always backup your Registry before editing ... see Regedit Help under "Exporting Registry files"
Ik gebruik zelf Spybot Search and Destroy. Ik weet dat deze ook bepaalde regels in de Windows hostfile plaatst tegen bijv. spyware.
Is er dan een voordeel om dit programma er bovenop te gebruiken? Misschien dat iemand mij kan adviseren over deze software want ik kan het zo snel nog niet vinden.
Mja, de software heeft misschien niet zo heel veel functie, behalve als je wat wilt veranderen.

Ikzelf stop altijd gewoon de lijst van MVPS in mijn hostsfile, heb je geen extra software nodig en het effect is hetzelfde.

Let wel: je kunt niet meer inloggen bij digid als je deze lijst hebt ingestalleerd; DigiD redirect via een of andere tracker site (statcounter dacht ik) als je inlogt. Hoe schandalig dat ook moge zijn, soms heb je het nog wel nodig, dus dan zul je die entry weer uit je hosts file moeten verwijderen.
Dit merkte ik zelf ook ja. Echter als je in de url-balk kijkt kan je zien waar de link heen verwijst, en gewoon het hele statcounter stukje eruit halen, dan werkt het weer. :)
Heb deze geprobeerd, en meteen weer verwijderd. Mijn hosts file was veel te groot geworden, gevolg: ik kon geen enkele site meer laden. Na veel gedoe het bestand kunnen herstellen, de editor in het programma zelf weekt namelijk ook niet (het opslaan werkte niet). Dus, proberen op eigen risico!
Als je een fatsoenlijke editor (geen Notepad dus) gebruikt zou het geen probleem moeten zijn om een hosts file van enkele MB's te hebben. Maar het formaat is natuurlijk niet ontworpen voor vele duizenden records; mocht je PC het echt niet trekken dan zou je ook een DNS-server kunnen draaien die deze lijst als uitgangspunt gebruikt en de rest forward naar een andere DNS-server. Zo heb ik het zelf op een bedrijfsnetwerk geconfigureerd. Voordeel is dat nieuwe PC's direct ook met deze lijsten werken en dat je ze maar op één plek hoeft bij te werken. Bovendien is de performance wel beter dan met een grote hosts-file.
Ik heb in het verleden wel met een groot hosts bestand gewerkt, maar mijn PC wordt er traag van. Enkele regels gaat wel, maar meer dan 1Mb moet het niet worden. Nu heb ik een Ad blocker in mijn browser (Opera) werkt super.
Ik werk nog steeds met een grote host file (15,6MB) en heb nergens last van.
Je moet natuurlijk wel je DNS service uit knaller.
Ad blocker is natuurlijk leuk om erbij te hebben maar helpt niet tegen programma's die naar huis bellen.
Anoniem: 198824 14 juli 2012 12:11
Ik gebruik sinds kort MVPS hosts, een echte aanrader om die mega vervelende pop-up ads te blocken, werkt perfect :)
Beter zelf doen dan een adblocker gebruiken , en daar is dit tooltje erg handig voor.
scheelt toch weer een add-on..
Goh, wist niet dat hier nog aan gewerkt werd, lang gebruikt op Win XP
Nu met add block niet nodig meer, en andere belangrijke regeltjes stop ik er zelf wel in de host file.
In hoeverre is dit een meerwaarde tegenover filteroplossingen zoals PeerBlock/PeerGuardian? In principe blokkeert die ook actief de toegang van ad en malware zonder dat je je systeem om zeep helpt met een belachelijk grote Hosts file.

@Nightswimmerr; ja, dat is het idee. PeerBlock is een filter; het past je Hostsfile niet aan.

[Reactie gewijzigd door Buggle op 23 juli 2024 01:12]

Anoniem: 164313 16 juli 2012 17:06
Ik gebruik zelf Peerblock en heb absoluut geen last van vertragingen. Hostsman heb ik nog niet getest om te kunnen vergelijken...
Los van alle uitleg en workarounds. ik verwachtte een tootlje dat gewoon netjes zijn werk deed lekker simpel en easy peasy. wat ik niet verwachtte is dat ik nauwelijks pagina's in kon laden en ik ook niet kon rebooten op de normale manier. ik heb via veilige modes de hosts file gereset en dit tootlje gebruik ik niet meer.
adblock doet het ook goed en geeft minder gezeik met zich mee.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.