Software-update: Apple iTunes 10.4

Apple iTunes 10 logo (75 pix)

Apple heeft versie 10.4 uitgebracht van iTunes. Met dit programma is het onder andere mogelijk om de muziek- en filmcollectie te beheren; muziek, films en tv-series via de onlinemuziekwinkel van Apple te kopen; cd's te branden en de iPod of iPhone te beheren. Apples iTunes is beschikbaar voor Windows XP en latere Windows-versies, en natuurlijk voor Mac OS X. In versie 10.4 treffen we voornamelijk verbeteringen aan voor Mac OS X en dan met name voor het gebruik op de nieuwste versie 10.7 Lion.

About iTunes 10.4

Mac
    iTunes 10.4 is now designed for OS X Lion. You can now use iTunes with OS X Lion's new Full-Screen App capability, which allows you to use iTunes and other without distractions. Navigate between your full-screen apps with a simple gesture.

    iTunes is now a 64-bit Cocoa application on OS X Lion and includes a number of important stability and performance improvements. Some iTunes plug-ins may no longer be compatible with this version of iTunes. Please contact the plug-in developer for an updated plug-in compatible with iTunes 10.4.
Windows
    iTunes 10.4 provides a number of important stability and performance improvements.
Apple iTunes screenshot (481 pix)
Versienummer 10.4
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Windows 7 x64, Windows XP, macOS, Windows Vista, Windows Vista x64
Website Apple
Download http://www.apple.com/nl/itunes/download
Bestandsgroottes 77,72MB - 90,23MB
Licentietype Freeware

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

21-07-2011 • 09:10

18

Bron: Apple

Reacties (18)

18
18
13
1
0
1
Wijzig sortering
iTunes is now a 64-bit Cocoa application on OS X Lion
Whoa wacht eens even - ze herschrijven de boel (eindelijk) van 32-bit Carbon naar 64-bit Cocoa, en het krijgt niet eens een nieuw major versienummer? Vroeger gingen ze bij een verandering van lettertype al over naar een volgende versie.

[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op 24 juli 2024 17:16]

Anoniem: 340068 @Dreamvoid21 juli 2011 10:23
[...]

Whoa wacht eens even - ze herschrijven de boel (eindelijk) van 32-bit Carbon naar 64-bit Cocoa, en het krijgt niet eens een nieuw major versienummer? Vroeger gingen ze bij een verandering van lettertype al over naar een volgende versie.
Niet herschrijven.. Ze halen het gewoon door een 64bits compiler
De overgang van 32bit naar 64bit is inderdaad alleen een kwestie hercompileren (hoewel er wellicht wat aanpassingen nodig zijn). De overgang van Carbon naar Cocoa vergt wel wat meer en het zou me niets verbazen als grote delen van oude C++ code in Obj-C herschreven zijn.
Niet noodzakelijk, je kan gewoon C++ blijven gebruiken voor Cocoa apps. Het is meer dat je alle API calls naar de Carbon API 1 voor 1 moet langslopen en omzetten naar Cocoa calls, de code heroptimaliseren (want de API's verschillen behoorlijk veel, Cocoa is veel meer high-level), en alle veranderingen debuggen en testen. Tis niet zoveel werk als compleet vanaf nul beginnen, maar alsnog een enorme klus: in feite mag je de complete GUI code herschrijven. Er zijn wel meer programma's geport naar Cocoa (Adobe CS4->CS5, Final Cut Pro -> FCP X) en dat was daar reden voor een nieuwe major versie.

Dit zet wel de deur open voor iTunes om eindelijk te profiteren van alle Cocoa goodies waar een Carbon app geen/moeilijk toegang toe heeft: Grand Central Dispatch, OpenCL, CoreImage, etc. En hopelijk betere threading, zodat ik gewoon muziek kan selecteren terwijl mijn tags worden geupdate of muziek wordt toegevoegd aan de library ipv dat heel iTunes bevriest. Nadeel is wel: nieuwe code = nieuwe bugs.

[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op 24 juli 2024 17:16]

Het is geen Google ;)


Toch zal ik me er zelf nooit toe zetten om dit programma te gebruiken. Veel te zwaar en omslachtig. MusicBee is tot dusver de lichtste Media player voor Windows die ik ken, zonder in te leveren op features.
Je hebt gelijk. Of toch half: iTunes op WIndows is een verschrikkelijke draak, en dat is ook met reden: Apple wil gewoon doen alsof WIndows ene slecht platform is, en schrijft iTunes daarom zo bloated mogelijk op dat platform. Als je een iPod hebt is het tenslotte je enige keuze.

Bewijs hiervoor is dat ze voor Safari blijkbaar wel de moeite doen een gewone Windows-UI te gebruiken, en Safari op Windows hangt ook niet zoals iTunes doet.

Op OSX vind ik het echter wel erg netjes werken. En deze update zal dat enkel verder helpen :)

@iedereen die denkt dat Apple dit neit doet omdat ze er neit mee zouden wegkomen: geloof je dat echt? iPods dommineren nu eenmaal de mediaplayer markt, en de iPhone doet hetzelfde met de smartphone markt. Veel gebruikers hebben gewoon neit de keuze om iTunes te dumpen.
De parallel die wordt getrokken met Microsoft die op dezelfde wijze Office op Mac zou kunnen sabboteren geldt dus deels niet: Office is het product dat je koopt. Werkt het niet fijn? Dan gebruik je een andere suite. iTunes koop je echter niet: het is een noodzakelijk kwaad bij een degelijk product, de iPod/iPhone. Dat degelijke product gaan maar weinig mensen dumpen door het 'kleine' ongemak genaamd iTunes.
Bewijs is, nogmaals, Safari: dit is wel een product op zich dat Apple wil pushen. En die UI is dus ook wel native geschreven, waardoor Safari vlotter loopt op Windows dan iTunes.

BTW, ik gebruik gewoon iTunes op Windows hoor. Dus ik weet wel waarover ik spreek: trage opstarttijd, extreem trage syncing (maar dat is ook op de Mac het geval), en gewoonweg slome interactie met aangesloten devices.
Doch blijf ik iTunes gebruiken: met een iPod touch kun je nu eenmaal niet anders. Gelukkig moet ik erg weinig syncen.
Overigens vind ik, itt vele andere tweakers, de featureset van iTunes wel perfect toereikend. Maar de performance is gewoonweg abominabel.

[Reactie gewijzigd door kiang op 24 juli 2024 17:16]

Anoniem: 314471 @kiang21 juli 2011 11:00
Safari op Windows werkte de laatste keer dat ik het gebruikte slechter op Windows dan iTunes op Windows. Ik heb op Windows jaren iTunes gebruikt zonder problemen, het is ook een kwestie van gewenning. Ik vond namelijk Windows Media Player erg beroerd omdat het destijds geen goede manier bood om je muziek te organiseren.

Overigens.. Het lijkt er op dat Microsoft het zelfde truucje uithaalt op de Mac, Excel is bij mij onbruikbaar, het crasht o.a. bij elke copy paste actie.

Voor zowel Microsoft als Apple geldt dat ze iets van compatibiliteit aanbieden. Ik vind het niet heel raar dat je je eigen platform voorrang geeft, zolang beide maar werkbaar zijn, iTunes is dat IMO wel.
Het kan een conspiracy zijn, maar het kan ook komen doordat een native Cocoa/Carbon OS X app gewoon sneller is dan het draaien van een geport Carbon/Cocoa framework op Windows, met daarop weer iTunes.
Apple wil gewoon doen alsof WIndows ene slecht platform is, en schrijft iTunes daarom zo bloated mogelijk op dat platform.
Dat lijkt me een beetje onzinnig. Als je een Windows-gebruiker hebt die nooit problemen met zijn computer heeft (zoals ik), die dan een Apple iPod koopt (zoals ik, 3 jaar terug), en dan iTunes installeert en ondervindt dat het superlomp loopt en er geen andere keuze is, wie krijgt dan de schuld? Juist, Apple.

Het altijd weer moeten oppoetsen en verwijderen van onbenodigde onderdelen (QuickTime, Update, MobileMe of hoe het dan ook heet) helpt ook niet mee.

Gelukkig ondersteunt FooBar de iPod Classic ook al een tijdje.
Ja zo kan je ook echt van alles een complot maken. Dat wat jij zegt is echt niet in het belang van Apple. Je kan hoogstens zeggen dat ze misschien minder tijd in de ontwikkeling stoppen, maar met opzet om zogenaamd Windows in het kwade daglicht te stellen? Kom, daar hebben zij zich alleen zelf mee, gezien er genoeg andere applicaties zijn die uitstekend met een iPod synchroniseren.
De vergelijking met Safari is volledig mank, volstrekt verschillende componenten dat kan je op geen enkele manier met elkaar vergelijken.

Nou moet ik zeggen dat ik iTunes op Windows altijd met veel plezier gebruikt is. Snel was het niet, maar ik vond het prima.
Waarom zou Apple dat doen? Als Apple dat soort truuken gaat uithalen kan Microsoft ook even een aantal Thread Sleeps inbouwen in Office for Mac. Apple is er ook helemaal niet bij gebaat om iTunes slecht te laten lopen op Windows. Ik zou persoonlijk eerder een andere telefoon of mp3-speler kopen dan te switchen naar een Mac (ik heb overigens wel een Mac) puur omdat iTunes daar beter draait.

Wat wel een beetje belachelijk is is dat Apple de Windows theme aan zijn kont lapt en er een OSX app van heeft gemaakt.

[Reactie gewijzigd door HerrPino op 24 juli 2024 17:16]

Eens. Hier ook een bijzonder tevreden MusicBee gebruiker. Itunes staat nog wel op m'n PC, met als enige functie het restoren van m'n Ipod als die om welke reden dan ook corrupt raakt.
De gemiddelde gebruiker boeit dat niet zoveel, die ziet geen nieuwe features, dus waarom dan een nieuw major nummer?
Voor Windows is het wellicht niet het fijnste muziekprogramma, maar op een Mac werkt het prima. Ik heb een library >80GB muziek en het werkt razendsnel op een 3 jaar oude MacBook Pro. Enige nadeel is de beperkte mogelijkheden om te taggen, maar met Doug's Applescripts for iTunes is het al een stuk prettiger.

Was bedoeld als reactie op Eonfge.

[Reactie gewijzigd door BugBoy op 24 juli 2024 17:16]

De performance van iTunes op Mac is er verder op vooruit gegaan, draait prima.
Inderdaad zijn er een aantal plug-ins die niet meer werken op deze versie, zoals Last.FM.
Grappig om op internet te lezen dat sommige developers verast zijn dat Apple nu al een volledig 64 bit versie uit brengt, waar men had gerekend dat dit pas bij versie 10.5 zou gebeuren. Deze staan nu letterlijk even voor blok.
Overigens lekker naïef gezien OSX Lion volledig 64 bits is en je er de donder op kon zeggen.
Lion draait nog wel gewoon 32-bit apps hoor :)
Lite version is ook al te verkrijgen ;

Klik

p.s. voor windooz dus. Wel in 32 en 64 bit versie

[Reactie gewijzigd door maartend op 24 juli 2024 17:16]

En wanneer komen ze nu eens met een 64-bit versie voor Windows? Ik weet dat er een 64-bit installer is, maar iTunes zelf is nog steeds 32-bit bij mij.

Overigens ben ik erg tevreden over iTunes op Windows hoor. Zeker vergeleken met Windows Media Player is het een verademing. Het is misschien niet het snelste programma, maar je kunt wel fijn je muziekbibliotheek bijhouden. Wat ik nog mis, is ondersteuning voor flac (ook op de iPod). Natuurlijk kun je alles omzetten naar alac, maar dat speelt weer niet goed op Linux (de laatste keer dat ik dat probeerde ten minste) en betekent dat je alles (handmatig) moet converteren.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.