Met de 785G weet AMD wederom een leuke chipset neer te zetten. Het is een functioneel platform met alles erop en eraan en, zoals uit de benchmarks blijkt, met behoorlijke prestaties. Ten opzichte van de 780G zijn de verschillen bescheiden; alleen bij het gebruik van meerdere cores in combinatie met de Phenom II lijkt de 785G toch een behoorlijke snelheidswinst te bieden ten opzichte van zijn voorganger.
Voor 780G-gebruikers is een upgrade dan ook meestal niet de moeite waard, maar wie nog een htpc of allround-computer moet samenstellen, zou zeker de 785G-borden moeten overwegen. Pluspunten zijn de hardware-acceleratie voor videoweergave en het beperkte stroomverbruik van het platform. De igp is niet erg geschikt om op hogere resoluties te gaan gamen, maar daar is de chipset ook niet voor bedoeld. Wie dat toch wil, zal nog steeds een losse videokaart moeten aanschaffen.
Met een gemiddelde prijs van zo'n 75 euro voor een moederbord met de 785G-chipset haal je een zeer compleet bord in huis. De moederborden met een 785G-chipset zijn inmiddels beschikbaar.

[Reactie gewijzigd door himlims_ op 8 oktober 2009 10:21]
Dus als je nu een AMD gpu koopt (igp of op aparte videokaart) dan kun je hem over ongeveer een jaar pas gaan gebruiken. Tegen die tijd is er voor dat geld wel al wat beters te koop, van zowel AMD als nVidia, kun je dus beter nog een jaar wachten of nu een nVidia kopen.Ik denk dat AMD drivers binnen nu en 1 jaar op een goed genoeg niveau zullen zijn om deze gewoon te gebruiken voor een linux HTPC.
Als er verder niets hoeft te gebeuren mischien niet, dan heb je iets gekocht dat te krachtig en onnodig duur is, echter als er op de achtergrond nog iets gedaan moet worden, bv een tweede HD decoderen of omzetten naar een ander formaat, of juist iets heel anders, bijvoorbeeld printopdrachten, dan wordt het een ander verhaal. Dan is die 5% opeens een indicatie van hoeveel er verder nog gedaan kan worden zonder dat de weergave van de hd-video gaat haperen. Ook bij monteren van geluid of video, of het tussendoor doorrekenen van effecten kan het zinvol zijn. Vooral dat laatste kon tot voor kort vaak niet in real-time.Mensen die trots melden dat tijdens het afspelen van een HD video de CPU een belasting heeft van 5% snappen het niet helemaal.
[Reactie gewijzigd door dispie op 8 oktober 2009 10:27]
Compiz uitzetten en je probleem is opgelostIk merk dat linux toch wat moeite heeft met .mkv files maar ook met dvd's je krijgt knipperingen in het beeld waardoor de achtergrond door je film heen komt ook heb je vaak last van strepen midden in het beeld.
Maar nu wordt er gewerkt aan de open source drivers =)@Rob Coops; hoe graag ik dat zou willen geloven (binnen 1jr goed niveau drivers) hoor ik dat al jaaren vanuit het amd/ati kamp. Gezien de positieve review hierboven, en de gunstige prijs wil ik wel een gokje wagen
[Reactie gewijzigd door BoZ_ op 8 oktober 2009 09:19]
[Reactie gewijzigd door johnbetonschaar op 8 oktober 2009 15:04]
[Reactie gewijzigd door TERW_DAN op 8 oktober 2009 11:47]
[Reactie gewijzigd door johnbetonschaar op 8 oktober 2009 13:51]
[Reactie gewijzigd door cohn op 8 oktober 2009 09:32]
Heej, daar zijn helemaal geen bewijzen voor.Ok, dus TERW_DAN heet eigenlijk Danny en is geen personage uit Star Wars
[Reactie gewijzigd door johnbetonschaar op 8 oktober 2009 11:27]
[Reactie gewijzigd door johnbetonschaar op 9 oktober 2009 10:25]
diverse soorten pci-e (x16, x8, x4, x1) en pci-sloten. Voor wie de igp voldoende presteert, ja wel makkelijk is, maar toch wat meer mogelijkheden wil, zou een mobo met deze chipset ideaal zijn als het full ATX was. Helaas zijn dergelijke mobos dan 'weer zeer zeldzaam tot niet bestaand. Je komt dan al snel weer uit op een full ATX mobo met een andere, duurdere chipset zonder igp of op een μATX-mobo met onvoldoende mogelijkheden.twaalf usb 2.0-poorten, zes sata 3.0-poorten, een aloude pata-poort en hd-audio
[Reactie gewijzigd door BeosBeing op 8 oktober 2009 09:55]
[Reactie gewijzigd door Aphax op 8 oktober 2009 10:31]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets E3 2013 Mobiele telefoons Google Sony Apple Microsoft Games Politiek en recht Consoles
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. onderdeel van De Persgroep, ook uitgever van Computable.nl, Autotrack.nl en Carsom.nl • Hosting door True