Vanaf vandaag kunnen ook Nederlanders in de Google Play Store e-books kopen. De functionaliteit wordt de komende uren en dagen uitgerold naar alle gebruikers. Een aantal grote Nederlandse uitgevers werkt samen met Google.
Het was in verschillende andere landen al mogelijk om e-books aan te schaffen via Google Play, waaronder België, maar in Nederland was de functionaliteit nog niet beschikbaar. Daar komt nu een einde aan, zo maakt Google woensdagavond bekend. Vanaf nu worden de deuren naar de boekendienst voor Nederlanders geopend; Google waarschuwt echter dat het enige dagen of uren kan duren voordat alle gebruikers de dienst kunnen benaderen.
Gebruikers die een e-book kopen, kunnen dat zowel via de Play-website als op hun mobiele telefoon of tablet openen. Eerder op woensdag wist Google nog niet aan te geven op welk niveau de prijzen in de winkel zullen liggen, maar Google zegt te proberen om scherpe prijzen aan te bieden. Welk percentage boekenuitgevers aan Google zullen betalen, is niet bekend: Google doet geen uitspraken over de contracten met uitgevers. Bekend is wel dat Google in Nederland samenwerkt met het centrale distributieplatform van uitgevers, het Centraal Boekhuis, evenals een aantal grote uitgevers, zoals Lannoo, Prometheus en House of Books.
Het gerucht ging al langer dat Google de e-bookfunctionaliteit ook naar Nederland zou worden uitgerold. Eind vorige maand gingen de deuren naar de boekendienst bovendien al open in België. Overigens ging ook het gerucht dat Google de mogelijkheid zou gaan aanbieden om e-books te verhuren, maar die mogelijkheid is er vooralsnog niet. Ook is het in Nederland niet mogelijk voor onafhankelijke auteurs e-books te plaatsen in de Play Store; uitgevers moeten een contract met Google sluiten om te kunnen meedoen. In Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk is het al wel mogelijk om losse e-books te plaatsen.