Chipfabrikant Intel zou in het laatste kwartaal van dit jaar een zogeheten 'speed bump', ofwel een snellere versie, van zijn Sandy Bridge E-processor uitbrengen. De nieuwe processor met een lga2011-voetje krijgt de aanduiding i7-3970X.
In de Sandy Bridge E-serie voor consumentendesktops is al sinds februari geen nieuwe processor gesignaleerd, maar Intel zou daarin voor het eind van het jaar verandering aanbrengen. In de loop van het vierde kwartaal zou de fabrikant, aldus website DonanimHaber, een snellere processor in de 2011-serie uitbrengen. De Core i7-3970X zou een standaardkloksnelheid van 3,5GHz krijgen, met turbo tot 4GHz.
Dat is standaard 200MHz sneller dan de huidige snelste processor uit de Sandy Bridge E-serie, de Core i7-3960X, die op 3,3GHz wordt geklokt. De turbosnelheid van die cpu is eveneens iets lager, met 3,9GHz. De 3970X heeft echter goeddeels dezelfde specificaties. De cpu wordt op 32nm geproduceerd, heeft 15MB L3-cache aan boord en beschikt over zes hyperthreading-cores. De tdp zou met 150W hoger dan de standaard-130W uitkomen en de ingebouwde geheugencontroller is vierkanaals. De prijs zou komen te liggen op het huidige niveau van de 3960X, die met de introductie va de 3970X in prijs wordt verlaagd.

[Reactie gewijzigd door moreasy op dinsdag 24 juli 2012 15:36]
[Reactie gewijzigd door Cobalt op dinsdag 24 juli 2012 23:22]
Nou ja, IBM komt over een maand of 2 met hun nieuwe POWER7+ modellen, alle beetjes helpen.Dit is meer vanuit een soort noodzaak om IETS uit te brengen zodat het lijkt alsof er constant beweging/verbetering is.
[Reactie gewijzigd door josipbroz op dinsdag 24 juli 2012 15:01]
[Reactie gewijzigd door A87 op dinsdag 24 juli 2012 13:19]
Starcraft 2 is vrij hard CPU-bottlenecked. Grafisch is het niet een heel erg revolutionair spel, dus voor een GPU is er niet heel veel te beleven. Maar gevechten met grote legers (vooral in 4 tegen 4, maar ook in kleinere games) trekken een hele zware koppel op de CPU omdat er van alles doorgerekend moet worden.Same here, zit met een GTX580 icm een Phenom II 955. Beetje overgelocked en ik moet volgens mij nog de game tegen komen waarmee de CPU de bottleneck is.
[Reactie gewijzigd door sdk1985 op dinsdag 24 juli 2012 13:47]
[Reactie gewijzigd door sdk1985 op dinsdag 24 juli 2012 15:50]
[Reactie gewijzigd door pc_pulsar op dinsdag 24 juli 2012 13:43]
[Reactie gewijzigd door sprankel op dinsdag 24 juli 2012 16:50]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Apple Microsoft Sony Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True