De app voor mobiel bankieren van ING Bank controleerde maandenlang het ssl-certificaat van de bank niet. Daardoor zou een man-in-the-middle-aanval mogelijk zijn geweest. Volgens de bank zijn er geen gevallen van fraude via de app bekend.
De app controleerde het ssl-certificaat van de bank niet, waardoor hackers een man-in-the-middle aanval konden uitvoeren. Dat meldt tv-programma EenVandaag op basis van bevindingen van beveiligingsonderzoeker Floor Terra. Of er inderdaad een aanval had kunnen worden uitgevoerd, lijkt onzeker. ING heeft meerdere lagen van encryptie ingebouwd.
De ING Bank heeft geen fraude geconstateerd met de app, zegt de bank in een reactie. "Sinds de lancering in november 2011 zijn er geen fraudegevallen geconstateerd. Natuurlijk willen we dat dit zo blijft. Een team van specialisten werkt iedere dag aan de verdere ontwikkeling van onze dienstverlening via de Mobiel Bankieren App om de veiligheid en het gebruiksgemak te kunnen blijven garanderen."
Inmiddels is zowel de iOS- als de Android-versie van een update voorzien, waardoor de man-in-the-middle-aanval niet meer kan worden uitgevoerd. Hoogleraar Computerbeveiling Bart Jacobs van de Radboud Universiteit Nijmegen snapt niet dat dit lek maandenlang in de app kon zitten. "Het is een blamage dat deze fout gemaakt is. Dit is een hele elementaire beveiliging waar niet aan gedacht is. Hierom wordt de ING in securitykringen hard uitgelachen." De ING-app kwam begin november uit voor iOS en Android.
Update, 16:08: Zoals tweaker Lupo1989 opmerkt, zit er meer beveiliging in de app dan alleen de ssl-verbinding. "Hierdoor kan er een man in the middle gedaan worden maar de informatie is alsnog onleesbaar doordat er twee encrypties erover heen zitten." It-consultant Mount Knowledge concludeerde eerder dat de encryptie er solide uitzag. "Er wordt niet vertrouwd op SSL of TLS. In plaats daarvan gebruikt ING een extra encryptielaag waarvoor het wachtwoord wordt afgesproken via het SRP protocol. Ook genereert elk mobiel device een eigen profileId en een public/private sleutelpaar." De enige theoretische kwetsbaarheid zat volgens die analyse in het registratieproces.
[Reactie gewijzigd door sygys op woensdag 21 maart 2012 14:58]
[Reactie gewijzigd door Orion84 op woensdag 21 maart 2012 15:01]
publieke wifi? nee hoor smartphone eigenaars die willen internetbankieren doen dat vaak via 3Gvaak gebruikt door smartphone eigenaars
Allemaal irrelevant als de app even de moeite neemt om het certificaat te controleren. Het hele idee is dat je het netwerk niet hoeft te vertrouwen, je hebt nooit de hele keten naar de bank onder jouw eigen beheer.Op publieke WiFi netwerken (vaak gebruikt door smartphone eigenaars) is het technisch gezien vrij eenvoudig om een MitM attack uit te voeren.
[Reactie gewijzigd door Sfynx op woensdag 21 maart 2012 15:09]
[Reactie gewijzigd door SuperflipNL op woensdag 21 maart 2012 15:16]
Het levert geen geld meer op en het staat er niet meer veilig, dat lijkt niet omgekeerd, dat is het wat mij betreft helemaal!Het principe van een bank was altijd vrij simpel. Mensen brachten hun geld naar de bank. Daar stond het veilig en de bank deed er nuttige zaken mee waardoor het geld vermeerderde. Tegenwoordig lijkt het welhaast omgekeerd. De betaalrekening levert meestal geen rente meer op en toen de Rabobank als eerste een vergoeding vroeg...
[Reactie gewijzigd door JDVB op woensdag 21 maart 2012 16:14]
Wij, als klant, uiteindelijk. Net zo goed als wij opdraaien voor de fraude/diefstal die gepleegd zou kunnen worden. Dan heb ik toch liever dat er geinvesteerd wordt in identifiers. Multi-factor authenticatie, enzo. Bottom line is dat waarschijnlijk een heel stuk goedkoper.En wie betaald al die identifiers?
Inmiddels is zowel de iOS- als de Android-versie van een update voorzien, waardoor de man-in-the-middle-aanval niet meer kan worden uitgevoerd.
AmenHierom wordt de ING in securitykringen hard uitgelachen.
Dus jij wil liever voor elke overboeking even langs je bank lopen? Of om je saldo op te vragen?Beter blijven banken gewoon banken.
Ja. Echt, heel echt raar.Vind je het gek dat hier fouten inzitten aan het begin?
[Reactie gewijzigd door pietjuhhh1990 op woensdag 21 maart 2012 15:12]
SSL is niet zaligmakend. Sterker nog: ook SSL is gevoelig voor een man-in-the-middle-attack.Men was in 2011 toch ook al met ssl bezig, kan me niet herinneren dat het iets uit de jaren 80 is ofzo.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Laptops Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True