Hoofdcategorieën
Device Settings

KPN kampt met grootschalige dns-storing - update

Door Joost Schellevis, vrijdag 3 februari 2012 17:07
Submitter: thijsvk, views: 47.849

Een grootschalige, landelijke dns-storing bij KPN zorgt ervoor dat vaste internetverbindingen, digitale televisie en digitale telefonie niet of slecht te gebruiken zijn. De storing kan worden omzeild door een alternatieve dns-server in te stellen.

KPN logo Op Twitter heeft KPN tegenover een klant bevestigd dat het om een landelijke dns-storing gaat. Waardoor de storing is veroorzaakt, is onduidelijk. In de loop van de avond moet het probleem zijn opgelost.

Veel gebruikers klagen op Twitter over niet-werkende internetverbindingen en soms ook over het falen van het televisie- en telefonie-signaal. De dns-problemen kunnen ook de oorzaak zijn van het gebrek aan digitale tv en telefonie: die verbindingen leunen eveneens op dns-servers om hostnames om te zetten naar ip-adressen.

Het probleem kan worden verholpen door een alternatieve dns-server in te stellen. Gebruikers kunnen bijvoorbeeld 8.8.8.8 van Google of 208.67.222.222 van OpenDNS gebruiken. Het instellen van een alternatieve dns-server is in ieder geval bij digitale telefonie echter niet mogelijk bij nieuwe KPN-modems.

Doordat het om een dns-probleem gaat, zouden analoge televisie en telefonie moeten zijn gevrijwaard van het probleem. Ook mobiele verbindingen lijken nog te werken.

Update, 18:32: Volgens KPN-woordvoerder Stefan Simons hebben de dns-problemen een halfuur geduurd en zijn ze rond vijf uur opgelost. Omdat de problemen regiogebonden waren, had niet iedereen er last van, aldus Simons. De televisie- of telefonie-problemen zouden niet door het dns-probleem zijn veroorzaakt, maar waardoor dan wel, is nog niet bekend.

Volgende 17:49 Prepaid-gebruikers KPN kunnen databundel afnemen
Vorige 16:38 Anonymous onderschept gesprek tussen cybercrime-detectives
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  5  »

Ja hier dus ook last van, valt hele tijd weg en nu doet die het dan eventjes.

Ik had er hier ook last van. Simpel opgelost door de DNS servers in te stellen naar die van Google.

Stappenplan (Windows 7, EN):
- Start knop
- Control Panel
- Network and Internet
- Network and sharing center
- (Links in menu:) Change adapter settings
- Kies je netwerk > rechtermuisknop > eigenschappen (properties)
- IP versie (4 of 6) en klik op "Properties"
- Kies "Use the following DNS server addresses"
- Gebruik de DNS adressen die je wilt. In mijn geval ga ik via Google: 8.8.8.8 en 8.8.4.4.
- Klik op "OK", nogmaals op "OK"
- Klaar

Als je geen internet hebt, heb je niks aan dit stappenplan hierboven maar als je Tweakers.net bijvoorbeeld via je telefoon of tablet bezoekt (via 3G) of ergens anders vandaan, dan is dit misschien wel handig. :)

Voor Mac gebruikers:
System Preferences > Network > Advanced > DNS, en dan kan je DNS servers toevoegen. Ervan uitgaande dat het slotje in de Network prefpane open staat.


Op beide OS'en kan het sneller als je CLI kennis hebt:

Windows:
Win+R -> cmd <enter> -> <some CLI command>

Mac:
CMD+Space -> Ter <enter> -> sudo echo "nameserver 8.8.8.8" > /etc/resolv.conf

Ik ben zeker van mening dat de GUI voor netwerk settings in Windows veel beter kan, maar het is een tikje onzinnig om maar direct een nutteloze Mac versus Windows trollpost neer te gooien.

Verder... conclusies 'maak' je niet, die 'trek' je. Ook in het engels. :z

Start, run, control netconnections
Personal favorite @ Windows XP en hoger

Start / Run / ncpa.cpl

Mac:
CMD+Space -> Ter <enter> -> sudo echo "nameserver 8.8.8.8" > /etc/resolv.conf
Nice try, maar de networkmanagementsystemen overrulen dat vanzelf weer.

Tja, bij windows kun je ook gewoon via de volgende stappen de instellingen wijzigen:

rechtermuisknop netwerk-icoon naast de klok en netwerkcentrum openen.
klik op lan-verbinding en eigenschappen.
dubbelklik op ipv4 en pas de DNS-instellingen aan.

zijn er maar 3 ;)
Trek je conclusie zou ik zeggen :)

ik tel er 4, maargoed.

Ik had er ook last van, maar wat ik raar vond, browser (safari, chrome, firefox) wilde niets doen omdat DNS niet werkte.

maar Runescape (swiftkit) wilde wel werken, en die zoekt ook gewoon de website op, of zoekt die dan direct op het IP van de servers ipv via DNS lookup?.

Ik tel er anders 9 stappen:
1. Rechtermuisknop
2. Netwerkcentrum klikken.
3. LAN-verbinding klikken.
4. Eigenschappen klikken.
5. Dubbelklikken op IPV4 (bij mij is dat één stap omdat mijn wieltje ingesteld staat op dubbelklikken; bij vele anderen zal men 2x moeten klikken... Dus gerechtvaardigd om hier twee stappen voor te rekenen).
7. Pas de DNS-instellingen aan.
8. Klik Ok.
9. Klik Ok.

Je ziet... 't Gaat niet om 't aantal stappen maar om hoe snel je zoiets zou kunnen aanpassen. Maak een regfile die de bewuste aanpassing doet in 't register (als ik even van Windows uitga). Vanaf daar is 't voor mij precies één stap: klik met mijn wieltje (=dubbelklik) op dat icoontje.

[Reactie gewijzigd door kimborntobewild op zaterdag 4 februari 2012 21:32]


Ik gebruik al tijden google DNS omdat ik altijd ruzie met mijn ziggo DNS had. Moet zeggen dat ik het idee heb dat ie ook iets sneller is...

Ik draai een lokale DNS cache die leaseweb's DNS servers raadpleegt :)

Dat klinkt ook als een goede oplossing. Maar Uniciteit en Wolfos gingen je voor in vertellen hoe je dat kunt instellen/regelen...
(Nog bedankt jongens!)

Ook ik merk bij Ziggo regelmatig dat de DNS hapert, dus ik ga dit zeker bij mij instellen.
Ik had het alleen in m'n router gedaan, kennelijk is het ook een goed/een beter idee om het in de computer zelf (ook) in te stellen.

waarom ook? 1 van de 2 is goed genoeg, meer is een beetje onzin. Zeker als je meerdere pc's in huis hebt op dezelfde modem/router lijkt me het een stuk simpeler om het maar eenmalig op die modem/router te hoeven doen...

of uiteraard openDNS;

http://en.wikipedia.org/wiki/OpenDNS

immers hoeft google niet alles te weten.

En zouden ze bij OpenDNS niks loggen? Loggen is toch een vrij standaard bezigheid.

Mag je uiteraard ook erbij vertellen dat Google DNS je DNS requests tracked.

Dus zo weet Google precies welke sites jij bezoekt. En daarop weer advertenties op basis van jouw bezoek gedrag tonen.

Het ene moment zit je op webwinkels van computer spullen en de volgende keer als je google bezoekt krijg je opeens advertenties van die vorige site die je zojuist bezocht had.
Rarara, hoe kan dat :)

Betere alternatieven zijn Level 3 DNS servers of die van OpenDNS, deze zijn net zo snel en betrouwbaarder met je privacy dan Google ooit zal zijn.

Level 3:

4.2.2.1
4.2.2.2
4.2.2.3
4.2.2.4

OpenDNS:

208.67.222.222
208.67.220.220

[Reactie gewijzigd door Phoenix_the_II op vrijdag 3 februari 2012 21:37]



Dat je er nu toevallig geen last van hebt, wil niet zeggen dat het op die manier omgaan met privacy van klanten niet ongewenst of zelfs gevaarlijk zou zijn. Als je echt wilt weten waarom, kan je het beste eens wat discussies teruglezen onder nieuwsposts van privacygevoelige onderwerpen. Erg leerzaam.

't Kan wel zijn dat je ze niet ziet door een adblockertje; maar toch wordt je IP-adres dan gelogd en gekoppeld op allerlei manieren bij Google.

Mag je uiteraard ook erbij vertellen dat Google DNS je DNS requests tracked.

Dus zo weet Google precies welke sites jij bezoekt. En daarop weer advertenties op basis van jouw bezoek gedrag tonen.
Bron, graag.
Het ene moment zit je op webwinkels van computer spullen en de volgende keer als je google bezoekt krijg je opeens advertenties van die vorige site die je zojuist bezocht had.
Rarara, hoe kan dat :)
Ja, duh. Uit dat verhaal is op geen enkele manier op te maken dat 't via DNS gaat. Deze shit gebeurt al jaren en werkt ook al jaren prima met gewone cookies van HTTP servers.

Paar details op http://www.pcworld.com/ar...dns_and_your_privacy.html, ze gebruiken de DNS gegevens niet voor advertentiedoeleinden en koppelen ook geen gegevens met Google accounts. Wel houden ze je IP adres een dag of twee bij en loggen ze ook welke sites worden gebruikt; ik weet niet of ze door de Amerikaanse overheid verplicht worden om een IP <> domein log bij te houden.

Een bijkomend probleem is dat veel CDN's (content distribution networks) hun content server selecteren afhankelijk van de locatie van de door jou gebruikte DNS server. Wanneer je de DNS server van je provider gebruikt is dit vaak redelijk nauwkeurig, in elk geval tot op land niveau.

Gebruik je een DNS server elders dan kan dit dus een negatieve impact hebben op de performance van websites die dergelijke CDN's gebruiken.

Over advertenties gesproken. Had weer eens last van dat ik overal hardware ads tegenkom, omdat "men" erachter is gekomen dat ik interresse heb in hardware.
Nu, kom e rnet achter dat je dat "track and SPAM" systeem uit kan zetten.
Staat daar een hele waslijst met websites, ik zeg ALLES UIT...ff wachten...ALLES uit, behalve 1. Jahoor, hoe toevallig: Miscrosoft!

Of het adres kan niet benaderd worden...met een hint dat mijn internet verbinding weles slecht kon zijn (not...duhhh). Of een melding dat ik een actieve cookie en het daarom niet uitgezet kon worden. Jaja, natuurlijk Microsoft :O

Absoluut geen last van.... was twee jaar terug al zo traag als dikke stront door een veel te dunne trechter. Ben toen overgestapt op openDNS.

Het gaat niet helemaal lekker met de geprivatiseerde bedrijven (NS,KPN) vandaag hè.

Nee, als de NS nog een staatsbedrijf was geweest, hadden ze heul geen last gehad van de sneeuw

Dat klopt ja,

mijn vader heeft heel lang voor de NS gewerkt, vroeger was het meer een familie bedrijf.
Sinds het grotendeels geprivatiseerd is, is de kwaliteit hard achteruit gerent.

Daar waar hij vroeger nog wel informatie had of kon oproepen, is het nu dankzij die minilaptops flink verminderd.
Even geen internet bereik -> sorry, ik kan u nu niet helpen.

Ditzelfde geld voor het onderhoud van de rails en wissels.
Dat is in handen van ProRail, en iedereen weet het fiasco van die brand laatst, geen backup, nouja, jawel backup, maar in hetzelfde pand!

"Kosten besparing".

Als de staat dit in handen zou hebben, dan zou de kans aanzienlijker geweest zijn dat men minder naar Winst kijkt en meer naar Kwaliteit.

Ditzelfde geld voor de zorg (daar werk ik).

Maarja, kapitalisme, tijden veranderen...

Inderdaad

Vorige week hebben ze de laatste stationsrestauratie van Nederland gesloten. Als je nu de trein mist, mag je als een zwerver over een ijskoud perron op en neer lopen. De heren willen winst maken na aftrek van hun vette salarissen natuurlijk. De reiziger hebben ze schijt aan, en het wordt nog steeds allemaal betaald door de staat. Men wijst de beschuldigende vinger naar de mensen met de bijstandsuitkeringen, alsof de allerarmsten te veel verteren. Het zijn echter de grote uitvreters die op kosten van het volk leven zitten en die zitten toch echt ergens anders en ze stelen niet met honderden en duizenden,, maar met miljoenen en miljarden en honderden miljarden en het mag niet eens diefstal heten.

Al die geprivatiseerde bedrijven als de donder weer nationaliseren.

s de staat dit in handen zou hebben, dan zou de kans aanzienlijker geweest zijn dat men minder naar Winst kijkt en meer naar Kwaliteit.
Schei toch uit man. Toen de PTT, de NS en de gas- en lichtmaatschappijen nog in staatshanden waren, waren het geweldige organisaties waar alles perfect op rolletjes liep. NOT. Om nog maar te zwijgen over de geldverslindende bureaucratie destijds.

Wat een vertrouwen in "de staat". Maar je hebt gelijk, na het overdonderende succes van de OV chipkaart, het EPD, het rekeningrijden, moet in je gelijk geven: Laat de staat het allemaal maar regelen, die kunnen dat goed, en goedkoop..

en toen ging de wekker

[Reactie gewijzigd door labtech op vrijdag 3 februari 2012 18:12]


Dat is het ideologie die tot de privatiseringen heeft geleid. De staats bedrijven produceerden uitstekende kwaliteit tegen veel lagere kosten. Bovendien is het ook nog zo dat als een staatsbedrijf inefficiënt werkt dit direct en indirect weer ten goede komt aan de economie. Als bijv. de arbeidsproductiviteit lager ligt en er meer mensen worden ingezet is dat nog geen verspilling van staatsgelden. De lonen die ze betalen zijn weer koopkracht voor bedrijven en leveren direct en indirect weer belastinginkomsten op. Bovendien levert het werkgelegenheid die weer uitkering uitspaart enz.

Alleen als de arbeidsmarkt overspannen is en er een groot gebrek is aan mensen, is het een goed idee om personeel bij de overheid af te stoten.

Nu is de burger veel duurder uit. Staatsbedrijven als de PTT maakten vroeger miljardenwinsten die rechtstreeks in de staatskas vloeiden. Ze zorgen voor goede, stabliele werkgelegenheid, ook voor mensen die in de private sector niet zo gemakkkelijk te plaatsen zijn. En ze leverende uitstekende diensten voor een lage prijs omdat er geen hoge salarissen en winst op rustte. De arbeidsmoraal was ook een stuk beter dan nu.

Mensen hebben een verkeerd beeld van geld. Geld is geen brandstof maar een smeermiddel en het geld dat je uitgeeft als overheid is niet weg of op, maar komt via een kringloop vanzelf weer terug. De manier waarop geld in de economie rondloopt is dezelfde manier waarop bloed in het lichaam rond gaat.

Het gaat er niet om of er genoeg bloed is, maar of bij alle delen van het lichaam genoeg bloed langs gaat om deze te voeden. Als ons hoofd 99% van ons bloed gaat opeisen dan sterven onze voeten en handen af. En zo is het ook met de samenleving, als 1% meer verdient dan 90% aan de onderkant, dan ontstaan er grote problemen, armoede, verpaupering, drugscriminaliteit enz. En dat alleen maar omdat we te asociaal geworden zijn om een redelijk verdeling na te streven.

De multinationals en de ultrarijken zijn het grootste gevaar voor een economie omdat ze het geld uit de economie wegsluizen. De gewone nederlander kan niet anders dan het geld dat hij verdiend weer opnieuw in omloop brengen, maar multinationals zuigen andere landen uit, het zijn bloedzuigers. Hier maken ze winsten en vervolgens investeren ze geld weer in andere landen om nog meer winst te maken. Belasting betalen ze ergens waar het goedkoop is.

Dat is nu al een tijd aan het groeien en nu krijgen wij de rekening gepresenteerd. Onze overheid heeft niet meer genoeg geld om het sociale systeem overeind te houden en kan niet meer aankloppen bij de gewone burger want die zit tot zijn nek in de schulden en kan ook niet veel meer ophoesten. Dat is gevolg van de stelselmatige verarming die de roofpraktijken van slimme heren en corporaties heeft opgeleverd.

Kon je ooit studeren met een renteloze beurs van de overheid, was de gezondheidszorg goedkoop en goed geregeld. Al die dingen vallen weg. Alleen de rijken kunnen straks nog studeren, en o wee als je langdurige aandoening hebt, dan wordt het kromliggen. En waarom? Niet omdat wij met zijn allen niet genoeg verdienen. Het heeft alleen maar met de verdeling te maken.

Er zijn kortzichtige die denken dat de zelfzuchtige maatschappij het beste systeem is omdat ze denken zelf te kunnen profiteren. Die maatschappij wordt voor iedereen een ramp. We kennen de toestanden van onze voorouders, dat is alleen maar veranderd omdat ze massaal in opstand kwamen toen het ondraaglijk werd. Ze creëerden een sociaal systeem dat iedereen rijker maakte, ook de rijken, maar we glijden weer af naar een asociaal systeem door kortzichtige hebzucht.

Larry Page van Google vertelde dat zijn grootvader elke dag met een ijzeren pijp naar zijn werk ging, waarvan hij een kant verzwaard had met een stuk lood, om zich tegen zijn eigen werkgever te beschermen. Het is allemaal niet zo lang geleden en de mens is niet fundamenteel veranderd. We kunnen het zo weer terug krijgen als we denken dat het ons niet kan gebeuren. Allerlei griezelige ultra rechtse groeperingen lopen in de VS en ook hier al warm om als bloedhond voor hun rijke meesters te dienen.

[Reactie gewijzigd door Magalaan op vrijdag 3 februari 2012 21:44]


Wat een bullshit. Socialistische heilstaat ideeen...
Al dit soort dingen gebeurde in de socialistische paradijzen als rusland het oostblok cuba en china maar zijn gestopt of worden afgebouwd. Omdat ze armoede ellende, honger etc. gaven. Mensen en bedrijven moeten afgerekend worden op resultaat... anders gebeurd er gewoon weinig en steeds minder.
Bij al die overheids... projecten wordt een of andere incapabele kamer muppet hoofd gemaakt. ( Albayrak, Coa bv ) Teveel geld teveel voordeeltes en geen kennis van zaken. In het bedrijfsleven gebeurd dat niet. en als het wel gebeurd... falliet....

Als overheid niet toestaan dat mensen zich te diep in de schulden kunnen werken.
Werkgeverslasten en belasting naar beneden, uitkeringen naar beneden en motiveren om te gaan werken en mensen aan te nemen.
Kleiner overheids apparaat.

Tsja, over clichés gesproken... Als je niet ziet wat er allemaal misgaat bij het afstoten van overheidstaken, dan zullen een paar regels op een forum jou niet opeens ziende kunnen maken. Volsta in dat geval met voor ogen te nemen dat wij de overheid hebben aangesteld (in dienst genomen zo je wilt) om onze belangen te behartigen die niet automatisch door de markt worden opgepakt. Hieronder veiligheid (geweldsmonopolie enz.) maar ook collectieve voorzieningen. Kennelijk werkt zo'n incapabele muppet aan het hoofd van een collectieve voorziening nog altijd beter dan een bedrijf dat of zijn best doet maar noodlijdend is of winst maakt maar slechts een klein deel van de belangen kan behartigen. Kan je nagaan dat collectieve voorzieningen nog best goed zullen werken als er een keer een capabele muppet aan het hoofd staat (maar dat past niet in jouw straatje, en komt bovendien minder in de publiciteit).

[Reactie gewijzigd door mae-t.net op zaterdag 4 februari 2012 22:34]


Geld is geen brandstof maar een smeermiddel en het geld dat je uitgeeft als overheid is niet weg of op, maar komt via een kringloop vanzelf weer terug
Als je 't uitgeeft aan buitenlandse diensten / spullen / zaken, is 't wel degelijk weg. Daarom is 't ook zo slecht dat overheden steeds maar weer Microsoft gebruiken. Neem Linux!

Waarom kunnen ze in België en Duitsland dan wel blijven rijden?
En hier elk jaar problemen met de sneeuw, ondanks beloftes.
En NS.nl werkt ook niet meer,
Het is gewoon belachelijk.

ik weet niet hoe 't in die landen gaat. Wel weet ik dat treinen in NL veel lichter zijn geworden. Daardoor hebben de treinen opeens last van wat blaadjes op de rails. Hoe 't met sneeuw zit weet ik niet... Misschien net zoiets.

En dat van die blaadjes op de rails: daar kan ik met mijn verstand niet bij. Zet dan een borsteltje voor de voorwielen op de rails, die de blaadjes er af veegt! Maar dit terzijde.

NS is een staatsbedrijf ...

Tenminste 100% aandelen zijn in handen van de staat. Ik zou niet weten hoe je dat iets anders dan een staatsbedrijf kan noemen.

De NS is nu zelfstandig, hetgeen wil zeggen dat de staat ipv elk jaar geld toestoppen, nu elk jaar 'huur' kan vragen voor gebruik van het spoor via dat andere staatsbedrijf ProRail.

Bij de NS is hetzelfde gebeurd als bij de energiemarkt. De verzelfstandiging (bij NS) en privatisring (bij energiebedrijven) leverde wel degelijk een verlaging in kosten op, maar de overheid is vervolgens via belastingen en heffingen geld uit het bedrijf gaan halen of zoals bij energiebelastingen bij de burger.

Dat binnen de NS er ook het een en ander voor verbetering vatbaar is is absoluut waar, maar uiteindelijk is de kern toch ook beschikbaar geld.

Follow the money ... :(

Maar ik heb nu wel wifi(zit nu in trein, met vertraging)

ik denk dat er koperdraden gepikt zijn..

Ja, ik heb hetzelfde probleem. Brons glasvezel abbonement :(

Het betreft een DNS storing! Met het werkelijke netwerk is niks aan de hand

Stel je gebruikt dat Google DNS, kun je dan als Ziggo klant gewoon naar thepiratebay browsen?

Nee, want de IP adressen zijn ook geblokkeerd.

nee, want het betreft tevens een IP blokkade, als het alleen een dns-blokkade was geweest had dat wel gewerkt;)

www.ikwilthepiratebay.nl

Ik had last van dit probleem, maar enkel op poort 80. Verkeer omleiden naar andere poort heeft problemen opgelost. Alternatieve DNS server had bij mij geen effect. Ik zat nl. al op DNS van Google, en switchen naar OpenDNS had ook geen effect. Telefonie en televisie deden het allebei prima. We merkten ongeveer 45 minuten geleden dat het internet (via poort 80) begon te schokken en even later deed al het verkeer via poort 80 het niet meer. E-mail, ftp, irc en deepnet protocollen deden het prima.

Als het verkeer uberhaupt niet binnenkomt, hoe kan je 't dan omleiden?
En hoe zit 't dan met je browsers? Die werken toch alleen met poort 80? (Even https weglatend...)

Apart. Kennelijk gebruikt men dan ergens proxies binnen het netwerk.


Mhhh hier ligt KPN er alleen uit als er onderhoud wordt gepleegd en dat meestal in de nacht en 1x in de maand.
dus valt volgens mij allemaal wel mee... het is geen Casema Demos kabel van vroeger }>

KPN heeft hier normaalgesproken in Nederland één van de, zo niet de stabielste verbindingen en dienstverlening van het land.

KPN heeft hier normaalgesproken in Nederland één van de, zo niet de stabielste verbindingen en dienstverlening van het land.
Ik kan niet anders dan dat beamen inderdaad.

Dat bij jou KPN er iedere dag minimaal één keer uit ligt wil nog niet zeggen dat dit voor alle KPN en Telfort klanten het geval is.

Op dit moment hebben vrijwel alle KPN en Telfort klanten last van deze storing. Niet meer dan logisch dat dit op een site als tweakers.net in het nieuws komt.

En als jij dagelijks een wegvallende verbinding hebt zou ik eens je router, computer en je netwerk nakijken... :X

Ik heb ook KPN, even DNS van Google ingesteld in de router en alles loopt weer.

Nergens last van op de glaslijn in Dordrecht.
«  1  2  3  4  5  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 17:49 Prepaid-gebruikers KPN kunnen databundel afnemen
Vorige 16:38 Anonymous onderschept gesprek tussen cybercrime-detectives
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011