Deze week worden waarschijnlijk de nieuwe Europese privacyregels gepresenteerd. De regels gaan verder dan bestaande privacyrichtlijnen. Zo krijgen gebruikers meer rechten en moeten bedrijven hogere boetes betalen bij overtredingen.
Waarschijnlijk wordt de nieuwe privacyrichtlijn woensdag gepresenteerd, schrijft Reuters. Volgens Eurocommissaris Viviane Reding is het nodig om de privacyrichtlijnen te versimpelen, omdat de regels tussen EU-lidstaten onderling verschillen en soms zelfs conflicteren. "We hebben te veel regels en tegenstrijdige regels", zei ze volgens Reuters.
Die fragmentatie in privacyregels zou bedrijven 2,3 miljard euro per jaar kosten, stelt de Eurocommissaris. Ze grijpt de harmonisering van de privacyregels meteen aan om de maatregelen een stuk strenger te maken. Reuters zegt te beschikken over een concept van de nieuwe richtlijn, dat onder meer voorziet in een 'recht om vergeten te worden'. Bedrijven moeten er dan op toezien dat informatie van gebruikers wordt verwijderd.
Ook krijgen gebruikers volgens de nieuwe richtlijn het recht om hun gegevens te exporteren, zodat ze bij andere bedrijven weer kunnen worden geïmporteerd. Bedrijven kunnen hoge boetes, tot 1 procent van hun jaaromzet, verwachten als ze zich niet aan de strengere regels houden.
In december wist een Britse krant al beslag te leggen op een concept van de nieuwe privacyrichtlijn, die op dat moment nog voorzag in boetes tot 5 procent van de jaaromzet. De richtlijn zou volgens dat concept bedrijven ook verplichten om vooraf toestemming te vragen voor het verwerken van persoonsgegevens; in veel gevallen zou opt-in dan vereist zijn. Dat kan betekenen dat websites vooraf toestemming moeten vragen om gedragsprofilering toe te passen. Dat gebeurt vaak om gepersonaliseerde advertenties te kunnen weergeven.
Als de nieuwe privacyregels worden ingevoerd, na te zijn goedgekeurd door de EU-lidstaten, duurt het nog tot 2014 of 2015 voordat ze daadwerkelijk gevolgen hebben.
[Reactie gewijzigd door Rick2910 op maandag 23 januari 2012 11:33]
Volgens mij begrijp je niet helemaal dat deze regels je juist meer vrijheid geven.al die regels waaar gaat het heen met vrijheid -.-
Ieder land moet dit integreren in hun eigen lokale wetgeving. En dat soort dingen duren lang.Ik heb me er nog niet echt in verdiept, maar het klinkt wel positief. Alleen, waarom moet het weer zo lang duren voordat de regels van kracht worden?
Iets wat de staat (ons dus) potentieel miljarden gaat kosten, tja, dan wil 't wel.Behalve als het even snel moet... Zoals met de kosten van de ID-kaart. Dat was binnen een week geregeld? Waarom kan dit niet binnen een week geregeld worden? Is privacy niet belangrijk genoeg?
[Reactie gewijzigd door Rick2910 op maandag 23 januari 2012 11:18]
Wat voor nut hebben die hoge boetes? Bedrijven als KPN (denk aan dpi) lachen hierom en rekenen deze boetes gewoon door aan de consument.Bedrijven kunnen hoge boetes, tot 1 procent van hun jaaromzet, verwachten als ze zich niet aan de strengere regels houden.
[Reactie gewijzigd door tweaker2010 op maandag 23 januari 2012 21:33]
[Reactie gewijzigd door lanerios op maandag 23 januari 2012 10:06]
[Reactie gewijzigd door bwerg op maandag 23 januari 2012 10:15]
[Reactie gewijzigd door bwerg op maandag 23 januari 2012 10:38]
Geacht Google,Reuters zegt te beschikken over een concept van de nieuwe richtlijn, dat onder meer voorziet in een 'recht om vergeten te worden'. Bedrijven moeten er dan op toezien dat informatie van gebruikers wordt verwijderd.
Geachte X,[...]
Geacht Google,
<snip>
[Reactie gewijzigd door th4k1ck3r op maandag 23 januari 2012 10:10]
Of het haalbaar is of niet voor google is niet relevant. Ze moeten hier aan voldoen, of knallers van boetes tegemoet zien. Bovendien hebben ze tot 2013/2014 om de boel te automatiseren. Ik denk niet dat iemand er aan twijfelt dat een bedrijf van het kaliber als Google (of Facebook, Apple, Microsoft, etc,etc,etc) er prima toe in staat zal zijn zoiets te faciliteren.Uiteraard. Maar irrelevant voor de aanvraag.
Ik probeer discussie op te roepen over de haalbaarheid hiervan
Edit: Was bedoeld voor @arjankoole
Nee, toch niet.Log een keer in op facebook en jouw naam is bekend. Ze weten waar je woont, wat je koopt, waar je gaat eten, wie je vriendin is, welke opleidingen je hebt gedaan, welke
[Reactie gewijzigd door Dennisdn op maandag 23 januari 2012 14:24]
[Reactie gewijzigd door M-O op maandag 23 januari 2012 10:20]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Laptops Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True