BAS Group, onder meer eigenaar van de winkelketens Dixons, MyCom en Dynabyte, neemt de activiteiten van het bedrijf achter de BeBook-e-reader over. Begin dit jaar verklaarde de rechter de e-reader-fabrikant failliet.
De activiteiten van het Utrechtse bedrijf Endless Ideas, dat zijn producten onder de naam BeBook verkoopt, worden overgenomen door de eveneens Nederlandse BAS Group, maakte het bedrijf vanmorgen bekend. BAS Group is vooral bekend van de Dixons-, Mycom- en Dynabyte-winkels, maar produceert en assembleert ook ict-accessoires en pc's onder eigen naam. "De overname past daardoor meer bij ons dan op het eerste gezicht misschien lijkt", aldus woordvoerster Dominique de Thouars.
Twee weken geleden sprak de Utrechtse rechtbank het failliet van Endless Ideas uit. Dat lag niet aan het product, stelt De Thouars. "Daar is niets mis mee." Het bedrijf bracht in 2008 een eigen e-reader op de markt, waarna verbeterde modellen volgden met onder meer een touchscreen, 3g en wifi. Ook volgde in 2011 een eigen tablet met een Cortex A8-cpu en een 7"-touchscreen.
Update, 12:28: In tegenstelling tot wat eerder werd gemeld, wordt het volledige bedrijf niet door de BAS Group overgenomen. Alleen de activiteiten van Endless Ideas worden overgenomen. Dat betekent dat de BAS Group de productie van de hardware op zich neemt, maar niet de rest van het bedrijf. De meeste werknemers worden ontslagen; een 'klein deel' gaat over naar de BAS Group.