De Dell-divisie die notebooks, tablets, smartphones en desktops maakt, heeft last van een geringe vraag naar producten, maar wist desondanks meer winst te maken. Volgens het bedrijf onder meer omdat het zijn productlijnen vereenvoudigt.
De omzet van Dells consumentendivisie daalde in het eerste kwartaal met 7 procent ten opzichte van vorig jaar. Volgens het bedrijf omdat de consumentenvraag lager uitviel dan verwacht. Dinsdag liet HP bij de presentatie van zijn kwartaalcijfers hetzelfde geluid horen. In tegenstelling tot HP had Dell wat winst betreft echter geen last van de dalende vraag; de winst van de consumententak steeg tot 136 miljoen dollar. Volgens Dell komt de verbeterde winstgevendheid door een vereenvoudiging van de Inspiron-, XPS- en Alienware-lijnen.
Net als HP wist ook Dell meer zakelijke systemen te verkopen. De omzet uit laptops en desktops voor de grootzakelijke markt groeide met 7 procent, waarbij de notebookomzet zelfs met 16 procent groeide. De publieke sector nam minder systemen af, maar de kleinzakelijke markt juist meer.
Uiteindelijk haalde Dell een omzet van 15 miljard dollar en een winst van 1,2 miljard dollar, waarbij de divisies Storage, Server & Networking en Services positieve resultaten behaalden. Dell heeft dan ook, in tegenstelling tot HP, zijn verwachting voor dit jaar naar boven bijgesteld.
[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op woensdag 18 mei 2011 14:14]
[Reactie gewijzigd door Bramillo op woensdag 18 mei 2011 14:30]
[Reactie gewijzigd door ozothebozo op woensdag 18 mei 2011 15:58]
[Reactie gewijzigd door Madshark op woensdag 18 mei 2011 16:44]
[Reactie gewijzigd door Towap op woensdag 18 mei 2011 14:34]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Android Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True