Het Beverwijkse bedrijf DigiNotar, een zakelijke beveiliger van internetdiensten, is voor tien miljoen euro verkocht aan Vasco, dat eveneens actief is op de beveiligingsmarkt. Vasco wil DigiNotars kennis voor zijn eigen diensten gebruiken.
Vasco Data Security International heeft DigiNotar vooral overgenomen vanwege de aanwezige kennis over deze onderwerpen binnen het bedrijf, zegt Jochem Binst van Vasco tegen Tweakers.net. Vasco is al actief op het gebied van user authentication, maar wil met de aangekochte kennis en technologie zijn eigen pki- en digitale-handtekeningdiensten verbeteren. Volgens Binst zal Vasco, met zijn ervaring en internationale karakter, de producten van DigiNotar tevens op grotere schaal aan de man proberen te brengen.
DigiNotar bestaat zo'n twaalf jaar en houdt zich bezig met allerhande zakelijke beveiligingsoplossingen, waaronder identity management en digitale handtekeningen. In Nederland doen bijvoorbeeld veel gemeenten zaken met DigiNotar, onder meer om de toegang te regelen tot beveiligde omgevingen, zoals een WOZ-portaal. Ook biedt het bedrijf pki-oplossingen die werken in combinatie met mobiele telefoons.