Hoofdcategorieën
Device Settings

Philips voorziet nieuwe blu-ray-speler van Qdeo-beeldprocessor

Door Pieter Molenaar, maandag 7 september 2009 12:46, views: 26.621

Philips heeft twee nieuwe blu-ray-spelers aangekondigd. Het nieuwe topmodel is de BDP9500 met een Qdeo-beeldprocessor van Marvell en gescheiden voedingen voor het digitale en analoge gedeelte. Ook kondigde Philips de BDP7500 aan.

De nieuwe Qdeo Kyoto-G2-beeldprocessor maakt het volgens Philips mogelijk om digitale ruis te verwijderen uit films zonder dat in scherpte wordt ingeboet. Bij de presentatie op de IFA maakte Philips gebruik van beelden met uitzonderlijk veel ruis waarbij de ruisreductie van de Qdeo-chip afwisselend aan en uit werd gezet om het verschil te laten zien. De activering was goed merkbaar, vooral in schermgebieden met een meer egale kleur, zoals blauwe lucht. Wel was nog wat ruis zichtbaar in gebieden met meer contrastrijke overgangen.

Philips BDP9500 Philips BDP9500 Philips BDP9500 Philips BDP9500 Philips BDP9500

Daarnaast zorgt de beeldchip er ook voor dat kleuren zoals dat van gras of blauwe lucht er helderder uitzien. Volgens Jeroen Steenblik, hoofd marketing voor blu-ray bij Philips, worden selectief kleuren met de Qdeo-chip 'opgehelderd'. "Het is geen kwestie van simpel de saturatie verhogen, waardoor bijvoorbeeld gezichten een onnatuurlijke kleur krijgen. Zo verandert de Qdeo-beeldprocessor niets aan huidtinten", aldus Steenblik tegenover Tweakers.net. Marvell kondigde de nieuwe Qdeo-chip, met het typenummer 88DE2750, overigens al aan op de Amerikaanse CES-beurs in januari.

Philips heeft de BDP9500 daarnaast voorzien van gescheiden voedingen voor het digitale gedeelte en de logica voor analoge audio. Dit moet het lekken van ruis van het digitale naar het analoge gedeelte voorkomen. Ook is de BDP9500 uitgerust met Burr-Brown-dac's voor een correcte geluidsweergave. De connectors zijn bij de BDP9500 gold plated. Ook kan bij de BDP9500, net als bij voorganger BDP9100, de ondertiteling worden verschoven ten behoeve van de Cinema 21:9-lcd van Philips.

De BDP7500 is het goedkopere broertje van de BDP9500 en dit model moet het doen zonder bovenstaande features. Wel is de nieuwe middenmoter net als zijn high-end-broer voorzien van connectors voor 7.1-kanaals geluid, terwijl de twee spelers beide ondersteuning bieden voor onder meer de formaten Dolby TrueHD, DTS-HD MA, mkv, mp3, aac, pcm en wma. Noemenswaardig is dat flac niet wordt ondersteund. "De benodigde hardware daarvoor is niet ingebakken in de chip die we gebruiken", aldus Steenblik.

Philips BDP7500 Philips BDP7500 Philips BDP7500

De BDP9500 en de BDP7500 hebben een behuizing van respectievelijk drie en twee millimeter dik aluminium en ze sluiten wat ontwerp betreft aan op de nieuwe tv's van het bedrijf. De BDP7500 is naast zwart ook aangekondigd in de kleuren zilver, blauw en rood.

De BDP9500 komt in november beschikbaar voor een prijs van 500 euro, terwijl de BDP7500 al deze maand te verkrijgen is voor een adviesprijs van 300 euro.

Volgende 13:11 RIM introduceert BlackBerry Curve 8520 in Nederland en België
Vorige 12:13 Foxconn komt met 785G-moederborden voor htpc's
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Waarom zou je willen dat er kleuren worden opgeheldert? Zit ik met mijn gecalibreerd plasma-scherm te kijken naar materiaal waarvan ik denk dat het zo bedoelt is door de regisseur en dan is alsnog de lucht blauwer dan de bedoeling... of zie ik dat verkeerd.

Ik hoop toch inderdaad dat deze optie uit te zetten is. Waar bemoeien ze zich mee?

Al die troep van Philips moet je toch uitzetten. Zit je een film te kijken via UPC digitaal, en dan al die enhancements die het niet bij kunnen benen waardoor gedeelte van het beeld lijkt te golven.

Klopt mijn Samsung had dit euvel ook, meteen terug gebracht en een echte TV gekocht.

@hieronder: dit was sarcastisch bedoeld, als je weet wat dat betekent.

[Reactie gewijzigd door bjorntje424 op maandag 7 september 2009 21:04]


samsung heeft ook echte tv's hoor.

Ja het "verbeteren" van contrast en kleur is inmiddels wel een achterhaalt concept. Het was vooral nuttig voor analoge apparatuur en later om de eerste digitale apparatuur er wat beter uit te laten.

In het verleden werd beeld & geluid vooral geoptimaliseerd voor weergave op analoge apparatuur en het opkrikken van het materiaal voor op digitale apparatuur had vaak wel een goed effect. Inmiddels is echter alles al geoptimaliseerd voor digitale apparatuur en het beeld zal er nu vaak niet beter van worden. Ook of het digitaal is opgenomen (wat dus ook steeds vaker het geval is) weegt mee met hoe het eindresultaat eruit ziet.

De fabrikanten zouden er nu goed aan doen om dit soort afstellingen onder de noemer "analoge bronverbeteringen" te zetten en deze functies standaard uit laten.

Zo verandert de Qdeo-beeldprocessor niets aan huidtinten
Klinkt toch nog als gewone saturatie verhogen maar op verschillende kleur bereiken?

@hierboven: Elke nabewerking doet af aan het orgineel, net zo iets vreselijks als "motion plus" de tussen gecalculeerde frames.. daardoor valt soms heel het schokkerige actie effect weg en lijkt het wel een scene uit Bold & The Beautiful...

Edit: Vind vooral het design van de grijs/zilvere brushed alu versie mooi, verder vrij plastic look en daar zal het prijs kaartje niet naar zijn ben ik bang.

[Reactie gewijzigd door PaddoSwam op maandag 7 september 2009 12:57]


Je hebt helemaal gelijk wat betreft motion plus. En het stomme is als je er in een winkel op wijst ze je ook nog met glazige ogen aankijken. Kijk je the dark knight in soap kwaliteit

Elke nabewerking doet af aan het orgineel
Nou nou. Het "origineel" is natuurlijk ook al flink nabewerkt. Tot het de smaak van de producenten is, als jouw smaak anders is kan dat toch gewoon? Films worden trouwens nog steeds voor de bioscoop gemaakt, alleen daar zie je het zoals het bedoeld is. Blu-ray en DVD zijn slechts leuk om nog een 2e keer te cashen.

Jammer dat er geen tussenvariant is van de 7500 en 9500. Die Qdeo-chip klinkt namelijk veelbelovend maar gold-plated connectors en extra dure DAC's heb je weinig aan als je receiver alles digitaal aangeleverd krijgt.

Binnenkort maar eens vergelijkend warenonderzoek verrichten in de winkel.

Soms heb je bij Philips het idee dat ze precies begrijpen wat de markt wil, en op andere momenten maken ze echt de stomste keuzes.

Dit is nou echt zo'n moment dat ze het goed doen, vooral de de DBP9500 klinkt veelbelovend. Echter is de prijs wel aan de ruime kant, daar bouw je ook een redelijke HTPC voor. Hoewel je bij een HTPC natuurlijk niet het gemak hebt dat alles meteen out-of-the-box werkt, zoals HDMI audio wat vaak een ramp is om goed werkend te krijgen.

@AgentSmith - Er zijn genoeg mensen met een high-end versterker ipv receiver, waar dus puur alleen audio ingangen op zitten ipv audio/video inputn. Daarnaast zie je toch steeds vaker de "audioholics" kiezen voor analoog geluid ipv digitaal. Gezien de markt voor Blu-Ray spelers nog altijd klein is en het aanbod redelijk groot is probeer je het aantal modellen juist laag te houden, immers gaat je productieprijs vaak omlaag als je er meer produceert/verkoopt.

[Reactie gewijzigd door knirfie244 op maandag 7 september 2009 13:03]


Wat ik alleen niet begrijp is het analoge verhaal hierin. Een blu-ray disk is per definitie toch digitaal. Er vindt ergens een vertaalslag plaats. Waarom audiofielen denken dat deze moet gebeuren voordat het signaal hun versterker binnenkomt is mij verder een raadsel.

Misschien heeft de bluray speler dan een betere omzetter dan hun versterker.

Misschien ja, goed gezegd. Een audiofiel heeft waarschijnlijk al een versterker waar je u tegen zegt en dus dit beter af kan handelen.

Dat is niet altijd gezegd... Ook high-end versterkers hebben soms slechtere DAC's dan de spelers. Waarom je naar high-end spelers kijkt, dan moet je echt naar verschrikkelijk dure versterkers toe, voordat dat je gelijkwaardig komt. Beter lukt al helemaal niet.

Ik heb om die reden een high-end DVD speler analoog om mijn stereo versterker aangesloten, omdat ik geen zin had om 4000 euro voor een nieuwe Dolby Digital versterker uit te geven. Want zo hoog had ik minimaal moeten gaan om dezelfde DAC kwaliteit te krijgen. Nu kon ik een 1400 euro speler voor de helft krijgen omdat het demo model vervangen werd door een nieuw type.

Nu heb je de vrije keuze, dat is toch handiger? Er zit heus wel een digitale uitgang op voor je superieure eigen DAC als je die hebt en wilt gebruiken.

Heb het ook niet zo op DNR.

De nieuwste BD releases (check maar eens avforums) zijn vaak flink vernaggeld door een overmaat aan DNR (digital noise reduction) om (denk ik) grain weg te poetsen.

Ik zie liever de film zoals ie oorspronkelijk bedoeld was.

Verder vraag ik me af wat het nut is om een BD speler vol picture processing te stoppen als dit soort dingen (DNR, sharpness etc) ook in de TV zit.

Liever in de speler/TV dan op de disc dus. Dan heb je nog de keuze of je het aan of uitzet.

Erg mooi design, alhoewel 500 eu wel erg veel is voor een blu ray speler. Ik moet zeggen dat de ondersteuning voor oa mkv me wel erg aanspreekt. Ik vraag me af of men ook direct komt met ondersteuning voor ondertiteling (srt). Dat zou de feature direct een stuk interessanter maken.

Toch blijf ik voorlopig gewoon bij mijn popcornhour. Hoewel blu rays eindelijk redelijk betaalbaar zijn, is het nog niet zo als dvd's. Verder is de mogelijkheid om content te streamen vanaf mn pc tot nu toe simpelweg te handig.

Ik heb het gevoel dat we in een flinke overgangsfase qua technologie zitten waarbij de nadruk uiteindelijk meer komt te liggen op de mogelijkheid om content tegen een prijs te streamen (aka Netflix). Er zijn al tv's waarbij dit mogelijk is. Het lijkt mij een kwestie van tijd voor blu ray spelers hetzelfde gaan doen. Blu ray en streaming zullen overigens in vrede naast elkaar bestaan, er blijft een grote behoefte om content 'vast' te hebben.

nou erg mooi design is wat mij betreft wat mooier dan een glimmend voorkantje met een afgeronde doos.... maar dat is persoonlijk...

Maar wat mij vooral stoort is dat dit glimmend gedrocht totaal niet past tussen de rest van mijn audio apparatuur. Daarom alleen al zou ik dit nooit kopen...

Ruis weghalen zal altijd ten koste van scherpte of detail gaan.
Textuur van kleding of bijvoorbeeld een ruw oppervlak zal de chip mogelijk best in de war kunnen brengen. Uiteindelijk zet je dan de functie uit en dat is erg jammer natuurlijk.

BD heeft digitaal beeld, de hdmi interface is tevens digitaal, alsook je hd-scherm.
Als er ruis zit, dan is het op de BD-master aanwezig en is het waarschijnlijk zo bedoelt.

Bij analoge beeldbronnen kan ik het begrijpen, maar bij een BD kunnen makers het wel wegpoetsen, of opzettelijk toevoegen zoals bij de BD titel 300.

Ach ja, het is natuurlijk enorme marketingkul maar er is nu eenmaal een markt voor. Kunnen ze weer leuk demonstreren in de winkel door een filmpje op te zetten met opzettelijk veel ruis, iets wat je bij normale Bluray releases dus praktisch nooit zal tegenkomen.

Het is een beetje hetzelfde verhaal als die Super Mega Turbo Bass Boost dingen. Leuk voor de leken.

Ik vind het toch een mooi idee, ik merk toch dat er altijd flink wat ruis zit in blu-ray. Hier niet oplettend stoort het niet, als je er wel op let best wel erg. Af en toe valt het ook wel op, ik zie betere ruis reductie wel zitten. De prijs nog niet, maar die zal naarmate tijd vordert ook wel omlaag gaan, dus dan kan ik nu nog wel even door met mijn Samsung BD-P 1600

Als er ruis zit, dan is het op de BD-master aanwezig en is het waarschijnlijk zo bedoelt.
Dat is dus lang niet altijd zo. Er zijn genoeg BD-transfers van analoge media waarin genoeg onbedoelde ruis te vinden is.

Dit lijkt wel iets uit het analoge tijdperk, digitale ruis.
Als het aan de drager zou liggen, dan zou ik mijn geld wel terug willen hebben.

Toevallig dit weekend de film Hero gekocht (impulsaankoop). Nu maar eens kijken of de winkel nog gaat ruilen. Er was nog iemand die zei dat het wel eens de bedoeling van de regisseur kon zijn dat bepaalde scenes veel ruis hebben, maar op een LCD is het (voor mijn ogen) niet om aan te zien.

http://www.dvd.nl/forum/showthread.php?t=58379

Gaan ze deze model met optionele window leveren? Lijkt me wel stoer om een Blu Ray speler te hebben met zo'n raampje erin (zonder zelf te tweaken, ja we zijn tweakers, maar garantie kwijt is niet leuk... ;))

Los van de techniek maar wat een spuuglijke apparaten, kunnen ze nou niet eens iets fatsoenlijks maken? Als ik glimmertjes wil dan koop ik wel een paar oorbellen.

En het formaat... Waarom moeten de huiskamer apparaten nog steeds zo groot zijn terwijl een interne blueray speler voor de pc in hetzelfde 'kastje' als een dvd speler past. Met alleen die blueray speler zou mijn audio meubel al vol staan.

En dan leg je de voeding er naast? In dit geval zelfs twee voedingen. Geluidskaart er boven op en het moederbord er achter, maar of je dan nog ruimte bespaart.

En trouwens, zo ziet het er iets mooier uit dan die losse rommel. Zou zonde zijn om dat boven op een installatie van enkele duizenden euro's te stapelen, dan ziet dit er beter uit. Zelfs met hoogglans.

Omdat ik misschien een toren van apparatuur (receiver, blu-ray speler, cd-speler, etc.) heb staan en het wel mooi bij elkaar moet passen? Ik vind het echt niet erg om zo'n 'grote' apparaten in mijn huiskamer te hebben staan, als ze maar doen wat ze moeten doen.

In je interne speler zit alleen het loopwerk. Geen HDMI converter, decoder, voeding en EEPROM voor het menu/instellingen/etc..

Het loopwerk past in een slimline behuizing voor laptops. Een HDMI convertor chip is een paar micrometer dik; zelfs met behuizing zit je aan millimeters. Hetzelfde geldt voor de andere chips. De enige component met enigzins volume is de voeding, want die moet genoeg vermogen leveren voor de mechanica.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 13:11 RIM introduceert BlackBerry Curve 8520 in Nederland en België
Vorige 12:13 Foxconn komt met 785G-moederborden voor htpc's
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011