De KDE-ontwikkelaars hebben versie 4.1 van hun desktopomgeving vrijgegeven. Deze release brengt een aantal nieuwe applicaties naar de KDE 4-desktop en bevat verder een fors aantal verbeteringen ten opzichte van KDE 4.
Begin dit jaar werd KDE 4 gelanceerd. Hoewel er in die release al verschillende verbeteringen te vinden waren ten opzichte van de KDE 3-serie, ontbrak nog een aantal belangrijke applicaties en enkele andere applicaties waren nog niet helemaal gebruiksklaar. Met de release van 4.1 zouden die problemen zijn opgelost.
De belangrijkste verandering in KDE 4.1 is de terugkeer van de pim-suite, die niet op tijd klaar was voor de 4.0-release. Het e-mailprogramma, de agenda en de rss-reader zijn inmiddels echter aangepast aan de nieuwe softwarelibraries van 4.0 en ze zijn daardoor ook voorzien van de vernieuwde look-and-feel die bij de KDE 4-serie hoort. Verder bevat KDE 4.1 de nieuwe videospeler 'Dragon Player' en een nieuwe cd-speler die Kscd wordt genoemd. Aan de nieuwe KDE-release is verder een aantal spelletjes toegevoegd, waaronder Kubrick en de Bejeweled-kloon Kdiamond.
De compositing window manager Kwin is in KDE 4.1 een stuk stabieler dan in KDE 4 en bevat enkele nieuwe effecten, zoals de Coverswitch-window switcher en de van Compiz bekende 'wobbly windows'. Verder is de desktop-shell 'Plasma' verbeterd, waarbij onder meer het configureren van panels en plasmoids gemakkelijker zou zijn gemaakt. Volgens de ontwikkelaars is Plasma nu klaar voor de 'gewone' gebruiker. Ook Dolphin, de bestandenbeheerder uit de KDE 4-serie, is uitgebreid en voorzien van tabs en een nieuwe treeview.
Ontwikkelaars kunnen met KDE 4.1 gebruikmaken van het Akonadi-framework om vanuit hun applicatie toegang te krijgen tot e-mail, adresboeken en kalenderdata. Verder worden Python en Ruby voortaan officieel ondersteund, zodat KDE-applicaties zonder problemen in die talen ontwikkeld kunnen worden. De vernieuwde Phonon-multimediabackend biedt ondersteuning aan Gstreamer, Quicktime en Directshow9, waardoor KDE nu zonder problemen media kan afspelen onder Linux, Mac OS X en Windows.
Wie KDE 4.1 wil downloaden kan voor downloadlocaties terecht in onze meuktracker en wie de software wel eens wil proberen, kan een zogenoemde live cd downloaden. De meeste Linux-gebruikers zullen KDE 4.1 binnen afzienbare tijd via de leverancier van hun distributie kunnen downloaden. Opvolger KDE 4.2 zal naar verwachting in januari 2009 uitgebracht worden.
[Reactie gewijzigd door Juicyhil op woensdag 30 juli 2008 13:01]
[Reactie gewijzigd door Dutchy_ op woensdag 30 juli 2008 13:09]
Ik vind het bij vista anders een heel stuk beter dan de XP look. Dat is echt zo'n raar samenraapseltje van losse widgets die allemaal uit een ander theme lijken te komen. 0% consistentie tussen de elementen (checkboxes lijken totaal niet op buttons, en scrollbars etc zijn weer totaal anders). Wie die XP theme ooit ontworpen heeft, heeft echt het slechtste oog voor design ooit. Zal wel een programmeur zijn geweest...sorry maar ik vind de standaard Vista look echt vreselijk
Wees even iets specifieker, want dit kan ik niet thuis brengen...Of je dus meteen kunt beginnen met typen en het eerste resultaat ook gewoon te openen door meteen op enter te drukken?
[Reactie gewijzigd door dsmink op woensdag 30 juli 2008 13:10]
[Reactie gewijzigd door BartOtten op woensdag 30 juli 2008 15:38]
[Reactie gewijzigd door 4VAlien op woensdag 30 juli 2008 13:20]
[Reactie gewijzigd door SSH op woensdag 30 juli 2008 14:53]
Goed nieuws, want over de vorige versie was ik namelijk nog niet echt te spreken. Ging toch regelmatig niet helemaal goed met KDE4 waardoor ik maar weer terug ben gegaan op 3.5 (OpenSuSE 11.0).Volgens de ontwikkelaars is Plasma nu klaar voor de 'gewone' gebruiker.
Weet iemand al hoe dit werkt? Schijnt dat je nu Linux apps op Windows en Mac kunt draaien. Iemand al ervaring mee?De vernieuwde Phonon-multimediabackend biedt ondersteuning aan Gstreamer, Quicktime en Directshow9, waardoor KDE nu zonder problemen media kan afspelen onder Linux, Mac OS X en Windows.
De 4.0 release was dan ook eigenlijk niet echt bedoeld om gewone gebruikers aan bloot te stellen. Er is nogal wat kritiek geweest op het KDE team omdat ze een 4.0 versie uitgebracht hebben die nog lang niet 'af' was. Er zat echter een zekere logica achter die keuze: door het een release-stempel te geven, zouden andere ontwikkelaars in ieder geval iets hebben om op te gaan bouwen. Daarnaast was de verwachting dat een officiele release betere en uitgebreidere testrapporten zou opleveren dan de zoveelste beta.Goed nieuws, want over de vorige versie was ik namelijk nog niet echt te spreken.
[Reactie gewijzigd door Raween op woensdag 30 juli 2008 14:48]
[Reactie gewijzigd door YaPP op donderdag 31 juli 2008 10:35]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Microsoft Sony Games Politiek en recht Galaxy S
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True