Hoofdcategorieën

Klanten verliezen domein bij faillissement Freehosting

Door Robin van Rootseler, woensdag 31 januari 2001 14:47
Bron: IDG WebWereld, views: 1.102

Gisteren meldden we dat Freehosting uitstel van betaling heeft aangevraagd, omdat het bedrijf in financiële problemen verkeerd. Particulieren die via het zogeheten 'Personal License pakket' van Freehosting een domeinnaam hebben laten registreren, lopen nu de kans om deze domeinnaam kwijt te raken. De domeinnamen staan namelijk niet op naam van de klanten, maar op die van Freehosting. Het gaat hier om 20.000 klanten. Hieronder een gedeelte uit het artikel van WebWereld:

Omdat particulieren in Nederland alleen een persoonsdomein (zoals jandevries.327.nl) kunnen aanvragen, biedt Freehosting particulieren de mogelijkheid om een domeinnaam op naam van de provider te registreren. In het verleden heeft Freehosting ook de domeinen van zakelijke klanten met een gratis 'Lite' abonnement op de naam van de provider gezet.

"In het ergste geval komen de mensen die hun domein van Freehosting leasen, op straat te staan", aldus Jaap Akkerhuis van de Stichting Internet Domein Registratie (SIDN). Als de eigenaar van een domein (in dit geval: Freehosting) de registratiekosten niet voldoet, kan de SIDN besluiten om de domeinen in te trekken en weer vrij te geven. Eerder gebeurde dat onder meer met de onbetaalde domeinen van domeinkaper Name Space.

Baal op het werk stuurde de tip.

Volgende 16:11
Vorige 14:46

Reacties

«  1  2  3  4  »

ik ken een paar mensen met een gratis domein via freehosting en die zijn nu niet blij :( , hopelijk voor hen vindt freehosting nieuwe investeerders

Ho Ho ho .. stop paniek.
Dit is dus het ergste geval.. Wat pas gebeurd als Freehosting niet wordt over genomen en geen doorstart maakt.
En er zijn reeds gesprekken op gang om een overname van Freehosting te bewerkstelligen (zie ook vorige nieuwsitem van Freehosting op tweakers.net)

Alleen in het ergste geval...

Goh kwamen we dat ook al niet tegen bij Superweb? en QuickIOnline? Beide partijen bleven tot op de laatste minuut stug volhouden dat ze in gesprek waren met overname kandidaten en dat het zeer binnenkort rond zou zijn..... En we weten allemaal wat *daar* van terecht is gekomen.

Ik heb er niet zoveel vertrouwen in...

TROUWENS, er is nog 1 manier om ZEKER te zijn van je domain, en dat is em om te laten zetten naar je eigen naam. Een KvK nummer heb je voor 125 per jaar, (verzin maar een zaak....) en je kunt die domain naam op jezelf zetten. Kost alleen een bezoekje aan de lokale KvK, en je krijgt dezelfde dag al een nummer. Die 125 krijg je gewoon per acceptgiro, dus als je nu ARM bent krijg je het ook voor elkaar... Je moet alleen elk jaar een veel ingewikkelder belasting formulier invullen, maar daar staat tegenover dat je veel BTW terug kunt claimen, zoals van je nieuwe comp :)

Stap 1. KvK nummer halen
Stap 2. Domain op eigen naam laten zetten bij Freehosting zelf.
Stap 3. Domain verhuizen naar andere provider (kost ong. 80 piek....)

Het is maar hoe belangrijk je je domain vindt. Het is in ieder geval zeker dat het GELD gaat kosten als je naampje wilt houden.... En anders gaat je domeintje inderdaad ten onder met het Freehosting schip.... de bovengeschreven stappen zijn dus je reddingsbootje :)

Als het zo simpel was waren er veel meer mensen met een KvK nummer. Je moet er nl wel iets tegenover zetten. Ik geloof dat het zoveel opdr8 per jaar moeten zijn. Weet het niet meer precies.

En wat dacht je van je sociale verzekeringen? Die mag je nu ook zelf gaan bekostigen..en dat allemaal voor een domeintje? Lijkt me niet de moeite waard, tenzij je er een echte business mee wil gaan beginnen, maar dan heb je natuurlijk al een KvK nummer...

Jaja.. heb ik dit niet eerder gehoord?
Toen ging het dacht ik over Superweb.
Was eerst ook sprake van 'onderhandelingen met geïnteresseerden' en toen ging het plotseling opeens failliet.. :( Denk niet dat Freehosting dit redt eerlijk gezegd.

maartena en ik zitten op 1 lijn.. :)

Niet helemaal mee eens.Stel dat een partij freehosting overneemt en domeinnamen van particulieren niet meer support, maar wel een aantal van de namen zelf houdt. In dat geval heb je ook niet meer de mogelijkheid om bij een ander dezelfde naam te nemen.

Is er niet zo'n Nederlands spreekwoord...

"Goedkoop = Duurkoop"

Het blijkt dus weer eens waar te zijn.

[edit[
Dit was niet leuk.. maar dead serious

* 786562 The

ja, maar het was de enige optie, het was ook niet gratis meen ik hoor! alleen als je het niet zo doet en je hebt geen kvk nummer dan mag je gewoon geen private domeinnaam registreren.. :(

Nee het was inderdaad niet gratis, 120,- per jaar eerste half jaar gratis, dus eerste jaar, 60,-.
En idd de enige optie, ik ga dus maar op zoek naar iets nieuws. ;( :? |:(

Ook vrij lullig als je net voor een jaar je domeintje hebt gekocht wat voor hele jaar al is afgeschreven.. naar dat geld kun je ook geheid fluiten want de belasting en banken krijgen het geld toch eerst en voor de particulier waarbij ze schulden hebben blijft er niets over :(.
Zal die stichting domeinnaamregistratie niet even een regeling kunnen treffen dat particulieren de domeinnaam TOCH terug kunnen kopen zonder dat het op bedrijf moet of dat iemand anders het doet.. dit is wel heeel erg lullig...

Nope, fiscus en bedrijfsvereniging gaan voor. Banken zijn in beginsel reguliere schuldeisers en hebben dan geen voorrang.

Verder hoop ik idd voor de eventuele getroffenen dat ook ze hun domeinnaam kunnen behouden. Ik ben echter bang dat de SIDN geen uitzondering gaat maken voor deze particulieren met een niet *.123.nl domein. :(

Het enige wat EVENTUEEL mogelijk zou zijn:

Freehosting heeft alle een hoop domains in bezit, maar heeft ook de contact informatie van al die personen. Dus wie welke domainnaam in gebruik heeft.

Als dit lijstje samen met de domainlijst naar de SIDN wordt gestuurd kun je als je de domainnaam binnen de vaste blokkeringsperiode bij opheffen van een domain (2 weken geloof ik) weer registreerd met dezelfde gegevens.

Helaas mag Freehosting dit niet eens doen vanwege de privacy wetgeving... ze mogen niet zomaar 20.000 namen doorgeven, zelfs niet als ze de klant hiermee kunnen helpen.

Bovendien zijn een x aantal domains toch onder een valse naam aangemeldt, en dat krijg je bij de KvK toch echt niet voor elkaar als je een KvK nummertje aanvraagt voor de registratie van je zojuist verloren domain....

Het wordt dus best moeilijk ben ik bang....

Naar je geld kun je bij een bankroet wel naar fluiten denk ik.....

Domain redden? Kvk nummer aanvragen..... kost geld, maar ja.... wat is nou belangrijker als je afhankelijk bent van dat domain.

Ik heb 240 gulden betaald voor een nl domein wat niet van mij is!
Ikke ook niet blij! :(

Een bedrijfje reggen en dan bij 24hoursnet een gratis domeinnaan nemen is nog goedkoper :) (En ik kan het weten)

Die aanbieding van 24hoursnet is al lang niet meer van toepassing......

Dan is het zaak dat de SIDN het snel mogelijk maakt om ook als particulier een domeinnaam aan te vragen. Er zullen een hoop kleine bedrijfjes zijn die een domeinnaam hebben en die willen behouden. Zo zullen er ook letterlijk honderden mensen zijn die graag hun domeinnaam zouden willen houden.

Het is natuurlijk hardstikke jammer dat Freehosting in deze situatie terecht is gekomen, maar het zou nog veel erger zijn als alle 20.000 dommeinnamen weer vrij zouden komen...

Ik snap trouwens niet hoe FreeHosting het dan met SIDN had geregeld. Hoe kan je zonder te betalen toch een domeinnaam krijgen? Dat is toch hetzelfde als een moestuintje huren zonder te betalen of zie ik dat nu verkeerd?

Volgens mij is dat ook niet zo.. volgens mij heeft freehosting SIDN wel betaald, maar hebben ze een lening bij VSB bank ofzow, zoals de meeste internetbedrijfjes daar een lening hebben

Als een bedrijf failliet gaat, vervallen automatisch alle rechten op de domeinnamen die het bedrijf heeft geregistreerd op het moment dat het faillissement een feit is. Of de domeinen wel of niet zijn betaald doet er dan niet toe (of evenredig geld wordt terugbetaald weet ik eerlijk gezegd niet niet)

Lange leve de .com domeinen

Djiesuzzzzzz
da´s lekker, gaat me domeintje !!!!!


had ik eindelijk een domeintje en dacht ik es ff lekker wat leuks te gaan bouwen, gaan ze failliet....

kunnen we niet een stichting oprichten die als investeerder gaat fungeren ?

:*)

Das goed maar dan hebben we nog een paar geld schieters nodig. Want uiteindelijk moeten de domeinen ook betaald worden.

kunnen we zelf niet een server de lucht in gooien is nog makkelijker en altijd baas over je eigen gegevens

we zetten een of ander bedrijfje op (computerzaakje :) ) registreren dat bij de KVK en laten gelijk een hele zooi namen registreren :D

Weet iemand hoe het dan zit met een domein dat wel op een zaak met KvK nummer is geregistreerd? :?

Moet dat overgeschreven worden ofzo??

Als je een KvK nummer hebt dan staat het domein op je eigen naam. En niet op die van freehosting.

Ja, dat weet ik, maar mijn vraag is hoe het dan moet met de hosting en de betaling. Als Freehosting weg is moet het toch door iemand betaald worden, door degene op wiens naam het domein staat. Hoe gaat dit in z'n werk?

Je moet dan je domein naam verhuizen en officieel moet je dan ook freehosting inlichten, maar als ze failliet zijn (en dus hun servers down zijn) is dat niet nodig denk ik.

Dus je kan gewoon een ander provider zoeken die goed en niet duur is, zie http://gathering.tweakers.net/listtopics/24 en domein verhuis papieren aanvragen!

Als je een level 2 domein hebt geregistreerd als bedrijf zijnde dan staat dat domein op jouw naam. Het is jouw domein. Als het niet zo is dan zou ik dat z.s.m. regelen (in ieder geval voordat Freehosting failliet wordt verklaard).

Alleen particulieren, die helaas volgens de SIDN geen domeinen mogen registreren, zijn de klos, omdat "hun" domein is geregistreerd op naam van Freehosting.nl (de enige mogelijkheid).

Het enige wat gedupeerde partikulieren die heel erg veel waarde hechten aan hun domein kunnen doen is proberen zo snel mogelijk "domeinnaam.000.nl" te registreren.

Je moet je domain gewoon verhuizen naar een andere provider, want het domain is van jou :)

Ik geloof dat SIDN iets van 80 piek rekend voor een verhuizing.... en verder de kosten die een provider rekend, maar je kunt al vrij goedkoop terecht tegenwoordig.

Tja, lullig voor iedereen die dat overkomt, maar dit is natuurlijk wel het risico als je met goedkope bedrijfjes in zee gaat, ik hoop dat mensen nou eindelijk eens doorhebben dat voor kwaliteit iets meer betaalt moet worden.

de mensen die zich met kvk gegeven hebben ingeschreven is er geen probleem
«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 16:11
Vorige 14:46
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: