Honor presenteert V8-smartphone met dubbele camera in China

Honor, een dochterbedrijf van Huawei, heeft in China zijn V8-smartphone gepresenteerd. Het toestel heeft een 5,7"-lcd met resolutie van 2560x1440 pixels en is uitgerust met een Kirin 950-soc en twee 12-megapixelcamera's. Ook komt er een variant met full-hd-scherm.

Wat specificaties betreft vertoont de Honor V8 overeenkomsten met de Huawei P9 Plus. De Honor is echter nog iets groter en beschikbaar met een hogere resolutie dan de P9 Plus, die een 5,5"-oledscherm met full-hd-resolutie heeft. Er komt echter ook een Honor V8 met een resolutie van 1920x1080 pixels, bij eenzelfde schermgrootte van 5,7".

In de V8 zit 4GB werkgeheugen en een Kirin 950-soc, die door Huawei zelf gemaakt wordt. Het is een octacore-processor met vier A72-kernen op 2,5GHz en vier A53-cores op 1,8GHz. Het model met qhd-resolutie heeft 64GB opslagruimte, de full-hd-uitvoering heeft 32GB. Met een micro-sd-geheugenkaartje kan het opslaggeheugen uitgebreid worden.

De Honor V8 heeft twee 12-megapixelcamera's met laserautofocus, waarschijnlijk met dezelfde Sony IMX286-sensoren als in de Huawei P9-toestellen, met pixels van 1,25 micron. In het promotiemateriaal spreekt de fabrikant zelf van '1,76 micron-equivalent', datzelfde doet Huawei bij de P9. Hiermee beweert de fabrikant dat een dubbele camera met kleine pixels net zo goed is als een enkele camera met grotere pixels.

Met de dubbele camera is het waarschijnlijk mogelijk om effecten zoals het simuleren van scherptediepte te verkrijgen. Dergelijke functionaliteit was eerder beschikbaar op de Honor 6 Plus. De frontcamera heeft een resolutie van acht megapixel.

De metalen behuizing meet 157x77,6x7,75mm en weegt 170 gram. Op de achterkant zit een vingerafdrukscanner, de accu heeft een capaciteit van 3500mAh en ondersteunt snelladen via de usb-c-aansluiting. Het toestel draait Android 6.0 met de EMUI-schil.

Hoewel Honor-smartphones ook in de Benelux verkocht worden, is de Honor V8 voorlopig alleen in China beschikbaar. Vanaf 17 mei is het toestel daar te koop. De variant met 64GB opslag en 1440p-resolutie kost 2799 yuan. Het 1080p-model met 32GB kost 2299 yuan. Omgerekend is dat ongeveer 377 en 310 euro, exclusief btw en invoerkosten. Of het toestel op een later tijdstip naar Europa komt is nog niet bekend.

Honor V8

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

10-05-2016 • 19:56

40

Reacties (40)

40
39
12
2
0
23
Wijzig sortering
Anoniem: 636203 10 mei 2016 20:01
Ik geloof er niks van dat twee camera's met kleine pixels even goed zijn als één camera met grote pixels, dat is gewoon niet logisch.

Ik weet nog goed dat ik ooit een reportage zag van de Canadese fabrikant die de sensoren roor de Mars karretjes had gemaakt en die hadden verbluffende beeldkwaliteit met een relatief klein aantal pixels. De kwaliteit van de pixels is veel belangrijker dan het aantal werd er toen gezegd, en dat is mij altijd bijgebleven.

En natuurlijk komt het toestel ook naar Europa. De Chinezen produceren alles voor export, niks alleen voor de thuis markt.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 636203 op 27 juli 2024 08:40]

Ik gok dat ze het hebben over ruisonderdrukking. Dan geldt de wortel N wet. Ruis is random en als je ervan uitgaat dat de ruis van N sensoren ongecorreleerd is dan zou je theoretisch sqrt(N) minder ruis krijgen (wanneer je de sensor data uiteraard op de juiste wijze combineert). In dit geval krijg je dus 1.25um * sqrt(2) = 1.76um
Anoniem: 636203 @Floris Jan11 mei 2016 08:02
Maar iets minder ruis betekent niet betere foto's onder slechte lichtomstandigheden, wat HET probleem is met mobiele telefoons. Voor de prijs van twee sensoren hadden ze beter één veel betere sensor kunnen inbouwen.
de vraag is dan of één sensor van ong 2x zo duur wel echt genoeg presteerd om vergelijkbare resultaten te halen of dat je dan al snel aan de prijs van 3 of 4 sensoren zit. het zelfde geldt natuurlijk voor bijv lenzen.
Dus, jou berekening komt overeen met de (marketing) statement.
Aannemelijk dus dat zij dezelfde berekening toegepast hebben, en dus geen 'wartaal' spreken.

Voor deze prijs ziet het er uit als een prima toestel, zeker als je ze vergelijkt met 'flagship' modellen van samsung of apple!
Dat heeft natuurlijk als beweegreden dat een pixel versturen gewoon kostbaar is. Liever minder pixels naar de aarde sturen van hoge kwaliteit. ;) Bij een mobiel spelen deze belangen anders. Daar kun je best door meer pixels + interpolatie een bepaalde kwaliteit krijgen.
Niet alleen de megapixels zeggen niks meer, de capaciteit van de accu's zijn ook bedrieglijk.
De ene 2500 mAh batterij kan langer mee gaan dan een ander zijn 4000 mAh batterij in hetzelfde toestel.

Vooral de chinese merk batterijen zijn meestal slechter dan dat ze beloven, maar daar is de prijs dan ook meestal naar.
Dat heb ik 100% duidelijk gezien bij een namaakaccu voor mijn vorige DSLR: een EOS 1Ds Mk2. Daar zitten NiMH-accu's in waar gewoon AA-formaat cellen voor gebruikt zijn. Ik heb, omdat hij slecht presteerde, die accu eens open gehaald en wat bleek: de print op de accu's kwam totaal niet overeen met de capaciteit die geclaimd werd.

Sindsdien ben ik erg voorzichtig met namaak accu's of Chinese producten. Er zitten juweeltjes tussen, maar je moet zo goed oppassen, want ze liegen je voor waar je bij staat :X Beter ga je af op reviews: als meerdere gebruikers positieve geluiden geven, zal het wel een goed product zijn :)
Heeft allemaal te maken met de efficiëntie waarmee de producten zijn gebouwd. Chinese namaak is vooral goedkope snelle productie. Goedkope componenten etc. Zelfde reden dat ik nooit, maar dan ook nooit, een Chinese USB stekker koop. Al die keren dat ik een 'iPhone lader' heb zien smeulen in 't stopcontact, of er een nieuws bericht van heb gelezen, ging het om Chinese namaak. Genoeg spul is goed hoor qua namaak, maar niet batterijen of componenten die je in het stopcontact steekt.
Er zijn een paar merken op de wereld waar je als ongeïnformeerde koper iets bij kan kopen zonder je zorgen te maken. Bij de rest moet je je gewoon informeren, reviews lezen en op fora kijken zeker in china.

ik heb laatst een Blitzwolf lader gekocht. Zelfs al waren de reviews op Banggood goed heb ik eerst een goede bron opgezocht voor een review en hem daarna gekocht.

Had je dat gedaan met de goedkope DSLR batterij had je wss wel een goede en goedkope deal kunnen vinden
Anoniem: 636203 @Flaat11 mei 2016 06:44
Aan reviews heb je meestal niet zoveel omdat men daar alleen kijkt naar de features en de prijs. Hoe een toestel in de praktijk op de langere termijn werkt wordt nooit getest. Of wat er gebeurt als je 'm een paar keer laat vallen.
Anoniem: 636203 @xoniq11 mei 2016 06:35
Ik koop ook liever geen Chinese merken, zoals Huawei, Xaomi of Lenovo, al zullen die wel weer een graadje beter zijn dan de andere merken die ik hier onlangs voorbij zag komen.

Ik zweer bij Samsung, omdat het een merk is dat zich, net als Toyota, bewezen heeft. Ik hoef niet perse meer RAM of Flash voor dezelfde prijs. Ik wil een telefoon die jarenlang probleemloos werkt, en als je Chinese merken koopt dan kom je er achter dat dat niet een vanzelfsprekendheid is.

Niet dat de Chinezen alleen maar troep maken. Als je meer uitgeeft kan je best wel kwalitatief goede spullen krijgen, Vooral op audio gebied zijn er best wel goede Chinese producten te krijgen, maar dan betaal je wel flink meer.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 636203 op 27 juli 2024 08:40]

Huawei en Xaomi etc. zijn ook 'merken'. Huawei krijgt wel steeds een betere reputatie als Chinese nieuwkomer.
Maar met troep doel ik meer op de namaak USB stekkers en accu's. (Volgens mij had iFixit een Chinese namaak USB stekker open gemaakt, hoe bagger en goedkoop dat in elkaar zit.)
Een telefoon oplader kabel geen probleem, als ie kapot gaat, boeiend, maar de USB stekker die kan brand veroorzaken.
lol als je geen producten wilt uit china of landen zoals china kun je al een hele hoop merken laten vallen omdat heel veel vertrouwde merken ook componenten kopen of laten maken in china.. of wat denk je van taiwan (foxconn levert zo'n beetje aan alle grote merken waaronder samsung hp en apple).

bovendien is bijv huawei inmiddels al een stuk beter dan HTC
Mee eens, men doelt hier met chinese makelij eerder op spul wat onder veel lagere kwaliteitsstandaarden en quality control gemaakt wordt. Als je geluk hebt dan valt het mee en/of heb je er net een gekocht die wat beter in elkaar is geschroefd dan de ander maar over het algemeen zijn de meeste knockoffs een stuk minder.
Samsung is de kunstenaar die Chinese verf voor zijn picasso gebruikt.

Pak eens een Samsung droogtrommel. Had een nieuwe, binnen maand stond het verwarmingslement in de fik, gelukkig was ik thuis. Meteen geld terug geeist. Nu maar terug op Bosch, die ik hiervoor ook eentje had van 20 jaar oud. Waarvan het verwarmingslement het begaf en helaas nieuw niet meer te verkrijgen was, anders had ik m doodleuk gerepareerd.

Nee dat Samsung is ook niet alles hoor, al willen ze je dat wel doen geloven.
Ik heb zelf een Samsung wasmachine (2 jaar oud) en die doet het perfect. Een klein minpuntje is dat als ik het filter onderin achter het klepje wil reinigen dat er altijd veel water uit komt stromen. Echt bizar slecht ontworpen! Voor de rest ben ik er zeer tevreden mee.

Aan de andere kant, ik ben er niet van overtuigd dat hij zo lang zal mee gaan als de Miele wasdroger van mijn ouders die ik heb staan en die meer dan 30 (!) jaar oud is en het nog steeds goed doet.
Huawei heeft zich ondanks alles toch flink zien groeien en ik heb niet vaak gehoord dat die kapot zijn gegaan, ik heb/had zelf een Chinese telefoon, een Jiayu s3 en na twee keer terug te sturen een s3+ gekregen die inmiddels ook terug is, dus ik ben het ook wel deels met jou eens.
Hoe verklaar jij dan dat verschillende astronomische centra gekoppeld worden en de waarnemen niet de optelsom is van de schotels, maar een meervoud is van de optelsom?
Daarbij wordt dezelfde principes gebruikt die Deze fabrikant claimt. Alleen in dit geval met 2 camera's.
Ik geloof er niks van dat twee camera's met kleine pixels even goed zijn als één camera met grote pixels, dat is gewoon niet logisch.

Ik weet nog goed dat ik ooit een reportage zag van de Canadese fabrikant die de sensoren roor de Mars karretjes had gemaakt en die hadden verbluffende beeldkwaliteit met een relatief klein aantal pixels. De kwaliteit van de pixels is veel belangrijker dan het aantal werd er toen gezegd, en dat is mij altijd bijgebleven.
Toch kan het. Tegenwoordig kunnen we technieken als 'super resolutie' gebruiken. Daarbij worden meerdere beelden gecombineerd en kan een hogere resolutie dan de diffractielimiet worden bereikt.

En zoals jqc zegt worden in de astronomie al langer meerdere (radio)telescopen aan elkaar gekoppeld. Denk bijvoorbeeld aan de radiotelescopen in Westerbork. De relatief kleine schotels geven gezamenlijk hetzelfde beeld als een hele grote schotel.
Originele kleuren weer..
Ach uiteindelijk gebruikt iedereen die kleuren. Ik zou het verfrissend vinden als ze met een diepe kleur metallic blauw komen, in de kleuren palette van 'Rosé Goud'. Dat lijkt me wel wat.
Waarom toch altijd weer diezelfde kleuren inderdaad... beetje jammer!
Als je als merk bijvoorbeeld ziet dat Rosé Goud een nieuwe en ongekend populaire kleur is momenteel, dan doe je mee. Is een stukje markt onderzoek. Mee gaan met de trend. Persoonlijk had ik 2 extra originele kleuren erbij gedaan; dan onderscheid je je een beetje van de ander, maar heb je toch die kleuren die juist nu zo populair zijn.
Ik dacht dat dit de opvolger zou zijn van de honor 7? Maar gezien het enorme scherm (in vergelijking met de 7, die was nog lekker compact met 5.2") lijkt dit toch niet het geval?

Mooie specs voor de prijs, dat moet gezegd.
Dat had ik dus ook. De H7 was redelijk vergelijkbaar met de P8, maar deze is veel groter.

De H7 is trouwens een erg fijn toestel voor een goede prijs en dat lijkt de v8 dan ook wel weer te gaan doen.
Anoniem: 228398 @Tmr11 mei 2016 11:04
Ik keek er ook naar uit als vervanger van mijn Honor 7, die gisteren toevallig stuk viel, maar deze is echt te groot. Jammer want het lijkt me verder wel weer een prima toestel. Dan toch nog maar eens kijken naar de P9.
Anoniem: 256386 10 mei 2016 19:59
Dat is goedkoop
Dat is helegaar geen halve maatregel van het dochtermerk Honor. Kennelijk kiest Huawei er voor om zo veel mogelijk marktaandeel te vergaren, ook al zou het haar eigen P9 e.d. in de weg zitten qua verkoop. Absoluut een interessant toestel.
Merknaam aan de voorkant, ben er gewoon geen fan van.
Komt toch vaak voor.
Doen Samsung en HTC onder andere al jaren.
Ik snap het ook niet. Ze hebben modellen die te onderscheiden zijn waardoor je niet nog eens het merk/logo voorop hoeft te hebben.
Mooi dat er twee camera's op zitten, maar hadden ze deze niet beter verticaal in het toestel kunnen zetten? Het lijkt mij dat je nu de foto's in portrait stand (yuk!) moet maken om profijt te hebben van deze gimmick. of heb ik het nou helemaal mis?
Zou voor mij meerwaarde hebben als beide lenzen onder een hoek van elkaar stonden zodat je nog breder beeld schiet.

Beide camera's in portrait mode en dan (met kleine overlapping) de foto's naast elkaar stitchen. Lijkt me dat je dan een grotere foto realiseert met 'minder' pixels.
'In de V8 zit 4GB werkgeheugen en een Kirin 950-soc, die door Huawei zelf gemaakt wordt. Het is een octacore-processor met vier A72-kernen op 2,5GHz en vier A53-cores op 1,8GHz.'

De Kirin 950 heeft zijn A72 kernen toch op 2.3GHz geklokt? De Kirin 955 heeft ze wel op 2.5GHz dacht ik...

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.