Een hacker zou de gegevens van 9000 medewerkers van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid gepubliceerd hebben, waaronder namen, functies, e-mailadressen en telefoonnummers. Binnenkort zouden de gegevens van 20.000 FBI-medewerkers volgen.
De hacker zou in eerste instantie contact hebben opgenomen met Motherboard en enkele gegevens hebben gedeeld, zo claimt de site. Redacteuren zouden vervolgens willekeurige nummers uit het gegevensbestand hebben gebeld en konden daarmee bevestigen dat het voor een deel om de gegevens van werknemers van Homeland Security en de FBI gaat.
Kort na het verschijnen van het Motherboard-artikel zou de hacker daadwerkelijk de gegevens van 9000 medewerkers met een link op Twitter gepubliceerd hebben met een pro-Palestijnse boodschap. Ook heeft hij aangekondigd vandaag de gegevens te publiceren van 20.000 FBI-medewerkers, van wie er verschillenden in het buitenland verblijven. Hij zou verder in het bezit zijn van meer dan honderd GB aan gegevens van een computer van het ministerie van Justitie.
De hacker liet aan Motherboard weten dat hij eerst toegang had verkregen tot de e-mail van een justitiemedewerker. Daarna probeerde hij een webportaal van het ministerie binnen te komen. Toen dit niet lukte, belde hij een helpdesk en vertelde hij dat hij het portaal niet inkwam. Toen zou hij van een medewerker een token hebben gekregen waarmee hij met de eerder verkregen e-mailgegevens kon inloggen op een online virtual machine.
Daar kreeg hij verschillende opties gepresenteerd, waaronder de mogelijkheid om in te loggen op de werkcomputer van de eigenaar van de e-mailgegevens. Via deze computer had hij toegang tot 1TB aan data, waarvan hij uiteindelijk 200GB heeft gedownload. Dit incident is niet het eerste dit jaar waarbij toegang werd verkregen tot gevoelige gegevens van de Amerikaanse overheid. In januari wist een tiener verschillende accounts van het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten te bemachtigen.