Philips draait enkele wijzigingen uit Hue-upgrade terug

Philips voerde onlangs een upgrade uit van de Hue-software waardoor producten die niet onder het Friends of Hue-programma vallen, niet meer gekoppeld kunnen worden met een Hue Bridge. Na kritiek van verscheidene klanten is besloten de upgrade terug te draaien.

Medium Rectangle Philips hueIn een verklaring aan Tweakers zegt Philips onderschat te hebben wat de invloed van de upgrade was op een klein aantal klanten die lampen van andere merken gebruiken. Door de upgrade zouden deze niet meer bediend kunnen worden met de nieuwe versie van de software. "Met het oog op de reacties van onze klanten hebben wij besloten de software-upgrade ongedaan te maken zodat lampen van andere merken gewoon zoals voorheen zullen blijven werken met het Philips Hue-systeem," schrijft Philips.

Op dit moment wordt aan het terugdraaien van de upgrade gewerkt. Wanneer de nieuwe upgrade precies beschikbaar komt, is nog niet bekend. Philips benadrukt dat het niet kan garanderen dat lampen die niet in het Friends of Hue-partnerschapsprogramma zitten, naadloos samenwerken met Philips Hue. Hierdoor kunnen klanten die gebruikmaken van niet-gecertificeerde lampen geconfronteerd blijven worden met dezelfde incompatibiliteitsproblemen als voorheen. Problemen die zich voordeden hadden bijvoorbeeld te maken met het niet volledig naar nul-niveau willen dimmen of niet de juiste kleuren of scènes weergeven.

Door Krijn Soeteman

Freelanceredacteur

16-12-2015 • 13:05

56

Submitter: SilentF0rce

Reacties (56)

56
51
31
2
1
3
Wijzig sortering
Why have you reversed your strategy?
We underestimated the impact this would have upon the small number of our customers who currently use uncertified lights from other brands in the Philips Hue system. We have decided to continue to enable our customers who wish to integrate these uncertified products within their Philips Hue system.

When will the software upgrade be reversed?
We are currently finalizing a new software upgrade and will let you know shortly when this will be available.

How will you ensure compatibility with untested products?
Building an interoperable and future proof system like Philips Hue requires us to continually add functionality. This means we must put products from other brands under continuous tests and upgrades. We do this through our Friends of Hue partnership program, which enables us to certify and ensure compatibility with Philips Hue. We will not actively block them and will continue to rely on the level of compatibility offered by ZigBee certification.

What specific compatibility issues will remain after the roll back?
All compatibility issues that were present previously will remain, such as lights not dimming to off, creating the right colors or scene experience. Compatibility issues may arise as new products and features become available that are not Friends of Hue.

How can customers get back to their old situation?
Once rolled out, our customers will be prompted to install the new firmware via the Philips Hue app. For lights that have compatibility issues with Philips Hue scenes, the user may have to edit and re-save the scene in the Philips Hue app to regain the old functionality. If these scenes are used with our physical switches the newly saved scene will need to be configured for use.

Bron

[update]
Added 17 Dec 2015 - 20.08

Thank you for your feedback. We will be ready soon to roll out the reversal of the software upgrade for Philips Hue. We start in Germany, Belgium and the Netherlands tomorrow, 18 December. Worldwide roll out will be completed by end of day Monday, 21 December.

To install the new software, just start your Philips Hue app and follow the “New Software Update” notification in the main menu. It may take some time before the update is available in your region. To force your system to fetch the new software please unpower and repower your bridge.

[Reactie gewijzigd door Scidd0w op 26 juli 2024 15:01]

Philips benadrukt dat het niet kan garanderen dat lampen die niet in het Friends of Hue-partnerschapsprogramma zitten, naadloos samenwerken met Philips Hue.
Ze kunnen beter garanderen dat lampen die wel in het Friends of Hue-partnerschapsprogramma zitten, naadloos samenwerken met Philips Hue.
Ze kunnen beter garanderen dat lampen die wel in het Friends of Hue-partnerschapsprogramma zitten, naadloos samenwerken met Philips Hue.
Ga toch weg. Waarom zou je in vredesnaam een protocol voor aansturing van lampen propietary willen houden? Laat ze lekker een goede algemene openbare standaard neerzetten zodat mensen zich niet in hun spullen hoeven in te kopen. Zo'n protocol is echt 3x niks om te ontwikkelen en wordt nu echt enkel en alleen gebruikt voor concurentievervalsing. Nou ja, nu die update van de baan is weer wat minder. Maar je snapt natuurlijk dat philips het liefst de enige lichtproducent in je huis is.
Wat voor de klanten het beste zou zijn is als philips zich zou terugtrekken uit het aanstuurgedeelte en zich weer lekker ging richten op het maken van mooie lampen.
Het protocol is open, maar wat ik ervan begrijp hebben 3rd party vendors lang niet alles geimplementeerd of zelfs fouten gemaakt in de implementatie (Philips zelf brengt ook regelmatig updates uit voor de bridge en lampen).
Daardoor krijg je een belabberde gebruikerservaring, en daar wilde Philips wat aan doen, dat geloof ik wel. De manier waarop is uiterst knullig en heeft een enorme deuk in het imago opgeleverd.

Het probleem van Zigbee (en ook Z-Wave) is blijkbaar dat Over-The-Air firmware updates wel met een propietair mechanisme werken danwel dat er, zover ik weet, nog geen vendor is die firmware updates mogelijk maakt via de controller van een concurrent.

Veel compatiblity issues met 3rd party zijn al opgelost of kunnen makkelijk worden opgelost via firmware updates. Maar niemand heeft trek om puur voor dat doel daarvoor extra Zigbee bridges aan te schaffen.

Als dat de achterliggende gedachte is van 'Friends of Hue' (firmware kunnen uitrollen voor alle merken), en ze geen belachelijke eisen stellen aan deelname, dan zijn ze niet heel slecht bezig. Ze hadden echter nooit de 'unsupported' devices moeten blokkeren.
Tsja, dat is, was en (wellicht) blijft dat de grote makke van Philips. Technisch zit 't meestal goed in elkaar maar zodra het aankomt op communicatie (waaronder, maar niet beperkt tot, marketing en interfacing) en/of interactie (waaronder o.a. support) raakt Philips nog steeds de weg kwijt.

Uit eigen ervaring: De v-2000 video waar niet de grote (c.q. x-rated) titels op uitkwamen, 27 mhz zend-ontvanger met niet standaard kabels en connectoren, Videopac spelcomputer met zeer bijzondere interpretatie van de klassieke games, cd-I met brakke software, audio-apparatuur met DIN connectoren in de tijd dat alles en iedereen al op tulp zat, een 8086 PC/XT met 768 kb i.p.v. 640 kb ram (uitsluitend bruikbaar voor een 128 kb RAMdisk) en een Android dock met weliswaar fantastisch geluid maar een app die het gewoon *niet* deed.

Alhoewel resultaten uit het verleden geen garantie voor de toekomst bieden denk ik dat het Philips nog wel een keer lukt.
Daardoor krijg je een belabberde gebruikerservaring, en daar wilde Philips wat aan doen, dat geloof ik wel. De manier waarop is uiterst knullig en heeft een enorme deuk in het imago opgeleverd.
Ja, ok. :) Mischien is dat wel aan de hand. Maar dan nog betekent het dat hun protocol niet robuust genoeg is voor zulke toepassingen.
Laten we het op knulligheid houden :)
Het geeft maar weer eens het belang van open standaards aan! Nu nog een open source Hue Bridge en niemand zal Philips nog iets kunnen verwijten. Ik ga er vanuit dat Philips het van de verkoop van de lampen moet hebben en niet van de software ...
Ik zou daar niet vanuit gaan. Kijk maar eens naar de nieuwe (professionele) systemen die Philips Lighting op de markt probeert te zetten (zoek eens op Youtube naar "CityTouch", "Philips PoE", "Indoor Positioning Carrefour") en de huidige slogans "Delivering value beyond lighting" en "Light beyond Illumination". Lampen zijn nog steeds wel belangrijk voor Philips Lighting, maar op een heel andere manier. De koers is wat dat betreft aan het veranderen en drijft af van het puur lampen maken.
Verder hebben ze, volgens mij, het protocol (Zigbee) niet gesloten, ze maakten enkel geen verbinding met bepaalde (identificeerbare) andere apparaten. Iets wat mijns inziens ook gewoon in de standaard zit: selectieve connectie. Natuurlijk vervelend als dat jouw apparaten zijn, maar het heeft niets met de standaard dichtgooien te maken.
Daarmee heb je geen ongelijk. Ik begrijp nu wel beter waarom Philips deze update doorvoerde. Ik dacht eerst dat het een manier was om aan vendor buy in te doen, maar ik denk dat met alle argumenten voor en tegen de update die ik nu heb gelezen, dat het ze vooral gaat om het beschermen van de Philips Hue als merk.

Dat iemand een andere lamp aansluit kost misschien wat geld, maar op het moment dat mensen in reviews lezen dat de aansturing niet goed werkt - het licht in je slaapkamer gaat niet uit, of een lamp vertoont afwijkend, en daarmee storend gedrag, dan gaan ze wel op zoek naar een andere ZigBee controller waarvoor dat probleem niet wordt beschreven. Dan krijg je straks het argument, ja maar je hebt een Hue bridge, je moet ook merk X hebben. De pioneers zijn inmiddels allemaal wel aan de lampen en de grote massa begint nu in te stappen. Dan moet je een goede gebruikerservaring kunnen bieden.
Voor mij lijkt het op de QVL lijst voor geheugen. Het is allemaal een standaard en waarschijnlijk werkt ook geheugen wat er niet op staat prima. Wil je zeker zijn dat het uit de doos werkt, dan moet je iets van de QVL lijst kopen.
Het zou me dan ook niet verbazen als na de update de Hue via de app meldt dat je niet gecertificeerde lampen hebt, en dat een afwijkend functioneren in de eerste plaats daarin gezocht moet worden. We gaan het zien.
Dat is toch het idee achter Friends of Hue? Dat label op zich is al een garantie.
Ze kunnen beter garanderen dat lampen die wel in het Friends of Hue-partnerschapsprogramma zitten, naadloos samenwerken met Philips Hue.
Dat zullen de producenten van die lampen zelf ook moeten willen. Veel budget-leveranciers zullen daar niet op zitten te wachten. Die willen gewoon spullen maken en niet vergaderen en certificeren.

Als Philips niet wil dat andere lampen compatible zijn dan moeten ze specificaties publiceren waaraan die lampen moeten voldoen. Zodra er een vrije standaard is die fabrikanten zelf kunnen naleven mag Philips van mij lampen weigeren die niet aan die standaard voldoen. Als de standaard geheim wordt gehouden om bedrijven te dwingen om te betalen voor certificering dan heb ik er geen sympathie voor.
Volgens mij was ZigBee de standaard die was afgesproken. Als lampen niet aan de ZigBee-standaard voldoen dan neem ik het Philips niet kwalijk als ze niet werken. Als die lampen wel aan de standaard voldoen maar ze werken niet samen met de Hue dan is het de Hue die "stuk" is.

[Reactie gewijzigd door CAPSLOCK2000 op 26 juli 2024 15:01]

Komt op hetzelfde neer toch. Het glas is halfvol of halfleeg.
Tenzij er voorbeelden zijn van gecertificeerde lampen die ook niet helemaal goed werken met Hue.

[Reactie gewijzigd door Soldaatje op 26 juli 2024 15:01]

Wat ik even niet snap is waarom die niet gecertificeerde lampen dan niet goed werken met HUE. HUE maakt gebruik van Zigbee, wat een open standaard is. Heeft Phillips dan wat gewijzigd of is er dan wat mis met de implementatie van Zigbee van de niet hue lampen niet goed.

Zoals ik het zie als je zigbee gebruikt dan moet dat werken met elk apparaat wat zigbee ondersteund.
Aangezien er een behoorlijk verschil is in de kwaliteit van de verschillende merken lampen (o.a. Lichtopbrengst, levensduur, kleurtemperatuur, homogeniteit van de lampen, gebruikte LEDS, gebruikte materialen etc.) kan ik me voorstellen dat Philips met zijn HUE systeem niet wordt aangekeken op het feit dat goedkope, inferieure lampen niet zouden werken icm met HUE.

Een open standaard zegt niks over kwaliteit, wat Philips met zijn 'Friends of Hue' programma wel hoopt te bewerkstelligen: een keurmerk voor kwaliteit.
De bekende software uitspraak "Variables won't, constants aren't" is vaak ook van toepassing op (open) standaarden: "Standards aren't". Vaak is er toch nog wel ergens iets ter eigen interpretatie en wordt daar ook grondig ge/misbruik van gemaakt (door iedereen die de standaard toepast).

[Reactie gewijzigd door PolsCTEL op 26 juli 2024 15:01]

Dit is toch wel *het* voordeel van een publiek medium waar massaal gebruik van wordt gemaakt : power to the people. Als er geen mogelijkhied was geweest om hier zo massaal ruchtbaarheid aan te geven vraag ik me af of Philips haar "vergissing" had ingezien.
Het geeft maar aan dat sommige bedrijven weldegelijk naar hun klanten luisteren.

Bravo dat ze hun fout inzien en terugdraaien!

Je kunt het ook zo zien: als er geen medium zou zijn geweest waarbij klanten hun ongenoegen kenbaar hadden kunnen maken, was er misschien wel helemaal geen probleem bekend geweest.

Dan hadden de inferieure lampen van goedkope prul fabrikanten niet meer gewerkt, had Philips deze update niet kenbaar gemaakt en plein public en hadden klanten niet zo massaal gereageerd.

Kortom lang leve de moderne tijd waarin massaal actief feedback gegeven kan worden!

[Reactie gewijzigd door Isheara op 26 juli 2024 15:01]

Verstandig en netjes van ze! Goed dat ze luisteren naar de klanten, daar kunnen andere bedrijven nog wat van leren.
Erg netjes hoor. Gewoon ordinaire damage control dit. Ze willen het wel maar teveel schade qua reputatie. De bedrijfsfilosofie is mij duidelijk.
Dus een bedrijf mag geen fouten maken in de filosofie? Lekker is dat. Ze hebben het enorm snel teruggedraaid wat netjes is. Als hun bedrijfsfilosofie echt zo slecht was geweest hadden ze dit echt niet gedaan.
Ze hebben het teruggedraaid vanwege de backslash. Zij wisten dat dit het product inferieur zal maken, waarom zou je dit uberhaubt willen doen als bedrijf? Dit is een bewuste keuze geweest van Philips, niet zomaar een foutje (zo doen ze het misschien voorkomen, maar als je even kritisch nadenkt kom je tot een andere conclusie).
Ik begrijp je punt. Maar er zijn tal van bedrijven die deze bewuste beslissingen ook nemen en er niet meer op terugkomen. Dat is pure arrogantie. Philips heeft wellicht ook zo gedacht, maar is er toch op teruggekomen. Je fout toegeven als bedrijf vind ik erg eerlijk.
Absoluut. Kijk bijvoorbeeld naar NVidia met hun Gameworks prut. Fanatieke customer lock-in tactieken. Ik vind wat dat betreft dat AMD het een stuk beter doet, door met opensource software de markt te benaderen. Uiteraard maakt AMD ook fouten, maar qua dit topic vind ik AMD bijvoorbeeld beter in zijn bedrijfsfilosofie dan AMD.

En inderdaad je hebt helemaal gelijk, zoveel bedrijven die zo gemakkelijk over de consument heenlopen. Gadverdamme. Ik wil dan bij voorbaat al niet in dit soort bedrijven investeren en neem dit soort historie altijd mee in de keuze tot aankoop.
offtopic; Arrogantie? Je bedoelt Philips zelf nadat ze uit Nederland zijn vertrokken (`92), maar de prijzen zijn gelijk gebleven.

ontopic; Zodra hun de prijzen eens aanpassen naar wat die dingen kosten, ga ik weer denken aan Philips, maar tot die tijd komt er geen Poolse lamp van hun meer in me huis of een ander product van hun.
Nu moesten ze eigenlijk wel, anders hadden de mensen hun Hue de deur uit gedaan, dus met de eerlijkheid ben ik t deels eens met je, maar geloof mij, die lampen zijn gewoon te duur, ledje kost niks meer in deze tijd (mijn mening ;) )
Arrogantie sloeg op bedrijven die niet naar de consument luisteren. :)
Beslissingen maak je inderdaad bewust, wat de uitkomst is is niet altijd te overzien vooraf.

Achteraf is het altijd makkelijk oordelen.
Customer lock-in is altijd een bewuste keuze, waarmee je bewust mensen MINDER keuze geeft. Waarom zal je het uberhaubt implementeren rin je product? Het heeft letterlijk maar een reden. Zorgen dat de compatibiliteit onder controle van Philips blijft.
Het is echt niet ordinaire damage controll, ze hebben snel hun fout hersteld. Kudos voor hen.

Niet zoals bijv, een Rabobank het heeft aangepakt met die crappy nieuwe app van hun. Die hebben gewoon de klachten gebagatelliseerd en als een struisvogel hun kop in het zand steken en gewoon de verschrikkelijke strategie doordrukken (wat een eikels!)
Laten we over de Rabobank maar niet beginnen. Wat een zooi ellende is dat. Corrupt in het hart.
Gelukkig merk je dat er steeds meer bedrijven meer luisteren naar de markt. Zeker in de game industrie.
Correctie, zeker NIET in de game industrie, overpriced dlc's, uitmelking van reeksen zoals AC, ELITE-UBER-SPECIAL-COLLECTORS edition's van spellen enz.
In zekere mate luisteren ze toch naar de gamers, ze kopen het immers gewoon. Zolang mensen niet stemmen met hun portemonnee en de game gewoon kopen geven ze dus het signaal af naar de gamestudio dat het allemaal oké is. Feit is gewoon dat de meeste mensen het eigenlijk niets interesseert of het maar voor lief nemen anders waren heel veel franchises allang niet meer rendabel/succesvol. Neemt niet weg dat ik zelf ook tegen dat soort praktijken ben.
Binnen de indie scene over het algemeen wel ja. Grote developers luisteren totaal niet naar hun fanbase, alhoewel het bij EA eindelijk een beetje losser begint te worden (terwijl Ubisoft een steeds dieper eigen graf graaft).
Anoniem: 126717 16 december 2015 13:09
Dat zoek je toch van te voren uit? Je weet dat je klanten buitensluit, neem je die klachten of laat je alles zoals het was?
Ik snap sowieso niet hoe het ooit bij ze is opgekomen dat dit zomaar even zonder backlash kon. Ik heb recent voor m'n zuster een setje aangeschaft (vindt ze hartstikke leuk trouwens), maar stel je voor dat je een onwijs coole third-party lamp hebt gekocht voor een flink bedrag en dan klappen die er zomaar uit.
Ik vind het maar een vreemde manier van werken. En denken.
Ik begrijp je redenering. Philips biedt echter voor 3de partijen het 'Friends of hue' programma aan.

Achteraf gezien kunnen we concluderen dat het is een behoorlijke naïeve besluit is geweest.
Er is nog geen enkele Friends of Hue lamp te krijgen die niet van philips is zo ver ik weet.
Ook maakt philips zelf geen zigbee stekker blokken meer waarmee je lampen waar geen hue lamp in past mee te schakelen. Toch behoorlijk vervelend dat die ineens eruit geknikkerd worden als je het Hue systeem al meer dan 2 jaar in gebruik heb zonder problemen.

Als ze dit hadden gewild dan hadden ze dat vanaf het begin het friends of hue programma moeten aanbieden aan 3de partijen. Je kan niet zomaar je strategie omgooien met alle gevolgen van dien.
Verstandige keus. De juiste manier om dit af te handelen is de gebruiker te waarschuwen dat hij een niet-gecertificeerde configuratie heeft, niet om helemaal dienst te weigeren.
Goed zo! Niets verkeerds aan om in te zien dat het geen goede zet was. Prima actie.
Philips merkte gewoon dat de klanten met de voeten dreigden te gaan stemmen, en hebben bakzeil gehaald. Beter ten halve gekeerd...

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.