Toshiba heeft zijn Satellite C-serie een update gegeven. De serie bestaat uit vier modellen die met Windows 8.1 worden geleverd, maar bedoeld zijn voor Windows 10. De laptops krijgen een sneltoets voor de persoonlijke assistent Cortana, die in Windows 10 zit.
In de C-serie vallen twee 17,3"-modellen, de Satellite C70-C en C70D-C, en twee 15,6"-varianten, de Satellite C55-C en C55D-C. Eind deze maand komen ze in de winkel te liggen en draaien dan nog Windows 8.1, maar ze zijn geoptimaliseerd voor Windows 10, dat op 29 juli verschijnt.
Die optimalisatie bestaat uit een speciale Cortana-zoekknop op het toetsenbord, waarmee Microsofts persoonlijke assistent opgeroepen kan worden. Ook krijgen de Satellites twee microfoons, die ervoor moeten zorgen dat stemcommando's goed doorkomen.
De 15,6"-laptops krijgen een resolutie van 1366x768 pixels en bij de 17,3"-modellen is dat 1600x900 beeldpunten. Toshiba rust ze uit met maximaal een Intel Core i5 of AMD A8-7410. De C55-C en C70-C worden optioneel van een Nvidia GeForce 930M voorzien; bij de C55D-C is de gpu de R5 M330. Verder krijgen ze maximaal 16GB geheugen en 2TB hdd-opslag of een ssd met een opslagcapaciteit van 256GB.
De startprijs van de Satellite C-serie is 449 euro en eind juni komen de laptops beschikbaar.