Binnenkort is het alweer twee jaar geleden dat Microsoft Windows 8 uitbracht en dat betekent dat Microsofts hardware-ideaal voor dat besturingssysteem ook alweer twee generaties meedraait. Tijd voor een nieuwe Surface-tablet dus, die, hoe kan het ook anders, Surface 3 is gaan heten.
In tegenstelling tot bij voorgaande generaties Surface heeft Microsoft ervoor gekozen om van de Surface 3 alleen een Pro-versie uit te brengen. Een andere opvallende koerswijziging is het formaat. Terwijl Microsoft aanvankelijk aan 10,6" vasthield en concurrenten steeds meer 8"-tablets uitbrengen, is voor de derde generatie Surface juist gekozen voor een groter schermformaat. De diagonaal van de Pro 3 meet twaalf inch en ook de beeldverhouding is met 3:2 afwijkend.
Van Microsoft konden we een paar dagen de Surface Pro 3 met Core i5-processor, 4GB werkgeheugen en een 128GB-ssd lenen. We hebben uiteraard de hardware gebenchmarkt en een klein weekje met de tablet rondgesjouwd, en stelden onszelf de vraag of deze uit de kluiten gewassen tablet niet stiekem gewoon een toetsenbordloze laptop is.
Deze video hoort bij een geschreven review.