Door Mark van der Kruit en Donovan Kerssenberg

Alles uit de kast getrokken - OnePlus 12 Preview

24-01-2024 • 17:15

47

OnePlus kondidge tien jaar geleden zijn eerste smartphone, de OnePlus One aan en dit jaar onthult het bedrijf de OnePlus 12. Het bedrijf zet dit jaar vol in op het beeldscherm en de camera. Het topmodel heeft 12GB RAM en 256GB opslaggeheugen aan boord en kost 949 euro. Het duurdere model heeft 16GB RAM en 512GB opslaggeheugen en kost 1099 euro. De smartphones kunnen vanaf nu worden gepre-ordered en zijn te koop vanaf 6 februari.

00:00 - Alles uit de kast getrokken
00:20 - Helder scherm
01:05 - Bediening in de regen
01:46 - Grotere camerasensor
02:11 - Telecamera
02:43 - AI-mogelijkheden
04:03 - Bouwkwaliteit en eerste indruk
05:04 - Prijzen en beschikbaarheid

Reacties (47)

47
47
12
0
0
24
Wijzig sortering
Mooi toestel, hoe is het updatebeleid tegenwoordig bij Oneplus? Ik wil net als bij iOS gewoon 4-5 jaar lang OS updates kunnen ontvangen. Ik weet dat dit met de Nord series niet altijd lekker uitviel.
Apple, Google en Samsung doen met topmodellen tegenwoordig vaak 7-8 jaar al zelfs. Fairphone noemde ergens meen ik zelfs 10 jaar. 4 jaar security updates en dan kwetsbaar voor een telefoon van duizend euro zou nu een zwaktebod zijn in de markt. OS major version upgrades is een ander verhaal, daar zit wat meer verschil in en is de praktijk tussen Android en iOS ook nog eens heel anders in wat je daarvan merkt.
Apple heeft geen officieel beleid rondom ondersteuning, maar heeft tot noch toe een track record van ~5-6 jaar (SE '20 en X 5, XS en daarboven 6). Dus geen 7-8 jaar, of dat moet met de 14/15/16 rigoureus veranderen.
Ligt eraan hoe je ernaar kijkt. Onderstaande Apple security patch voor een heel ernstige kwetsbaarheid kwam nog na 8 jaar na eerste verschijnen van toestellen die dat als laatste versie konden draaien?
https://www.macworld.com/...rity-update-zero-day.html

Lastige is niets is zeker. Je bent echt afhankelijk van de inschatting en keuzes van Apple wat het voor een ouder OS wel of niet meer waard is te patchen. Maar zeker meer dan niets, bewijzen ze bij herhaling. Dat maakt het zo lastig.
Nee, maar Zwarte_os had het specifiek over OS updates. Security patches geloof ik wel dat ze soms een wat ouder toestel er nog bij zetten.
Maar inderdaad, niets is zeker!
En niet te vergeten dat OnePlus nog steeds niet bekend staat om het consequent op tijd leveren van stabiele OS updates. Zeker voor een wat ouder model nemen ze vaak ruim hun tijd en krijgen ze het vervolgens voor elkaar om een update vol met bugs af te leveren.

Zo hebben ze het bij mijn OnePlus 7 Pro voor elkaar gekregen om het Widevine DRM level terug te zetten naar Level 3, waardoor o.a. Amazon Prime en Netflix geen Full HD af willen spelen. De enige oplossing die geboden werd was om mijn telefoon op te sturen naar een service center waardoor ik hem een paar dagen kwijt zou zijn en waardoor hij ook volledig gereset zou moeten worden.
Ja heb hier een OnePlus 9 Pro, updates met nieuwe features duren lang maar prima ik kan erop wachten. Waar ik echt niet blij mee ben is dat de Security updates vaak 2 zelfs 3 maanden te laat komen, waardoor je dus ver achterloopt. Telefoon fabrikanten zouden echt geen security updates moeten verspreiden, laat Google dat maar doen want nu is het echt een zooitje met 1+ & andere
Kijk dat jij erop kan wachten is prima, maar andere mensen willen graag sneller fixes zien dan dat ze kregen. OnePlus heeft laten zien dat dat eerder wel kon maar na de overname van Oppo flink crediet hebben verspild.
Een feature update is minder belangrijk dan de maandelijkse security updates, dat was mijn punt.

Daarnaast zijn feature en bugfix updates helaas vaak langzaam bij meerdere Android fabrikanten maar de delay van de security updates is een probleem wat tegenwoordig vooral bij OnePlus voorkomt
OnePlus was vanaf de oprichting al een dochteronderneming van Oppo.
De nieuwe S24-series gaat voor 7 jaar lang zowel security als OS updates brengen. Ze zijn daar mee nu zelfs marktleider. Gaat de goede kant op dus!

Daardoor voelt 4 jaar updates tegenwoordig al het minimale voor zo een duur toestel...
Hoe kwetsbaar ben je nu echt zonder updates?

Wij gebruiken hier in huis met groot plezier telefoons, die niet per se meer de nieuwste versie van android hebben.
Dat is als je merkt dat anderen nog meer plezier aan je telefoon beleven. O-)
Volgens Wired krijgt ie 4 major Android updates en 5 jaar security patches. Dat kan inderdaad wel beter tegenwoordig, zeker wanneer je bedenkt waar OP vandaan kwam.
Samsung en Google geven langer Android Updates maar ik denk dat 4 jaar prima is! Mensen die kiezen voor een high end toestel zijn vaak wat veeleisender en hebben na 4 jaar (of eerder) vaak weer een ander toestel. Uitzonderingen daargelaten uiteraard.
Dat is zeker waar, maar ik vind het ook wel fijn als ik na een paar jaar mijn telefoon door kan gegeven aan mijn ouders en dat hij dan nog steeds ondersteund wordt en updates krijgt.
Door soort toestellen hebben vaak goeie custom rom support. De OnePlus 7 Pro bijvoorbeeld draait gewoon op A14 en is beter dan ooit
Dank je voor de review. Hoe zou je de oneplus afzetten tegen de xiaomi 14 pro en de samsung s24 series met ongeveer dezelfde specificaties? O.a. dezelfde chipset
Let op dat OnePlus nog met aflopende schermranden werkt, dat zou ik persoonlijk nooit meer willen na mijn huidige OP 7T Pro. Samsung heeft nu platte schermen in de S24 gemonteerd.
Ik moet zeggen ik heb die hype met ronde schermen ook nooit zo goed begrepen. Ik heb het nu op mijn OP11 maar ben er geen fan fan. Ik vind, maar dat is uiteraard persoonlijk, platte schermen een stuk mooier en serieuzer ogen.

Was dat met die afgeronde schermen meer als marketing-ding om maar iets anders te kunnen tonen toen er weinig ontwikkeling was qua schermen ?


edit: typo

[Reactie gewijzigd door RitBit op 23 juli 2024 14:59]

Ik heb het eens overwogen, maar in de winkel zag je in de kromme rand iedere TL balk reflecteren.

Dus doe mij maar plat.
dat is ook 1 van de redenen waarom ik straks niet de oneplus 12 neem maar de s24 ultra.
de randen zijn verkleurend, je raakt ze vaak onbedoeld aan waardoor andere aanrakingen niet goed geregistreerd worden.
tevens is een screenprotector vreselijke irritant om te plaatsen, en liet deze vrij snel al weer los bij die van mij.
idd heel erg jammer.
Persoonlijk vind ik de Ultra te groot en te duur. Mijn oog was gevallen op de S24 plus.
Alleen de chipset is geen snapdragon en dat weerhoudt me toch om te preorderen.
misschien valt het mee.
En de plus vind je niet te groot?
De Exynos heeft deze keer toch echt goede performance en battery life, en throttled minder in games dan de snapdragon.
Wel interessant dat de beleving zo verschillend kan zijn. Ik heb ook afgeronde randen maar ik zie geen verkleuring er recht voor, en aanrakingen gaan ook niet verkeerd. Zelfs de eerste screenprotector zit er nog op.
Oh ja dat is helemaal niet fijn klopt
Foutje in de audiomontage op 2:16, voor de rest goeie video!
Oei slordig, die heb ik in alle haast even gemist :(
Ziet er uit als interessante toestel,


Misschien wordt dit wel men volgende upgrade
Gezien mijn huidige OnePlus Nord
Wel een beetje op zijn einde is
De accu haalt het niet meer
En het scherm zit een beetje los 😅

En ze de nord 4 nog niet officieel hebben wordt de 12 of de 12r de nieuwe
Wanneer een telefoon van een merk na krap 3 jaar uit elkaar valt, lijkt het me geen motivatie om dat zelfde merk weer te kopen.
Voor mijn juist wel
mijn telefoons krijgen veel op hun donder .
Gezien ik in bouw werk en de telefoon dus mee gaat op de gekste plekken
Ik heb geen enkel issue met mijn Nord, behalve dat er geen security updates meer zijn.

N=1
Aquatouch en de slider lijken me top.
Design en look vind ik zo op het oog wel el cheapo. En de prijs is tov de S24U wel lekker, al betaald geen kip de adviesprijs van de S24U natuurlijk, dus dat is wat gechargeerd.
Grootste min punt van dit toestel is de inefficiënte boe scherm. En dat is een goed reden voor mij om het niet te kopen.
Boe is nog steeds niet goed genoeg voor een high end toestel. Met dit boe scherm is dit toestel meer een midrange dan high end. Daarom zal ook de prijs snel naar beneden gaan voor 500 euro prima toestel meer is het niet waard.
Bijzonder dat bijna alle reviewers razend enthousiast zijn dan... Ook vind ik je argumenten waarom ze niet goed genoeg zijn soort van ontbreken ook ;-)
Ziet er interessant uit, vooral die druppel ongevoeligheid van het scherm, douchen met je telefoon:-) Ik vind de prijs te hoog en heb veel features niet nodig. Ik wacht de nieuwe Nord versie af om mijn Oneplus 6 te vervangen.
Bijna 1000 Euro voor een chinees toestel really .... sorry maar daar ga ik wel is van op reis en koop mij een goedkopere versie.
Ik weet het Apple is nog een pak duurder maar daar koop je een stukje beleving en branding bij maar die 2 zaken kan OnePlus niet echt voorleggen.
beleving en branding
Ja als je voor zoiets graag extra wilt betalen een voor jou geschikte keuze.
IPhones worden ook in China gemaakt

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.