Door Luke van Drie en Jurian Ubachs

Tweakers Update - PlayStation 5, Horizon: Forbidden West en andere PS5-games

12-06-2020 • 10:42

38

In deze Tweakers Update praten we je kort bij over alles wat Sony heeft aangekondigd tijdens zijn Future of Gaming-evenement, zoals de nieuwe PlayStation 5, games en accessoires.

De Sony PlayStation 5 staat verticaal op een voet en heeft witte, licht afgebogen zijpanelen met daartussen een zwarte basis met blauwe verlichting. De console kan echter ook horizontaal neergezet worden. Het ontwerp sluit met zijn combinatie van wit en zwarte en blauwe accenten aan bij het uiterlijk van de DualSense-controllers, die Sony in april al toonde.

Aan de voorkant zitten een usb- en usb-c-poort, maar de overige aansluitingen waren niet zichtbaar in de revealtrailer. Rechts aan de voorkant zit verticaal de optische schijfingang, maar er komt ook een variant die geen diskdrive heeft: de PlayStation 5 Digital Edition.

Sony toonde verder een laadstation om twee DualSense-controllers te laden, een hd-camera voor de console, een afstandsbediening en de Pulse 3D: een draadloze headset. Deze komen allemaal in het wit beschikbaar. Sony gebruikte voor zijn PlayStation VR-headset al eerder de combinatie van wit en zwart met blauwe accenten.

Reacties (38)

38
37
23
2
0
13
Wijzig sortering
Intro van video:
Het had op de e3 moeten plaats vinden...
Volgens mij had Playstation al heel lang geleden gezegt dat ze klaar waren met E3, volgens mij waren ze er vorig jaar niet eens meer. Dus dit heeft niets te maken met de coronacrisis. Playstation had allang gekozen om hun reveals op deze manier te doen.

Edit:
Sony was idd niet aanwezig vorig jaar: https://www.gamesradar.com/sony-playstation-e3-2019/

[Reactie gewijzigd door Oguzhan58 op 23 juli 2024 16:59]

Haha fair point. Ik bedoelde meer: in een zaal, voor publiek. Maar inderdaad, dat was zeer waarschijnlijk niet op de E3 zelf geweest.
Misschien met de nieuwe PlayStation, toch weer even een jaar op de E3?
Misschien wel, maar ze hadden niks laten weten voordat de coronacrisis begon. Ik denk dat de kosten van E3 zo hoog zijn dat je beter een eigen ding kan doen. Sony zag dit in (met mogelijke andere redenen) en waren dus vorig jaar niet aanwezig met E3, in plaats daarvan hadden ze eigen evenementen en is Playstation State of Play het leven ingeblazen.

Om eerlijk te zijn denk ik dat E3 verleden tijd is. Betwijfel of we ooit nog een E3 zullen meemaken, want wat Geoff Knightley nu doet met Summer Game Fest om E3 te vervangen is echt een killer move.

Summer Game Fest is namelijk een periode van 3/4 maanden waarin de Developers zelf hun presentaties kunnen plannen en inrichten en geen zorgen hoeven te maken over publiciteit want dat regelt hij. Ik weet niet of er een regeling qua betalingen zit tussen Summer Game Fest en de developers / uitgevers. Denk het niet want het voelt als een soort van verzamelplaats voor alles wat komen gaat.

Op de website hebben ze ook de mogelijkheid een agenda koppeling te maken, zodat je op de hoogte bent van alle evenementen die plaats gaan vinden. https://www.summergamefest.com/
Ik ben benieuwd wat de impact hiervan gaat zijn aangezien de kloksnelheid wel echt een stuk hoger ligt.
Denk haast dat het beperkt gaat zijn, maar we gaan zien. Vooral omdat wat andere specs in de PS5 (buiten de kloksnelheid) ook hoger liggen, die een flinke impact kunnen hebben op het gebruik van de resources.

Daarmee zou de grafische prestatie van beiden vergelijkbaar kunnen zijn, maar bij de PS5 andere zaken in de beleving sneller.

Ben benieuwd :D Was ooit uitgesproken xbox liefhebber, daarna ps4 zonder twijfel, nu ben ik echt met smart aan het wachten op wat het gaat zijn.
Ik ben ook zeker benieuwd naar beide consoles. Al ga ik persoonlijk voor de PS5, wegens de games en online vrienden. Maar ben ook echt wel benieuwd naar de performance van de XSX.
Er zijn namelijk echt een aantal zaken anders zoals RAM snelheden, data decompressie, compute units, fixed vs freq. gereguleerde kloksnelheden. Nu maar hopen dat er nog tech demos komen voor beiden consoles.
Klopt, foutje. :-(
Ik vond super gaaf jammer dat de stream slechte kwaliteit was, maar goed het was prima te zien.
Ik zelf vind de ps5 er echt gaaf uit zien, lekker modern/ futuristische design.

De games was bijna nergens van dat ik dacht yess, maar Spider-Man en Ratchet wil ik toch wel graag spelen.
De rest ben ik niet zo fan van zelfs van Horizon niet, ik heb een keer demo mogen spelen voor spel uit kwam. Zag er prachtig uit maar snapte er helemaal niks van dus vond gameplay niks aan(Misschien kwam het door de demo).
Wellicht dat ik eens een walktrough opzoek en eens de 1ste levels bekijk, gewoon om te kijken wat je nu bij dit spel moet doen, en wie weet koop ik hem dan nog wel eens :).

Al met al was een leuk stream jammer dat de ps5 zoveel wit heeft, misschien komt er nog een andere kleuren combinatie.
Nu wachten op prijs en release datum :)
offtopic:
Horizon moet je écht spelen. Als je van een goed verhaal houdt dan...
Ik was al hyped destijds door de trailer, maar snapte de mechanische wezens niet echt.. Tot ik de story trailer bekeek.. Choo chooooooo!!!!

Ik was alleen bang dat het een typische grinding RPG was, maar uiteindelijk moet je dit zien als een soort instap RPG. Zonder grinden kan je gewoon de storyline spelen en tot een einde komen.

Hopelijk wordt deel 2 net zo goed qua verhaal.
Goed verhaal? Mwha in mijn optiek. Setting was wel heel erg tof gedaan en ze hadden een prachtige wereld gecreëerd.
Precies dit. Verhaal en story Arc van Alloy raakte me minder dan haar moeder bijvoorbeeld. De hero's journey bleef erg op een laag pitje. (Daar vond ik God Of War veel sterker in bv). Blijvende interactie met Rost of anderszijds had haar meer gewicht gegeven, dan de gepoogde plotwending dat je hem niet meer ziet die zogenaam voor gewicht moet zorgen. Kreeg ook constant het gevoel alsof je observeerder was van alles wat er in de wereld gebeurde. Het uitlezen en scannen van alle historische gebeurtenissen versterkte de afstandelijkheid alleen maar meer. Hierdoor kreeg ik het gevoel dat alle events zonder jou als speler ook wel hadden plaatsgevonden. Los daarvan blijft het spel heel sterk door de combat - sleutel scenes - replay value is hoog en de sfeer en omgevingen zijn echt zéér goed. Qua balans erg in vergelijking met MGS 5 TPP. Top gameplay - medium narative immersiveness.
Ik heb een PS4 pro gekocht voor HZD. Ik was al aan het kijken voor een PS4 of Xbox en toen ikde trailers zag wist ik het; PS4 pro!

Ik vind HZD een van de leukste en mooiste spellen op de PS4. RDR2 is de mooiste. Wat denk je?? Ik heb gisteren na het zien van de trailer besloten om de PS5 te kopen.
Ja van een spel met verhaal houd ik juist, ik game alleen maar offline.
Ik ben niet van battlefield, call of duty, andere drukke zombie wezen shooters/ sport of iets.

Gta, uncharted, the last of us, tomb raider , Spider-Man zulke dingen vind ik leuk, en platform spelletjes als Ratchet en clank, knack enzo maar zit ook inderdaad verhaal in.
Misschien eens inderdaad eens walkthrough bekijken van gameplay, dat ik wat van spel zie wat je moet doen enzo allemaal.
Dan zou ik het gewoon een keertje meepakken.

@Fraaank Een quote van de Wikipedia:
In 2018, it won the awards for Best PS4 Game, Best Performance for Ashly Burch, Best Art Direction, Best Soundtrack, Best Story, Best Post-Release Content, Best PlayStation Console Exclusive, and Best Use of PS4 Pro at PlayStation Blog's Game of the Year Awards.
Niet iedereen was het met je eens ;)

Ik lees ook veel commentaar over de voice acting. Waar ik best gevoelig voor ben. Maar dat heb ik niet ervaren bij Horizon.

Maar goed, to each his own natuurlijk ;)
Ik denk dat het door de demo kwam die ik heb kunnen spelen, ik was gewoon in een open stuk natuur en zoek maar uit.
Ik mocht bepaalde tijd om te spelen en snapte er hierdoor niks van, nu ik even een gameplay walktrough van uurtje heb lopen kijken part1 van van spel, moet ik nu zeggen ziet er best wel interessant uit.

Hij is nu een 10tje ongeveer bij PlayStation store the complete edition, zal hem direct eens effe aanschaffen :).1

[Reactie gewijzigd door Carlos0_0 op 23 juli 2024 16:59]

Haha goeie deal dan!! Veel plezier :*)
Nou ja, het is een open-world actie-rpg. Het is "in de kern" redelijk te vergelijken qua gameplay met bijvoorbeeld een spel zoals Assassins Creed; je hebt dus een vrij grote wereld waarin je je kan bewegen (ook verticaal, dus behoorlijk wat klim/klauterwerk). De vijanden (de dino-machines) zijn relatief sterk; dus vooral in het begin moet je in de smiezen krijgen hoe je deze het beste kan aanvallen; vaak moet je ze besluipen; afleiden of iets van een val/boobytrap leggen. Naar mate je wat verder komt zijn er ook genoeg die je in een 1-op-1 gevecht aan kan, en je zal steeds meer vaardigheden, armor en wapens krijgen.

Ik vond het verhaal zelf ook tof gedaan maar niet elke quest die je krijgt is even sterk, maar dat zie je vaker bij dit soort type games. Maar in grote lijnen: Er is een ramp gebeurt in de toekomst wat bijna het einde van de mensheid heeft betekend. Eeuwen later zijn nog maar een handjevol mensen over, en de maatschappij is niet veel verder dan jager/verzamelaar, dus allemaal erg 'tribal'. De rode draad van het verhaal is de mysterieuze afkomst van het hoofdkarakter; en wat er nou precies gebeurt is tijdens die ramp (en natuurlijk de rol van al die machines enzovoorts).
Ja ik nu een walktrough lopen kijken en inderdaad ziet er nu wel leuk uit, ik denk dat gewoon stuk wat ik heb mogen spelen niet leuk was(Of niet duidelijk genoeg om te snappen voor mij als demo).
Ik zal zo even een 10tje overboeken naar ps plus store, want hij is in de aanbieding :).
Ik was alleen maar struiken aan het plukken...
Anoniem: 390145 @Carlos0_012 juni 2020 12:05
Ik werd persoonlijk weggeblazen in het begin, Spider-Man, GT7 en toen nog eens een nieuwe Ratchet. Toen had ik al zoiets van dat zijn 3 must have's voor mij persoonlijk.
Helemaal dat Spiderman dit jaar nog uitkomt.
Daarna Kena wat ik er ook heel vet uit vond zien.
Afsluiten met Horizon 2 was voor mij ook een hoogtepunt.

Horizon staat bij mij samen met God of War op gedeelde 1ste plek van beste ps4 games.
Op de kwaliteit na vond ik dit een ijzersterke presentatie, enige wat ze normaal meer laten zien zijn third party titels maar nu heeft iedereen zijn online event dus activision/ea willen hun games wss exclusief zelf laten zien. En wat ik misschien miste is een nieuwe triple A ip. Maar snap dat ze nu eerst willen inzetten op gevestigde namen voor initiele verkoop voordat ze nieuwe ip's aankondigen.

Mij maakt het totaal niet uit welke kleur die heeft maar dBrand zal wel binnen afzienbare tijd met vynil skins komen om dat wit weg te werken.
GT doet mij niks ik ben al niet een grote gamer, racegames/ drukke zombie/oorlog/ monsters/ aliens achting knallen doet mij niks, sport games doen mij niks, Japanse achtste spellen doet mij ook niks.

Dus voor mij kom ik niet verder dan dan Ratchet & Clank en Spider-Man, al ben ik nu eens Horizon aan kijken en misschien is dat wel leuk.
Ik vind spellen als Uncharted/ last of us/ tomb raider enzo wel leuk, beetje actie maar ook andere dingen doen, dus misschien past deze er ook nog tussen.
Ik heb 1 keer stuk mogen spelen voor uit kwam, je was in de wildernis en zoek maar uit speel effe. Hier door vond ik gameplay al vrij snel niet leuk omdat ik er niet uit kwam wat ik moest doen(Al zag het er prachtig uit).
Beetje slordig jongens dat van de E3!
Goh, Luke klinkt net als Jurian.
De (youtube) stream was bij mij best slechte kwaliteit waardoor het wauw effect bij vele games niet goed overkwam. Hoe ik achteraf alles rustig terug kijk op tweakers op hoge resolutie, zien vooral Horizon, R&C en Spiderman er indrukwekkend uit.
Het design is niet echt mijn smaak, maar +1 dat ze er over hebben nagedacht in tegenstelling tot de zwarte toren van de concurrent.
Al met al erg teleurstellend. De console zelf ziet eruit als een Cisco router. Wie verzint het om dit op de markt te brengen? Lijkt wel slechte fanart.
Ook het gamesaanbod vind ik nogal voorspelbaar. Heel leuk, games als Horizon, Ratchet en Clank, Resident Evil en Gran Turismo... Maar waar zijn de echte toffe nieuwe innovatieve games. Wat dat betreft heb ik het idee dat Microsoft op de betere weg is. Alhoewel het natuurlijk afwachten is als zij hun presentatie geven in juli
Als ik straks 600 piek moet betalen wil ik niet alleen maar een zwart vierkant plastic bakkie hebben. Dit design is wat je normaal aan pre-renders te zien krijgt, maar die helaas nooit werkelijkheid worden, tot nu...! Exact waarop ik gehoopt had, nadat Sony met de controllers al een voorproefje hadden gegeven.
Mja, smaken verschillen. Als ik 600 piek betaal wil ik het fatsoenlijk in de woonkamer kunnen zetten, zonder dat het compleet uit de toon valt. ;)
Het design vind ik vreselijk. Past totaal niet in mijn interieur. De controller daarentegen ben ik reuze benieuwd naar en vind ik erg mooi.
Een staand/verticaal ontwerp. Ik mag toch hopen dat het mogelijk is om dit ding gewoon horizontaal te plaatsen. En dat er geen licht uit dat ding komt als ie in gebruik is (in te stellen door de gebruiker).
Er staat duidelijk dat ie horizontaal kan.
Ga deze wel aanschaffen.

1. De games de games die getoond zijn waren voor de eerst komende 1-2 jaar. Daarna heb je alsnog altijd Uncharted misschien nieuwe. God oF War, TLOUS en noem maar op.

2. Het design spreek me wel aan vooral als hij liggend ligt dan vooral in mijn omgeving rondom de tv prima. De toren design past helaas niet in mijn Besta schrank.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.