Door Mark van der Kruit

Videoredacteur

Huawei Mate X Preview - Veelbelovende mysterieuze vouwtelefoon

25-02-2019 • 06:00

7

De eerste indruk die we van de Mate X hebben gekregen is dat het een geavanceerd stukje technologie is, alleen tegelijkertijd is het een apparaat dat duidelijk nog niet af is. Bovendien zijn er verschillen met de onlangs aangekondigde Royole FlexPai en Galaxy Fold. Een opvallend verschil met de Galaxy Fold is dat de Huawei Mate X, net als de FlexPai, het scherm aan de buitenkant heeft zitten wanneer je hem buigt. Of dat beter of slechter is bij een vouwbare telefoon, kunnen we pas zeggen als we een aantal vouwbare smartphones in onze handen hebben gehad. Toch is het duidelijk dat de kans op beschadigingen aan het scherm groter is met het scherm aan de buitenkant. Met oplossingen als Gorilla Glass 5 of 6, maken we ons daar niet zoveel zorgen meer over bij reguliere smartphones, maar een buigbaar scherm moet flexibel zijn en er kan daarom geen hard glas voor zitten.

Reacties (7)

Sorteer op:

Weergave:

Ziet er niet slecht uit... Doe mij overigens maar 1 scherm en een nog dikkere accu :9
Maar een bedragen ook, net als bij die Galaxy Fold... Poe!
Het scherm is niet eens beschermd, nee dankje, liever de galaxy fold, als ik zou moeten kiezen
Ik gebruik al een aantal maanden de Zte Axon M, ook deze heeft dubbele schermen en werkt voor mij perfect, je moet even wennen aan smalle strook in het midden, ik heb er geen last :-)

Stuk goedkoper dan wat er nu allemaal uit gaat komen, en ook met deze telefoon krijg je leuke reacties omdat mensen deze telefoon niet kennen.

Ik hou het nog even bij mijn Zte ;-) een aanrader voor mensen die wat speciaals willen.
Ten eerste: Grappig hoe we opeens twee foldable phones in een week zien verschijnen.
Ten tweede: Ben ik de enige die het is opgevallen dat op 3:34 die man die vrouw aan het fotograferen is. British Royal Guards maybe?
Nee kijk maar goed. Het is over haar schouder. :-)
Lijkt me nog steeds een awkard situatie :)
Wat doe je met een telefoon? Dat moet je altijd vragen en beantwoorden.

-Bel je en sms je dan kan je net zo goed de telefoon van 20 jaar geleden gebruiken.
-Whatsapp je, dan kan je die van 10 jaar geleden goed gebruiken. Net als alle andere social media gebruik.
- Kijk je korte filmpjes alleen en niet met een grote groep om je heen dan is oko de telefoon van 10 jaar geleden prima te doen.
-Speel je spelletjes van 20 a 30 jaar geleden die op de computer populair waren dan is de telefoon van 10 jaar geleden ook prima.
- Maak je mooie foto's of films dan is de huidige telefoons prima te doen.

Maar wordt er grootschalig documenten bewerkt of sheets gemaakt op de telefoon. Daarvoor is telefoon te klein voor om dit grootschalig en langdurig te doen. Draai je telefoon eens op zijn zij, dan krijg je een groter toetsenbord maar een super klein scherm wat je overhoud. Totaal niet handig en typen op een klein scherm zoals op de telefoon is ook onhandig, vandaar ook dat er een nieuw soort textinvoer is uitgevonden.
Dit lost het grote probleem op en de mogelijkheid om je goedkope tablets en laptops weg te doen.
Tekstverwerken kan namelijk prima, want de ene scherm blijft word, maar andere scherm wordt een groot toetsenbord.

Het brengt je telefoon richting je pc. Je telefoon is je rekenmachine, fototoestel, je camera, je feitenchecker, je gameboy, je muziekspeler, je mini tv en straks ook je goedkope pc.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.