![]() |
Best Buy Guide - Beste 1TB-ssd's De beste, snelste en zuinigste 1TB-ssd's met Gen4-interface. |
![]() |
Round-up - Goedkope 2TB-ssd's - Meer opslag voor minder We vergelijken tien drives die je voor minder dan 200 euro koopt en waarvan het merendeel onder de 150 euro kost. We zetten ze op een rij en hebben ze getest. |
![]() |
Round-up - Goedkope 1TB-ssd's - Al vanaf 50 euro een ssd van 1TB Zo'n twee jaar geleden verheugden we ons nog dat 1TB-ssd's onder de 100-eurogrens doken. Nu koop je de goedkoopste M.2-drive uit deze round-up al voor 50 euro. |
![]() |
Round-up - Budget M.2-ssd's: veel voor weinig Bij M.2-ssd's ligt de sweetspot - een ssd voor rond de honderd euro - bij een drive van 1TB. In dat segment is de A2000 van Kingston vrij rap én een van de goedkoopste opties. |
![]() |
Review - De oude en nieuwe versie van de Lexar NM620-ssd vergeleken De Lexar NM620 heeft een snellere combi van controller en nand gekregen. In dit artikel nemen we beide versies onder de loep en kijken we naar de verschillen. |
Gemiddelde gebruikersscore
Heb deze als eerste kennismaking met de nVme SSD gekocht.
Snel defect.
Snelle nvme voor een zeer lage prijs
Had deze goedkope SSD gekocht voor een OrangePi. Op zich prima, maar toen ik de oude schijf wilde kopieren naar deze kwam ik er al snel achter dat na 10GB 300+MB/s gehaald te hebben hij naar 40MB/s terugschakelde en de migratie dus in feite uren ging duren.
Niet kopen dus als je veel data wilt kopieren of schrijven.
Ik zocht een SSD om de oude SATA Crucial MX500 500GB schijf te vervangen op mijn op mijn AMD B450 moederbord. Aangezien deze max PCIe gen 3 is, zag ik er weinig in om een duurdere Gen 4 schijf te kopen. Deze Lexar NM620 is vrij goedkoop voor de 2TB versie en liet redelijke prestaties zien. Daarnaast is dit een model met TLC geheugen, en niet het QLC geheugen dat je in veel budget drives ziet. Ik haal helaas de opgegeven 3300/3000 MB read/write niet, maar in de praktijk merk ik daar waarschijnlijk weinig van. Ik ben nog geen schrijf fouten tegen gekomen, maar de prestaties zijn wel minder op moment dat er hele grote bestanden worden geschreven. Wellicht dat de aluminium heatsink die ik er op gezet heb, helpt tegen overhitting en dus schrijf fouten. Alles samen dus een prima budget schijf.
Prima SSD voor een geweldige prijs, heb er zelf 2 in raid 0 staan voor een paar maanden al. Gebruik het eigenlijk alleen voor games en daar werkt die goed voor. Ben zelf geen persoon die grote bestanden veel moet gebruiken/verplaatsen dus daar kan ik niet veel over zeggen. Heb zelf gigabit internet en dat is niet genoeg om de SSD in te laten kakken zoals bij slechte SATA SSDs en HDDs.
De SSD is geen leaderboard winnaar maar zeker een value winnaar, daarom 5 sterren van mij.
In eerste instantie een maandagochtend-exemplaar mogen ontvangen met de meest vreemde storingen, maar na omruiling blijkt deze module een prima prijs-kwaliteitsverhouding te hebben. Vergelijkbaar met Kingston NV2 en WD Blue SN570 die ik tevens in bezit heb.
De synthetische resultaten zoals crystaldiskmark lijken prima van deze SSD maar hij gaat heel hard onderuit bij hoge belasting onder een > 50 procent gevulde status. Hierdoor eigenlijk alleen geschikt bij een lege status (OS only) en dus niet geschikt als opslag medium.
Deze SSD had ik aangeschaft als voordelige optie voor een kennis. Daar heb ik later wel spijt van gekregen. In het begin zijn de prestaties nog wel goed maar later zakken die prestaties in naar het niveau van een harddisk.
De problemen beginnen wanneer de SSD voller begint te raken.
Een SSD is nu eenmaal bedoeld voor opslag dus je ontkomt er niet aan dat er meer data op komt.
Absoluut geen aanrader dus. Een beter alternatief is de Kingston NV2 in deze laagste prijsklasse NVMe SSD's.
Ik kocht deze SSD voor back ups. Hij was maar 52 euro dus over de prijs valt niets te klagen. Het ging mis bij het maken van back ups. De gemiddelde snelheid kwam uit op 19 mbps. Hij is inmiddels RMA en mijn geld is terug.
Heb deze SSD gekocht voor mijn game-library (met games zoals Cod : Warzone en Arc survival evolved die beide 250gb gebruiken geen luxe)
Ik merkte wel een verschil in snellere laadtijden ten opzichte van een SATA ssd, niet een gigantisch groot verschil zoals bij HDD>SSD maar wel te merken.