Coolblue.nl

5.772 producten en 7.662 uitvoeringen

Gebruikers over webshop Coolblue.nl

Review toevoegen
Algemeen: 4 van 5 sterren
Verzending: 4 van 5 sterren
Klantenservice: 0 van 5 sterren
Motivatie

Uit eigen beweging

Algemeen

Bestelling is makkelijk. Prijs is prima. En grootste voordeel vind ik dat ze niet moeilijk doen over terugsturen / reparatie van defecte apparaten. In het verleden al vaker gebruik van gemaakt. Nu een mooi printer besteld met cashback, erg scherpe prijs.

Verzending

Prima levering, goed verpakt. Was op tijd, zoals is aangegeven.

Algemeen: 5 van 5 sterren
Verzending: 5 van 5 sterren
Klantenservice: 0 van 5 sterren
Motivatie

Uit eigen beweging

Algemeen

Op zondagavond een monitor besteld en betaald via de webshop. Omdat de pakketdiensten hedendaags toch vaak een puinzooi zijn, ervoor gekozen om het zelf op te halen in de winkel. De volgende dag dus de winkel ingestapt en een aardige jongeman hielp mij direct. (maandagochtend, dus ook erg rustig in de winkel) De jongeman heeft het pakket voor mij naar de auto gebracht. Super service.

Verzending

Gekozen voor zekerheid ipv op onze pakketdiensten te vertrouwen. De verzending naar de winkel was dik in orde.

Algemeen: 4 van 5 sterren
Verzending: 3 van 5 sterren
Klantenservice: 0 van 5 sterren
Motivatie

Uit eigen beweging

Algemeen

Bekijken, bestellen en betalen gaat erg makkelijk. Tevens voldoende info over het aangeboden en door mij bestelde product.
Bezorg afhandeling had beter gekund (zie Verzending onderbouwing vraag)

Verzending

Product voldeed aan de beschrijving en verwachting. Was goed verpakt.

Omvang van product in verpakking was et 1-2 cm te breed om door de deur te gaan voor plaatsing in box.
Bezorgers vertelden dat ik drempel levering had en dat i aparaat dan zelf naar binnen moest sleprn (ong 85-90 Kg!).
Heb ze er toen maar even op gezezen dat ze de verpakking volgens afspraak retour mee zouen nemen dus ze hebben de diepvrieskast van de verpakking ontdaan.
En toen kon die wel door de deur ! dat hebben ze dus uiteindelijk ook gedaan en het defecte apparaat megenomen.
Jammer van de discussie hierover, onnodige irritatie aan beide kanten.
Maar uiteindelijk toch netjes opgelost.

Algemeen: 1 van 5 sterren
Verzending: 0 van 5 sterren
Klantenservice: 1 van 5 sterren
Motivatie

Uit eigen beweging

Algemeen

Ik heb nog nooit een shop-review geschreven, maar ik voel me genoodzaakt andere Tweakers te waarschuwen voor wat er gaande is bij Coolblue.

Klantenservice

Midden juni 2025 heb ik een TCL van 3999 euro (!) gekocht bij Coolblue. Op de site staat dat de TV incl. montagemateriaal is, en ik bestel er ook meteen montageservice á 99 euro bij want dat ding is 85" en loodzwaar.

Op de dag van de montage begint het feest. Het montageteam dat onderweg is belt met de mededeling 'dat er een probleem is omdat "ik" geen montagemeteriaal bij de TV heb besteld' (?). Ik leg uit dat op de site stond dat er montagemateriaal bij de TV zat. Ze geloven het niet, maar ze gaan checken. Uur later blijkt dat ik gelijk had. Foutje op de site meneer. Maar montage is niet mogelijk want er is tenslotte geen montagematerieel.

Ik zeg dat ik niet akkoord ga,zoek maar 'n oplossing. Ik heb tenslotte verlof genomen en m'n oude TV is van de muur af. Uren later belt het team weer, ze hadden nog wat montagespul wat in de bus liggen ofzo denk ik. Of ze alsnog kunnen komen monteren. Ok prima, de jongens hebben dat prima opgelost wat mij betreft.

Zo gezegd zo gedaan. Het team bevestigt montagespul aan de muur en gaan de TV ophangen. En dan gebeurt het ondenkbare: een van de monteurs laat de TV uit z'n handen vallen. Hij zegt verder niks en gaat gewoon verder met ophangen. De TV is fysiek beschadigd en ik vraag naar de procedure die Coolblue volgt als zoiets gebeurt. Monteur geeft aan dat de TV dan vervangen wordt. Wanneer? Geen idee. De monteurs vertrekken, ik blij achter met kapotte TV.

Enkele dagen later komt zonder enige afstemming een nieuwe TV. Gelukkig was ik toevallig thuis. Vol verwachting denk ik dat het nieuwe team de oude TV af pakt, en de nieuwe ophangt. Maar nee - ophangen mag alleen door team A gebeuren en wij zijn team B meneer. Logisch toch.

Kortom: de oude TV blijft hangen en ik heb een 2e TV van 3999 in mijn garage staan.

Dagen later krijg ik onafgestemd bericht dat de TV's om gewisseld gaan worden door een ander team. Kan ik weer verlof gaan pakken. Ondertussen geprobeerd in gesprek te komen met de klantenservice om met elkaar af te stemmen. Whatsapp, Twitter, niks kan meer wat dat betreft, alleen bellen. Duurt ellenlang voordat je aan de beurt bent, en de persoon die je spreekt moet 'alles afstemmen met collega' waarbij je 20 minuten in de wacht staat.

Het voorlopig laatste team heeft de nieuwe TV prima opgehangen en de kapotte meegenomen. De rekeningen voor montage service (die ik in eerste instantie al betaald had) blijven maar binnen stromen omdat er ondertussen god weet hoeveel teams langs zijn geweest. Ondanks dat ik meermalen gebeld heb met Coolblue om dit administratief in orde te maken. De persoon met wie ik sprak doet ook nooit een toezegging ('wij gaan dit fixen en sturen je een bevestiging' ofzo) maar gaat 'vanalles proberen'.

Coolblue was ooit mijn 'goto' winkel vanwege de service. Dat ie een beetje duurder was nam ik op de koop toe. Nu Coolblue alleen nog maar duur is terwijl de service afgeschaft lijkt te zijn kan ik maar een conclusie trekken: NOOIT MEER.

Algemeen: 5 van 5 sterren
Verzending: 5 van 5 sterren
Klantenservice: 0 van 5 sterren
Motivatie

Ik maak kans op een prijs

Algemeen

Het vinden van product was eenvoudig.
De bestelling verliep vlekkeloos.
De betaling via ideaal ging ook in 1keer goed.
En het bestelde product was binnen 24 uur thuisbezorgd.

Verzending

Binnen 24 uur product ontvangen.
Alles netjes en goed verpakt in een doos.
En binnen het opgegeven tijdvak (DHL) bezorgd.

Algemeen: 5 van 5 sterren
Verzending: 1 van 5 sterren
Klantenservice: 0 van 5 sterren
Motivatie

Uit eigen beweging

Algemeen

Niks mis met CoolBlue en het geleverde product (Iphone 16 Pro met sc) is geweldig maar de levering van DHL was gewoonweg SCHANDALIG.
Toen er op de afgesproken tijd nog geen bezorger was geweest (dachten we) zag ik in m’n email-box dat de Iphone 3 uur eerder wél was bezorgd.
Wat bleek, de Iphone 16 Pro met sc van € 1.233,- is gewoon buiten bij de voordeur neergelegd terwijl we gewoon thuis waren.
Wát als iemand die had meegenomen?
Sorry maar dit kan écht niet.

Verzending

De levering van DHL was gewoonweg SCHANDALIG.
Toen er op de afgesproken tijd nog geen bezorger was geweest (dachten we) zag ik in m’n email-box dat de Iphone 3 uur eerder wél was bezorgd.
Wat bleek, de Iphone 16 Pro met sc van € 1.233,- is gewoon buiten bij de voordeur neergelegd terwijl we gewoon thuis waren.
Wát als iemand die had meegenomen?
Sorry maar dit kan écht niet.

Algemeen: 5 van 5 sterren
Verzending: 5 van 5 sterren
Klantenservice: 5 van 5 sterren
Motivatie

Uit eigen beweging

Algemeen

Coolblue blijft wat mij betreft een van de beste webshops. Bestelling ging snel en de site is overzichtelijk en gebruiksvriendelijk. Binnen no time was mijn bestelling geplaatst en de levering was super snel. Wat vooral opviel, de klantenservice is super vriendelijk en behulpzaam, iets wat je tegenwoordig niet overal meer tegenkomt.. Alles verliep soepel, echt een webshop waar je met gerust bestelt. Ik ga hier vaker kopen.

Verzending

De bezorging was supersnel. De bezorger kwam op de fiets en stond ruim op tijd voor de deur. (Avond gekocht volgende ochtend kreeg ik het binnen). Ook was alles netjes verpakt.

Klantenservice

Heel vriendelijk en behulpzaam. Je merkt dat ze echt meedenken en de tijd voor je nemen. Prettig contact en snelle afhandeling. Topservice !

Algemeen: 1 van 5 sterren
Verzending: 0 van 5 sterren
Klantenservice: 1 van 5 sterren
Motivatie

Uit eigen beweging

Algemeen

Garmin 530 ging defect drie maanden buiten de 2 jaar garantie. Vermoedelijk was het de batterij die defect was geraakt. Eerste contact met Coolblue was hoopvol en werd perspectief gegeven op reparatie/vervanging van batterij. Prima als je daar voor moet betalen want buiten de garantie.

Apparaat bleek niet te repareren en er moest 80 euro onderzoekskosten worden betaald, of voor bijna 200 euro kon ik een nieuwe krijgen.... Nou fijn dat ze het apparaat zo goed onderzocht hebben zullen we maar zeggen. Maar niet gerepareerd en dat dit zoveel geld kon gaan kosten was me niet duidelijk. Zeker omdat het zo positief werd opgepakt in eerste instantie. Na goed overleg kreeg ik het defecte apparaat kosteloos retour. Enfin...

Half jaartje later toch maar mijn stoute schoenen aangetrokken en het apparaat opengemaakt. Wat bleek, los kabeltje van display... schijnt vaker voor te komen. Letterlijk 5 minuten later had ik weer een prima werkende fietscomputer. Wat hebben ze dan onderzocht zullen we maar zeggen?

Na feedback te geven op bovenstaande casus krijg je ronduit belachelijke mailtjes terug dat het allemaal te lang geleden is om er nog in te duiken. Ik had Coolblue op een voetstuk en gaf er "graag" mijn geld uit - dat doen we vanaf heden dus niet meer. Hun service voegt nog weinig toe.

Klantenservice

Luistert niet, zegt dingen toe die niet kunnen en reageert kort af.

Algemeen: 1 van 5 sterren
Verzending: 0 van 5 sterren
Klantenservice: 2 van 5 sterren
Motivatie

Uit eigen beweging

Algemeen

Wasmachine gekocht die niet meer werkte. Dus Coolblue gebeld want garantie. Week later kwam monteur langs. Twee maanden later in junk mail rekening Coolblue gevonden met waarschuwing dat ze incassobureau gaan sturen. Geen specificatie van waarom. Dacht dat phishing email was. Bellen, bleek echte rekening! Even 90 euro voorrijkosten en 30 euro kosten monteur. GEEN enkele waarschuwing dat er kosten waren of wat die kosten waren. Laten je een week wachten plus incassobureau op ons dak als ik mail niet had gespot. Ongelooflijk. Niet eens gebeld of per post rekening gestuurd. Klantenservice vindt het natuurlijk heel erg maar doet dit niks. Ik koop nooit mee bij Coolblue.

Klantenservice

Klantenservice personen zeggen alleen maar:ik kan er niks aan doen. Zucht. Ik ben alleen de boodschapper. Ik vind dat echt niet kunnen. Niet netjes. Nee dat is heel vreemd. Vervolgens, ik heb overlegt met mijn teamleider (zucht) u moet het gewoon betalen. Heel behulpzame klantenservice.

Algemeen: 2 van 5 sterren
Verzending: 5 van 5 sterren
Klantenservice: 3 van 5 sterren
Motivatie

Uit eigen beweging

Algemeen

Motivatie: Hier gekomen vanuit een email van coolblue (krijg er niks voor, maar had dit anders niet gedaan)

Helaas lijkt het erop dat Coolblue met hun schaalvergroting sterk achteruit gaat in het algemeen. In een bestelling met 5 items zaten 2 producten waar de productpagina's niet van kloppen (en die dus retour moeten):
- Een usb lader die volgens de product pagina 2 poorten zou hebben. Had slechts 1 poort. Er was helaas ook geen afbeelding die de poorten op de lader liet zien
- Apple toetsenbord die volgens de product pagina een US geografische indeling zou hebben. Helaas levert Coolblue blijkbaar enkel toetsenborden met de NL indeling

Als de product pagina's accuraat waren had ik deze items niet besteld. En hoefde ik nu ook geen moeite te doen om zaken te retourneren (en alternatieven te zoeken).

Verzending

Verzending was vanuit de eigen Coolblue dienst (bakfiets). De verzending was netjes op tijd en kreeg goede en duidelijke notificaties (uur voor bezorging, 15 minuten voor bezorging), deze klopten

Klantenservice

Een voldoende enkel omdat de vriendelijke dame die ik uiteindelijk aan de telefoon kreeg mijn vragen begreep en hier doelgericht naar de best mogelijke optie kon komen.

Maar (sterke) verbeterpunten:
- Enkel een telefonische helpdesk was mogelijk. Ik had graag een mail kunnen sturen ipv in de wachtrij te zitten. Deze optie was niet beschikbaar, chat was ook niet beschikbaar - m.i. gaat de klantenservice hierdoor sterk achteruit
- Ik heb de doos van mijn Apple toetsenbord niet open willen maken omdat ik adhv de labels al het vermoeden had dat de verkeerde versie was verstuurt. Deze had ik dus in volledig originele staat terug kunnen sturen. Echter was de dame van de klantenservice echt overtuigd dat het de goede versie moest zijn, bleek na openmaken van de doos dus niet zo te zijn en kan hij alsnog retour.
- De problemen met het toetsenbord had ik per mail duidelijker met screenshots kunnen communiceren zodat mensen bij Coolblue hier beter naar hadden kunnen kijken en de product pagina ook hadden kunnen updaten

Algemeen: 2 van 5 sterren
Verzending: 0 van 5 sterren
Klantenservice: 0 van 5 sterren
Motivatie

Uit eigen beweging

Algemeen

2x slechte ervaring in de winkel gehad met een retour van een product op het gebied van retourbewijs.

Eerste keer had ik een product, dat ik in de winkel had gekocht, teruggebracht naar de winkel voor retour. Dit moest worden opgestuurd, waarna ik later mijn geld terugkrijg. Echter, ik kreeg geen enkele vorm van retour bewijs mee. Alleen maar de opmerking: "het staat in het systeem, dus het zal wel goed komen". En "we hebben geen printers in de filialen". Ook niets ontvangen per mail.

Tweede keer een online gekocht product geretourneerd in de winkel. Gekozen voor een retournpin transactie. Nadat de transactie succesvol was uitgevoerd kreeg ik (wederom) geen bewijs mee van deze transactie, want men heeft geen printer. Later dit uitgezocht en zover ik kan lezen is een winkelier verplicht een ondertekende retournpinbewijs aan de klant te overhandigen.

Dit geeft mij het idee dat men de kantjes eraf loopt en niet zoveel geeft om de rechten van de klant.

Algemeen: 2 van 5 sterren
Verzending: 0 van 5 sterren
Klantenservice: 0 van 5 sterren
Motivatie

Uit eigen beweging

Algemeen

Een artikel besteld dat ik de volgende dag (zaterdag) nodig had. Dit artikel zou indien voor 23.00 uur besteld, de volgende dag worden geleverd. Het was wat duurder dan de concurrent, maar die had het niet op voorraad.
Maar helaas, het werd pas ná het pinksterweekend i.p.v. zaterdag.
Artikel gaat dinsdag retour.

Algemeen: 2 van 5 sterren
Verzending: 0 van 5 sterren
Klantenservice: 0 van 5 sterren
Motivatie

Uit eigen beweging

Algemeen

Ik had een laptop besteld om op te halen. Ik had online al betaald. De verwachting was om de winkel binnen te lopen, naar een balie of een algemeen punt te lopen, en hier mijn product op te halen.

In plaats daarvan moet je eerst je reden van bezoek aangeven op een scherm in de winkel. Als je dan selecteert dat je een bestelling op komt halen (of andere optie kiest) krijg je niet iets van een kleurcode of een nummer, maar moet je gewoon doodleuk in de winkel rondjes lopen tot een medewerker die rondloopt door heel de winkel je naam herhaaldelijk gaat roepen om je te zoeken.

Dit idiote proces doe ik nooit meer. Ik dacht dat een andere keten met een bekende rode logo en zogenaamde btw-loze dagen al waardeloos was, maar dit is overtroffen door deze winkel.

De medewerkers kan je het niet kwalijk nemen. Maar degene die dit bedacht hebben mogen van mij wel even uit hun mooie kantoortje stappen en is zien hoe het er in de realiteit aan toe gaat. Winkels hebben nog maar enkele edges t.o.v. online winkels.. klantenservice, het product kunnen tonen, en het product direct aan kunnen bieden. Als je hier als winkel niet aan kan voldoen, verlies je uiteindelijk je bestaansrecht.

Algemeen: 5 van 5 sterren
Verzending: 5 van 5 sterren
Klantenservice: 5 van 5 sterren
Motivatie

Uit eigen beweging

Algemeen

Zoals besproken lag het pakketje klaar, betaling via de PIN en geen wachttijden, service met een glimlach. (en nog een stroopwafeltje aangeboden gekregen van een medewerker)

Verzending

Zoals afgesproken lag het pakketje voor me klaar bij de aangegeven locatie.

Klantenservice

Het was een prettig gesprek, aandacht voor mijn wensen, doorzoeken toen het niet gelijk te vinden was, oplossingsgericht en duidelijke informatie gegeven.

Algemeen: 1 van 5 sterren
Verzending: 0 van 5 sterren
Klantenservice: 1 van 5 sterren
Motivatie

Uit eigen beweging

Algemeen

Waardeloos, wordt geadverteerd met inruilwaarde voor je oude macbook maar mijn voor mijn MacBook geld dat niet. Gewoon misleiding.

Klantenservice

Kom je helemaal naar de winkel om je MacBook in te ruilen, mag het niet. Waardeloze service.

Algemeen: 2 van 5 sterren
Verzending: 1 van 5 sterren
Klantenservice: 2 van 5 sterren
Motivatie

Uit eigen beweging

Algemeen

Coolblue is zeker niet meer de klantvriendelijke CB die het vroeger was.

1e bestelling g (vriezer) was met een defect geleverd door de manier hoe ze deze op de steekwagen geladen hadden. (Ze hadden de bescherming er al afgehaald.)

2e bestelling (wasmachine) wordt van aangegeven dat de bezorger vertraagd is, maar over een uur komt. Een uur wordt 5 uur, waarna de levering van de dag geannuleerd wordt. Fijn dat dat einde van de dag pas vermeld wordt. Hele dag thuiszitten en nu zonder wasmachine omdat de oude al buiten staat.

Verzending

Slecht geïnformeerd over vertraging en uiteindelijk dagen later geleverd dan beloofd.

Klantenservice

Super lange wachtrij bij de KS, daarnaast grote stiltes en valse beloftes.

Algemeen: 1 van 5 sterren
Verzending: 1 van 5 sterren
Klantenservice: 4 van 5 sterren
Motivatie

Uit eigen beweging

Algemeen

Bij Coolblue betaal je iets meer dan bij de concurrent, maar je zou er top service voor moeten krijgen. En dat is bij coolblue een beetje gemengd. Je merkt dat er veel geutomatiseerd is, en dat er meer beloofd wordt dan in werkelijkheid mogelijk is.

Dit gaat bijvoorbeeld wel vaker mis bij de leveringsindicatie. Ik trek hier punten voor af, want de next-day leveringsbelofte is een sterke, bewuste aansporing om te kiezen voor Coolblue en de meerprijs te betalen. Door het feit dat je vervolgens nog dagenlang extra moet wachten vind ik het misleidende marketing.

Verzending

Ik heb al meermaals gehad dat ze adverteren dat mijn bestelling morgen in huis is - maar op de dag zelf krijg je een "oeps, toch niet" mailtje. Bij een vorige bestelling kon ik meerdere weken wachten op een product dat zogenaamd "op voorraad" was.

Ik begrijp dat dingen vertragen of anders gaan dan gepland, maar wees hier dan transparant in bij aankoop. Je rekent hier immers een meerprijs voor in de producten.

Klantenservice

Wanneer je in contact komt met klantenservice, of dat nou in de winkel is of aan de telefoon, is men erg vriendelijk en proberen ze wel echt te helpen. Dit is het menselijke deel van de service, en die is wel goed.

Algemeen: 2 van 5 sterren
Verzending: 0 van 5 sterren
Klantenservice: 2 van 5 sterren
Motivatie

Uit eigen beweging

Algemeen

De prijzen voor de Philips Airfryer 5000 kwamen niet overeen met Tweakers pricewatch en andere uitlatingen. Vervolgens kies ik een tweede kans en bij de iDeal betaling is die ineens 23 euro duurder. Een dag later zijn de prijzen wel overal hetzelfde (uiteraard duurder). Slecht geholpen bij de online service. Coolblue gaat bij mij in de ban.

Klantenservice

Ik kreeg de eerste keer een goede tip om voor de tweede kans te gaan. Deze bleek bij iDeal ineens duurder, daarom weer contact gezocht. Andere mdw, kort, bot en kon niet zien wat vorige mdw had geschreven. Screendumps op verzoek gestuurd en daarna werd er niet meer gereageerd.

Algemeen: 5 van 5 sterren
Verzending: 0 van 5 sterren
Klantenservice: 0 van 5 sterren
Motivatie

Uit eigen beweging

Algemeen

Mobiele telefoon besteld en opgehaald in de winkel, jammer dat Coolblue ervoor kiest om de bijbehorende lader niet voor een marktconform tarief aan te bieden. De lader elders besteld, een gemiste kans Coolblue.

Bezoek aan de winkel (Utrecht) verliep ondanks drukte snel. Aanmelden op de zuil in de winkel of via de app als je een medewerker nodig hebt, dan wordt je in de winkel opgeroepen als je aan de beurt bent. Dit loopt vlot door.

Algemeen: 2 van 5 sterren
Verzending: 1 van 5 sterren
Klantenservice: 3 van 5 sterren
Motivatie

Uit eigen beweging

Algemeen

Na vele jaren klant geweest te zijn bij Mediamarkt wilde ik na slecht geholpen te zijn in de winkel van Mediamarkt Coolblue proberen. De uitstraling en marketing spraak mij wel aan. Maar na mijn eerste bestelling liggen de kaarten toch anders dan dat ik verwacht had.

Verzending

Mijn bestelling van Sonos boxen werd niet compleet geleverd en inmiddels bijna een week verder en meerdere telefoontjes naar de klanten service van Coolblue heb ik nog steeds mijn bestelling niet compleet. Alleen mijn Sonos Era100 speakers zijn geleverd maar mijn Arc Ultra box bleek spoorloos en daar zit ik nu al bijna een week op te wachten. Het probleem ligt bij Post.NL volgens Coolblue maar volgens mij is dat niet mijn probleem want nu maken ze het eigenlijk mijn probleem. Ik vind dat als er iets om welke reden kwijtraakt of spoorloos is Coolblue dit moet oplossen met Post.NL en mij niet een hele week op mijn box moet laten wachten.

Klantenservice

De dames van de klantenservice (inmiddels 4 verschillende gesproken)doen hun best maar ook daar word je niet veel wijzer van. Na mijn 2e telefoontje werd er gezegd dat als er na 3 dagen nog geen oplossing was via POST.NL er een passende oplossing voor mij zou komen maar ook dat bleken loze woorden want het is inmiddels bijna een week geleden en ik heb nog niets in huis.

Scorekaart voor Coolblue.nl

Algemeen 3.5 van 5 sterren
Verzending 3.5 van 5 sterren
Klantenservice 2.5 van 5 sterren

Reviews ouder dan 1 jaar worden niet meegenomen in de scoreberekening.

Deze winkel is meer dan 10 jaar bekend bij Tweakers.

Waarborgen

Thuiswinkel Waarborg

Review toevoegen Meld foutieve informatie