Door Sim Kranenburg

LG 55 LB870V met webOS Review

Strak design dankzij luidsprekervoet

23-02-2015 • 09:00

88

Multipage-opmaak

Inleiding

Samengevat

De LG BL870 heeft een uniek ontwerp, waarbij de luidsprekers niet in de behuizing van de tv, maar in de voet zijn geplaatst. Dat levert niet alleen een strak design op, het klinkt ook nog eens prima, al had ons testexemplaar last van een meerammelende kast. Wat beeldkwaliteit betreft stelt dit model teleur. De kleurweergave is prima, maar de uniformiteit van het scherm is niet geweldig. Het contrast is ronduit ondermaats en als je onder een hoek kijkt, neemt het nog verder af. De tv is voorzien van local dimming, maar deze functie kan de matige kwaliteit van het beeldpaneel niet verhullen.

Televisies worden alsmaar platter en onlangs konden we op de CES in Las Vegas zien dat deze trend zich voorlopig nog doorzet. Een probleem met de alsmaar platter wordende tv-behuizingen is de plaatsing van de luidsprekers. Voor het beste stereobeeld heb je luidsprekers nodig die op je oren zijn gericht, maar daarvoor is bij de meeste tv-ontwerpen geen plaats. Bij de LB870V heeft LG out-of-the-box gedacht en de luidsprekers in de voet ondergebracht, wat de tv een apart uiterlijk geeft.

Dit model draait op LG's webOS, waardoor de bediening zeer eenvoudig en intuïtief werkt. De smart-tv-functies zijn volledig in de interface geïntegreerd, waardoor het wat bediening betreft niet uitmaakt of je een app start, een externe ingang selecteert of gewoon televisie wil kijken. Het bedieningsgemak wordt verder vergroot door de meegeleverde Magic Remote, waarmee je door middel van beweging een aanwijspijl op het scherm bestuurt. Voor mensen die liever geen dingen op het scherm aanwijzen, maar op knopjes willen drukken, levert LG een tweede, 'ouderwetse' infraroodafstandsbediening mee, waarmee de tv zich ook prettig laat bedienen.

LG heeft de tv voorzien van een full-hd-ips-paneel, dat voorzien is van polarisatiefilm, zodat 3d kan worden weergegeven door middel van passieve brillen. Als je een harde schijf aansluit, kun je televisieprogramma's opnemen en uiteraard kan de tv bediend worden met een app op een handheld apparaat. De LB870 is verkrijgbaar in de maten 49, 55 en 60 inch, waarvan wij de middelste hebben bekeken. Deze televisie stond op het moment van schrijven voor ongeveer 1240 euro in de Pricewatch. Dat is een stevige prijs en dus hebben we hoge verwachtingen van dit model. In deze review bekijken we of LG die ook waarmaakt.

Uiterlijk en aansluitingen

Het uiterlijk van de LB870V verraadt dat het geen goedkope televisie is. Niet alleen heeft de tv een uniek ontwerp, met de luidsprekers in de voet, ook de afwerking is van hoog niveau. De glasplaat aan de voorkant loopt door tot aan de randen, waardoor het lijkt dat de bezels superdun zijn. Dat ziet er gelikt uit, maar als je de tv aanzet, zie je dat het beeld niet tot aan de randen doorloopt. Alsnog zijn die randen niet breed, zo'n zes millimeter, waardoor het geheel strak oogt.

LG 55LB870VLG 55LB870VLG 55LB870V

Omdat er geen luidsprekers onder in de behuizing zitten, is de rand onder het scherm slechts 8mm breed. Rondom de hele behuizing loopt een dunne aluminium strip met een matte afwerking, die de tv een chique uitstraling geeft. Midden onder het scherm is een joystickje verstopt waarmee de tv zonder afstandsbediening te bedienen is en bovenop zit een wegklapbare webcam, waarvan de hoogte te verstellen is door middel van een knopje op de achterkant. De kast is met nog geen 4cm dikte erg plat te noemen. Onderaan, waar het joystickje zit, heeft de behuizing een hobbel waardoor de tv plaatselijk een centimeter dikker is.

LG 55LB870VLG 55LB870VLG 55LB870V

Doordat er luidsprekers in zitten, is de voet wat dikker dan bij de meeste televisies, maar met een dikte van drie centimeter heeft hij nette proporties. Midden op de luidsprekervoet zit een LG-logo met verlichting, waarvan de helderheid in het menu is in te stellen en uiteraard kan de logoverlichting ook uitgeschakeld worden. Als je de tv aan de muur wil ophangen kan het luidsprekerdeel door middel van twee meegeleverde beugeltjes recht onder de tv gemonteerd worden, waardoor het er uitziet alsof er een soundbar onder de tv hangt. Eventueel kun je de luidsprekers bij muurmontage weglaten; je moet dan uiteraard zelf een audiosysteem regelen, anders heb je geen geluid.

LG 55LB870VLG 55LB870VLG 55LB870V

Aansluitingen

De achterkant is geheel van wit plastic gemaakt; de tv krijgt er een opvallend uiterlijk door, maar niet iedereen zal de opvallende achterkant kunnen waarderen. De meeste mensen krijgen de achterkant alleen bij het aansluiten te zien, dus maakt het niet veel uit als je de witte achterkant niet mooi vindt. Het netsnoer is afneembaar, zodat je het eenvoudig kunt vervangen als je een langer snoer nodig hebt. Vooral bij muurmontage is de standaardlengte van slechts anderhalve meter snel aan de korte kant. Het snoer is voorzien van een handige haakse stekker, zodat de tv plat tegen een muur gemonteerd kan worden.

LG 55LB870VLG 55LB870VLG 55LB870V

Eveneens handig bij muurmontage zijn de aansluitingen die onder een hoek zijn gemonteerd, zodat je geen kabels met haakse stekkers hoeft te kopen. Onderaan zitten van links naar rechts de volgende aansluitingen: een rj-45-netwerkaansluiting, een optische Toslink-audio-uitgang, drie analoge ingangen die gebruikmaken van break-out-kabeltjes: scart, composiet en component, verder een f-connector voor rechtstreekse aansluiting van een satellietschotel, een antenneaansluiting en een hdmi-ingang die van arc is voorzien.

Aan de rechterkant zitten van boven naar beneden: een CI+-slot, een 3,5mm-jack voor koptelefoon of externe luidsprekers, drie usb-aansluitingen waarop een harde schijf kan worden aangesloten voor tv-opnamen en nog eens drie hdmi-aansluitingen, waarmee het totaal op vier komt. De vierde hdmi-aansluiting is geschikt voor mhl, zodat je eenvoudig een telefoon of tablet kunt aansluiten.

Bediening op afstand

Je krijgt van LG twee afstandsbedieningen bij de LB870: een gewone infraroodafstandsbediening en een Magic Remote, met bewegingsherkenning. Daarnaast kan de tv bediend worden met een app op je smartphone of tablet. LG levert tegenwoordig een wat goedkopere versie van de infraroodzapper mee, die met zo'n 17cm een stuk korter is dan de oude. Het apparaatje is tegelijk wat smaller en met ongeveer 90 gram inclusief batterijen weegt hij ook wat minder.

Afstandsbedieningen

Er valt prima mee te werken, maar door het kleinere oppervlak zitten de knoppen wat dichter op elkaar gepakt, waardoor de lay-out wat minder overzichtelijk is. Daarbij is het knopgevoel net wat minder dan bij de oude afstandsbedieningen van LG. De achterkant is afgerond, waardoor hij goed in de hand ligt. Als je hem echter op tafel legt, ligt hij niet stabiel en kun je de knoppen niet bedienen zonder hem eerst op te pakken.

Infrarood afstandsbediening

Magic Remote

De Magic Remote is ongeveer een centimeter korter en dankzij het gebruik van AA-batterijen ongeveer 30 gram zwaarder. Dit levert een hoger kwaliteitsgevoel op. Het prettige knopgevoel, met een hoor- en voelbare 'klik', draagt hieraan bij. Om te compenseren voor het lage aantal knoppen kun je met de 123/input-knop een snelmenu oproepen om bijvoorbeeld kanaalnummers in te toetsen. Een veel handigere methode om van kanaal te wisselen is het simpelweg draaien aan het scrolwieltje, waarmee je zeer snel het kanaalnummer van je keuze kunt selecteren.

Magic remote

Rond het scrolwieltje zit een d-pad, waarmee het prettig navigeren is. De plaats van de back-knop, links boven de d-pad, vinden we een beetje ongelukkig gekozen. Die verwacht je eerder linksonder, op de plaats waar hij op de infraroodafstandsbediening zit. De Magic Remote communiceert via radiosignalen met de tv, maar er is ook een ir-zender aanwezig, waarmee externe apparaten zoals een settopbox bediend kunnen worden.

Er is een microfoon ingebouwd voor zoekopdrachten door middel van spraak. De herkenning van spraak werkt behoorlijk goed, maar heel veel heb je er niet aan, want meestal krijg je alleen YouTube-filmpjes te zien naar aanleiding van je zoekopdrachten. De bewegingsdetectie werkt goed als de aanwijspijl zichtbaar is, maar om de pijl in beeld te laten verschijnen moet je een schudbeweging maken en af en toe duurt het voor je gevoel wat lang voordat de tv doorheeft dat je aan het schudden bent.

TV Plus app

LG TV PlusLG TV PlusLG TV Plus

De LB870 kan ook bediend worden met een app op je telefoon of tablet. Op iOS heet de app nog altijd LG TV Remote, maar op Android is de app vernieuwd en heeft hij een nieuwe naam: LG TV Plus. Je kunt je mobiele apparaat als reguliere afstandsbediening gebruiken, maar het is daarnaast mogelijk om het touchscreen te gebruiken om de aanwijspijl op het scherm te bedienen. In de oude app op iOS beweegt de pijl te langzaam, waardoor dit niet prettig werkt. In de nieuwe app op Android werkt dit wel goed en bovendien kun je de rechterkant van het scherm gebruiken als scroll-wiel, waardoor je makkelijk door lijsten kunt navigeren. Wanneer de nieuwe app naar iOS komt, is nog niet bekend.

WebOS en mediaspeler

De LB870 draait op webOS, waardoor de bediening van de tv eenvoudig en intuïtief werkt. Zeker met de meegeleverde Magic Remote laat de tv zich prettig bedienen, al werkt het besturingssysteem ook prima samen mat de infraroodafstandsbediening. We konden op de afgelopen CES al even kennismaken met webOS 2, maar helaas komt deze versie van het besturingssysteem niet naar de LB870 en de andere bestaande modellen. Dat is een groot gemis, want het belangrijkste verschil tussen versie 2 en de door ons bekeken versie 1.3.2 is de verbeterde snelheid waarmee alles werkt. Juist die snelheid is onze belangrijkste klacht over webOS.

Menu

Vooral als je iets in het menu wil instellen word je regelmatig geconfronteerd met wachttijden. Het leed valt te overzien, maar het doet wel flink afbreuk aan de ervaring, want voor de rest werkt webOS prettig. Een ander punt van kritiek is alleen van toepassing als je een satellietschotel hebt, want na de installatie krijg je niet alleen de kanalen te zien waarop je geabonneerd bent, maar krijg je alle zenders voorgeschoteld die je kunt ontvangen en dat zijn er zo veel dat het een vervelende klus is om een selectie te maken. Bij concurrerende televisiemerken kun je tijdens de installatie aangeven welke satellietaanbieder je gebruikt en krijg je vanzelf de juiste kanalen te zien.

EPG

Als je op de homeknop drukt, krijg je onder in het beeld een balk met kaarten te zien; links staat je laatst bekeken bron of app, met daarnaast de LG Store. De rest van de kaarten is op eenvoudige wijze naar eigen inzicht aan te passen. De elektronische programmagids werkt goed en heeft een mooie vormgeving, waarbij het huidige kanaal in de linkerbovenhoek te zien is. Vanuit de gids kun je een herinnering instellen of een opname programmeren.

Home-balk

Mediaspeler

De ingebouwde mediaspeler heeft van LG de onduidelijke naam SmartShare meegekregen. Je kunt er foto's, video's en muziek mee weergeven die op een aangesloten usb-apparaat staan of door middel van dlna op je thuisnetwerk beschikbaar zijn. De belangrijkste bestandsformaten en codecs worden keurig ondersteund. Ook ondertitels worden keurig weergegeven, waarbij je de hoogte, grootte en kleur zelf kunt instellen. Als je even naar de tv schakelt en weer teruggaat, onthoudt de tv waar je gebleven was, zelfs als die uitgeschakeld is geweest.

Mediaspeler

Inputlag en energieverbruik

InputlagAls je een console bezit waarmee je games speelt op je televisie is het van belang dat de beelden zo snel mogelijk worden weergegeven, anders wordt het spelen van actiespellen moeilijker. Om de tijd te meten die de tv nodig heeft om de via hdmi aangeboden beelden daadwerkelijk weer te geven, gebruiken we een Leo Bodnar-lagtester, die een 1080p60-signaal genereert en vervolgens met een optische sensor de inputlag meet.

In een van de normale beeldvoorkeurstanden duurt de beeldverwerking relatief lang, bijna 100ms, waardoor het niet lekker gamen is. De LB870 is voorzien van een gamemodus, die de meeste beeldverwerking overslaat voor een lagere inputlag. Gek genoeg schakelt de tv de gamemodus niet zelf in als je bij de inputlijst aangeeft dat je een gameconsole hebt aangesloten, maar moet je nog voor de beeldmodus Spel kiezen. De inputlag is met zo'n 44ms in deze stand een stuk beter, maar nog een tikje aan de hoge kant. De wat inputlag betreft best scorende televisies doen er ongeveer half zo lang over om de beelden te laten zien.

Energiegebruik

Zoals verreweg de meeste televisies van dit moment heeft de LB870 een led-backlight, waardoor het energiegebruik gunstig is. Toch zijn er nog wel verschillen in efficiëntie en deze tv is bovengemiddeld zuinig met energie. De instelling van de backlight is het meest bepalend voor het verbruik en zelfs in de hoogste stand verbruikt de tv slechts 87W, terwijl de helderheid in deze stand een stevige 387cd/m² bedraagt. Een dergelijke hoge helderheid heb je alleen nodig als je in een fel verlichte ruimte kijkt.

VerbruiktAls we de backlight afregelen op 120cd/m², een prettige waarde om 's avonds met gematigd licht tv te kijken, bedraagt het energiegebruik slechts 46W, een keurig resultaat voor een tv met een 55"-scherm. In de laagste stand zakt het verbruik naar een zeer zuinige 28W, maar de helderheid bedraagt dan nog maar 18cd/m² en zelfs in een volledig verduisterde kamer is dat net te weinig voor een acceptabel beeld. We hebben het verbruik gemeten met local dimming uitgeschakeld. Zet je deze feature aan, dan valt er afhankelijk van de beeldinhoud nog een paar watt extra te besparen.

Geluid en 3d

Doordat de luidsprekers in de voet zitten, zijn ze op de oren gericht en dat levert een groot voordeel op voor de klank. Doordat je niet naar gereflecteerd geluid luistert, is het stereobeeld veel beter dan bij andere televisies. Omdat de gebruikte luidsprekers beperkte afmetingen hebben, heeft LG aan de achterkant van de tv een basluidspreker aangebracht, waardoor de lage tonen ook prima klinken. Helaas is er een rammeltje te horen in de behuizing van ons testexemplaar en leveren sommige lage tonen een flinke resonantie op.

LuidsprekersLuidsprekersLuidsprekers

We denken dat de rammel een probleem is van dit specifieke exemplaar, maar zeker weten we dat niet, want we hebben geen andere kunnen testen. We vinden de luidsprekervoet in ieder geval een mooie technische oplossing, waardoor het geluid, op de resonantie van sommige bassen na, een stuk beter klinkt dan bij de gemiddelde televisie. Ook kunnen we het waarderen dat LG extra beugeltjes meelevert waarmee de luidspreker onder de tv te bevestigen is bij muurmontage. Bovendien is de tv zonder de luidsprekervoet te gebruiken als je zelf al een soundbar of av-systeem hebt.

3d

Zoals we van LG gewend zijn, maakt de LB870 gebruik van een polarisatiefilm, zodat er 3d kan worden weergegeven. Je krijgt er twee brilletjes bij, maar de brilletjes uit de bioscoop zijn meestal ook te gebruiken. Het belangrijkste nadeel van het passieve 3d-systeem is het feit dat elk oog slechts de helft van de 1080 beeldlijnen te zien krijgt. Als je dichtbij de tv zit, is dat duidelijk te zien. Voor de rest heeft het systeem vooral voordelen. Zo zitten de brillen zeer comfortabel en wegen ze slechts 15 gram, waardoor je al snel vergeet dat je er een op hebt.

Voor brildragers zijn er speciale clip-on-brillen, die aan je eigen bril te bevestigen zijn, en ook zijn er Dual Play-brillen te krijgen waarmee je fullscreen kunt gamen en elke speler zijn eigen beelden te zien krijgt. Doordat de brillen niet knipperen, kijken ze prettig en gaat het beeld ook na een lange tijd kijken niet vermoeien. Bij het kijken naar 3d is crosstalk altijd een grote spelbreker, maar daarvan heeft het passieve systeem nauwelijks last zolang je vrij recht voor de tv plaatsneemt.

3d-brillen

Beeldeigenschappen

Kijkhoeken

Om te demonstreren hoe het beeld eruitziet als je niet recht voor de tv zit, hebben we twee foto's gemaakt met identieke belichting, waarbij de ene recht van voren genomen is en de andere onder een hoek van vijfenveertig graden. In de foto's zijn moirépatronen te zien, die zijn ontstaan doordat zowel het beeldpaneel van de tv als de sensor in de camera een pixelstructuur gebruiken. Uiteraard zie je geen moiré als je met je eigen ogen naar het scherm kijkt.

kijkhoekenkijkhoeken

We zien dat de kleurweergave onder een hoek eigenlijk net zo goed is als recht van voren. Wel valt op dat het scherm onder een hoek minder helder is.

Om de uniformiteit van de backlight te laten zien hebben we een foto gemaakt van een volledig wit scherm.

kijkhoekenkijkhoeken

Het scherm is niet zo egaal verlicht als we zouden willen; vooral boven en onder in het beeld is de helderheid duidelijk lager dan in het midden. Dit is ook goed te zien in de menu's die gebruikmaken van donkere letters op een witte achtergrond. Onder een hoek is goed te zien dat de helderheid terugloopt, maar voor de uniformiteit van de backlight maakt het geen verschil.

Alle lcdtv's hebben in meer of mindere mate last van backlight-bleeding, waarbij het licht van de backlight een beetje te zien is als er een donker scherm wordt weergegeven.

kijkhoekenkijkhoeken

Recht van voren is er een duidelijke blauwe gloed te zien. Deze gloed is wel mooi uniform, zonder dat er echt lichte plekken zichtbaar zijn. Onder een hoek begint er veel licht te lekken en neemt de helderheid van donkere gedeelten flink toe, waardoor het contrast behoorlijk afneemt en het beeld minder prettig is om naar te kijken.

Local dimming

LG heeft de LB870 voorzien van local dimming om de donkere delen van het beeld donkerder te maken. Helaas zijn er maar zes zones, die grote verticale stroken over het scherm vormen. Door de veel te grote zones werkt de local dimming erg opvallend, waardoor wij de feature liever uitzetten en de mindere zwartwaarden op de koop toe nemen. Vooral als je de aanwijspijl van webOS over een zwart scherm beweegt, valt de local dimming erg op en zie je een duidelijke lichte band van boven naar beneden lopen.

Local dimming zone's

Metingen en kalibratie

LG 55LB870V contrastVan alle metingen is de contrastmeting de belangrijkste graadmeter voor de beeldkwaliteit. Wij doen deze meting volgens de ansi-methode, waarbij we de gemiddelde helderheid nemen van acht witte en van acht zwarte vlakken om zo tot de contrastratio te komen.

Bij de LB870 kwamen we zo tot een teleurstellende contrastratio van slechts 894:1, een ronduit slecht resultaat, wat vooral wordt veroorzaakt door matige zwartwaarden. Door de lage contrastratio ziet het beeld van de LB870 er een beetje mat uit en maakt het maar weinig indruk. Daarbij zagen we tijdens de contrastmeting duidelijk de helderheidsverschillen tussen de boven- en onderkant van het scherm en het midden terug.

De grijstintenmeting is de belangrijkste graadmeter voor de kleurweergave. Bij deze meting kijken we of alle grijstinten echt als grijs worden weergegeven en geen kleurzweem hebben. Bovendien kijken we of de helderheid correct wordt weergegeven. Als daar namelijk grote afwijkingen in zitten, gaat er detail in het beeld verloren. Van alle presets gaf 'Bioscoop' zo uit de doos de beste meetresultaten.

grijsmeting voor

Met een gemiddelde ΔΕ2000 van 2,9 is de afwijking acceptabel, aangezien 3 ongeveer de grens is waarop afwijkingen zichtbaar worden. De gemiddelde gamma is met 2,1 aan de lage kant, waardoor het beeld een tikje te licht oogt.

kleur voor

Na de grijstinten hebben we de primaire en secundaire kleuren gemeten. Hier is de gemiddelde afwijking eveneens nog net acceptabel, al gaan de primaire kleuren wel een klein beetje over de grens. De kleine afwijking van de primaire kleuren is nauwelijks een probleem voor de beeldkwaliteit. Het lage contrast is dat wel en bovendien kunnen we dat niet verbeteren door te kalibreren. De kleuren kunnen wel nog wat beter en ook de gamma kunnen we nog wat beter krijgen.

Kalibratie

Voor het kalibreren gebruiken we een Spectracal C6-colorimeter in combinatie met Calman V5-software. Om de witbalans aan te pakken maken we gebruik van de tweetrapsinstellingen, waarbij de balans tussen rood, groen en blauw bij hoog en bij laag niveau is in te stellen. We behaalden hiermee na wat experimenteren, waarbij we onze vorderingen steeds controleerden aan de hand van metingen, het onderstaande resultaat.

grijs na

Na kalibratie was de gemiddelde ΔΕ2000 slechts 1,1 en de gemiddelde gamma hebben we naar de juiste waarde van 2,2 gekregen. De afwijkingen zijn dusdanig klein dat een preciezere correctie niet nodig is. Voor wie daarnaast de onzichtbare afwijkingen wil corrigeren is er een mogelijkheid om twintigtrapsinstellingen te gebruiken. Naast zeer precieze instellingen voor de witbalans heeft de LB870 een prima color management system, waarmee de primaire en secundaire kleuren doeltreffend kunnen worden afgesteld.

kleur na

Door de fijn werkende instellingen laat de LB870 zich prettig kalibreren, met een zeer precieze kleurweergave tot gevolg. Helaas heeft het gebruikte paneel een laag contrast, waardoor het beeld ook na kalibratie niet erg aanspreekt en wat futloos overkomt.

Specificaties en fotogalerij

Categorie Televisies
Merk LG
Product LG LB870V
Uitvoering 55" Zwart
Eerste prijsvermelding Woensdag 9 april 2014
Beoordeling Score: 4 (4 reviews)
Schermdiagonaal 55"
HD-specificatie Full HD
Vorm scherm Vlak
Beeldverhouding 16:9
Ontvangstnorm NTSC, PAL, SECAM
3d-ondersteuning Ja
3d-technologie Passief
2d-conversie Ja
Meegeleverde 3d-brillen 2
Televisietype LCD
Lcd-technologie IPS
Backlight Led: Edge-lit
Resolutie (TV) 1920x1080 (Full HD 1080p)
Paneelfabrikant LG
Smart-tv Ja
Smart-tv-besturingssysteem LG webOS
Chatmogelijkheden Skype
Cameraresolutie (videochat) 1920x1080 (Full HD 1080p)
Social media Facebook, Twitter
Omroepen on demand NPO gemist (NL), RTLXL (NL)
Overige onlinecontent 7sur7 (BE), DeMorgen (BE), DVDPost (BE), HLN.be (BE), Kijk.nl (SBS/Net5/Veronica), Netflix, Nu.nl (NL), Videoland on demand (NL), Webbrowser, YouTube
Tunertype Analoog, DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
Common Interface CI+
Video in Component Video, Composite, 4x HDMI, Scart
DLNA Ja
Verbinding (Audio) Audio (3,5mm), Audio Digitaal (S/PDIF)
Verbinding (Ethernet) Ethernet 100Mbit/s
Verbinding (USB) 3x USB 2.0
WiFi aanwezig Ja
Verbinding (wlan) 802.11 (onb. type)
5GHz-ondersteuning Nee
Speakers Intern Stereo
Stroomverbruik 63W
Stroomverbruik (stand-by) 0,3W
Jaarlijkse energiekosten op basis van 4 uur per dag kijken en € 0,23 per kWh € 21,16
Televisie-eigenschappen App-bediening, Firmware-upgrade mogelijk, Opnemen / Timeshift, OSD
Teletekstpagina's in geheugen 2.000
Introductiejaar 2014
Televisiekleur Zilver
Hoogte 810mm
Breedte 1,33m
Diepte 174mm
Gewicht 17,4kg
Specs van fabrikant Productinformatie van de fabrikant
Meer informatie
LG LB870LG LB870LG LB870LG LB870LG LB870LG LB870LG LB870LG LB870LG LB870LG LB870LG LB870LG LB870LG LB870LG LB870LG LB870LG LB870LG LB870LG LB870

Conclusie

De keuze van LG om de luidsprekers niet in de behuizing van de televisie, maar in de voet onder te brengen, juichen wij toe. Het levert een extra strak uiterlijk op, met niet alleen smalle bezels aan de boven- en zijkanten van het scherm, maar ook aan de onderkant, dankzij het ontbreken van luidsprekers. Doordat de glasplaat aan de voorkant helemaal tot de randen doorloopt, lijken de bezels als de tv uitstaat zelfs geheel afwezig.

De plaatsing van de luidsprekers in de voet heeft ook voordelen voor de klank, want het stereobeeld van deze tv is erg goed. Aan de achterkant is een basluidspreker gemonteerd, die het laag aardig weergeeft, maar helaas rammelde de behuizing van ons testexemplaar af en toe mee als er diepe bassen werden weergegeven. We nemen aan dat dit een probleem voor dit specifieke exemplaar is, maar zeker weten we dat niet.

Deze tv draait op LG's webOS, waardoor de bediening eenvoudig en intuïtief werkt. Je krijgt twee afstandsbedieningen meegeleverd, die beide prettig werken, maar met name de Magic Remote werkt goed samen met webOS. Bij de introductie van dit besturingssysteem vonden we al dat het wat vlotter had mogen werken, maar helaas is het LG niet gelukt om de snelheid veel te verbeteren. WebOS-versie 2 zal sneller zijn, maar helaas krijgen de huidige modellen, waaronder deze LB870, geen upgrade naar die versie. Er zullen nog wel kleine upgrades van versie 1.x komen, maar veel hoef je daarvan niet te verwachten.

Het grootste probleem van deze tv is de beeldkwaliteit; de kleurweergave is prima en na een kalibratie zo goed als perfect te krijgen, maar het contrast is erg matig en als je onder een hoek kijkt, neemt het nog verder af. Ook verlicht de backlight het scherm niet mooi gelijkmatig, maar is het beeld aan de boven- en onderkant duidelijk donkerder. De tv is voorzien van local dimming, maar helaas lukt het deze feature niet om de matige kwaliteit van het beeldpaneel te verhullen.

Reacties (88)

88
87
56
0
0
11
Wijzig sortering
Die luidsprekervoet is leuk bedacht, maar veel mensen kiezen toch voor een eigen geluidsinstallatie en een paar fatsoenlijke luidsprekers; zeker als je een toestel van € 1100+ aanschaft. Als je mooi geluid wilt moet je niet de plastic speakertjes in je TV gebruiken. Ook zullen er genoeg mensen zijn die hun televisie aan de muur willen hangen.
Jup ben ik mee eens. Zelf heb ik nog geen geweldige TV ( wel LED LCD ) maar geluid van platte tv's blijft niet om aan te horen. Geluid doe ik via me homecinema.
Panasonic blijft me wel verbazen over het feit dat ze redelijk geluid uit de achterkant van de tv weten te krijgen
Het geluid van een Panasonic tv (2014 modellen) is juist erg pover. Andere merken hebben duidelijk betere geluidskwaliteit. Het lage bereik van de Panasonic toestellen valt tegen.
Bij de speakerafstand t.o.v. de muur is de preset "tot 30 cm" ronduit waardeloos. Als je een blikkerig geluid wenst dan is dit de stand. De andere preset "> 30 cm" klinkt aanzienlijk beter maar blijft achter in vergelijking met bijvoorbeeld Samung en LG.
Geluid uit tv is als je geluk hebt geschikt voor praatprogramma's. Helder stemgeluid, niet nadrukkelijk aanwezig. En als je pech hebt klinkt het nergens naar. Vindt wel dat er aandacht aan besteed moet worden door tv fabrikanten, want heel veel mensen moeten het ermee doen omdat ze niet verder kijken naar geluidweergave..
Kun je ook omdraaien: waarom zouden fabrikanten er meer aandacht aan geven, blijkbaar vinden de meeste mensen dat toch niet belangrijk.

Wat mij betreft mochten speakers optioneel zijn. Zeker bij een Tv zoals in deze test, is het makkelijk om hem weg te laten.
Veel mensen hebben toch al prima speakers in een kamer staan die hoe dan ook veel beter geluid leveren dan dat een tv ooit zelf zou kunnen. Helemaal als je berijd bent veel geld uit te geven aan een tv. Dan zie ik de speakers op de tv meer als een feature voor als je om wat voor reden dan ook geen speakers kan gebruiken en dan is het op eens zo belangrijk niet meer.
Gelukkig zit ik hier nog met een eerste generatie smart tv van panasonic
Loewe kan het anders wel, de 32" art uit 2014 klinkt een stuk beter dan de oudere Pioneer in mijn woonkamer. En de pioneer is van een oudere (dikke) generatie.

Kortom het kan wel, maar dat kost geld in een markt met geen marge en alleen maar verlies. Dus gaat er het goedkoopste in wat nog met niet onacceptabel is.

[Reactie gewijzigd door eelco74 op 24 juli 2024 01:52]

Juist. Het liefst zou ik een scherm willen met 1 HDMI input en verder helemaal niets, geen speakers, geen tuner, noppes. Eigenlijk dus een monitor maar dan >50".
IK zou het liefst een TV hebben met een Ethernet aansluiting en een stroomkabel en verder niets
Wat moet er over die ethernet aansluiting dan ?
Alles moet over die ethernet aansluiting (HD streams van mijn TV provider, internet en alle andere mogelijk te bedenken content)
Die functies zie ik liever in een los kastje. Wil je elke keer een nieuw scherm kopen als er een nieuwe codec populair wordt ?
Firmware update misschien?
Stel dat er een fabrikant is die langer dan een jaar of 2 updates blijft ontwikkelen, dan zit je nog met het probleem dat de hardware er wel geschikt voor moet zijn. Als je TV een hardware h.264 codec aan boord heeft dan gaat een software update nooit h.265 support toevoegen. Zelfs als het een volledige software implementatie is, de h.265 codec is veel CPU intensiever en draait niet noodzakelijk op een CPU die net h.264 aan kan.
Daarom sluit je je PC/Laptop op je TV. Probleem opgelost. ;)
Ok je hebt mij overtuigt, dan wil ik groot scherm met de CPU en het smart, tuner, en andere functies in een los kastje. maar dat losse kastje moet dan wel alles doen (TV van de provider, smart dingen etc..)
Euh, internet misschien?
En dan? Heb je nog geen mogelijkheid om beeld o.i.d. door te zenden. Of je moet met die pauper smart tv software willen gaan werken maar goed. Daar vroeg ocwil niet naar.
Geen TV-Tuner?

Dus koop dan gewoon een monitor?? Dat is het enige verschil, wat houd je tegen?
http://tweakers.net/categ...ZjpGQANzE2sAHIsDICc2tpaAA
Dat zijn allemaal LCD schermen en dus niet geschikt om film of TV op te kijken.
Moet je eens kijken naar een Bang&Olufsen Beovision 8.
Daar zitten de speakers ook onderin de tv. Top geluid!

Helaas wel een verouderd model en geen 1080p etc., maar ach... ik vermaak me er al jaren prima mee.
Sorry dat ik het zeg, maar wat een oerlelijk toestel ... B&O is sowieso zwaar overpriced. Het geluid mag dan misschien wel goed zijn (voor een TV), maar zult het niet redden tegen de 6.1 set van Boston Acoustics die ik hier heb staan. Waarschijnlijk ben ik met mijn TV + speakers + versterker ook voordeliger uit dan jij met de Beovision 8.
Iets met appels en peren.

Het gaat hier over een tv met de speakers geïntegreerd. Niet over een externe versterker en weet ik wat nog meer voor mooi spul ;)
Ik wil wel genieten van films en muziek, anders had ik net zo goed mijn beeldbuis TV kunnen houden en daar de interne speakers van gebruikt.

Het gaat er ook om wat je onder de streep betaalt voor je installatie en wat je daar voor terug krijgt :)
Dat dacht ik ook altijd, maar sinds ik de 55 inch Samsung UHD TV heb valt het geluid mij reuze mee (zelfs de laagweergave).

Alleen voor echt goed filmgeluid zal ik eens een HT set kopen, maar dan weer niet zo'n subwoofer boombox waardoor "mijn buren mij willen afknallen" :9 :9 .

Had ik maar een vrijstaand huis, maar dat zit er niet meer in voor mij.
Eens. Toch ben ik ook van mening dat er veel mensen zijn die graag een strakke all-in-one hebben voor dat geld. Iedereen z'n ding.
Mij is opgevallen dat vooral vrouwen niet van grote luidsprekers houden. Ken mensen waar de goede zuilspeakers na het samenwonen zijn verdwenen en plaats moesten maken voor een setje van die piemelige satellietspeakertjes. Alles moet zo veel mogelijk uit het zicht verdwijnen. Overigens veranderen er wel meer dingetjes zodra een stelletje gaat trouwen; vrouwlief is vaak toch diegene die uiteindelijk de broek aanvheeft in het huishouden...

Ben blij dat ik niet op vrouwen val 8-)
Heerlijk offtopic, maar ik begrijp je punt. Vrouwen kiezen eerder en vaker voor het esthetische, dat is nou eenmaal zo.
Tja, ik ben een man, dus wil grote TV's en goede luidsprekers. Specificaties en functionaliteit vind ik belangrijker dan esthetiek. Natuurlijk moet het wel netjes bij elkaar passen (I'm gay, after all ...), maar ik ga niet als een neuroot alles weg staan te werken.

Bovendien is het poetsen van grotere, bereikbare voorwerpen makkelijker dan het poetsen van vele kleine, verstopte voorwerpen. Niet om nu seksistisch te worden, maar daar ontgaat me de logica van vrouwen ook volledig. Het is een ongelooflijk pokkewerk om al dat kleine prullaria af te stoffen.

Misschien passen mannen en vrouwen toch minder goed bij elkaar dan vele wellicht denken. Voor de voortplanting uiteraard wel, maar voor de rest zijn het twee compleet verschillende wezens.
Het is volledig offtopic natuurlijk, en daarnaast heb ik het idee dat je reclame aan het maken bent voor homoseksualiteit. Beide je goed recht natuurlijk.

Mannen en vrouwen passen juist door de verschillen goed bij elkaar, vult elkaar aan tot één. Ook bij homoseksuele zie je in de meeste gevallen dit fenomeen: het zogenaamde mannetje en vrouwtje (ook bij lesbische stellen).

Om dit naar het topic toe trekken: de televisies waar wij mannen zo dol zijn, zien er niet voor niks zo mooi uit. Als ik mijn vrouw vertel 'ik ga een nieuwe tv kopen, want die heeft wel 400hz, en een contrastratio van ** en nog zo wat, dan zegt ze "ik vind het onzin, maar je doet maar" of "kunnen we ons geld niet beter besteden".
Als ik daarentegen tegen haar vertel "moet je deze TV eens zien, zitten geen raden meer op en die chromen voet staat echt super op ons TV dressoir" vervolgens het foldertje naast me neergooi, dan komt ze de dag erop zelf nog op terug.
Mja, mijn ma zei ook : "Ik wil wel graag die Sony omdat ze goed uit de test komen, maar ze moet wel zilver kleur zijn zodat het bij het stereomeubel past".

Zaken als refreshrate, 3D en al die andere toeters en bellen interesseren haar niet, zolang het er effectief maar netjes uitziet in de woonkamer.
Vaak geeft het wel een leuke uitdaging. De meeste vrouwen bepalen het kader waarin de appatuur moet passen en het zijn dan de mannen die het kader respecteren en daar de beste specificaties bij te zoeken.

On topic:

Ik vind het altijd jammer wanneer een fabrikant met een goed idee komt (speakers in de voet) maar er iets tegenover zet waarop je afknapt. Een scherm met een belabberde helderheid voor die prijs? Een TV is om naar te kijken en als dat niet goed is dan heeft die TV gewoon geen toegevoegde waarde.

Een beetje als een telefoon waar je wel mee kunt bellen maar je de persoon met wie je belt niet goed kunt horen.

Sorry hoor maar dan is de TV het gewoon net niet.
Man en vrouw houden elkaar in evenwicht. Bij man man of vrouw vrouw is er wat meer kans op extremen. Man man staat bekend als (te) veel wisselende seksuele contacten. Mannen willen veel, vrouwen willen selectief. Biologisch zo bepaald. Ik heb geen enkel probleem met diverse combinaties en wel of niet monogaam. In de gay scene is ook (net als bij de gewone man en vrouw rol) veel aan cultuur te wijten. Verwijfde mannetjes is een cultuurfenomeen (iets anders als je aangetrokken voelen tot mannen, dat is grotendeels aangeboren)

[Reactie gewijzigd door Rinzwind op 24 juli 2024 01:52]

Mega offtopic. Maar sorry naast dat het beetje denigerend overkomt hoe je het schrijft Ben meer van het androgene type en dat is echt geen cultuur fenomeen maar puur hoe ik ben (wordt maar al te vaak bij de bakker voor mevrouw aangesproken). Dat terwijl ik zelf nog in de toch wel groffere Hollandse cultuur ben geboren. Wel hetero overigens.

ontopic: Daarintegen is het persoonlijk wat mensen willen. Ik heb liever een perfecte synergy tussen mooie apapratuur en goede specs. Belangrijkste is wel beeldkwaliteit in een mooie behuizing voor mij in dit geval. De kerntaak van een TV laat deze LG dus helaas achterwege.
Grappig, ik ben niet gay, wel man en werk toch het liefst zoveel mogelijk weg. (ik denk dat je seksuele voorkeur er niet zoveel mee te maken heeft, dat is vooral iets wat stereotiepen uit de media je willen geloven, maar whatever :P )

Esthetiek en functionaliteit zijn voor mij even belangrijk. Uiteindelijk staat het allemaal in de woonkamer die vooral gezellig moet zijn en een prettige omgeving om te werken.

Over je laatste opmerking: volgens mij pas je juist goed bij elkaar als je verschillend bent. Als je een partner zoekt die over alles hetzelfde denkt als jij en er ook nog eens hetzelfde uitziet, wordt je enkel teleurgesteld. Misschien gaat het even goed, maar wij als mensen zijn voortdurend bezig met verandering. Dus misschien een waardevolle relatie tip :P
" Esthetiek en functionaliteit zijn voor mij even belangrijk. Uiteindelijk staat het allemaal in de woonkamer die vooral gezellig moet zijn en een prettige omgeving om te werken."
.
Geen werkkamer ?
excuses, om te leven :).

Maar in mijn geval werk ik inderdaad ook in de woonkamer. Helaas is ons fijne huisje te klein voor een aparte werkkamer :)
Verwonderd mij (niet dat ik je niet geloof), maar de meeste homo koppels die ik ken zijn juist nog veel extremer als het over design gaat.
Daarnaast is mijn vriendin veel meer begaan met beeldkwaliteit en geluidskwaliteit als mij.
Ik ben blij dat er uitzonderingen zijn zoals bij jou :)

Maar goed; je hebt homo's zoals ik waarbij het eigenlijk niet opvalt - mijn ouders waren verrasst - en homo's waar het gewoon van af straalt en die vaak een geacteerde manier van praten en handelen hebben. Dat straalt direct af op het interieur van de woning.

Zo zul je mij nooit op de Gay Pride op een boot zien staan. Niet dat ik mij schaam of zo; mensen mogen het gerust van me weten. Het is tenslotte 2015. Maar ik heb simpelweg geen behoefte om het op dergelijk flamboyante wijze onder de neus te wrijven.
Kan er ook wel mee te maken hebben dat mijn vriendin assistent-regisseur studeert
Je hebt wel een punt ik ben van grote speakers naar 2 x sonos play 5 gegaan haha
Je kiest ook voor een bepaalde functionaliteit (streaming) die mijn luidsprekers niet hebben. Ik snap een dergelijke beslissing wel. Het is maar net wat je wil in huis.
Ik kreeg ze gratis dus tja ik klaagde niet :)

En geluid is verbazend wekkend goed. En mijn vrouw kan er ook nog mee overweg :)
Daarom kun je de voet er ook gewoon af halen voor de mensen die graag een eigen systeem gebruiken. Maar ik ken ook genoeg mensen die het gewoon via de televisie doen!
ik ken veel mensen met dure televisies die gewoon ingebouwde speakers gebruiken, zij vinden het geluid goed genoeg
Mensen kiezen voor een soundbar
Zie ik op mijn werk ook
Netjes weg gewerd en goed geluid
Bij LG kan je ook kiezen voor een soundplate waar je de televisie op kan zetten.

http://www.foka.nl/lg-lap341

De voet van deze TV lijkt ook gewoon een soort soundplate.

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 24 juli 2024 01:52]

Die witte achterkant lijkt mij wel handig. Zwart kunststof trekt altijd flink wat stof aan, zal dat met zo'n witte achterkant niet een stuk minder zijn? Ik neem aan dat de samenstelling van het materiaal anders is...

[Reactie gewijzigd door Nyarlathotep op 24 juli 2024 01:52]

Het is de statische lading die stof aantrekt en die hangt weer samen met het gebruikte materiaal. Wit trekt evenveel stof aan als zwart (of stoot het evenmin af). Je ziet het vaak wat minder goed (of pas later) op een witte ondergrond.
Eigenlijk zou deze tv maar 1 ster moeten krijgen. Echt alles aan het beeld is slecht. Kijkhoek is dramatisch. Uniformiteit is heel ver te zoeken. Contrast is belabberd. Nee, deze tv is geen euro waard.
Ik heb een goedkopere LG TV met IPS scherm. En dat beeld is echt wel redelijk. Qua kleur meet het IPS scherm ich met de betere LCD schermen.
IPS schermen hebben vaak relatief lage gemeten contrasten maar het beeld is toch vaak voor het oog nog goed.
De niet volledige uniformiteit zie je alleen op een volledig wit scherm en eigenlijk hebben de meeste LCD schermen geen goed uniformiteit net zoals ze allen backlight bleeding hebben.
Dat er echter maar 6 local dimming zones zijn past meer bij mijn TV van 500 euro dan bij deze van 1200 en is voor zo'n dure TV jammer.
IPS is eigenlijk niet geschikt voor televisies. Prima bij computer-achtige toepassingen rond de 100cd/m2 met normaal omgevingslicht, maar niet bij 300-400cd/m2, of bij lagere helderheden in verduisterde ruimtes. 1:1000 contrast en white-glow onder een hoek zijn dan killing. En dat maakt Philips en LG's niet OLED schermen eigenlijk ongeschikt als TV.
Zoek het dus bij SONY en Samsung, die VA panelen gebruiken. Die halen statische contrasten rond de 1:3000 en veel minder side-glow.
Vreemd. Alle reviews van IPS televisies die ik gelezen heb prezen juist de brede horizontale kijkhoeken. De sweet spot was een heel stuk breder dan bij VA-panelen. Als je een IPS TV op jouw zithoogte ophangt/neerzet dan heb je hele goede horizontale kijkhoeken.
Ga je een TV maken en dan is het geluid beter dan het beeld.
Dan heb je het dus echt niet begrepen.
Waarom brengen ze dit soort producten dan in godsnaam op de markt...?

Tegenwoordig zijn er toch ook ontzettend veel mensen die het geluid van hun TV niet eens meer aanzetten en gewoon een Soundbar / Soundplate / Home-Cinema / Hi-Fi gebruiken voor (veel beter) geluid?
Ze brengen dit product op de markt omdat het toch wel verkocht wordt. Het aantal mensen met klachten zal vervolgens vast kleiner zijn dan het aantal mensen die er wel een probleem mee hebben. Dan kan LG vervolgens weer zeggen dat het binnen hun specificaties valt.
Voor dit geld zou ik toch wel minimaal 4k willen zien. Helemaal omdat de schermgrootte er naar is. Verder jammer van het lage cijfer....
Wat ik vooral storend vind is dat er geen upgrade komt naar webos2. ik vind dat anno 2015 connected devices een betere en langere softwaresupport moeten hebben. Ik weet dat er nog fixes uitkomen etc maar een update naar versie 2 van het os komt er dus niet. Verder heb ik eigenlijk al een beetje mijn twijfels bij webos vanwege dit oude bericht uit augustus http://www.nu.nl/gadgets/...rokken-ruzies-met-lg.html
Wow, ik schrik wel van deze review. Ik heb de 49 inch versie van deze tv - de LG 49LB870V - en ik kan me helemaal niet vinden in deze review. De 49 inch versie kost circa €800,- en ik heb hem zelfs voor €700,- kunnen krijgen door een kortingsactie. Ik denk dat de 49 inch versie een betere prijs/kwaliteitsverhouding heeft dan de 55 inch versie.

WebOS werkt hier prima. Ik heb geen last van irritante vertragingen en binnen 10 seconden nadat de televisie is opgestart kan je WebOS al gebruiken. In tegenstelling tot bijvoorbeeld nieuwere Philips modellen werkt de interface voor mijn gevoel enorm snel en bovendien heb ik nog geen enkele spontane uitvaller of trage zap-ervaring mogen meemaken. Ik begrijp echt niet wat het probleem is?

Die Magic remote is echt een ondergeschoven kind. Wat is die afstandsbediening toch handig en enorm intuïtief. Zeker bij hedendaagse televisies waarbij je ingebouwde browsers en mediaplayers hebt werkt dit zoveel gemakkelijker dan een traditionele afstandsbediening. De Magic remote hoef je bovendien niet te kalibreren en daarom werkt dat ding altijd, je hoeft hem in principe niet eens naar het scherm te richten.

Dat vreemde fenomeen waarbij local dimming er op een zwart scherm voor zorgt dat een bepaalde verticale strook als het ware oplicht bij het gebruik van de Magic remote is mij wel opgevallen. Echter, als je gewoon een film of televisie aan het kijkt bent heb je hier geen last van. Althans, ik zie het niet.

Ik was specifiek op zoek naar een televisie die er ook fatsoenlijk uit ziet en gewoon normaal werkt, en dat vond ik alleen bij deze LG 49/55LB870V. De Sony Bravia's hebben vrijwel allemaal zo'n vreemde 'bult' in het onderste helft van de televisie waardoor deze een stuk dikker is dan de bovenste helft. Als je zo'n Bravia aan de muur hangt dan hangt de helft van je televisie een dikke 7 centimeter van de muur af, dat ziet er enorm vreemd uit. De meeste Samsung's hebben een enorm hoog 'plastic gehalte' en dat zie je ook als je een duurder model zoals de UE48H6410 hebt omdat deze alsnog vrij brede bezels heeft. Nieuwe Philips televisies vallen pertinent af vanwege de enorm brakke software; die software is echt ellendig te noemen. Deze LG 49/55LB870V is enorm degelijk gebouwd, is lekker dun met dito bezels en WebOS werkt vlot. Hangend aan de muur zie je gewoon dat het geen goedkope meuk is - het oog wil ook wat want je kijkt elke dag tegen dat ding aan, ook als deze uit staat.
Ik zeg.. Tijd voor een review?
"Bij LG kwamen ze op het idee..."

De TV die ik hier al een jaar of 6 thuis heb staan heeft het 'losse speakers' principe ook al..

http://www.p4c.philips.co...ES0001D/10B&slg=en&scy=GB

Dus niet heel origineel wat mij betreft ;)

Overigens zit die speaker hier nog mooi in het folie in de doos want alle audio gaat hier thuis over de surround receiver. Geluid uit de tv klinkt toch nooit fatsoenlijk.
nou nou, je zou echt denken dat bij LG (en ook andere merken) de marketeers de overhand hebben, want beeldkwaliteit staat nou niet echt op de eerste plaats. Hoe dunner hoe beter, zo veel mogelijk features etc.

En wat is het resultaat, slecht contrast, niet uniforme belichting, backligth bleeding, lokale dimming die niet werkt en matig geluid door resonanties. Maar wel 1200 Euro vragen voor deze Koreaanse rommel. Het is maar goed dat mijn Pioneer het nog doet anders zou ik serieus problemen hebben met het uitzoeken van een nieuwe LCD.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.