Door Paul Hulsebosch

Redacteur

Super Smash Bros. for Wii U

De basis is goed

28-12-2014 • 06:00

82

Multipage-opmaak

Extra spelvormen

Samengevat

De basis van de game is voor oudgedienden prettig vertrouwd. Er zijn veel vechters die terugkeren uit de voorgaande games, en gelukkig ook genoeg nieuwe. Het vechten gaat wat sneller dan in SSB Brawl en wat langzamer dan dan in SSB Melee, en die middenweg is prettig. De bediening is nog steeds eenvoudig, maar biedt toch prettig veel diepgang. Met vier man op de bank is het spelen nog net zo leuk als vroeger. De game bevat bovendien veel extra spelvormen, al zijn die niet allemaal even geslaagd. Vooral de Smash-toer is wat omslachtig en de geluksfactor is daarin wel erg hoog. Ook spelen met acht man is nieuw, maar nog niet helemaal uitgekristallisseerd. Deze optie mist een aantal goede maps. Tot slot zijn de Amiibo's nieuw, maar doordat je die niet zelf kunt besturen, voegen ze naar onze smaak weinig toe.

Getest

Super Smash Bros.

Prijs bij publicatie: € 49,99

Vanaf € 41,-

Vergelijk prijzen

Bekijk alle uitvoeringen (2)

Voor een serie die inmiddels vijftien jaar bestaat is Nintendo opvallend zuinig op Super Smash Bros. Na Super Smash Bros. Brawl - alweer uit 2008 - bleef het stil, tot eerder dit jaar Super Smash Bros. for Nintendo 3DS verscheen, als voorbode op een vergelijkbare game voor de Wii U. Die laatste versie kwam een paar weken geleden op de markt. De twee zijn vrijwel identiek, met als voornaamste verschil dat de versie voor de 3DS uiteraard in 3d te bewonderen is en de versie voor de Wii U wat extra spelvormen heeft. We nemen de laatste versie onder de loep.

Leentjebuur

In Super Smash Bros. veegt Nintendo weer ouderwets allerlei bekende spelpersonages op een hoop; personages die zijn geleend uit verschillende games van Nintendo zelf en uit games van sommige andere Japanse uitgevers. Denk bijvoorbeeld aan Mega Man van Capcom, Metal Gears Snake van Konami en Sonic the Hedgehog van Sega. Er zijn in totaal 49 speelbare vechters in de game opgenomen, waarvan er 15 nieuw zijn. Het grootste deel van het roster zal fans van Super Smash Bros. dus bekend voorkomen. De opvallendste nieuwe verschijning is ook een oudgediende; Pac-Man maakt zijn debuut naast de al genoemde Mega Man, Punch Out's Little Mac, Kid Icarus' Dark Pit en Palutena, Xeno's Shulk en Nintendo's eigen Bowser Jr.

De meeste vechters passen goed bij de serie, hoewel sommige keuzes opvallend zijn. Zo vinden we Kirby nog steeds een vreemde eend in de bijt, hoewel hij inmiddels wel een vaste waarde in de serie is. Het is echter vooral de vrouwelijke Wii Fit Trainer die uit de toon valt. Met name haar slanke en uitdrukkingsloze voorkomen past niet helemaal bij de strijd tussen de vele karakteristieke types die op het tableau terug te vinden zijn. Aan haar eigenschappen ligt het niet: ze staat haar vrouwtje tijdens de gevechten..

Op het grote scherm

Wie twijfelt tussen de versie voor de 3DS en die voor de Wii U; de laatste heeft een paar aantrekkelijke opties. Om te beginnen is er uiteraard de mogelijkheid om via een lekker groot scherm te spelen. Dat is niet alleen interessant omdat het er nu eenmaal mooier uitziet; een groot scherm is vooral prettig als je het tegen andere spelers op wilt nemen. Dat kan online, maar leuker is het om verschillende controllers aan te sluiten en lokaal tegen anderen te strijden. Zoals bij meer Nintendo-games komt de game op die manier het best tot zijn recht. Dat samen spelen kan met maximaal acht spelers. Dat is eigenlijk wat veel van het goede, maar het is leuk dat Nintendo de optie ondersteunt en er zelfs speciale maps voor heeft gemaakt. Helemaal prijzenswaardig is dat Nitendo ruimhartig is met het toelaten van controllers. Uiteraard werken de GamePad en de Pro Controller, maar daarnaast kun je de game op de Wii U ook besturen met een Wii Remote, de Wii Classic Controller, een 3DS met Super Smash Bros. en de klassieke GameCube-controller. Voor dat laatste heb je de in de Benelux slecht verkrijgbare Nintendo GameCube controller Adapter for Wii U nodig, waar je vier GameCube-controllers op aan kunt sluiten.

Toch zal vooral die laatste optie veel fans van de serie enthousiast maken. Spelen met de controller waarmee je Super Smash Bros. Melee hebt gespeeld is zo hier en daar vast goed voor wat jeugdsentiment. We hebben de optie helaas niet uit kunnen proberen. Wel speelden we via een 3DS en de overige controllers. De 3DS is niet aan te raden. Wij prefereren de Pro Controller, met de GamePad en Classic Controller als tweede keuze.

Solo

Er zijn op de Wii U veel meer spelvormen, maar er is geen campagne die je solo kunt doorlopen. Nu is SSB misschien geen game om solo te spelen, maar een campagne is vaak wel een manier om een game te leren kennen. Gelukkig zijn er genoeg alternatieven. Veel meer zelfs dan op de 3DS. Zo is er wel degelijk een menu voor 'solo spelen'. Daarin kun je kiezen uit Klassiek, waarbij je kunt selecteren hoe moeilijk je het jezelf wilt maken. Zowel makkelijker als moeilijker dan gemiddeld kost je goud. Het mini-toernooi eindigt met een match tegen de Master Hand. Er zijn ook nog Master-opdrachten en Crazy-opdrachten, en ook die eindigen met een match tegen de Hand. Bij de Crazy-opdrachten neemt de uitdaging, maar ook de beloning tijdens het mini-toernooi gestaag toe. SSB heeft dus genoeg om je vaardigheden te trainen als je die wilt aanscherpen voordat je het tegen anderen op wilt nemen. Bovendien zijn vooral de Master-opdrachten een goede manier om nieuwe vechters vrij te spelen, die je vervolgens in Smash kunt inzetten.

Zoek de uitdaging

Mocht je toe zijn aan het spelen tegen anderen; dat kan via Smash, de hoofdmoot van de game. De opzet daarin is dat je tegen drie anderen speelt, al heb je erg veel vrijheid bij het samenstellen van de matches. Je kunt de rol van spelers over laten nemen door de Wii U en je kunt ook besluiten om met minder dan vier vechters de arena in te stappen. Het is het klassieke SSB; lekker rammen in een arena met stijgende en dalende platformen, waarbij af en toe een wapen opduikt waarmee je de andere spelers nog hardere klappen kunt geven. Maps zijn er genoeg, en ze zijn ook voldoende gevarieerd. Er zijn herkenbare, op de voorgaande games gebaseerde maps, maar ook nieuwe, zoals het level dat gebaseerd is op Yoshi's Woolly World, een game die pas in 2015 uitkomt. Smash is - zoals de naam al aangeeft - het hart van de game en gelukkig ook het beste onderdeel van het geheel. Voor wie dat toch nog niet goed genoeg vindt: er kan ook nog van alles worden ingesteld aan de matches. De wapens die tevoorschijn komen, slow motion; er is van alles te tweaken. En als je met dat alles nog steeds niet tevreden bent, kun je ook nog zelf levels maken.

Met acht man op de bank

Voor wie het echt bont wil maken, is er ook nog 8-speler-Smash. Voor wie de serie een beetje kent; dat is zo chaotisch als het klinkt. Waar Smash met vier spelers chaotisch is op een prettige manier, is dat met acht spelers niet altijd het geval. Zo moet de camera vaak zo ver uitzoomen om alle acht de spelers in beeld te krijgen, dat je niet goed meer kunt onderscheiden wat er gebeurt. Er zijn bovendien maar weinig maps geschikt voor acht spelers, en sommige ervan zijn bovendien te groot, terwijl andere juist te klein zijn. Het kan heel leuk zijn, maar zoals gezegd ligt chaos op de loer. Het is een spelvorm met potentie, waar Nintendo in een toekomstige editie van SSB nog wat aan moet sleutelen. Je kunt deze vorm niet online spelen, waar dat met vier spelers wel kan, maar dat is nauwelijks een gemis. Als bovenop de chaos ook lag nog mee gaat spelen, wordt het helemaal ongemakkelijk. Het is daarom verstandig dat Nintendo bij het online spelen een maximumaantal van vier spelers hanteert.

Rond dit hart van de game heeft Nintendo nog heel veel extra's ingebouwd. De solo-spelvormen noemden we al, maar er is meer. De Smash-toer bijvoorbeeld. Dat is SSB verpakt in de vorm van een bordspel. Daarin proberen maximaal vier spelers zoveel mogelijk personages en power-ups te bemachtigen die ingezet kunnen worden in de grande finale. In de beurten die voorafgaan aan de finale speelt geluk echter een iets te grote rol, wat de strijd op een onprettige manier ongelijk maakt. Het is bovendien wat omslachtig om eerst de nodige beurten op een spelbord te moeten spelen voor het tot de finale komt. Gewoon een potje Smash is als snel leuker, omdat je daar sneller aan de actie toekomt en vooral ook omdat het eerlijker is. Bovendien zit de Smash-toer, net als andere spelvormen, verborgen in een nodeloos onoverzichtelijke menustructuur.

Vertrouwde besturing

Wat die actie betreft; die is als vertrouwd. Heel vertrouwd, zelfs. De besturing is precies zoals je gewend bent van de voorgaande games. Nintendo handhaaft de voor een vechtspel wat merkwaardige besturing waarin je verrassend veel kunt met verrassend weinig knoppen. Terecht, want de makers combineren op knappe wijze eenvoud met diepgang. De besturing is een gulden middenweg tussen die van de voorgaande games. Hij is niet zo traag als die van Super Smash Bros. Brawl, maar ook weer niet zo snel als die van Super Smash Bros. Melee. Het is een besturing waar Melee-veteranen waarschijnlijk het meest aan moeten wennen, maar die uiteindelijk voor iedereen snel vertrouwd zal zijn. Ook de beschikbare vechters voelen vertrouwd aan. Ze hebben - zover ze aanwezig waren in voorgaande games - vergelijkbare skills als in de voorgangers, met slechts hier en daar wat kleine verschillen.

Amiibo

Tot slot maken in deze nieuwe SSB de Amiibo's hun debuut, de met een nfc-chip uitgeruste poppetjes die stiekem wat weghebben van de zo populaire Skylanders-figuurtjes. Net als Activision en Disney wil ook Nintendo een hele serie van dergelijke poppetjes op de markt brengen. Wat de poppetjes van Nintendo voor hebben op die van de concurrentie is dat je ze kunt gebruiken in verschillende games, al kan er maar van één game data worden opgeslagen op de chip in het poppetje. Als je het figuurtje voor een andere game wilt gebruiken, zul je de data van de chip dus eerst moeten wissen. Het gebruik van de Amiibo's kan per spel ook verschillen, zo stelt Nintendo. Het idee is aantrekkelijk.

In SSB hebben de poppetjes ons echter nog niet kunnen overtuigen, en dat komt vooral doordat je ze niet rechtstreeks kunt besturen zoals in bijvoorbeeld Skylanders wel het geval is. Mocht je als Mario of Link - de twee Amiibo's die wij ter beschikking kregen - het strijdperk willen betreden, dan kan dat niet. Of - om het ingewikkeld te maken: dat kan wel, maar niet met de Mario of Link die gekoppeld zijn aan de poppetjes. Het personage dat bij het poppetjes hoort, vecht altijd naast je. Naar believen met of tegen je, maar altijd naast je.

Het idee is dat je tijdens de game uitrustingsstukken verzamelt die je aan een Amiibo toe kunt wijzen. Je kunt ook de eigenschappen van je Amiibo aanpassen. Dat gebeurt gedeeltelijk vanzelf; zodra je een Amiibo mee laat vechten, zal hij ervaring opdoen en in level stijgen. Dat gaat verrassend snel en je Amiibo wordt ook verrassend sterk. Juist daarom is het zo jammer dat je de naar eigen smaak getweakte Amiibo niet zelf kunt besturen. Zo hebben de poppetjes wat ons betreft weinig meerwaarde. We voelen in ieder geval niet de aandrang om naar de winkel te rennen en een hele serie te kopen. Eén opgewaardeerde Amiibo is wel genoeg, mochten we hem in willen zetten.

Conclusie

De basis van Super Smash Bros. for Wii U is uitstekend. Nintendo heeft, heel wijselijk, weinig aan de opzet van de game veranderd. De basis bestaat nog steeds uit het met vier spelers in een arena vol stijgende en dalende plateaus op anders spelers rammen. De besturing is daarbij nog steeds simpel, maar houdt ook de vertrouwde diepgang. Hij houdt keurig het midden tussen die van het wat tragere Brawl en het snellere Melee. Ook de beschikbare vechters zijn vertrouwd, met genoeg nieuwe gezichten om het interessant te houden - waarbij we de Wii Fit Trainer even over het hoofd zien. Het is bovendien prettig dat er zoveel verschillende controllers gebruikt kunnen worden, waaronder die van de GameCube.

Nintendo heeft zich in de Wii U-versie van de game bovendien behoorlijk uitgeleefd in allerhande extra's. maar juist daarbij laat het af en toe wat steken vallen. Er zijn veel extra spelvormen en dat is op zich te prijzen, maar ze zijn niet allemaal even geslaagd. De uitdagingen onder het kopje Solo zijn nog aardig en vormen een waardig vervanger van de campagne uit SSB Brawl. Over de Smash-toer zijn we minder te spreken. Die is niet alleen wat saai, maar ook oneerlijk doordat de geluksfactor bij het verdienen van extra spelpersonages en upgrades erg groot is. Uiteraard kun je de Smash-toer gemakkelijk links laten liggen, er zijn immers genoeg alternatieven, zoals de optie om lokaal met acht man te spelen. Die spelvorm is vooral veelbelovend, maar nog niet helemaal uitgekristalliseerd. Er zijn weinig maps en van de maps die er zijn, zijn de meeste te groot of te klein, waardoor spelen met acht man al snel op een onprettige manier chaotisch wordt.

Tot slot zijn er nog de nieuwe Amiibo's. Die zijn lekker snel op te waarderen en naar smaak aan te passen, en daardoor indrukwekkend sterk. Helaas kun je de Amiibo's niet zelf besturen, en dat is een groot gemis. Ze strijden hooguit naast je en dat is zonde. Gelukkig is de basis van de game dus nog steeds ijzersterk. Met vier man op de bank is het spelen ervan nog even leuk als vroeger. Dat niet alle extra's even geslaagd zijn, doet daar weinig aan af.

Review Super Smash Bros. for Wii UReview Super Smash Bros. for Wii UReview Super Smash Bros. for Wii UReview Super Smash Bros. for Wii UReview Super Smash Bros. for Wii UReview Super Smash Bros. for Wii UReview Super Smash Bros. for Wii UReview Super Smash Bros. for Wii UReview Super Smash Bros. for Wii UReview Super Smash Bros. for Wii U

Reacties (82)

82
77
46
2
0
24
Wijzig sortering
Dit is de eerste Smash die ik speel en de eerste fighter die ik langer dan een uur heb gespeeld sinds Street Fighter II Special Champion Edition op de Mega Drive. En ik met mijn beperte fighter ervaring zeggen na uren en uren (zowel offline als online met, zonder Amiibo, alleen en samen) dat het een uiterst vermakelijk spelletje is. Redelijk makkelijk om in te stappen (alhoewel in het begin de chaos soms wat overweldigend is) maar moeilijk om echt goed onder de knie te krijgen. Er is nog zoveel te doen en nog heel veel te unlocken, prima gepolijst en daarnaast is het gewoon prima vermaak zowel voor kortere als voor langere gamesessies.
Easy to learn, hard to master; een principe dat Nintendo in veel van zijn spellen hanteert. ;)

ON TOPIC:

Ik vind de kritiek in de review wat overdreven. De nieuwe 8 speler modus is gewoon een leuke toevoeging en dat het (omdat het nieuw is) nog niet helemaal vlekkeloos werkt is nu niet echt iets om de game op af te rekenen.

De kritiek op de Amiibo's lijkt mij te veel op "het is geen Skylanders of Disney Infinity" maar dat is nu juist het hele punt van Amiibo: ze willen ook niet exact hetzelfde bieden als de andere twee, maar een andere ervaring. En ook deze staat nog in de kinderschoenen en moet dus proportioneel beoordeeld worden. Daarbij komt nog dat je de Amiibo's, in tegenstelling tot de figuurtjes van de andere twee aanbieders, in meerdere games kan gebruiken dus de meerwaarde is daarmee al dubbel en dwars bewezen.

Daarnaast is de Smash tour helemaal niet omslachtig. Het is een andere aanpak, ik zou bijna zeggen in de lijn van Mario Party en dergelijke en als je dit soort games leuk vindt, dan zie je dit niet als een hindernis maar als een aanvulling, zoals het ook bedoeld is.

Nintendo heeft met deze Smash Bros weer eens een heerlijk gelikte game afgeleverd die ook kwalitatief gewoon prima in elkaar zit.

Is het perfect? Nee, maar dat geeft niet want datgene wat mensen in Smash aantrekt zit er allemaal in. Dat en nog veel meer, en de nieuwe toevoegingen die Nintendo in deze versie uitprobeert smaken ook gewoon naar meer.

Het is niet voor niets dat de game overal zulke lovende kritieken krijgt. De meeste cijfers liggen tussen de 8,5 en de 10 terwijl als je de punten uit de review hier optelt je niet hoger komt dan een magere 7 (5 punten, waarvan 2 minpunten, dus het is eigenlijk zelfs een zes) en dat is gewoon onterecht.

[Reactie gewijzigd door ThanosReXXX op 24 juli 2024 14:49]

Op tweakers is het al langer bekend dat de PS en de XBox meer voorkeur krijgt in de games en de recensies. Een recensie blijft een persoonlijke mening en is dan ook in geen geval de mening van de gehele site. Dat deze game op Tweakers dan wat minder uit de verf komt, zegt wellicht meer over de reviewer dan over de game. Zeker gezien de games die door deze reviewer in het verleden zijn gereviewd, weet ik eigenlijk wel zeker dat deze game niet helemaal in zijn straatje past en daardoor wat minder scoort.
Ik vraag mezelf inderdaad wel een beetje af: had deze game misschien wel 4.5 ster gehad / minder kritiek als de 8 player modus en Amiibo's er NIET in hadden gezeten?

[Reactie gewijzigd door Mitchell-CWD op 24 juli 2024 14:49]

De nieuwe 8 speler modus is gewoon een leuke toevoeging en dat het (omdat het nieuw is) nog niet helemaal vlekkeloos werkt is nu niet echt iets om de game op af te rekenen.
Dus als iets nieuw is wat niet zo goed werkt moeten we het maar accepteren omdat het nieuw is? Wat een onzin... 8 player is complete chaos, levels zijn niet zo boeiend en de performance is slecht (giga frame drops)
Daarbij komt nog dat je de Amiibo's, in tegenstelling tot de figuurtjes van de andere twee aanbieders, in meerdere games kan gebruiken dus de meerwaarde is daarmee al dubbel en dwars bewezen.
Meerwaarde van figuurtjes is misschien in andere games te zien, in Super Smash WiiU boeien ze niet, het is gewoon een AI speler die kan levelen, dat is gewoon ongeinspireerd uitgewerkt, waaorm kan je zelf niet met je Amiibo spelen en die upgraden/customizen?


De game is voor de rest prima hoor, maar een 7 vind ik een correct cijfer, het innoveert totaal niet (is zelfs bijna exact hetzelfde als Brawl en dat zie je aan veel dingen) en de anti-aliasing is weer een drama, net zoals bij Mario Kart 8 en vele andere Nintendo titels op het moment, als je game niet op 1080p kan draaien snap ik dat (zeker aangezien ze liever voor 60fps gaan wat ik erg goed vind zelfs), maar die verschrikkelijke randjes die dat meebrengt...
Meerwaarde van figuurtjes is misschien in andere games te zien, in Super Smash WiiU boeien ze niet, het is gewoon een AI speler die kan levelen, dat is gewoon ongeinspireerd uitgewerkt, waaorm kan je zelf niet met je Amiibo spelen en die upgraden/customizen?
Omdat die functionaliteit er al in zit en geen Amiibo vereist. Wil je zelf een custom fighter spelen, dat kan. Wil je dat de CPU een custom fighter speelt, dat kan. Wil je een CPU met een custom vechtstijl? Dan moet je een Amiibo kopen en hem trainen.
Dat zou hetzelfde zijn als jou volledig op iets afrekenen wat jij voor het eerst doet; ook niet eerlijk...
Maar als een game gereviewed wordt dan werkt dat dan wel weer zo, objectief werkt het gewoon niet goed genoeg, dat is jammer en zeker een goede poging, maar moet zeker wel als minpuntje worden meegenomen.
Waar zie jij hier dan "verschrikkelijke" (kartel)randen?
Ze zijn in Super Smash Bross WiiU zeker niet zo erg als in Mario Kart 8, maar ze zijn er nog wel, als ik bronnen mag geloven is het 1080p 60fps met 2x AA, dat is eigenlijk nog net te weinig. Maar zoals ik al eerder zei: voor gameplay mogen graphics van mij wel iets minder, en de randjes zijn dan maar een klein minpuntje dus.
En wat de Amiibo's betreft: zoals ik al zei moet je die niet vergelijken met Skylanders of Disney Infinity want het was helemaal niet de opzet van Nintendo om exact dezelfde ervaring te bieden maar een andere..
Ik ben ook niet echt bekend met Skylanders of Disney Infinity, ik kan dan ook niet de Amiibo's ermee vergelijken, ik vind gewoon dat het wat weinig toevoegd in Super Smash WiiU.


Ik heb zelf trouwens geen WiiU, maar speel genoeg bij andere mensen om er wel een oordeel over te hebben :) Het is mijn mening en ik bedoel deze comments zeker niet als aanval op jouw punten, het is een goede game hoor!
Fair enough. Dacht dat je wel vergeleek met de andere twee in gedachten. My bad... ;)

Al zou ik wel zeggen kijk eens naar de andere reviews waar ik hieronder naar gelinkt heb en die grotendeels wel lovend zijn over de 8 player modus. (en andere dingen waar men in de tweakers review wel over valt)

[Reactie gewijzigd door ThanosReXXX op 24 juli 2024 14:49]

4/5 sterren is een prima score voor een prima game. Terug rekenen met minpunten vind ik wat apart, er is al eerder aangegeven dat niet alle plus- en minpunten even zwaar tellen bij een review. Daarnaast worden de negatief genoemde punten tekstueel ook afgevlakt in de review.
Het lijkt alsof je jouw bericht baseert op enkel de samenvatting en negatieve en positieve punten.
Ik ben nintendo23.
Street of Rage 2, dat was pas vechten met ze'n tweeen op de Sega....hehehe
Er wordt niets verteld over de 'wapens' in het spel, zijn daar nog leuke vernieuwingen in te vinden? De pokemon, smash-hammer enzo waren soms echte game changers :)
Er zijn een aantal nieuwe items en een aantal oude bekende (overzichtje). Van de nieuwe items is de gust bellows toch wel een van de overpowered items. Dit nieuwe item blaast letterlijk je tegenstanders opzij. Je kunt hiermee zo gemakkelijk iemand van de stage duwen.
De Beetle heeft, mits goed gebruikt, ook wel een beetje een "woah" ding. Maar het is herkenbaar altijd en als iemand een masterball oppakt, dan weet je ook gelijk: "shit, wegwezen"... of je kan tactisch op hem gaan inbeuken en hopen dat hij geen kans heeft het ding te gooien! Ben ook een paar keer flink verrast door een tractor beam die me gewoon het veld af gooit.
De Beetle kun je gelukkig nog terugslaan zodat ie (met wat mazzel) de gooier oppakt. Verder kun je op low% nog wel jezelf uit de beetle of galagan bug's tractor beam wrikken. :p
Uiteraard zitten alle leuke oude dingen er in.
Maar er zijn ook leuke toegevoegde dingen te vinden.
IK zal ze hier niet zetten IVM spoilers maar je kunt ze zelf vinden op Youtube of ingame natuurlijk!
Ach, weer een "Nintendo gaat de Dreamcast achterna" voorspelling. Nintendo is momenteel bezig met een geleidelijk stijgende lijn en dus is de Wii U nog lang niet als flop te betitelen. De enige echte flop tot nu toe is en blijft de Virtual Boy en zo beschadigd is de Wii U niet en zal hij ook nooit worden.

Daarnaast heeft Nintendo, zelfs als de Wii U een flop wordt, nog meer dan genoeg geld om het zeker nog twee of drie consoles uit te houden en dan reken ik even niet mee dat ze tot nu toe altijd succesvol zijn met hun handhelds, dus daar blijven ze sowieso op verdienen, zelfs met de 3DS die tot nu toe slechts een bescheiden winst kent.

Wat de Wii U betreft: alle goede game series komen er in het nieuwe jaar aan en ook innovatief is nog steeds aan Nintendo besteedt: zie Captain Toad Treasure Tracker, Yoshi's Woolly World, de nieuwe open world Zelda game en vooral Splatoon.

Als je heel azijnzeikerig gaat zitten doen dan zou je kunnen zeggen dat Captain Toad een minigame is uit Super Mario 3D World, dat de nieuwe Yoshi game lijkt op Kirby's Epic Yarn en dat Zelda ook weer meer van hetzelfde is, maar daarmee zou je deze nieuwe games zwaar te kort doen. En Splatoon is natuurlijk wel een geheel nieuwe IP, dus laat het doemdenken nog maar even in de kast liggen... ;)

[Reactie gewijzigd door ThanosReXXX op 24 juli 2024 14:49]

Ach ja, meer van hetzelfde. Oude wijn in nieuwe zakken.
De kern van het spel is hetzelfde, maar dat geldt voor elk spel in een bepaald genre.

In het geval van Smash 4 is er genoeg vernieuwing te vinden. De moveset van veteranen is niet identiek aan de vorige delen (bijv. de dash attack van Link is nu anders). Een aantal nieuwkomers hebben unieke moves (Monado arts veranderen de eigenschappen van Shulk tijdens de match, aanvallen van Robin hebben een durability vergelijkbaar met wapens uit Fire Emblem). Ledge mechanics zijn nu anders (geen edge hogging meer bijv.).
Een concept dat al decennia onlosmakelijk met Nintendo is verbonden.
Nintendo heeft genoeg nieuwe IPs uitgebracht deze nieuwe eeuw, maar men vergeet dat voor het gemak meestal.
Serieus? Wat vind jij dan van pak-hem-beet Call of Duty, met elk jaar een nieuwe versie voor een hogere prijs dan Smash en ook nog eens een lading magere DLC a 20 euro per stuk?

Nintendo doet het juist heel netjes. Ze zouden makkelijk elk jaar een nieuwe Smash uit kunnen brengen en kunnen verkopen en tussendoor nog een lading betaalde DLC uit kunnen brengen en mensen laten betalen voor online spelen. Doen ze allemaal niet, ondanks dat er vraag genoeg is.

Ze zijn zuinig op series als Smash, Zelda en Kart, want dat zijn de games waar mensen een Wii U voor kopen en waar MS en Sony geen antwoord op hebben. Ze polijsten de games tot in de puntjes, stoppen ze boordevol met content, steken enorm veel tijd in de balans en zorgen dat er technisch helemaal niks op aan te merken is. Dat er meer dan 5 jaar ontwikkeltijd in een game als Smash zit en er nergens een shortcut is genomen of bezuinigd is merk je gewoon aan alles. Zelfs als het totaal je genre niet is kan je op de kwaliteit niets aanmerken en is er helemaal niks wat onder de noemer "slappe troep" zou kunnen vallen.

Daarnaast komt Nintendo vaker als elke andere uitgever met nieuwe IP. Alleen dit jaar al Splatoon, Codename STEAM, Rusty's Real Deal Baseball, Pocket Football en Tomodachi Life. Vorig jaar The Wonderful 101 en Inazuma Eleven, en laten we Xenoblade niet vergeten. Ongetwijfeld vergeet ik er nog een paar.
Wat is dit voor een vreemde aanval op deze game?

Ten eerste zijn er maar een handje vol Super smash games, dus zo erg is het niet gesteld met de oude wijn in nieuwe zakken, en ten tweede heeft dit spel weer genoeg vernieuwingen om blijkbaar erg leuk te zijn
Het feit dat ik het verschil al amper kan waarnemen geeft toch eigenlijk al aan dat het bij Nintendo enkel nog ondefinieerbare eenheidsworst is.
Toen ik dit las, brak me klomp echt, heb je überhaupt het artikel gelezen? dat je dit serieus als excuus op wil geven voor je vorige post... niet te geloven
ik nota bene met Nintendo ben opgegroeid (vanaf de Gameboy) ...
Als je had gezegd dat je nog nooit op een Nintendo had gespeeld had ik je eerder gelooft
Ik heb het idee dat je niet eens het verschil ziet tussen Mario Party en Smash bros, want wat je nu beschrijft heeft betrekking op Mario Party.

Ik zou zeggen, geef het een kans of reageer simpelweg niet als je het spel niet met volledig onterechte vooroordelen kunt bezien.
Dat jij amper verschil kan waarnemen tussen een spel uit de Mario Party serie en uit de Super Smash Bros serie zegt eigenlijk alles over jou en helemaal niets over Nintendo. Het toont namelijk aan dat je geen flauw idee hebt waarover je praat. Je ziet de naam Nintendo staan en dan is het bij jou per definitie al slecht en zal je je er niet in verdiepen. Een kortzichtige houding die een gamer onwaardig is.
Ik vraag me toch af: waarom werkte de 3ds besturing niet zo lekker? Ik heb het met smash op de 3ds zelf ook al een beetje. Het is trager, geldt dat ook voor de wii U besturing?

Verder een top game, gebouwd op een algeheel prachtig concept. maar om nou te zeggen dat dit een noemenswaardige nieuwe game is? Het is een tweak op de vorige, grafisch wel volledig beter natuurlijk.

offtopic:
Rare tijd van posten trouwens, of wordt dit altijd zo vroeg gepost?
Net zo noemenswaardig nieuwe game Te noemen als Fifa15, CoD deel zoveel, GTA V.
Iets noemenswaardiger.
Fifa komt elk jaar uit, CoD ook zo'n beetje sinds 2003. GTA heeft dan slechts 5 delen in 16 jaar met redelijk wat uitbreidingen. Super Smash Bros heeft slechts 4 delen in 15 jaar (voor elke consolegeneratie 1 sinds de N64).
GTA heeft wel meerdere delen dan 5, ze hebben niet altijd de nummering aangehouden.
Even los van het gegeven of noemenswaardig wel of niet een goede term is, maak je hier wel een behoorlijk slechte vergelijking. Er zijn slechts vier Smash games (of vijf, als je de 3DS mee rekent) terwijl er inmiddels ik weet niet hoeveel COD's en Fifa's zijn en ook GTA heeft aanzienlijk meer delen dan Smash Bros.

[Reactie gewijzigd door ThanosReXXX op 24 juli 2024 14:49]

Mijn reactie was pro nintendo hoor...

Beste IPs. :)
Waar dan?
Het enige dat er staat is:
Net zo noemenswaardig nieuwe game Te noemen als Fifa15, CoD deel zoveel, GTA V.
Omdat het een reactie op de post daarvoor is. 8) maar als het niet duidelijk is dan excuses hoor...
Geen excuses nodig, jòh. Verwarring ontstaat nu eenmaal soms als je iemand anders zijn of haar tekst moet interpreteren... ;)
Noemenswaardig in ieder geval. Dit is misschien wel de belangrijkste systemseller voor de Wii U. Nieuw inderdaad niet.

Heb hem zelf ook meerdere keren gespeeld bij vrienden, vindt het misschien wel het fijnst spelende deel tot nu toe.
Alleen het eerste deel is in mijn (waarschijnlijk erg geromantiseerde) herinneringen nog leuker.
De Systemseller van afgelopen jaar lijkt me Mario Kart en aankomend jaar de nieuwe Zelda.

Maar heb hem toch maar besteld voor de heb. Leek me wel een leuke game :)
In mijn ervaring is de 3ds te kwetsbaar voor een snel spel als Smash.
Dit spel was alleen duidelijk op de N64, daarna is het alleen maar bergafwaards gegaan met wie je nu aan het besturen bent en wat je precies doet. Erg jammer dat ook bij dit deel weer geen focus zit op duidelijkheid van wie je aan het besturen bent. Bij de Wii is het spel zo goed als onspeelbaar.

"Rare tijd van posten trouwens, of wordt dit altijd zo vroeg gepost?"
Net als met Tweakblogs kun je instellen wanneer een item online moet komen voor het publiek. Vrijwel elke site doet dat. Zo kun je fijn allemaal stukjes schrijven en om niet alles in 1 keer te posten maar over een hele dag steeds wat en zelfs op dagen (zoals zondag) nieuwe content aanbieden voor bezoekers. Zo zorg je voor een constante stream aan content en dus een motivatie voor bezoekers om met regelmaat je site te bezoeken. Aangezien tweakers (de bezoekers) o.a. op verschillende tijden werken (vroeger dan 9-5) of in andere tijdzones zitten is het ook logisch dat ze om 6 uur al wat posten of 's nachts.
Het is jammer dat de functionaliteit van de amiibo's wat tegenvalt, het voelt allemaal een beetje geforceerd en ik heb zelf het idee dat Nintendo nog steeds niet weet wat ze met die dingen moeten doen. Hopelijk gaan ze toch een echte amiibo game maken die al hun series combineert. (beetje Zelda meets Mario)
Het valt alleen tegen als je ze ziet als het Nintendo alternatief op de Skylanders en Disney Infinity poppetjes, wat ze dus niet zijn, aangezien je ze in meerdere games kunt gebruiken.

Je moet die games dan wel hebben of aanschaffen, maar dat terzijde. Skylanders en Disney Infinity figuurtjes werken enkel en alleen in hun eigen games.

Als er exact zo'n zelfde game op de Wii U zou komen, dan zou dat weinig origineel zijn en ook geen echte meerwaarde bieden ten opzichte van de andere twee.
Ik zou graag Nintendo hun visie zien op zo'n soort game, of een game wat ervoor zorgt dat de amiibo iets meer gebruikt wordt dan nu.

Maar ik baseer mijn commentaar ook vooral op het feit dat ik Skylanders gespeeld heb. Het feit dat je de amiibo's bij meerdere games kunt gebruiken is wel een sterk selling point.
Met wat geduld zal je in 2015 (nog meer van) die games zien komen.
En afhankelijk van welke games (en Amiibo's) je al hebt, zoals Mario Kart Wii U, Hyrule Warriors en Smash Bros zijn er sowieso nu al meerdere mogelijkheden om ze in die verschillende games te gebruiken. Link is bijvoorbeeld al bruikbaar in alledrie de games.

[Reactie gewijzigd door ThanosReXXX op 24 juli 2024 14:49]

Een beetje Nintendo fan kan rustig een ster bij deze review optellen. Er zit zo gigantisch veel fanservice in. Denk aan mee gigantische hoeveelheid prachtige muziek en mini games van klassiekers. De content is overweldigend.

Daarnaast is het grafisch en technologisch een hoogstandje. Geen bugs, geen haperingen, 60fps fullhd. Daar kunnen vrijwel alle PS4 xbone games een voorbeeld aan nemen. Er worden tegenwoordig nog nauwelijks games uitgebracht die zo gepolijst zijn als Smash.

[Reactie gewijzigd door ph4ge op 24 juli 2024 14:49]

Geen bugs
De game bevat zeker wel bugs. Zo pauseerde ik best vaak tijdens een replay en daar kon de game niet helemaal tegen. Gevolg: de boel was out-of-sync en een andere speler werd uiteindelijk tot winnaar uitgeroepen. :p
Haha, ik heb er ruim 100 uur inzitten en nog geen bug tegengekomen, maar laten we dit dan de uitzondering die de regel bevestigt noemen :P
Waarom zou je in hemelsnaam ook pauzeren tijdens een replay? Laat staan vaak...

Maar dan nog staat dit blijkbaar aanwezige mankementje totaal niet in verhouding met de ellende aan bugs, patches en updates die we ons bij andere grote game series op de andere consoles maar steeds moeten laten welgevallen.

Nintendo weet als geen ander tenminste nog de betekenis van kwaliteit en wat het inhoudt om een volledig werkend product af te leveren.

[Reactie gewijzigd door ThanosReXXX op 24 juli 2024 14:49]

Waarom zou je in hemelsnaam ook pauzeren tijdens een replay? Laat staan vaak...
Om een goede screenshot te kunnen nemen? ;)
Dan nog hoeft dat niet vaak. Maar okay, nu begrijp ik je tenminste beter. Om dit nu echter te betitelen als game breaking bug gaat me nog steeds een beetje te ver, dus blijf ik wel bij de rest van mijn vorige reactie.
Om dit nu echter te betitelen als game breaking bug gaat me nog steeds een beetje te ver
Ik heb nergens beweerd dat de game dat heeft. ;)
Als je game door pauzeren out of sync gaat zou je daar wel van kunnen spreken, maar ik doelde meer op deze bug in vergelijking tot die in andere games, waarmee hij in verhouding zo goed als niets voorstelt.
Had ik wellicht even wat uitgebreider moeten verwoorden... ;)
Er wordt gesproken over dat het gros van de solo missie links gelaten kunnen worden, maar hoe verdient men alle characters? Ik dacht altijd dat dat ging met een combinatie aan doelen verspreid door de hele game namelijk (in vorige ssb's)
Er zijn er nu twee - óf je speelt ze vrij door bepaalde "challenges" te halen, en dat zijn meestal specifieke solo-doelen, óf je speelt gewoon een X aantal smash battles, en dat kan zowel solo als MP (http://www.gamefaqs.com/w...ash-bros-for-wii-u/cheats). Feitelijk zijn ze zelfs vriendelijker geworden, in voorgaande delen moest je 1000+ battles spelen voor sommige characters, nu is het max 100 voor de WiiU versie en een paar meer voor de 3DS (WiiU start met meer characters unlocked).

Als je alle stages wilt vrijspelen, dan zul je nog wel solo aan de bak moeten.
Dat gaat verrassend snel en je Amiibo wordt ook verrassend sterk. Juist daarom is het zo jammer dat je de naar eigen smaak getweakte Amiibo niet zelf kunt besturen.
Hoe had men dit in gedachte dan? Als je een Amiibo bijv. leert om alleen maar te up-smashen en vervolgens wil je als die Amiibo spelen, hoe gaat dit je dan helpen? Op de half-automatische piloot?

Als men juist mist om met custom fighters te spelen, dat is gewoon aanwezig in het spel. Je kunt alle equipment die je verzamelt gebruiken om bijv. een Mario te maken die veel sneller is, maar minder damage doet.
Volgens mij is er gewoon geen moeite gestopt in deze review. Ik vraag me af of hij het spel langer dan een uur heeft gespeeld. Ik zie geeneens een foto van die Amiibos.
Heerlijk ouderwets beuken in deze titel!

Laatst met 8 man op een feestje zitten spelen met zn alle heerlijk.
Het overzicht ben je totaal niet kwijt, alles scaled heel mooi op één scherm.
Het is uiteraard een beetje druk, maarja het is supersmash... wat wil je nog meer ?
Uiteraard veel leuke oude karakters maar ook heel wat leuke nieuwe.
En thank god, ROB zit er weer in <3
Ook een van de eerste smash die ik speel en ik moet zeggen dat die erg lekker speelt. Speel hem vrijwel alleen online of met vrienden/broertje. Die andere mode's vind ik niet zo bijzonder. Zeker een goede aanwinst voor m'n Wii U, speel er momenteel meer op dan de pc/PS4 :)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.