Door Marc Rademaker

Redacteur

Panzerbox: licht en luchtig

31-01-2010 • 09:00

72

Singlepage-opmaak

Conclusie

De Panzerbox leek op het eerste gezicht een veelbelovende kast. De volledig uit aluminium opgetrokken behuizing is licht genoeg om gemakkelijk te verplaatsen. Met drie ventilators en de geperforeerde voor- en bovenkant zou het ook met de airflow wel goed moeten zitten. Het is zonder meer waar dat de airflow uitstekend is, met twee fans die 150cfm aan lucht verplaatsen. Om dat te bereiken staat de toerenteller echter op 1100tpm, wat naast de nodige luchtverplaatsing ook behoorlijk wat herrie oplevert. De fans hadden een stuk minder snel rond moeten draaien of er had een fancontroller meegeleverd moeten worden.

De snelheid van de fans kan door een beetje tweaker zelf nog wel aangepast worden, maar de Panzerbox laat jammer genoeg ook op andere punten wat steekjes vallen. Zo zijn er geen stoffilters aanwezig en de afwerking is op enkele punten wat slordig, zoals bij de net niet goed passende zijpanelen. Verder ontbreken voorzieningen voor kabelmanagement, en dat terwijl goed kabelmanagement de airflow en de temperatuur in de kast alleen maar bevordert.

Het geringe gewicht van de behuizing is een groot voordeel en ook de uitschuifbare moederbordhouder is zonder meer een pluspunt. De Panzerbox is echter geen koopje: de kast moet minimaal 100 euro kosten. Als de prijs in de afweging wordt meegenomen, wegen de enkele pluspunten niet op tegen de minpunten. NZXT komt binnenkort met de Hades, een behuizing met fancontroller en met de nodige mogelijkheden voor kabelmanagement. Hopelijk kan die kast de tekortkomingen van de Panzerbox doen vergeten.

NZXT Panzerbox Review NZXT Panzerbox Review NZXT Panzerbox Review NZXT Panzerbox Review NZXT Panzerbox Review NZXT Panzerbox Review NZXT Panzerbox Review NZXT Panzerbox Review NZXT Panzerbox Review NZXT Panzerbox Review NZXT Panzerbox Review NZXT Panzerbox Review NZXT Panzerbox Review

Reacties (72)

72
71
40
1
0
0
Wijzig sortering
+ USB en geluids-ingangen zitten bovenop, makkelijk indien je de kast onder het bureau plaatst.
+ licht
+ mobo uitschuifbaar
+ geen deurtje

- geluidsproductie (op te lossen met fancontroller)
- kabel rommeltje (tsja ach)

Nu nog een handgreep bovenop de kast zodat ik 'm nog makkelijker mee kan zeulen.

[Reactie gewijzigd door Spinner op 28 juli 2024 00:15]

Anoniem: 175233 31 januari 2010 09:52
Bijzonder orgineel idee om de voeding naast de kaarten te plaatsen. Jammer dat het uiteindelijk dan toch zo slecht uitgewerkt is...
Dan heb je ook wel weer de keer zijde dat je elke keer je voeding opzij moet halen als je een insteekkaart wilt vervangen of bijvoorbeeld een usb header ofzo aan wilt sluiten.
De plaat waar de moederbord op geïnstalleerd wordt kan je er volledig uit halen zonder de voeding te verwijderen. Op een van de foto's kan je dit duidelijk zien.

Ik ben het voor de rest wel eens met de reviewer dat de kabels niet netjes weg te werken zijn. Het geluid vind ik nog meevallen. De GPU die maakt meer herrie en je kan duidelijk horen wanneer de GPU belast wordt, doordat de fanspeed toeneemt.
De plaat waar de moederbord op geïnstalleerd wordt kan je er volledig uit halen zonder de voeding te verwijderen. Op een van de foto's kan je dit duidelijk zien.
Moeten je sata kabels en dergelijke wel lang genoeg zijn maar dat ga je denk ik niet redden om die tray er zo uit te trekken zonder weer iets los te moeten halen..
De videokaart maakt in dit geval geen herrie, daar deze passief is, ik vind het ontwerp van de kast een mooi concept, maar de uitwerking is heel wat minder, het ziet er allemaal nogal houtje-touwtje uit.
De fans van 190mm doorsnede kunnen heel wat stiller zijn dan 55db, al met al is de kast niet de 100 euro waard die hij kost, je moet er zelf bijvoorbeeld al betere fans inzetten á 60 euro, kun je beter een lain-li kopen van 160 euro ben je in een keer klaar en het is 10x betere kwaliteit.
160? Dit is maar een klein kastje...neem dan Lian Li PC-A05NB of nieuwe PC-A03, die zitten rond de 75 en zien er een stuk beter uit dan dit.
Lian li heeft ook dwars geplaatste voedingen in sommige kleine behuizingen.
De sharkoon rush case heeft dit al lang. Alleen blokkeren ze daar de ruimte boven de processor met een aluminium stang zodat er geen betere koeling op past...
Superslecht idee zeg om de voeding naast de videokaarten te zetten. Koelers als de Thermalright HR03 passen dan niet meer omdat die breder zijn dan het PCB. Cable Management is ook geen optie. En leuk die waterkoel gaten. Hoe wil je de VGA waterkoelen als je niet eens de slangen naar de koeler kan brengen.
Volgens mij is het ook niet echt de bedoeling dat dit een kast is waar je extreme voedingen en videokaarten in kan doen...
Maar waarom zou je er dan twee van die joekels van fans inzetten, als er geen "extreme" hitte wordt geproduceerd? :S
Anoniem: 224933 @dlmh31 januari 2010 17:43
Hoe groter de fan hoe langzamer hij kan draaien, wat minder geluid betekend
Met 55dB hebben ze daar behoorlijk hard in gefaald dan.
idd, 55dB voor twee fans die 190mm zijn is absurd, mijn gentle typhoons draaien op 1850rpm vol vermogen en die komen niet boven de 28 dB uit. Ik heb in totaal 7 120 mm fans(voeding en cpu erbij) in mijn case plus een 80mm op mijn videokaart.
Ik gok als ik de fans van max 28dB plus de rest bij elkaar optel nog geen 40dB met alles op vol produceer.
Mijn eerste reactie zou dan zijn "stilte", maar aangezien ze hier kennelijk ook wat in gefaald hebben, geen idee.
Ziet er een knappe kast uit, maar wel krap.

Enne... als ik een vette grafische kaart koop en erin zet, wil IK ZE WEL ZIEN :) :)

Niet een of andere voeding ervoor...
Door welk raam wil je die zien dan?

Wel een mooie kast al is het toch niet goed dat ze kabel management optie erin hebben gezet. En hoe die voeding staat is natuurlijk wel mooi voor de hoogte van de kast.
als ik mijn kast openhaal misschien? 8)7
Het is weer eens iets anders maar deze verdient absoluut geen schoonheidsprijsje.
Wat een lelijke kast....dan nog meegenomen dat hij redelijk luidruchtig en duur is...nee laat maar.
Doe mij maar een CM Mystique, dan wat investeren in leuke fans en ik ben beter af dan met deze kast lijkt me.
Mooie kast, maar toch net niet ideaal.
eigenlijk had de kast iets hoger moeten wezen zodat de voeding er als nog onderin in past. Want op dit moment blokkeert de voeding van alles..
jammer dat er geen cablemanagement opties zijn, weer een grote fout imo, als je kijkt naar de rest van de afwerking, de aan/uitknop etc ziet er nu ook niet echt "mooi" uit. 100 euro zou ik er bij lange na niet voor geven.
Anoniem: 17726 31 januari 2010 12:51
voordat ik mijn huidige kast kocht, ook ff gekeken naar dit kastje, nadeel is dat je om de zoveel tijd hem stofvrij kan gaan maken, doordat er geen stoffilters in zitten.
Anoniem: 169504 31 januari 2010 13:12
Stoer ding. Ik vind kasten van NZXT vaak wel mooi. Ik heb een NZXT Alpha gehad. Was wel een kast waarvan mensen eigenlijk altijd zeiden dat ze hem mooi vonden.
Anoniem: 259336 31 januari 2010 13:39
Tegenwoordig moet je wel met een kast op de markt komen met kabelmanagement en goeie stille ventilatoren, want anders sla je de plank helemaal mis.
De voeding is wel briljant neergezet, alleen jammer dat je dan je duurbetaalde videokaart niet zie (maar dat is mijn mening).

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.