Door Willem de Moor

Redacteur

Twee 42"-lcd's van Philips vergeleken

07-08-2009 • 09:00

110

Multipage-opmaak

Inleiding

Philips bracht voor de zomer van 2009 drie nieuwe series full-hd lcd-tv's uit. De instapmodellen vinden we in de 7400-serie, de midrange-modellen zijn ondergebracht in de 8400-reeks en de topmodellen hebben een 9600-aanduiding opgeplakt gekregen. De televisies zijn verkrijgbaar met beeldschermdiagonalen van 32" tot 47".

De Cinema 21:9, die we eerder testten, moest helaas naar Philips worden teruggestuurd, maar gelukkig kregen we in ruil daarvoor twee nieuwe televisies van het bedrijf. We onderwierpen de 7404 en de 8404, zoals de twee heten, aan een vergelijkende test.

De 7404 en de 8404 zijn bijna identiek: het zijn beide full-hd-toestellen met een beelddiagonaal van 42", 100Hz-technologie, een opgegeven contrastratio van 80.000:1 en een responstijd van 3ms. Verder zijn ze alletwee uitgerust met Philips' pixel precise-engine en een dvb-c-ontvanger. De 8404 heeft wel een iets andere behuizing en beschikt bovendien over Ambilight en Net TV. Zijn die extra features de ruwweg honderdvijftig extra euro waard?

7404 en 8404 vergeleken

Specificaties

Specificaties Philips 42PFL7404H

Merk en Type
Merk Philips
Type 42PFL7404H
Eerste prijsvermelding Vrijdag 8 mei 2009
Beeld
Televisietype Lcd
HD-specificatie Full hd
Schermdiagonaal 42"
Hertz 100Hz
Resolutie (tv) 1920x1080 (full hd / 1080p)
Kijkhoek 176°
Beeldverhouding 16:9
Beeldhelderheid 500cd/m²
Contrastverhouding (dynamisch) 80.000:1
Reactietijd 3ms
Ontvangstnorm NTSC, PAL, SECAM
Verbinding
Verbinding (video) Component Video (YPbPr), 4x hdmi, s-video, 2x scart, usb 2.0
Tunertype Analoog, dvb-c, dvb-c hd, dvb-t
Common Interface CI+
Geluid
Speakers Intern, stereo
Speakervermogen 10W
Uiterlijk
Kleur Zwart
Afmetingen
Breedte 996mm
Diepte 260mm
Hoogte 655mm
Gewicht 24kg
Energie
Stroomverbruik 205W
Stroomverbruik (stand-by) 0,15W
Overig
Televisie-eigenschappen 24p, picture in picture
Teletekstpagina's in geheugen 1000
Beugelbevestiging Vesa 400mm
Introductiejaar 2009

Specificaties Philips 42PFL8404H

Merk en Type
Merk Philips
Type 42PFL8404H
Eerste prijsvermelding Maandag 6 april 2009
Beeld
Televisietype Lcd
HD specificatie Full hd
Schermdiagonaal 42"
Hertz 100Hz
Resolutie (TV) 1920x1080 (full hd / 1080p)
Kijkhoek 176°
Beeldverhouding 16:9
Beeldhelderheid 500cd/m²
Contrastverhouding (dynamisch) 80000:1
Reactietijd 3ms
Beeldoptimalisatie Pixel Plus 3 HD
Ontvangstnorm NTSC, PAL, SECAM
Verbinding
Video Component-video (YPbPr), D-Sub (vga), 4x hdmi, 100Mbps ethernet, s-video, 2x scart, usb 2.0
Tunertype Analoog, DVB-C, DVB-C HD, DVB-T
Audio Audio, Audio Digitaal (S/PDIF)
Geluid
Speakers Intern, surround
Speakervermogen 10W
Uiterlijk
Kleur Zwart glanzend
Afmetingen
Breedte 996mm
Diepte 88mm
Hoogte 603mm
Gewicht 18kg
Energie
Stroomverbruik 260W
Stroomverbruik (stand-by) 0,15W
Overig
Televisie-eigenschappen 24p, combfilter, on-screen display
Teletekst pagina's in geheugen 1000
Beugelbevestiging Vesa 400mm
Introductiejaar 2009

Functionaliteit

Zoals gezegd hebben de beide televisies vrijwel hetzelfde binnenwerk. Uiterlijk verschillen de twee toestellen met name omdat de 8404 met Philips' Ambilight-functie is uitgerust: dat vergt led-strips aan beide zijkanten van de tv. De retailversie van de 7404 is echter voorzien van een sierlijst die de tv hetzelfde uiterlijk als de 8404 geeft. Verder is de 8404 net iets zwaarder dan de 7404, de voet is daarentegen weer identiek. Overigens testte Tweakers.net een preproductiemodel van de 7404, maar de verschillen met de retailversie zijn minimaal.

Philips 7404 en 8404 vergeleken Philips 7404 en 8404 vergeleken

Beide televisies hebben een zwart chassis met een glanzende 'pianolak'-afwerking De randen zijn redelijk onopvallend, mede dankzij de transparante plexiglazen sierlijsten. Midden boven de draaibare voet zijn drie statusleds zichtbaar.

Philips 7404 en 8404 vergeleken Philips 7404 en 8404 vergeleken

De metalen achterkant biedt ruimte aan de nodige ventilatieroosters. Uiteraard vinden we hier ook het gros van de aansluitingen terug, zoals de twee scart-poorten, de vga-ingang, de drie hdmi-poorten, de analoge video-ingangen en een analoge antenne-ingang. Het verschil tussen beide modellen is hier de netwerkaansluiting van de 8404, die onder meer voor Net TV gebruikt wordt.

Philips 7404 en 8404 vergeleken Philips 7404 en 8404 vergeleken

De overige poorten zijn aan de linkerzijkant te vinden: hier treffen we de s-video- en composiet-videopoorten en een vierde hdmi-aansluiting aan. Ook een usb-poort en het CI-slot zijn hier geplaatst. Bij beide televisies is de audio-poort voor hoofdtelefoons aan de achterzijde geplaatst, wat bepaald niet de meest voor de hand liggende locatie is. Overigens is ook de netvoedingsplug, waarmee een ongeaarde C7-kabel kan worden verbonden, in zijn eigen nis aan de achterkant te vinden.

Zijbediening 7404 en 8404

Aan de rechterzijkant zijn een aantal elementaire bedieningselementen geplaatst. Boven de aan/uit-schakelaar zijn hier achtereenvolgens de kanaalkiezers, een bron-schakelaar en de volumeregeling te vinden.

Philips 7404 en 8404 vergelekenPhilips 7404 en 8404 vergeleken

Voor de volledige bediening van de tv's is vanzelfsprekend een afstandsbediening nodig. De zappers die Philips met beide toestellen meelevert, zijn in essentie identiek: de indeling van de toetsen en het uiterlijk, met als opvallendste kenmerk de ronde menuknop net boven het midden, zijn gelijk. De remote van de 8404 is echter net iets luxer uitgevoerd: de ronde menuknop is van metaal en geeft een wat solidere indruk. Beide afstandsbedieningen liggen prettig in de hand en over de indeling is goed nagedacht.

Kalibratie en energie

Beide televisies werden volgens het inmiddels bekende recept gekalibreerd: het toestel werd met een hdmi-kabel aan een laptop gehangen, waarna het paneel met behulp van een Spyder2 Pro-colorimeter en bijbehorende software werd gekalibreerd. De 7404 werd als eerste onder handen genomen.

Curves 7404

De kalibratie is deels handmatig uitgevoerd door het instellen van de rgb-sliders op de 7404. Het kalibratieresultaat is zeer acceptabel te noemen, zeker als de forse aanpassing op de blauw-waarden in aanmerking wordt genomen.

Curves 8404

De kalibratie van de 8404 verloopt eveneens voorspoedig, maar het paneel van dit model behoefde beduidend minder afregeling. Met name groen en rood zijn fabriekswege redelijk goed ingesteld: blauw behoefde nog het meeste werk, al was ook deze kleur af fabriek beduidend beter ingeregeld dan bij de 7404.

Energieverbruik

Van beide toestellen werd het energieverbruik, of beter gezegd: het opgenomen vermogen zoals dat door een Voltcraft 3000 werd vastgesteld, in verschillende toestanden gemeten. Naast het nominale verbruik, tijdens het afspelen van een film, werd ook de piekbelasting gemeten, net als de stand-by-opname en het verbruik wanneer het toestel geheel was uitgeschakeld. Voor de 8404 werd bovendien de invloed van het in- en uitschakelen van het Ambilight gemeten.

Opgenomen vermogen 7404
Energie in watt
Piek
**********
207
Nominaal
*********
191
idle
*****
106
Standy 0,0
Opgenomen vermogen 8404
Energie in watt
Piek
**********
190
Nominaal
*********
180
idle
******
105
Standy 0,0

Bij de 8404 bleek het verschil tussen televisie kijken met en zonder Ambilight ongeveer 1W te bedragen: aangezien dit als meetfout gezien kan worden, kunnen we geen definitieve uitspraken over de energiehonger van Ambilight doen, maar schrikbarend groot zal die niet zijn. Tijdens het tv-kijken is het opgenomen vermogen van beide televisies ook ongeveer gelijk. Hoewel dezelfde scène bekeken werd, varieert het opgenomen vermogen door de variabele hoeveelheid licht die de backlight moet leveren, en moeten we hierbij dus een marge aanhouden. Dit wordt ondersteund door de vrijwel identieke verbruikscijfers die tijdens idle werden gemeten. Belangrijk is ook dat wanneer de Philips-tv's zijn uitgeschakeld, ze zo goed als geen prik meer hoeven.

Backlight bleeding, contrast en kijkhoek

De kijkhoek is voor de huidige generatie televisies alleen in extreme gevallen een probleem: tot 160 graden is het beeld van opzij prima te bekijken. Verticaal is de kijkhoek wel minder groot: daar treden sneller kleurveranderingen op.

Backlight bleeding is de mate waarin de achtergrondverlichting van het paneel doorschijnt: de lcd-pixels genereren zelf geen licht en een ccfl - en tegenwoordig steeds vaker ook leds - moet het nodige licht op de zaken werpen. Het licht is echter bijna constant aan: pas recent, met de komst van led-verlichting die per deelgebied kan worden in- en uitgeschakeld, kan de backlight af en toe wat rustiger aan doen. Het is echter zaak dat de lichtlekkage van het scherm minimaal is. Vooral aan de randen en in de hoeken van het scherm is dit nogal eens een probleem.

We hebben beide televisies onder hoeken van 160 en 170 graden gefotografeerd en op het blote oog de kijkhoeken van het tweetal beoordeeld.

Kijkhoek 8404

Beide panelen zijn goed van opzij te bekijken, maar zoals de foto van de 8404 illustreert, is een behoorlijk kleurverloop zichtbaar.

Zowel op het gebied van kleurverloop als bij de backlight bleeding scoren de 7404 en 8404 niet meer dan behoorlijk. Met een belichtingstijd van 1 seconde op 100 iso is bij de 8404 vrij veel licht aan de randen zichtbaar, waarbij met name de rechterbovenhoek slecht scoort.

Backlight bleeding 8404

De backlight heeft uiteraard invloed op het contrast: backlight bleeding betekent dat het scherm nooit goed zwart kan weergeven. Het diepzwart van plasmaschermen - waarvan elke pixel zijn eigen verlichtingsbron is en die dus geen backlight vergen - is dan ook niet voor de Philips-tv's weggelegd. De statische contrastratio's die de Spyder2 Pro-software berekende, bedragen 298:1 en 291:1 voor respectievelijk de 7404 en de 8404.

Prestaties

HQV-benches

Om de prestaties van de twee televisies te beoordelen, werd de blu-ray met de HQV-tests weer van stal gehaald. Dit schijfje werd met een PS3 afgespeeld en schotelde de lcd's testbeelden voor die de ruisreductie en het trapfilter het vuur na aan de schenen leggen. Aangezien de vrijwel identieke schermen zij aan zij werden getest, zullen we de testresultaten combineren en eventuele onderlinge afwijkingen apart vermelden.

Noise-filter

De Noise-tests van de HQV-schijf bestaan uit beelden met een grote hoeveelheid ruis. Het is aan het ruisfilter van de lcd's om hier verbetering in aan te brengen. Hier heeft de gebruiker echter een dilemma: al te agressieve toepassing van dit filter levert weliswaar een ruisarm beeld op, maar dat gaat ten koste van de detaillering van het beeld. Als een goed ruisfilter goed is ingesteld, vermindert de ruis, maar blijven de scherpte en het detail intact.

De 7404 presteerde in deze test matig: zonder ruisfilter vertoonde het beeld veel ruis, en zodra - ter illustratie - dynamisch contrast werd ingeschakeld, werd het resultaat zachtgezegd minder dan wenselijk. In de laagste stand laat de ruisonderdrukking nog steeds veel ruis passeren, maar is er nog wel redelijk wat detail te zien. Bij agressievere instellingen werkt het filter beter, maar veel details gaan verloren en we kunnen deze televisie niet meer dan een zesje geven.

Ruisfilter 7404 en 8404

Op het eerste oog verging het de 8404 weinig beter: in de laagste stand wordt het beeld weinig verbeterd, maar in de middelste stand werkt het ruisfilter prima, waarbij de scherpte slechts weinig afneemt. Ook de maximale hoeveelheid ruisfiltering laat nog een redelijke hoeveelheid detail over. De minimale ruisonderdrukking krijgt van ons een ruime zeven, terwijl de maximale ruisonderdrukking een beeld met een score van een negen haalt. Het verschil tussen de 7404 en de 8404 is wellicht te wijten aan de preproductiestatus van de 7404.

Video resolution loss-test

Deze deelbenchmark serveert testbeelden met verschillende blokken, die uit lijnen van één of meer pixels dik bestaan. Moderne televisies hebben over het algemeen geen problemen met de weergave van de 2-pixelblokken, maar de 1-pixelblokken, vooral die met verticale lijnen, willen nog wel eens onrustig worden weergegeven. Zeker wanneer vervolgens een ronddraaiende balk met interlacing wordt weergegeven, zullen wat mindere toestellen een onrustig of gewoonweg onacceptabel beeld ophoesten.

Video resolution loss 7404 en 8404

De prestaties van de 7404 zijn behoorlijk indrukwekkend: alle blokken worden strak weergegeven en trillen of schokken niet. Dat zien we wel vaker, maar daar staat dan meestal een aardig prijskaartje tegenover: de 7404 doet het derhalve niet slecht voor zijn prijs. Ook wanneer de bewegende balk in beeld komt, wordt deze redelijk weergegeven, hoewel de beweging ietwat schokkerig is en de balk behoorlijk last van trapvorming heeft. De blokken worden daarbij nog steeds keurig weergegeven.

Ook de 8404 scoort goed in deze test. De 1pixel-blokken staan mooi trillingsvrij in beeld, en ook de draaiende balk wordt behoorlijk stabiel getoond. Een lichte trilling is echter nog wel waar te nemen.

Film res loss

In deze test wordt het testbeeld uit de voorgaande benchmark herhaald, maar ditmaal beweegt het beeld heen en weer. Ook nu is het de combinatie van stabiele detailweergave en beweging die kwalitatief mindere schermen op hun knieën krijgt: de blokken worden dan onjuist weergegeven en de beweging is schokkerig.

In de tweede deeltest wordt een pan van een sportstadium weergegeven, waarbij het aan de elektronica van de televisie wordt overgelaten het beeld zonder schokken en zonder detailverlies, wat zich vooral in de tribunes zal manifesteren, weer te geven.

In deze test leek de 7404 wederom hoge ogen te gooien: opnieuw staan alle blokken stil, en de tv heeft geen last van overscan, zoals eigenlijk van elk modern toestel verwacht mag worden. De bewegende beelden zijn echter zeer schokkerig: het activeren van cinema mode en 100Hz-techniek verminderen het schokken weliswaar, maar gaat ten koste van de beeldkwaliteit: de blokken staan niet langer stil en de tribunes knipperen ietwat.

Film resolution loss 7404 en 8404

Voor de wat duurdere 8404 geldt in grote lijnen hetzelfde: de blokken met 1-pixellijnen worden net als de bredere lijnen keurig weergegeven, zonder te knipperen. Het beeld schokt echter behoorlijk, net als bij de 7404. Ook de stadiumtest is redelijk scherp en ook hier is het beeld niet bepaald stabiel. Het activeren van de Cinema-stand biedt wel verbetering: het schokken wordt gereduceerd, terwijl ook de pixelblokken nog trillingsvrij worden weergegeven. Het inschakelen van de 100Hz-techniek en HD Natural Motion zorgen voor een aanzienlijk vloeiender weergave, hoewel de 1-pixelblokken zeker bij de overgangen van links naar rechts wat te lijden hebben.

Jaggies/diagonaalfiter

Vertandingen, ook wel jaggies genoemd, kunnen het televisieplezier behoorlijk vergallen. Schuine lijnen worden op een tv met een slecht functionerend diagonaalfilter gekarteld weergegeven, wat het realisme bepaald geen goed doet.

De jaggies-test van de HQV-blu-ray bestaat uit het opdienen van drie balken die een deelcirkel beschrijven. Vooral onder extreme hoeken, wanneer de balken vrijwel horizontaal staan, kunnen vertandingen gemakkelijk optreden. Een tweede test bestaat uit een ronddraaiende balk: ook hier zal het trapfilter zijn best moeten doen een ongekartelde balk op het scherm te toveren.

Jaggies trio 7404 en 8404

Het trapfilter van de 7404 werkt zeer goed, misschien zelfs iets beter dan je van een instapmodel mag verwachten. De drie balkjes uit de eerste test worden vrijwel zonder kartels weergegeven, terwijl de 360 graden draaiende balk van de tweede test alleen in vrijwel horizontale stand jaggies oplevert.

Jaggies 7404 en 8404

Ook het diagonaalfilter van de 8404 heeft vrijwel geen enkele moeite met deze test. Net als bij de 7404 zijn de kartels alleen zichtbaar als de testbalken bijna horizontaal staan. De test met de continu ronddraaiende balk wordt eveneens met goed gevolg afgerond. Slechts bij zo goed als horizontale lijnen zijn de jaggies waarneembaar.

Praktijk

Niet elke tv wordt gekocht om aan kunstmatige benchmarks te worden overgeleverd: de dagelijkse praktijk voor de meeste toestellen is nu eenmaal de weergave van films en televisiebeelden. Terwijl het oordeel over de voorgaande tests al enigszins subjectief is, is een objectief oordeel over tv-kijken zo goed als onmogelijk. We onderwerpen de tv's daarom alleen aan een korte praktijktest, aan de hand van het afspelen van een hd-film. Een tv-signaal, analoog of digitaal, ontbreekt helaas voor onze testprocedure: in ons kantoorpand is nog steeds geen tv-ontvangst mogelijk en het Digitenne-signaal is door de constructie van het gebouw van dermate lage kwaliteit dat het niet bruikbaar is om de televisies mee te testen.

Wat direct bij het inschakelen van de 7404 opvalt, is de geluidsproductie: hoewel het testexemplaar een preproductie-model betreft, viel het gezoem dat de televisie in een stille kamer ten gehore brengt direct op. Pas als de televisie in stand-by wordt gezet, verdwijnt dit geluid.

Tv kijken

Het afspelen van een film - de blu-ray van Transformers werd wegens de vele actie wederom gekozen - levert op de 7404 een redelijk tot goed beeld op. Het schokken van het beeld is echter een storende factor, en technieken als 100Hz en de Cinema-mode mogen slechts gedeeltelijk baten. Bovendien zorgt de beeldverbeterende techniek van Philips voor ietwat onrealistische beelden.

Het vertonen van de blu-ray-film gaat de 8404 beter af: met de 100Hz- en natural-motiontechnieken schokt het beeld niet bij pans, zoals bij de 7404 wel gebeurt. Ook van motion blur is geen sprake, maar wederom doet het beeld wat onecht aan dankzij de beeldverscherping van Philips: sommige elementen, zoals gezichten, lijken soms van de achtergrond te zijn 'losgeknipt'. Het zwart van de lcd is niet zo donker als bij een plasma, of zelfs maar zo zwart als de opgegeven dynamische waarden suggereren.

Philips 7404 en 8404 menu's Philips 7404 en 8404 menu's

Geluid

Voor beide televisies geldt dat het geluid standaard niet erg vol is, maar een boost in de bas en treble maakt het geluid acceptabel: de testruimte van 3 bij 5 meter wordt amper gevuld, maar veel meer mag ook niet van een tv en zijn beperkte speakerruimte verwacht worden.

Extra's

De 7404 en de 8404 verschillen maar weinig wat beeldkwaliteit betreft. Ook de menu's zijn eigenlijk identiek, en beide schermen bieden een osd met grote, duidelijke iconen. De meeste instellingen voor beeld en geluid en de overige tv-functies zijn onder het Home-menu te vinden, hoewel ook vereenvoudigde menu's voor beeld en geluid beschikbaar zijn.

De 8404 heeft wel een aantal opties die bij de 7404 niet voorhanden zijn. De opvallendste daarvan, die in het dagelijks leven het meest gebruikt zal worden, is de Ambilight-functie. Wie nooit naar een tv met deze techniek heeft gekeken, zal er wellicht weinig in zien, maar zeker bij films mag het effect er zijn: de extra led's geven een diepte en beleving aan de film die een scherm alleen niet kan bieden. Dat effect is echter het grootst wanneer Ambilight 3 wordt gebruikt: de led-strips zijn dan niet alleen aan beide zijkanten geplaatst, maar ook de bovenkant heeft verlichting die actief op het beeld aansluit.

Philips 8404 ambilight

Aangezien de 8404 alleen over Ambilight 2 beschikt, waarbij wel de zijkanten, maar niet de bovenkant actief is, blijkt de 'bioscoopervaring' toch minder. Op zichzelf lijkt het de meerprijs dan ook niet waard: het is misschien beter een duurder model met de volledige Ambilight-mogelijkheden te kiezen.

Voor het overige is het verschil tussen de twee tv's in één woord samen te vatten: netwerk. Zowel de 7404 als de 8404 hebben een usb-poort om foto's vanaf een usb-drive te bekijken, wat op zich een aardige, maar inmiddels vrij standaard functie is. De 8404 heeft echter ook nog eens de mogelijkheid het thuisnetwerk te benaderen, om lokale computers af te struinen naar weer te geven materiaal. Wie een centraal archief met foto's heeft, kan daar wellicht profijt van hebben. De overige mogelijkheden van de netwerkaansluiting zijn evenwel minder bruikbaar.

Zo kunnen audio- en videobestanden naar de televisie gestreamd worden, maar de weinige ondersteunde formaten maken dat dit geen alternatief voor een dedicated mediaplayer onder de tv is. Ook Net TV, dat onder meer internetcontent op het scherm moet tonen, is een aardig extraatje, maar essentieel is het niet.

Conclusie

Beide televisies zijn meer dan prima in staat een zeer goed beeld weer te geven wanneer de aangeboden scènes vrij rustig zijn, maar scènes met veel actie blijken in de praktijk nog vrij lastig foutloos weer te geven. Ook de technieken die Philips hanteert om het beeld scherper te krijgen, zullen niet iedereen even goed bevallen. Het beeld kan wat cartoonesk overkomen.

De 8404 biedt een betere weergave dan de 7404, al is dat misschien te wijten aan de preproductiestatus van de laatste. De extra's van de duurdere versie zijn ons inziens echter net te mager om de hogere vraagprijs te rechtvaardigen. Ambilight is aardig, maar eigenlijk onvolledig, en de netwerkmogelijkheden zijn leuk bedacht en in potentie zeker een meerprijs waard, maar de praktijk laat toch te wensen over. Philips werkt echter zichtbaar aan de netwerkcapaciteiten van zijn tv's, wat alleen al blijkt uit de verschillen tussen de implementatie van Net TV in de Cinema 21:9 en en die in de nieuwe toestellen: wellicht zullen toekomstige versies, al dan niet in de vorm van firmware-updates, de extra kosten alsnog rechtvaardigen.

Philips 7404 en 8404 menu's Philips 7404 en 8404 menu's Philips 7404 en 8404 menu's Philips 7404 en 8404 menu's Philips 7404 en 8404 menu's Philips 7404 en 8404 menu's Philips 7404 en 8404 menu's
Menu's van de 8404
Philips 7404 Philips 7404 Philips 7404 Philips 7404Zijbediening 7404 en 8404
De Philips 7404
Philips 8404 Philips 8404 Philips 8404 Philips 8404 Philips 8404 Philips 8404
De Philips 8404

Reacties (110)

110
109
63
2
0
0
Wijzig sortering
Digitale TV's zijn blijkbaar niet als pc-schermen,

ik heb nog nooit een trillend beeld gezien met digitale signalen van pc naar scherm, krijg je dat ook bij een 1080P bron via een digitale cabel, of alleen als de tv het probeerd te upscalen ( anders zou ik het net als de pc 1 op 1 verwachten )

en dat jiggies verhaal, dat houd AA in voor de TV als ik het goed begrijp?, maar HD films hebben toch al de juiste resolutie dus dan zou AA niet nodig moeten zijn?

en waarom kan een scherm schokken bij een fullHD film, mijn beeldscherm heeft nog nooit geschokt, de data bewerkingen zitten toch in het bron apparaat zodat de TV alleen de data 1 op 1 ( 1080P naar 1080P, zonder aanpassingen in resolutie of filters, want dat zou toch in de bron moeten plaats vinden) op het tv laten zien, daarnaast een dvd film die je tv laat haperen ....

en 100Hrz, dat is toch ook alleen nodig als je interlaced ( hier komt de pc weer), een 60Hrz beeldscherm laat alles voeiender zien dan dat ik zou kunnen wensen, als het schokt ligt het aan de pc, en niet aan de Hrz van het scherm (, of ben ik nou gek?!)

het klinkt misschien gek, maar zo een scherm zou ik ook aan me pc willen hangen, maar deze review heeft mij bang gemaakt voor trillnigen in windows of schoken van animaties.

wel mooi is het CI+ slot, dan heb je geen exterde decoder meer nodig (bij ziggo dan)

misschien lees ik het verkeerd en is deze tv veel beter als gemiddeld, maar ik heb toch een soort van "TV = groot PC scherm + extra aansluitingen + decoder" idee voor me.
nope, ook je conputerscherm kan er last van hebben. Voorbeeldje, een bluray film met een refresh van 24Hz, en je lcd display draait op 60Hz. Dat betekent dat elk beeldje 2.5x weergegeven moet worden voor een vloeiend beeld. Dat kan natuurlijk niet. In de lelijkste oplossing wordt elk oneven (of even ) beeld 2x weergegeven en de andere 3x. Maar dan heb je geen vloeiend beeld. Andere optie is je refresh aanpassen naar een veelvoud van 24, dus bv 48 of 72. Nog een andere optie is intermediate frames berekenen, dus interpolatie. Het hangt van de tv af hoe ie dat aanpakt.

Op jouw pc bepaalt je mediaplayer/videokaart wat er gebeurt, maar waarschijnlijk doet jouw pc gewoon iets lelijks, maar is het je niet niet opgevallen ;) probeer maar es wat HD materiaal met panning shots te bekijken.
En weer mis ik de close-up foto van de typesticker! Onder andere handig voor het hier niet vermelde /-nummer, dat onder andere bepaalt welke marktgebonden features een toestel heeft (kan handig zijn als hier in de review staat dat het toestel NTSC heeft en het zit er in de winkel niet op, bijvoorbeeld). Voor de liefhebbers staat op ditzelfde etiket het chassis (zodat je kan zien welke chipset erin zit) en het serienummer (waaraan je kan zien hoeveel revisies het ding al achter de rug heeft, dus hoeveel verbeteringen of bezuinigingen er zijn doorgevoerd, soms ook welk merk panel erin zit, en uit welke fabriek hij komt (TPV, Philips Polen, Philips Hongarije, Belgie inmiddels niet meer) en van welke productieweek hij is).

Overigens nog een foutje in het artikel: hier wordt beweerd dat het toestel een glimmend zwart chassis heeft, dat is natuurlijk onzin, het chassis zit van binnen en bepaalt wat het toestel kan. De reviewer bedoelt vast de behuizing (bij een auto zou dat de carosserie heten, dus dat heeft de verwarring niet veroorzaakt, misschien had hij het Engelse woord frame in gedachten?).

[Reactie gewijzigd door mae-t.net op 23 juli 2024 13:53]

Huidige reeks komt uit polen! Althans.. zo zie ik ze voortdurend bij mij in de winkel.. volgens mij komen alle modellen van Philips op dit moment uit Polen, of het zou verschillend per model moeten zijn.. :)

Philips is tevens NTSC/PAL en zoals al eerder in de reacties is voorgekomen is de 7404 al een tijdje op de markt!

[Reactie gewijzigd door Schizo007nl op 23 juli 2024 13:53]

Je hebt in Polen meerdere fabrieken. Minstens 1 van Philips (HJ) en waarschijnlijk 2 van TPV (CG en FZ). Verder weet ik zeker dat er ook nog steeds een flinke productielijn in Szekesfehervar (VN) staat, waar waarschijnlijk de high-end toestellen vandaan komen. Inmiddels verleden tijd zijn Brugge (AG) en Dreux (QG). Ook valt niet uit te sluiten dat Philips weer andere fabrieken inschakelt of inhuurt, en dat kan wel degelijk resulteren in bijvoorbeeld een wisselende kwaliteit of verschillen in details of afwerking.

NTSC/PAL was maar een voorbeeld, er zijn zat modellen waarbij het deel van het typenummer achter de / aangaf of je jouw PAL toestel per ongeluk ook met SECAM of NTSC kon gebruiken.

Aangezien inderdaad tegenwoordig de meeste toestellen multisystem zijn, kan je er meestal weer andere bestemmingsgebonden features uit afleiden (in geval van DVB geschiktheid misschien wel met welke DVB-systemen hij wel of niet overweg kan). Ga er in elk geval maar van uit dat een /00 en een /02, een /10, een /12 en een /19 verschillen in features of andere kleinigheden kunnen vertonen, en je zal maar een /03 aantreffen: die kan dingen die speciaal voor de Nederlandse markt nodig zijn (bijvoorbeeld iets met Digitenne of UPC ofzo) of mist dingen die je in buurlanden nodig kan hebben. Toestellen met een bestemming elders in de wereld pik je er op die manier ook tussenuit als bijvoorbeeld zijnde parallellimport of in elk geval eigenlijk qua features of aansluitingen niet helemaal voor ons bedoeld. Op een /37 ga je geen SCART-plug aantreffen, om maar een zijstraat te noemen.

Verder dus het 3e en 4e teken van het serienummer, daar kan je het revisielevel van de hardware uit afleiden en soms ook het gebruikte merk van het panel (binnen 1 model toestel kunnen verschillende panels gebruikt zijn met zeer verschillende eigenschappen, een review met een Sharp of LG panel kan heel andere resultaten geven dan die jij te zien krijgt op je toestel met een AUO of Chimei panel). Dan het 5e t/m 8e teken van het serienummer: Dat is de productiedatum. Dan weet je dus ongeacht het revisielevel hoe recent het gereviewde toestel is.

Juist voor een tweaker, maar gezien de mogelijke consequenties eigenlijk ook wel voor een consument, toch interessante informatie. 1 kleine foto extra op een review, weinig moeite met een mogelijk groot resultaat.

Dit zijn een beetje de dingen die je bij Philips kan afleiden, bij andere merken is het vaak minder maar ook dan kan het voor een kenner nuttig zijn een typesticker te fotograferen.

[Reactie gewijzigd door mae-t.net op 23 juli 2024 13:53]

Huidige 9404 reeks uit Belgie, volgens mij worden daar de topmodellen gemaakt waaronder ook de cinema :?
Belgie zou zeer kort geleden gesloten moeten zijn, dus kan dat er nog toestellen uit AG in het handelskanaal aanwezig zijn. Of dat ze nog even doordraaien voordat alles in Hongarije in orde is.
Zo kunnen audio- en videobestanden naar de televisie gestreamd worden, maar de weinige ondersteunde formaten maken dat dit geen alternatief voor een dedicated mediaplayer onder de tv is.
Dit komt van de site van philips af:
MP3, LPCM, WMA versie 2 tot versie 9.2, JPEG-afbeeldingen, MPEG1, MPEG2, MPEG4, AVI, H.264/MPEG-4 AVC, MPEG-progammastream PAL, WMV9/VC1

Voor mij zitten toch de meeste formaten er wel bij, of mis ik nu iets?
Hetzelfde staat bij die van mij, maar in de praktijk blijkt er zeer weinig van af te spelen te zijn. Mp3's en afbeeldingen gaat prima, alhoewel ie enorm traag is met de afbeeldingen opbouwen (van de ene kant logisch, moet over het netwerk, maar ik heb wel Gbit overal liggen).

Filmpjes doen het meestal niet. Bijna alles moet (al dan niet on the fly) geencodeerd worden naar iest wat de TV begrijpt... :/
maar een AVI pakt ie dus niet zo maar?
Alle 700-800 MB AVI's die ik tot nu to op de 8404H heb afgevuurd, draaien probleemloos. Ik gebruik nu nog een USB stick of externe hdd, maar vanaf een netwerk zal dat waarschijnlijk geen probleem geven.

Alles wat-ie niet slikt, kun je nog via een DLNA server streamen vanaf een capabele PC op je netwerk.
Precies, ik ervaar ook geen enkel probleem, sluit me helemaal bij je aan.
't probleem is dat bij lange na niet alle formaten af te spelen zijn. Ik zeg een leuk verhaaltje van de marketing afdeling, maar echter in de praktijk blijkt er dus weinig tot niets van de kloppen!
Heb thuis een 42" 9404 staan en de software is waarschijnlijk nagenoeg hetzelfde.

Heb met de tv via wifi en een dlna nas avi's, video ts bestanden afgespeeld (waaronder Prison Break) en op de ondertiteling na werkt het eigenlijk perfect, alsof de films direct vanaf een dvd worden afgespeeld.
Verder werken mp3's en flac files zeer goed. Ik heb nog niet alle formaten geprobeerd af te spelen die er zijn, maar zoals je ziet werkt flac wel, terwijl het er niet bij staat.

Een groot nadeel is nog wel de trage reactie snelheid van het doorzoeken van de netwerkschijf. Dit lijkt mij echter een probleem van de software en niet van de hardware, wellicht dat dit wordt gefixed met de volgende update (gebruik nu de meest recente van juli 2009)
Ik heb sinds 4 dagen ook een 42" 9664 en ik het begin dacht ik ook dat hij veel van mijn avi files niet kan afspelen. mpeg en wmv heeft de TV geen problemen. Blijkt dat het opstarten / laden / bufferen van die fimpjes soms wel heel erglang kan duren (30 sec?) en dan denk je dat hij de film niet ondersteunt. Het feit dat hij AVI ondersteunt wil niet zeggen dat het alle avi files afspeelt. Ik heb een archos die ook avi speelt. Daarvan weet ik dat archos 10% van de filmpjes niet afgepeelt.
Ook de technieken die Philips hanteert om het beeld scherper te krijgen, zullen niet iedereen even goed bevallen. Het beeld kan wat cartoonesk overkomen.

Dit vind ik zowat de beste conclusie die je kan maken over pakweg elke Philips televisie. Toen ik een televisie ging kopen was dat het eerste wat mij opviel tegenover Samsung of Sony tv's. Het beeld lijkt bijna getekend, "gemaakt" en kon me echt niet bekoren!
Anoniem: 307302 @PuijkeN7 augustus 2009 12:43
Ja, helemaal mee eens. Ik heb een 8404H en heb die beeldbewerking dan ook uit staan. Jammer dat daarmee de 100Hz functionaliteit ook automatisch uit staat.
Voor jou jammer, maar technisch prima te verklaren: jij schakelt de beeldverwerking uit, dus wordt het beeld niet bewerkt en blijf je dus zitten met 25Hz interlaced (PAL), lang niet genoeg frames dus om 100Hz zinvol te maken!
hoho, pal is 50Hz interlaced. alhoewel het na beeldbewerking als het goed is dus 100Hz progressive wordt. (scheelt dus wel sort of factor 4)
25hz, dwz 25 keer de oneven beeldlijnen en vervolgens 25 keer de even beeldlijnen, dat geeft de illusie van 50hz. In werkelijkheid wordt 25 keer per seconde een 'half' beeld opgebouwd. Dat je het ervaart als 50 keer per seconde een volledig beeld is gezichtsbedrog. Dat is dus interlaced...
:) Grappig, dat heb ik dus ook met Philips LCD"s :). Ik heb nog nooit een philips LCD in de mediamarkt gezien, zelfs de top-end modellen niet, die kan concurreren met het beeld van een gemiddelde sony die ik daar zie staan.
Je kunt op de Philips Tv's de beeldbewerking ook gewoon uitzetten wanneer je het niets vind, dan is het beeld nog steeds gewoon prima, beter dan de gemiddelde japanse kauwgomballen kleuren.

En bij de mediamarkt zou ik ook echt niet gaan vergelijken, de meeste televisies daar zijn niet echt al te best ingesteld of zelf maar goed aangesloten.
een HDMI kabel in de tv stoppen v oor de instore reclames kan praktisch iedereen wel ;).
Ik heb hier een van de laatste topmodellen CRT's van Philips met een voorloper van dezelfde techniek. De software weet (knap!) te bepalen wat voorgrond en achtergrond is, en past verscherping toe op de voorgrond. Het resultaat is een bijna 3D ervaring. Het moet gezegd, het is even wennen, maar daarna vond ik het wel degelijk een pluspunt. Als ik nu een Sony (of ander merk) lcd zie, dan zie ik weer het oude platte beeld en dat bevalt me minder.
Mijn persoonlijke ervaring is dus dat het wel gewenning vraagt, maar daarna zeker een pluspunt kan zijn.
Ik moet me hier bij aansluiten. Ik heb zelf een 7403 en familie / vrienden die het beeld zien vinden het er juist heel erg "levend" uitzien. Ook vind ik dat de software van grote toegevoegde waarde is bij het kijken naar 'gewone' digitale tv, waarvan de kwaliteit (bij UPC) soms erbarmelijk slecht is ...
Groot verschil tussen de 7404 en de 8404 voor de Zigo gebruikers is dat alleen de 8404 CI+ ondersteund.
Waaruit concludeer je dat dan, als ik vragen mag?

Volgens de officiele productsheets van Philips hebben ze beide CI+

De productsheet van de 42PFL7404http://www.p4c.philips.co...42pfl7404h_12_pss_nld.pdf

De productsheet van de 42PFL8404http://www.p4c.philips.co...42pfl8404h_12_pss_nld.pdf
Dit gaat om de /12 modellen. Misschien is er van de 7404 nog wel een andere versie op de markt die het niet ondersteunt. De kans is niet heel groot maar zeker ook niet uit te sluiten. Dat krijg je met onvolledige typenummers en informatie (zie mijn uitgebreide bericht hierboven over het nut van een foto van de typesticker).
Dat zou inderdaad kunnen, maar waarom zou Tweakers andere modellen reviewen dan het meest voorkomende model.. de /12?
Omdat ze toevallig een /10 gekregen hebben van Philips, als die in dit geval bestaat?

En bovendien kan tweakers een /12 gereviewd hebben terwijl jij in de winkel een andere variant meekrijgt omdat die toevallig eerder beschikbaar of goedkoper was, of parallell geimporteerd (en nee ik weet niet of dat voor dit specifieke model voorkomt, maar het kan dus wel). Dan kan je je nog een ongeluk puzzelen, maar als je weet dat je even de nummertjes moet lezen weet je in elk geval waar het probleem zit en dat je niet verder hoeft te zoeken.

Andere nuttige tip in dit geval is de software. Als jouw toestel wel van hetzelfde model maar ouder is dan het toestel waarvan je weet dat het de CI+ aan kan, kan je ook altijd even op de Philips website kijken of er toevallig nieuwe firmware voor beschikbaar is. Dat maakt ook nog wel eens uit.

[Reactie gewijzigd door mae-t.net op 23 juli 2024 13:53]

Jammer genoeg zijn de 9600 en de 9700 series niet aan een test ondervonden. Deze zijn qua prestaties beter als bovenstaande modellen. Vooral met HD-tv is het echt bijna niet te overtreffen door een ander merk. Helaas vallen ze wel in een ander prijssegment.
Voor de prijs van de gereviewde 8404 koop je ook een Panasonic TX-P42G10 wat een TV is met een werkelijk voortreffelijk beeld die zelfs qua beeld ook nog beter is dan die duurdere modellen

Je hoeft dus helemaal niet duurder voor een veel beter televisie.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 80466 op 23 juli 2024 13:53]

De G10 (en G15) van Panasonic hebben een prachtige "feature", namelijk stotteren bij 24p playback. Oorzaak is bekend (refreshrate afaik) en niet op te lossen. Dus als je het stotteren ziet, ben je de spreekwoordelijke sjaak.

Ik had de G15 op het oog, maar na een kijksessie kon ik de televisie niet meer zien. Een simpele DVD als Earth stotterde zo erg dat ik ervan ging knipperen.
Het geld ben je dan vervolgens wel kwijt aan je stoomkosten met die TV. Ik vind het stroomverbruik van plasma tv's echt gewoon veel te hoog. Gemiddeld verbruikt die Panasonic 3x zoveel als mijn 40" Sony LCD die net boven de 100watt verbruikt.
Bron?

Naar mijn weten is dit een fabeltje om de LCD verkoop te stuwen.

Dit is een tijd wel een nadeel van plasma geweest, echter is op dit gebied veel verbeterd. De spec die het wattage aangeeft is het maximale verbruik bij een zeer helder beeld. Bij donkere scenes loopt het verbruik hard terug.
Bij LCD is het stroomverbruik ongeacht een lichte of donkere scene altijd het maximale.
Effectief ontloopt dit elkaar een stuk minder dan de specificatie aangeeft.

Ik heb onlangs een P42X10 panasonic plasma gekocht. Subliem beeld voor ruim 600 euro.
Mijn broertje heeft kort daarop een philips in de 9600 serie gekocht (LCD) voor aanzienlijk meer. ik heb bij hem nu het eea. op de lcd gekeken waaronder een film. Het beeld van het topmodel kan niet aan mijn hdready plasma tippen. Ik begrijp werkelijk niet wat mensen beweegt meer voor minder uit te geven.

Check deze site ook eens http://www.plasma-lcd-feiten.be/

[Reactie gewijzigd door Darrell op 23 juli 2024 13:53]

LED LCD's met local dimming hebben ook geen constant verbruik meer.

Beetje jammer dat het in dat segment nog niet echt storm loopt.
Dat is zo, maar als ik 1000 euro mee moet betalen voor een LED tv kan ik ook heel wat jaren wat extra stroom voor betalen. Broeikastechnisch gezien wel minder verantwoord, maar beurstechnisch wel.
Anoniem: 80466 @hiostu7 augustus 2009 18:05
Een populaire 40 inch sony LCD zal op de zuiniger stand blijkbaar zo'n 131 watt gebruikt

Die grotere plasma (10% groter beeld) gebruikt gemiddeld zo'n 200 watt.

200-20/131=1,37. Het verschil in verbruikt is dus zo'n 37% (of zo'n 50 watt) op een 40 inch TV . Bij 1000 uur gebruikt in een jaar is dat ongeveer een tientje.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 80466 op 23 juli 2024 13:53]

Appels met peren vergelijken is ook niet eerlijk hé ;)
Anoniem: 313073 7 augustus 2009 11:50
Ik zit er ook al een tijdje over na te denken om de 7404 te gaan halen, maar nu ik weet dat er veel bleeding is begin ik toch wel te twijfelen.
Kan iemand die deze tv al in huis heeft vertellen of het zodanig storend is dat het kijkplezier eronder lijd?

(meer ontopic)
Leuk dat er eindelijk een review over te vinden is (en nog op tweakers ook :P ) er staan er namelijk nog geen op internet
Waar komt dat vandaan bleeding ? ik zie niks ... misschien ben je in de war met sony ?
Anoniem: 313073 @Slux7 augustus 2009 14:22
Bij Kalibratie & Energie helemaal onderaan :P
(Maar omdat de gereviewde toestellen preproductie waren vroeg ik me af of de bleeding problemen waren opgelost) :)

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 313073 op 23 juli 2024 13:53]

Voor mij zou de keuze niet al te moeilijk zijn, voor mij nooit meer een tv zonder Ambilight. Dus als er geen merken met een soortgelijke functie komen zal ik altijd aan een Philips vastzitten... wat overigens geen probleem is. Als ik Ambilight uitzet op mijn huidige tv is het echt alsof je naar een saaie plasticdoos aan het kijken bent.

[Reactie gewijzigd door HerrPino op 23 juli 2024 13:53]

Er zijn ook losse ambilights sets verkrijgbaar tegenwoordig! Ben zelf van plan om een sony tv te kopen en er dan los ambilight op te plaatsen. Je hebt ze zelfs met 4 ledbars (boven, onder, links en rechts). voorbeeld
Ja, maar dat is gewoon een led balk, Ambilight is toch wat meer. De kleur is afhankelijk van het beeld en dat werkt echt geweldig!

Edit: oeps, dit is idd iets anders. Het lijkt bijna echt op ambilight.

[Reactie gewijzigd door Jiriki op 23 juli 2024 13:53]

Anoniem: 307302 @HerrPino7 augustus 2009 14:48
Ambilight is inderdaad geweldig. Ik had niet verwacht dat ik het zou gebruiken, maar het staat iedere avond aan.
Voor mijn huiskamer heb ik verleden week de 47" versie van de 8404 gehaald.
Het was voor mij een gemakkelijke keus, vooral omdat ik perse een 100hz wilde hebben, omdat een lagere frequentie gewoon slecht beeld is bij een bewegende camera.

Ik heb er wel even over moeten nadenken welke TV ik ging halen, welk merk, en welk type, maar de Philips was voor mij doorslaggevend door de strakke uitvoering, de ambilight, en het scherpe beeld.

Misschien zijn er toestellen die beter zijn, maar ik ben hartstikke blij met mijn aankoop.
Daarnaast ben ik het niet eens met de review qua het cartoonesk overkomen van beelden.

Maar misschien heb ik daarvoor zelf nog te weinig TV gekeken ;)
Anoniem: 307302 @FragNeck7 augustus 2009 14:21
Dat cartoonesk zie je vooral bij films en series. Misschien is dat ook de reden dat het niet aanstaat in de Cinema preset. Voor voetbal en andere sporten werkt de beeldbewerking naar mijn mening prima.
Toch jammer dat in een test van TV toestellen niet gekeken wordt naar waar die het meeste voor gebruikt zal worden: TV kijken. Met een excuus als "in ons gebouw ligt geen kabel en het digitenne signaal is te zwak" kom je er niet bij mij.

Test dan helemaal geen tv's en hou het lekker bij monitoren. Of neem ze mee naar een locatie waar dat allemaal wel beschikbaar is.

Ik ben juist benieuwd naar de kwaliteit van de tuners, zowel de oude analoge als de digitale sd- en hd-ontvangers. Zaken als zap-snelheid (wat in diverse commentaren hier ook al genoemd wordt) en de ruisonderdrukking bij tv-kijken is erg belangrijk. Ook de (toekomstige) compatibiliteit van de CI+ kaarten wil ik weten. Allemaal zaken die in deze monitor-review niet behandeld worden, en waarvoor je wel een tv koopt (eindelijk digitale hd-tv met 1 afstandsbediening? Lijkt me heerlijk, maar uit deze review wordt dat me niet duidelijk). Gemiste kans.
Anoniem: 307302 @Anton7 augustus 2009 13:59
Ik vind in ieder geval de kwaliteit van analoog op mijn 32" 8404 echt super. Dat had ik niet verwacht.
Je zou ook zelf op de site van Philips kunnen kijken met betrekking tot productinformatie.. of gewoon eens naar een winkel gaan en informatie vragen! Een review afkraken omdat je er niet genoeg baat bij hebt vind ik niet logisch.. Ik stel voor dat je contact opneemt met Philips en dan een uitgebreidere test hier op Tweakers.net plaatst! ;)
Ik ben het hier niet mee eens. Anton maakt een sterk punt. Je bouwt een review van een tv en daar mag je best commentaar op leveren, zonder een reactie als: Doe het dan lekker zelf! terug te moeten verwachten.

Een tv wordt bij bijna iedereen toch vooral gebruikt om tv te kijken wat via een kabel binnenkomt. Dus voor een goede test is het essentieel om te testen wat de kwaliteit van de tuner is en wat de beeldverwerking met het signaal doet.

Ik ben het dus eigenlijk wel echt met Anton eens.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.