Door Jurian Ubachs

Redacteur

Winnen met je eigen F1-team

F1 Manager 2024 Review

30-07-2024 • 06:00

29

Multipage-opmaak

Start je eigen team

F1 Manager 2024

F1 Manager 2024 is op alle fronten beter dan de game van vorig jaar, hoewel je er ook weer geen revolutie van moet verwachten. De game introduceert met Create a Team een leuke nieuwe modus, voegt nieuwe elementen toe die de gameplay uitdagender maken, en heeft de simulatie van de F1-races beter op orde dan in de vorige games het geval was. De game ziet er verder goed uit, maar door matige optimalisatie is het de vraag of je dat ook zult zien, want de game vraagt enorm veel van je pc. Gelukkig zijn graphics voor een game die draait om simulatie, niet het belangrijkst. Al met al is F1 Manager 2024 een fijne managersim, die ook nog eens voor een relatief zacht prijsje te koop is.

Naast de jaarlijks verschijnende F1-game van EA Sports hebben we sinds een aantal jaar een game die net een andere kant van de sport belicht. Waar F1 24 gamers zelf in de cockpit van een F1-bolide laat plaatsnemen, zet F1 Manager 2024 ze op de pitmuur, als baas van een Formule 1-team. Mede door programma’s als Netflix’ Drive to Survive staan de teambazen meer in de schijnwerpers dan ooit, dus het voelt logisch aan dat ook die kant van de sport als game bestaat. Ontwikkelstudio Frontier Developments werkte voor promotiedoeleinden trouwens samen met Guenther Steiner, de voormalige teambaas van Haas F1 Team. Mister ‘he does not fok smash my door’ maakte in Drive to Survive als geen ander duidelijk met wat voor situaties je als teambaas te maken krijgt, dus dat is best een leuk, en verder onbelangrijk, uithangbord.

F1 Manager 2024 bouwt verder op de basis die gelegd is door F1 Manager 2023 en F1 Manager 2022, de debuutgame van de serie. Bij games die een jaarlijkse release hebben, zien we meestal vooral evolutie, zelden revolutie. Een koers moet wel heel verkeerd zijn, wil je die compleet omgooien. Dat was in mijn ogen na F1 Manager 2023 dan ook niet nodig. De basis van het spel stak goed in elkaar. De game liet steken vallen op het gebied van simulatie en voegde niet veel boeiende nieuwe features toe aan het aanbod van een jaar eerder; die twee minpunten stoorden met name. Dat de graphics ook amper verbeterd waren: daar kon ik mee leven. Ik speel dit soort simulatiegames niet om de grafische pracht, maar ik wil wel het idee hebben dat ik in een geloofwaardige nepwereld aan het spelen ben. Dit is de reden dat een game als Football Manager het al zolang volhoudt: simulatie gaat voor graphics.

Over de simulatie gaan we het verderop zeker hebben, maar het is makkelijker om te beginnen bij de features, want F1 Manager 2024 doet wat zijn voorganger naliet. De optie om een eigen F1-team te starten en dus als extra team de grid op te komen, is een heel gave toevoeging. De game schotelt je daarbij allerlei scenario’s voor, wat dan invloed heeft op je startsituatie. Ben je het bedrijf dat met technische innovatie de F1 betreedt en dus een puike auto heeft, maar nog geen goed personeel en coureurs? Of juist een grote naam uit het verleden die F1-sterren kan aantrekken, maar nog moet bewijzen een auto te kunnen bouwen die mee kan in de F1? Of heb je lak aan die regeltjes, kies je een eigen samenstelling en voeg je een absoluut sterrenteam van coureurs, engineers en onderdelen samen? Tikkie saai misschien, maar kan ook.

F1 Manager 2024

Uiteraard ben je ook vrij om je team naar eigen inzicht aan te kleden. Dat kan best diepgaand en is vergelijkbaar met hoe het customizen van een auto werkt in racegames als Forza Motorsport. Heb je ooit eerder een auto in een game van eigen kleurtjes en plaatjes voorzien, dan gaat dit je ook lukken. Deze optie opent trouwens ook meteen de deuren voor bedrijven om hun commercieel ingestoken designs te delen met spelers die F1 Manager spelen. Ik zag dat Twitch bijvoorbeeld al een skin had gedeeld die spelers desgewenst gratis kunnen gebruiken voor hun auto en ik kan me voorstellen dat andere partijen dat ook gaan doen. Ik zie mezelf die niet snel gebruiken, maar als iemand de Deadpool X Wolverine Alpine-livery maakt die Alpine F1 afgelopen weekend gebruikte op Spa, dan wil ik die zeker hebben.

Met de komst van Create a Team is de belangrijkste vernieuwing wel genoemd. De overige nieuwe features hebben vooral betrekking op de gameplay zelf. Wel zien we bepaalde features terugkeren, zoals Race Replay en de Challenges. Dit zijn scenario’s waarin je als teambaas een specifieke uitdaging krijgt binnen een bepaalde race. Denk aan scenario’s als ‘Alonso rijdt op het podium, maar het gaat regenen. Zorg dat je je podiumplek behoudt’. Deze scenario’s kunnen verzonnen zijn, maar ook op echte gebeurtenissen zijn gebaseerd. De Race Replays laten je cruciale momenten uit al verreden races herbeleven om te kijken of je de geschiedenis kunt veranderen. Dit was in de vorige game al een leuke toevoeging en is dat nu ook.

Coureurs, crew en sponsors tevreden houden

Bij het spelen van scenario’s speel je slechts een losse race of zelfs een stukje daarvan. Dat is leuk voor tussendoor, maar niet het wezen van een F1-teambaas. Gamers die al eerder F1-managementgames hebben gespeeld, weten dat races niet per se gewonnen worden op de baan, maar al veel eerder. Het onderzoeken en bouwen van upgrades voor je auto’s, of eigenlijk nog daarvoor: het veiligstellen van budget om dat te kunnen doen, is waar de basis wordt gelegd voor succes in de Formule 1. Dat was in de vorige games zo en dat is in F1 Manager 2024 niet anders. De werking daarvan, met het inzetten van ingenieurs, onderzoekstijd en windtunneluren, met daarbij ook de optie om alvast kennis te vergaren voor volgend jaar, is niet veranderd. Veteranen zullen dus geen enkele moeite hebben upgrades te ontwikkelen voor de auto.

Sneller ontwikkelen dan de computer?

Dat ontwikkelen van de auto is nodig, want je concurrentie zit niet stil. Tenminste … Niet helemaal. Ik had echter het idee dat de computergestuurde teams zich niet zo effectief ontwikkelen als een speler doet. Dat leidt ertoe dat je gaandeweg het seizoen vrijwel zeker naar voren komt op de grid en steeds betere resultaten gaat behalen. Dit is een probleem dat we in de vorige games ook al zagen; het lijkt te makkelijk om goed werkende upgrades te bouwen, of: de AI-teams doen dat niet goed genoeg, waardoor het verschil te veel in je voordeel uitpakt. Nou is het op zich leuk om te merken dat je team beter wordt, maar je moet wel het gevoel hebben dat het je eigen prestatie is. Ik twijfelde daar op momenten in F1 Manager 2024 een beetje aan.

F1 Manager 2024

Gelukkig zijn er in F1 Manager 2024 voldoende andere zaken waarover je als teambaas je hoofd kunt breken. De belangrijkste is het nieuwe Mentality System; dit bepaalt alles. Tikje overdreven denk je? Nou, nee, het nieuwe systeem rond de tevredenheid van alle menselijke aspecten van je team heeft verregaande consequenties. Het begint ermee dat elke persoon in je team een bepaalde mate van tevredenheid heeft. Dat wordt bepaald door verschillende factoren, die ruwweg in drie categorieën vallen. Onder de persoonlijke kant vallen bijvoorbeeld de thuissituatie, samenwerking met de race engineer, en het contract en salaris. Tevredenheid over de prestaties spreekt voor zich en hangt samen met resultaten en de stand in het kampioenschap. De laatste is tevredenheid over de teambaas. Die wordt beïnvloed door de manier waarop je het team leidt en is gebaseerd op de kwaliteit van het personeel dat je aanneemt, de staat van de faciliteiten en de algemene prestaties van de auto.

Spiraal omhoog of naar beneden?

Volgens het oude gezegde zing je als je wint, dus je kunt wel raden op welke manier je alle neuzen makkelijk dezelfde richting op krijgt. Als je wint, gaat alles vrijwel automatisch. Je coureurs zijn blij en hebben vertrouwen, wat hun raceprestaties verbetert. Je crew is gelukkig, werkt hard en op een hoger niveau, zowel in de pitstraat als in de diverse afdelingen van je thuisbasis. Nieuwe onderdelen zijn beter, hebben minder kans om te falen en ga zo maar door. De opwaartse spiraal is sterk. Je kunt dus op je vingers natellen wat er gebeurt als dat allemaal de andere kant op gaat. Ontevreden personeel levert minder goed werk af. De tijd die nodig is om nieuwe onderdelen te produceren, gaat omhoog. Je auto blijft langer achter bij wat je zou willen zien en je coureurs halen niet de resultaten die ze willen halen. Dat geeft hun vertrouwen een tik en dus gaan ze minder goed presteren en meer fouten maken. De spiraal die net omhoogging, gaat nu hard naar beneden.

Op zich is dit logisch en een bekend fenomeen in de sport. Momentum kan tegen je werken, een team kan ‘in de hoek zitten waar de klappen vallen’, maar in F1 Manager 2024 voelt het beide kanten op als een te dominante invloed. In beginsel vind ik het een uitstekend systeem. Het managen van de tevredenheid van je team is iets wat hoort bij de rol, dus dit kan een prima toevoeging zijn. Ik denk alleen dat Frontier in latere updates wellicht iets mag sleutelen aan hoezeer een positieve flow je prestaties verbetert en in welke mate een negatieve tendens je hindernissen oplevert. Uiteindelijk zien we in de Formule 1 ontevreden coureurs ook vaak genoeg puike prestaties neerzetten. Het mag de kans op een mindere prestatie best iets vergroten, maar het voelt op dit moment te bepalend aan.

F1 Manager 2024

De komst van het tevredenheidssysteem geeft ook een extra laag aan het onderhandelen met coureurs en crewleden over nieuwe contracten. Tevreden werknemers kunnen genoegen nemen met minder geld of in elk geval met wat geduld de onderhandelingen ingaan. Ontevreden werknemers zullen strenger zijn met hun eisenpakket of niet eens willen tekenen en een overstap maken naar een ander team. Dat is best een lastig onderdeel van het spel. Geld is een factor, ook voor je engineers, dus een goede engineer kun je zomaar kwijt zijn doordat andere teams meer willen of kunnen betalen. Dat maakt het managen iets lastiger, maar zeker ook realistischer en dat is een goede zaak.

Lastige sponsors

Eveneens realistisch is de rol die sponsoring speelt in de game, met ook hier nieuwe factoren om rekening mee te houden. Sponsordeals gaan nu gepaard met een bepaalde waarde aan sponsoractiviteiten, die je moet invullen met perks die jouw team op de een of andere manier zullen hinderen. Een ontmoeting met een van je coureurs is waardevol voor sponsors, maar daar heeft een coureur geen zin in. Zijn tevredenheid zal iets dalen. Een kijkje in je fabriek is ook mooi, maar heeft tot gevolg dat je faciliteiten net wat minder effectief zullen opereren. Zo heeft elke extra die je aan sponsors biedt, een kostprijs als het gaat om hoe je team opereert, maar het zijn veelal nodige offers om voldoende budget binnen te kunnen halen.

Jonge rijders vastleggen

Een andere vernieuwing die ik erg tof vond om te zien, is de komst van de Driver Academy. Je kunt jonge coureurs nu aan je binden zonder ze weg te halen bij hun F2- of F3-team, zoals dat in het echt ook gaat. Liam Lawson is bijvoorbeeld al verbonden aan Red Bull Racing, maar rijdt gewoon zijn races in de F2 en ontwikkelt zich dus ook. Je kunt op die manier dus talenten klaarstomen om een F1-stoeltje over te nemen, zonder ze per se al af en toe te laten rijden. Overigens kan dat laatste nog zeker; je zult tijdens vrije trainingen computergestuurde teams ook regelmatig jonge talenten zien opstellen. Dat gebeurt trouwens net iets te vaak. Het gebeurt in het echt af en toe, maar zeker niet zo vaak als het nu gebeurt in F1 Manager 2024.

F1 Manager 2024

Simulatie beter op orde

Tijd op de baan is en blijft waardevol, want de basis voor een succesvol raceweekend wordt nog steeds gelegd tijdens vrije trainingen. Hier speel je op dezelfde manier als voorgaande jaren met de balans van de auto, tot je een set-up hebt gevonden waar je coureur blij mee is. Daarnaast wil je hem zoveel mogelijk rondjes laten rijden, om zo bekend mogelijk te zijn met de baan. Een goede afstelling, vertrouwen op de baan en in de onderdelen, vormt de basis voor goede prestaties. Dat het systeem hier niet veranderd is, maakt het makkelijk om het snel goed te doen, maar is ook een tikje jammer. Vooral op dit punt gaf F1 Manager 2024 me het gevoel dat ik niet iets heel anders aan het doen was dan vorig jaar.

Kom je wat verder in het seizoen, dan gaan hier ook andere factoren een rol spelen. F1 Manager 2024 simuleert mechanische problemen nauwkeuriger en dus zul je slijtage van onderdelen beter in de gaten moeten houden. Dat begint al bij het ontwikkelen van nieuwe onderdelen, waarbij je kunt aangeven hoe robuust ze moeten zijn. Betrouwbaarheid gaat ten koste van snelheid, dus je maakt een afweging. Ben je echter over de helft van het seizoen, dan kom je meer en meer in de situatie dat je af en toe relatief versleten onderdelen moet gebruiken, zeker als het gaat om de onderdelen die horen bij de aandrijving van de auto. Net als voorgaande jaren mag je maar een beperkt aantal onderdelen gebruiken voor de motor, waarbij je een gridstraf krijgt als je er meer gebruikt. Onderdelen zoals vleugels slijten ook, maar zijn makkelijker te vervangen, zolang je de productie van nieuwe exemplaren kunt betalen.

F1 Manager 2024

Elk weekend trainingen, kwalificaties en een race afwerken, of verscheidene races in sprintweekenden, is tijdrovend. Dat heeft Frontier ook ingezien en dus biedt F1 Manager 2024 je de optie om delen te simuleren. Dat is op zich fijn, maar ik merkte verschil in hoe effectief ik zelf auto’s afstel en hoe de AI dat doet. Mijn coureurs waren steevast beter voorbereid op de kwalificatie en de race als ik de moeite nam de trainingen zelf te leiden. Ergens is dat fijn, want dan heb je loon naar werken, maar het betekent dat ik trainingen nooit simuleer, want waarom zou ik vrijwillig met een minder goede situatie een race in willen? De kwalificatie simuleren kan overigens wel. Ik merkte daarbij zelf geen groot verschil in hoe mijn coureurs presteerden, maar de trainingen zijn te belangrijk om ze aan de computer over te laten.

Niet zo makkelijk in de luren

Eenmaal in de race is strategie natuurlijk een sleutelwoord. Hierop hadden we voorgaande jaren kritiek, omdat zaken als bandenslijtage niet goed gesimuleerd werden. Zo hadden verschillende bandencompounds dezelfde mate van slijtage of was het verschil in snelheid veel te klein. Dat is in F1 Manager 2024 een stuk beter op orde. De harde band is traag, de medium band is aanvaardbaar en de zachte band is waar je op wil rijden: precies zoals in het echt dus. De AI op tactiek verslaan is lastiger. Je tegenstanders stoppen vaak op een goed moment en er worden weinig heel gekke beslissingen genomen. Misschien iets té weinig: bij een opdrogende baan is er altijd wel iemand die te vroeg naar slicks gaat, maar dat zie je in F1 Manager 2024 helaas weinig. Gelukkig gebeurt er alsnog veel, want door crashes en mechanische problemen ontstaan er genoeg situaties met gele vlaggen en (virtual) safety cars waarop je kunt inspelen, maar de AI laat zich niet zo makkelijk in de luren leggen als in voorgaande games het geval was.

Wat er op de baan gebeurt, ziet er daarnaast ook prima uit. Frontier heeft wat verbeteringen toegevoegd aan de graphics, met onder meer een nieuw cameraperspectief vanuit de helikopter. Doordat die camera een wijder shot heeft, zijn er ook meer details op en rond de circuits toegevoegd. Daarnaast is er in de details een en ander veranderd. Zo moet de ideale lijn beter te zien zijn doordat het ontstaan van ‘marbles’ buiten de ideale lijn nu beter wordt gesimuleerd. In algemene zin valt aan de graphics verder op dat er nog steeds veel motion blur wordt gebruikt om de actie smooth over te laten komen. Ik vind dat zelf niet altijd mooi, maar F1 Manager 2024 komt er prima mee weg. Bovendien, je ziet de auto’s alleen rijden als de simulatiesnelheid op 1x of 2x staat. Simuleer je sneller, dan zie je het circuit als kaart waarop de auto’s als rondjes rondrijden. Dat is wat ik het meest zie als ik F1 Manager 2024 speel. Vernieuwingen als gedetailleerdere pitstops zijn leuk, maar in een game die draait om simulatie, toch net wat minder belangrijk.

F1 Manager 2024

Matige prestaties

Hat was wel fijn geweest als de game een beetje soepeler had gedraaid. We hebben er geen benchmarktest op losgelaten, maar het is niet moeilijk om te zien dat F1 Manager 2024 heel veel vraagt van je pc. Ik slaagde er met een GeForce RTX 3080 Ti niet in de game stabiel te draaien in de Ultra-preset. De beelden vertoonden dan te veel haperingen en de game crashte zelfs meermaals. Op een iets lager niveau ging het beter, maar nog steeds haperde de game af en toe, tot freezes aan toe. De koeling van mijn pc had het ook behoorlijk zwaar, getuige de stijgende temperatuur onder mijn bureau. Ik zou dan ook aanraden om de grafische instellingen lekker naar beneden te trekken. Het maakt de game fijner speelbaar en de grafische extra’s mis je amper, want dat is niet waar F1 Manager 2024 om draait.

Kies je er wel voor om veel naar de verrichtingen van je coureurs te kijken, dan zul je wellicht merken dat er in het rijgedrag van de coureurs en hoe de auto’s zich over de baan bewegen wat kleine dingen zijn veranderd. Duels zijn wat langer en komen meer aan op racekunde, waarbij de coureurs ook de limieten weleens opzoeken. Je ziet bijvoorbeeld soms auto’s naar buiten gedrukt worden. Wat ik daarbij raar vind, is dat er nooit straffen lijken te worden uitgedeeld. Zo werd Perez eens de muur in gedrukt, maar dat vonden de stewards verder prima. Dat soort momenten breken de immersie af en toe een klein beetje, maar het moge duidelijk zijn dat F1 Manager 2024 op het gebied van immersie al met al zeker een stap voorwaarts heeft gezet.

Conclusie

F1 Manager 2024 doet wat ik verwacht van een game waarvan jaarlijks een nieuwe versie verschijnt. We hebben nieuwe features die echt iets toevoegen, zien spelonderdelen die duidelijk verbeterd zijn ten opzichte van vorig jaar en visueel zijn er ook elementen die een stap vooruit zijn gegaan. Dat laatste gaat wel gepaard met gebrekkige optimalisatie, waardoor op dit moment zelfs sterke game-pc’s flink staan te zweten als ze F1 Manager 2024 draaien, maar misschien kan daar met updates nog iets aan verbeterd worden. Desalniettemin: dat had beter gemoeten. Datzelfde geldt voor bugs en foutjes in de simulatie die er af en toe nog zijn. Het Mentality System is een leuke toevoeging die het managen van een team wat extra uitdaging geeft, maar voelt nog wat ‘overpowered’ aan, zowel in positieve als in negatieve zin. Ik vond F1 Manager 2023 vorig jaar geen aanrader, omdat ik toen te weinig vernieuwing en te veel dezelfde tekortkomingen zag. F1 Manager 2024 doet het dus op alle fronten beter en is bovendien tegen een relatief schappelijk prijsje te koop. De normale versie kost je 34,99 euro; de Deluxe Editie, met wat exclusieve uitdagingen en liveries voor Create a Team, is een tientje duurder.

Reacties (29)

29
28
16
1
0
8
Wijzig sortering
Jammer dat er nog weinig verbetering is. Ik heb zelf F1 manager 22 gekocht en van genkoten, maar ik blijf terug gaan naar Motorsport Manager met. Dit door de meerdere soorten motorsport en tiers daarbinnen (ook een f2/f3 equivalent en gt en le mans series). Gekoppeld met de talloze mods biedt F1 manager weinig unieks boven Motorsport Manager imo :P
Anoniem: 278217 @Gamerstijn30 juli 2024 09:00
Fire Fantasy mod heb ik zoveel uren aan besteed op MM..
ik heb inmiddels F1M 22, 23 en 24. En heb spijt van alle drie. Wat een gedrocht.
F1M 22 hoefde je puur alleen te focussen op de ondervloer en kon je na een half seizoen zelfs met de meest crappy drivers en team winnen. Daarnaast was deze versie buggy as fuck en aantal regels waren niet correct geimplementeerd zoals de safety car waardoor het soms meer aanvoelde als een fantasy game dan een sim.

23 was ietsje beter, maar nog steeds waren er bugs die er in 22 al in zaten en die het spel konden bederven,

Nu dan 24, nog niet zo heel lang uit en heb deze nog niet heel veel gespeeld, puur vanwege gebrek aan interesse door 22 en 23. Echter wat ik tot nu toe gezien heb, doet mij nou niet meer de itch geven dat ik het moet spelen. Er komen simpelweg teveel andere goede spellen uit,naar mijn eigen mening, om dit gedrocht nog een 3e kans te geven.

En nee, ik heb ze niet gekocht allemaal. Ik heb alleen F1M 22 zelf gekocht en 23 en 24 ben ik gegift.

Ik zou echt 100x liever Motorsport Manager aanraden boven deze game reeks. Daar kan F1M nog heel erg veel van leren.

*edit*: Oh did i mention dat F1M 22 al naar een paar maandjes werd abandoned door de devs? Kritieke bugs bleven ongepatched terwijl zij rustig gingen werken aan het volgend deel. Daar zijn ze na alle kritiek daarover gedeeltelijk op teruggekomen, maar dat was puur voor de beeldvorming. Ze hebben daarna welgeteld nog 1 'grote' patch uitgebracht die nog steeds veel dingen niet fixde. Het is echt treurig wat ze met de fans hebben gedaan met het eerste spel.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 278217 op 30 juli 2024 09:03]

Ik had mijn lesje wel geleerd na F1M 22. Was mijn eerste pre-order in jaren (want de studio er achter had ik aardig hoog zitten) maar nadat ze het al hadden abandoned zonder de issues op te lossen? Ik koop niets meer van de F1M reeks.

Snap dat je 23 en 24 gekregen hebt :+
Anoniem: 278217 @Waah2 augustus 2024 09:42
Ja, de studio erachter heeft goede spellen afgeleverd in het verleden dus mijn hoop was ook enigsinds hoog in het begin. Heb ook redelijk wat spellen van dezelfde uitgever.

En allicht dat ik in de toekomst nog wel weer een F1M koop, maar de eerstkomende 2 jaar sowieso niet. laat ze eerst maar zien dat ze het enigsinds kunnen. Ben nou eenmaal een fan van F1 xD
Laat me raden, F1M 25 ga je ook gewoon weer kopen? :)
Zo dan. Lekker geslapen? :/
Anoniem: 278217 @mastair31 juli 2024 12:26
en nu al 2x een niet-relevant post waarop je nog een +1 krijgt ook. xD Dat is dus wat er mis is met tweakers en met mensen zoals jij die grappig denken te zijn :) toedeledokie.
Ja en als je dan te vaak daarop een -1 geeft, dan word je gebanned van moderatie omdat je afwijkt van de "mainstream" . Haha zo doet tweakers dat.
Anoniem: 278217 @nllight1 augustus 2024 10:00
Ja tis echt te treurig tegenwoordig op tweakers. Ze jagen de oude kern weg en krijgen deze nieuwe generatie ervoor terug die al zit te huilen als ze een tegenwoord krijgen, zoals hierboven te zien is. TREURIG.NET
F1 Manager 22 heb ik toen vol enthousiasme gekocht, maar viel me vies tegen. Het grootste probleem vond ik dat ik tijdens een race non-stop aan het micromanagen was op dingen als brandstof en ers.
Is dat nog steeds het geval bij deze games? Of deed ik sowieso iets fout daarin als ik constant daarmee bezig was?
Ben groot fan van de F1, dus altijd interesse in deze games gehouden. Alleen dat micromanagen werd me snel te irritant om het spel nog te spelen.
Nee, dat is zeker nog aanwezig.
Zonder zelf bij voorbeeld ERS oid, in te stellen, kan je net de aansluiting met een andere rijder/groep verliezen en daardoor niet meer in de DRS trein belanden. Daardoor lopen ze steeds meer uit.
Thanks! Voor mij genoeg reden om dan lekker zelf te blijven racen :)
wanneer je banden te warm zijn heb je wat meer slijtage maar het is geen probleem om wat rondjes rood te rijden.

De fuel kan je van te voren instellen om er wat minder bij te doen zodat je bij de finish net genoeg hebt, dus gedurende de race doe ik er weinig mee.

De energie is een strategische keuze, je kan het allemaal in de eerste paar rondjes gebruiken en het dan op neutraal zetten zodat de energie elke rondje gelijk blijft.

Dus je maakt het zo simpel als je zelf wil denk ik.

Pitstoppen plan je ook in als je dat wil
Er is gisteren weer een patch (we zitten al op 1.4) uitgebracht die wat helpt zoals dat de AI nu beter upgrade.

https://www.f1manager.com/2024/update-notes/1-4

Wat ook leuk is dat de game nu ook op de Switch gespeeld kan worden.

Persoonlijk vind ik het realisme en het strategisch denken ook een leuk onderdeel van de series.

Ik had geen problemen op ultra zonder upscaling met een radeon 6700 xt en een AMD Ryzen 9 7900X3D, trouwens. Het zou leuk zijn geweest als je de Motion blur kon instellen.

[Reactie gewijzigd door Justice op 30 juli 2024 08:16]

Wat mij opviel, de DLSS upscaling zorgde op mijn systeem juist voor 'glitches'. (4070TiS + 10700k)
Trager aanvoelende en vastlopende menu's + visuele artifacts.
TAAU, en de problemen waren opgelost.
Ik heb een paar jaar geleden voor het eerste deze game gekocht. Ik haakte al vrij snel af, omdat ik tijdens de races/trainingen etc veel dingen moest aansturen voor beide coureurs van mijn team, denk aan bandenmanagment, de batterij etc. Is dit inmiddels gewoon te simuleren allemaal of moet dit nog steeds? Vind namelijk het vooraf instellen en managen wel leuk, maar tijdens de race iets te chaotisch en minder leuk.
Anoniem: 278217 @Korkss30 juli 2024 09:06
Alleen het energie management is te automaten, maar ook dan haal je niet het maximale eruit wat je handmatig wel kan doen. Dit is ook een groot minpunt vanuit mijn visie. Een team manager zou niet elke 10seconde 2 drivers hoeven te micromanagen dat ze hun banden of engine wel op temp houden of wanneer ze exact pushen
Het is zeker een verbetering tov 23-22 - maar ik zou graag de mogelijkheid zien om de races af en toe te skippen. Je kan ze nu simulaten maar dan verlies je vaak vanwege de AI ipv het zelf te doen. Uiteindelijk in de sport zelf worden de races door de race engineers en de strategisten gedaan..

Create a team is wel leuk - al is het soms ook wel redelijk unbalanced als je al direct kan starten met bv Verstappen en Hamilton
Na het debacle van de eerste game nadat ze al vrij snel wilden stoppen met de ontwikkeling terwijl de game nog vol zat met bugs ben ik toch wat huiverig.
Uiteindelijk zijn ze daar wel met knikkende knieën op terug gekomen na een storm van kritiek.
Sommige bugs die ik in 23 gezien heb zijn nu gefixed
Met 22 snel gestopt omdat het allemaal wel erg lang duurt, 80 ronden Monaco zijn erg vervelend. Jammer dat je niet kunt kiezen hoelang sessies duren. Dat deed Motorsport manager veel slimmer, kan je kiezen voor korte, middelmatige, en lange races.

[Reactie gewijzigd door mr thee op 30 juli 2024 10:49]

De rode vlaggen, zijn die aanwezig? Safety car als het regent? 10 grid penalty als je motor vervangt?
Ja Perez crashte en ketste terug op de baan: rode vlag.

Safety car wel en regen wel, samen weet ik niet.

Yep als je meer motors gebruikt dan mag in een seizoen krijg je 10 plaatsen penalty
In hoeverre wijkt dit af van dat spel wat er een jaar of 10-15 geleden was (ook een F1 manager). Lijkt me interessant om eens te proberen. Afgezien daarvan moet ik zeggen dat ik het een vreemde gewaarwording vind om alle screenshots in het Nederlands te zien.
Motorsport Manager bedoel je? In de comments lees je dat die nog steeds superieur is aan deze iteratie van F1 Manager.
Ik weet niet meer hoe dat spel heette. Relatief diep ging dat destijds en bij mijn weten speelde ik het online tegen een maat van mij. Ik zal eens googlen :)
Zelf heb ik het gespeeld op de ps5 en ik vind het erg tijdrovend. Het afstellen van de auto kost tijd en er is geen touw aan vast te knopen. Tuurlijk veel vleugel in Monaco en minder op Monza. Maar uiteindelijk komt het op hetzelfde neer. Ook Kost het veel tijd om door te gaan naar het volgende weekend.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.