Kingston ValueRAM KVR1333D3N9K2/8G Review
14 februari 2013, laatste update op 14 februari 2013, 1.857 views Rapporteer
Ik was op zoek naar extra low profile geheugen voor mijn Mini-ITX project. Eigenlijk wilde ik de Samsung MV-3V4G3D/US hebben omdat die op 1600 MHz draait. Maar helaas is deze nergens in Europa te koop. Dan maar op zoek gegaan naar ander low profile geheugen en kwam uit op deze modules van Kingston. De naam 'ValueRAM' klinkt als 'goedkoop', maar gelukkig vallen de prestaties niet tegen. Het geheugen ondersteund diverse timings: Standaard draait het ding op 665 x 2 = 1333 MHz. Maar overklokken is absoluut geen probleem: geen stabiliteitsproblemen of vastlopers op 1600 MHz (de snelheid die ik eigenlijk wilde hebben met de Samsung modules). Dit is te bereiken door in het BIOS de Memory Multiplier van 13.33 op 16 te zetten. Dit resulteert in een...
Pluspunten
  • Draait zonder problemen op een hogere kloksnelheid (1600 ipv 1333)
  • Low profile voor kleine behuizingen (denk aan grote CPU-koelers)
Minpunten
  • Vooralsnog geen
Eindoordeel
4 van 5 sterren (Goed)
Ik was op zoek naar extra low profile geheugen voor mijn Mini-ITX project. Eigenlijk wilde ik de Samsung MV-3V4G3D/US hebben omdat die op 1600 MHz draait. Maar helaas is deze nergens in Europa te koop. Dan maar op zoek gegaan naar ander low profile geheugen en kwam uit op deze modules van Kingston. De naam 'ValueRAM' klinkt als 'goedkoop', maar gelukkig vallen de prestaties niet tegen.
http://i.imgur.com/Oacdj.jpg
Het geheugen ondersteund diverse timings:
http://i.imgur.com/aYpVC.png
Standaard draait het ding op 665 x 2 = 1333 MHz.
http://i.imgur.com/0aUlD.png
Maar overklokken is absoluut geen probleem: geen stabiliteitsproblemen of vastlopers op 1600 MHz (de snelheid die ik eigenlijk wilde hebben met de Samsung modules). Dit is te bereiken door in het BIOS de Memory Multiplier van 13.33 op 16 te zetten.
http://i.imgur.com/BHn0c.jpg
http://i.imgur.com/KixYf.jpg
Dit resulteert in een FSB:DRAM van 1:6.
http://i.imgur.com/32Rb0.png
Als ik Super PI start, wordt de FSB van het motherboard hoger en gaat ook het geheugen op een snellere klok lopen, nog steeds zonder vastlopers. Hier een uitschieter van de FSB naar 115MHz:
http://i.imgur.com/Zm1iM.png
Het voltage wordt hierbij door het motherboard zelf geregeld:
http://i.imgur.com/yDMBo.jpg
Het bedraagt net iets meer dan 1.55 Volt.
http://i.imgur.com/9kJSV.jpg
http://i.imgur.com/Nuiqp.png
http://i.imgur.com/c7V3w.png
Al met al een prima presterend geheugen voor inderdaad een "Value" prijs.
Zie ook mijn andere reviews die horen bij deze review:
Zotac H77ITX-A-E
Intel Core i7-3770T
Gelid Solutions Slim Silence i-Plus
Streacom F1C
Beoordeel deze review:
Heb jij ook een Kingston ValueRAM KVR1333D3N9K2/8G?
Deel je ervaringen en help andere tweakers!
Schrijf review
Reacties (9)
Sorteer op:
Weergave:
[Reactie gewijzigd door barchettanl op 25 juli 2024 07:48]
Paar benchmarks krijg je altijd sterren voor.
Ik heb wel een paar vragen:
- welk voltage gebruik je voor 1600MHz? Indien 1.5V heb je een goed setje (of geen serieuze stabiliteitstest gedaan).
- wat bedoel je met fsb wordt hoger? Ivy bridge heeft standaard 100MHz bclk en daar kun je niet veel aan veranderen zonder dat de hele zooi instabiel wordt.
Het voltage staat op 'Auto', de 'health' pagina laat zien dat het net iets over 1.55 Volt is.
De clock op mijn motherboard varieert onder load nogal; van 99.8 MHz (idle) tot meestal 103-109 en soms 115 MHz. Ik zal het in de review van m'n motherboard laten zien.
Ok, dus net iets meer dan 1.5V maar nog steeds binnen veilige grens. Als het stabiel is: mooi. Je ziet trouwens vaak dat 'echt' 1600MHz 1.5V geheugen 2T commandrate gebruikt. Dat kan dit Valueram ook makkelijk. Het enige value eraan is dus eigenlijk de prijs.