De Spark is een relatief betaalbare drone, met object-avoidancesensoren aan de voor- en onderkant, die zich op drie manieren laat besturen: via gebaren, via wifi en met een optionele controller. De startprijs van 599 euro klinkt interessant, maar dan ben je aangewezen op een smartphoneapp voor de bediening en is de reikwijdte erg beperkt. De controller is dus een must en dan kom je op 799 euro uit. Daarvoor krijg je meer handige accessoires, zoals een extra accu, maar we vinden het toch een beetje aan de prijs. De beelden zijn prima, maar worden kunstmatig beperkt om de duurdere drones niet in de weg te zitten. Als je echter kunt leven met de beperkingen, is de Spark zeker een interessante drone, waar je veel plezier aan zult beleven. Lees verder »
Elke Tweaker wil er één, een drone. Het is de ultieme gadget, maar welke moet je kopen? Je wil geen rotzooi, maar ook geen duizenden euro's uitgeven. Is de DJI Spark de natte droom van elke Tweaker? Ik denk het wel, want dit vliegende huisdier heeft mijn hart veroverd.
Mijn tips voor de nieuwe vliegers;
1. koop de drone nieuw(accessoires 2e hands).
2. de drone verzekeren via DJI.
3. Zorg dat je een goede WA verzekering hebt.
4. De drone is super makkelijk te vliegen, maar erg moeilijk GOED te vliegen.
5. Zet de drone in FCC modus.
Pluspunten
Makkelijk te vliegen
Beelden zijn scherp, zien er goud uit en zijn makkelijk te maken
Niet alleen voor de beginner, hoop beeld instellingen die je nog kan gebruiken voor optimaliseren van het beeld
Niet alleen vliegen, ook video bewerken
Minpunten
Updaten kan nogal ingewikkeld zijn
Ingewikkeld om alle features goed te benutten
Batterij ergens tussen 12-16 minuten, afhankelijk van het weer en het gewicht van je accessoires.
Fantastische drone met goede vliegeigenschappen, uitstekende camerabeelden, groot bereik. En supercompact! En nog een leuk speeltje ook met alle handgebaren. DJI Go app biedt veel mogelijkheden. Het updaten is wel wat vervelend...
Leuke drone om te vliegen, maar beeld kwaliteit niet super. Dus daarop de spark gekocht en geen seconden spijt gehad. Een super fijn apparaat om mee te vliegen en de twee accu's uit de fly more combo is een must, maar dan ook weer voldoende.
Pluspunten
Goede bouw kwaliteit
Geen klapmechanisme, dus mogelijk langere levensduur
Gimbal
1080p, heb zelf geen interesse in 4k.
Bereik(met otg kabel)
Fijn product
Minpunten
Otg nodig voor vluchten verder dan 500m
2assige gimbal.
Eindoordeel
5 van 5 sterren (Uitstekend)
Anoniem: 1069165
4 mei 2018 Product gekocht
DJI Spark Fly More Combo - Wit, Zwart
Mijn eerste drone. Hij is niet glimmend maar mat van kleur, wat vaak wordt gedacht.
Ondanks dat het een instapmodel is, vergt het goede inlezing van het product. Want dit is wel degelijk een professionele drone. Besturing werkt perfect en mocht je problemen hebben met software, installeer de assistant(pc)
Pluspunten
Klein/compact
Meer dan een selfiedrone, zoals hij wordt gepresenteerd
Gebruik zeker de remote control
Minpunten
geluid
geen 4k
Rc kabel te kort voor gebruik met telefoon, genoeg alternatieven te vinden
Erg blij met deze drone.
Compact en licht, makkelijk om mee te nemen. Redelijk snel in de lucht. Accuduur is prima en accu us snel gewisseld.
Erg tevreden met de beelden, full HD is meer dan genoeg.
Oordeel zelf, hier enkele voorbeelden: https://goo.gl/kzFXYh
Pluspunten
Hoge kwaliteit
Stabiel
Robuust
Makkelijk mee te nemen
Minpunten
2 assige gimbal, iets minder stabiel beeld bij rotatie om as
Armen klappen niet in
Eindoordeel
5 van 5 sterren (Uitstekend)
Anoniem: 1002919
29 november 2017 Product gekocht
DJI Spark Fly More Combo - Wit, Zwart
Super makkelijk te vliegen drone. Super stabiel ook bij redelijke wind. Status meldingen in de app geven een duidelijk beeld van drone.
Video opnames zijn uitstekend en vereisen weinig bewerking in post productie.
Pluspunten
Super snel in sportmodus
Obstakel sensor werkt top
Vliegtijd zeer correct
Auto Home functie zeer precies (<30cm)
Veel auto pilot mogelijkheden in de app
Minpunten
OTG kabel nodig voor goede verbinding met telefoon/ app
Obstakel sensor alleen aan de voorkant van de drone
Ik kom net terug van een vakantie in Ijsland met de DJI Spark. Mijn conclusie na maand met de Spark: perfect voor de reiziger die graag licht reist en iedereen die snel en makkelijk mooie plaatjes wil schieten.
Pluspunten
1080p video is van prima kwaliteit mede door de supersampling. Gimbal werkt prima zelfs bij hoge windsnelheden zoals in Ijsland.
het gemak van de spark is echt het grote voordeel zoals al genoemd. Je ziet een potentieel mooi shot, en 15 seconden later ben je in de lucht. De 'quickshots' die automatisch snel een 'dronie'of 'spiraal' shot inzetten zijn ook erg cool en nuttig voor vakantiekiekjes.
de batterijen laden erg snel op, zelfs aan een lader in de auto heb je in iets over een uur weer volle batterij. Laden via usb op de drone zelf. Ideaal voor reizigers en vakantie.
Minpunten
batterijduur: zeker bij beetje wind brand je zo door je batterij heen. Je moet echt efficient filmen. Je hebt zeker meerdere batterijen nodig op een reisdag. In praktijk blijkt uit mijn flight stats dat de max 10 minuten vliegen was op één batterij (in Ijsland met VEEL wind over het algemeen).
flight range: die is in de EU kunstmatig beperkt tot 300m (CE) in praktijk max 400 m. in open omgeving (2 km alleen in FCC landen zoals USA). Dat bleek in Ijsland in sommige gevallen gewoon te weinig om de gewenste shots te maken. Bovendien had ik vaak na 250 meter al haperende video op de controller.
afwezigheid van een 'follow me' functie. Niet te verwarren met de 'active track' functie die alleen een visueel object volgt. Follow me (zoals op mavic) volgt de controller, niet het object. Grote voordeel daarvan is dat je de gehele batterijduur kan gebruiken om te volgen. Bij active track wil de drone halverwege weer terug naar het begin-opstijg-punt. Dat kan je overrulen maar daardoor moet je ontzettend opletten bij dit soort shots en moest ik na dag 2 de spark van een hoog fjord af plukken omdat het overrulen niet goed ging.
Voorheen een DJI Phantom 3 standard gehad. Deze is qua specs ongeveer gelijk maar de Spark is natuurlijk een stuk kleiner. Ik heb net kort gevlogen en ben erg onder de indruk van het soepel kunnen besturen van de Spark. De controller werkt perfect. De video kwaliteit is erg goed