Door Sander den Heijer

Product Lead

Contentarchief en Pricewatch-verbeteringen - Development-iteratie #298

06-11-2024 • 09:01

10

In de afgelopen sprints hebben we gewerkt aan het beter vindbaar maken van artikelen via een contentarchief. Ook is er veel werk verzet in de Pricewatch, zowel voor als achter de schermen. Hieronder vind je meer informatie en lees je wat er is veranderd in de afgelopen tijd.

Contentarchief

Om de vindbaarheid van artikelen te verbeteren hebben we de listings op de tweakbasepagina's voorzien van een archief op jaartal. De functionaliteit is primair bedoeld om het indexeren van artikelen voor zoekmachines makkelijker te maken, maar kan uiteraard ook gebruikt worden om snel terug te kijken welke ontwikkelingen er speelden over een onderwerp in een bepaald jaar.

De contentarchieven zijn beschikbaar in de listings van nieuws, reviews, downloads, video's en forumtopics in alle soorten onderwerpen. Voorbeelden zijn nieuws over processors uit 2013 en forumtopics over Ubuntu uit 2005.

Contentarchief

Naast de selecteerbare jaren zijn op de listings, waar het relevant is, ook gerelateerde onderwerpen als tag toegevoegd. Daarmee kun je eenvoudig alle artikelen over een bepaald onderwerp in een bepaald jaar naar voren halen.

Contentarchief

Zichtbare en onzichtbare verbeteringen in de Pricewatch

Vaste lezers van deze .plans zullen weten dat we al langere tijd bezig zijn met een vernieuwing van de Pricewatch, zowel visueel als onder de motorkap. In navolging van het verbreden van het grid en de technische vernieuwing van de filters hebben we nu ook de weergave van het productoverzicht naar hedendaagse codestandaarden gebracht. Visueel merk je hier bijna niets van, maar in plaats van tabellen wordt het overzicht nu opgebouwd aan de hand van een combinatie van CSS Grid en Flexbox, wat ervoor zorgt dat we makkelijker aanpassingen aan de lay-out kunnen doen.

Ondanks uitvoerige tests waren er enkele visuele bugs in deze vernieuwing geslopen. Zo pakte de nieuwe weergave op smalle schermen niet lekker uit, klopte de kleur van de 'geen'-modifier niet, was de 'refurbished'-indicatie verdwenen en gingen aangepaste sorteringen niet mee naar de volgende pagina. Al deze bugs zijn nu verholpen, dank voor het melden.

In de Pricewatch zijn ook nog andere verbeteringen doorgevoerd. Zo is de categorie klimaatbeheersing flink uitgebreid. In deze categorie vind je nu meer producten zoals mobiele airco's, elektrische verwarmingen en ventilators.

Ook hebben we in aanloop naar Black Friday een verwijzing naar het jaarlijkse techdealsartikel op de frontpage en in het menu geplaatst. Tot slot zijn er verbeteringen doorgevoerd op het gebied van toegankelijkheid. Het is nu bijvoorbeeld voor gebruikers met screenreaders mogelijk om naar de hoofdinhoud van productoverzichten te 'springen'.

En verder

  • Bij Best Buy Guides wordt geen publicatiedatum meer getoond, omdat onze koopgidsen ook tussentijds geüpdatet worden. In het artikel zelf staat een datum en toelichting van wanneer het artikel is bijgewerkt.
  • Onze partner True heeft door een fusie de nieuwe naam TrueFullstaq gekregen en daarmee ook een nieuw logo.
  • Leuk weetje: medio juni 2011 startten we bij Tweakers met het gebruiken van Jira ter ondersteuning van ons developmentwerk. Inmiddels zijn we ruim dertien jaar verder en is de grens van 25.000 tickets gepasseerd.

Reacties (10)

10
10
10
0
0
0
Wijzig sortering
Ik mis nog steeds dat je geen knop meer hebt voor het naar de volgende dag/pagina gaan qua nieuws (precies zoals @musicpixel aangeeft). Een lange tijd geleden kon dat wel. Nu moet je eerst op nieuws klikken én helemaal naar beneden scrollen. Ik zie ook niet zo waarom dat weggehaald is. Het staat toch niet in de weg? De knop was al klein. Ja, die moet bij refactors ook aangepast worden, maar zo significant is dat niet.

[Reactie gewijzigd door Anonymoussaurus op 6 november 2024 09:36]

Die mis ik inderdaad ook op de home pagina. Komt wel eens voor dat ik 2 of 3 dagen niet geweest ben, en dan kan ik moeilijk naar het iets oudere nieuws komen.
Een workaround is om naar het kopje "Nieuws" te gaan. Daar kan je onderaan de pagina naar andere dagen navigeren. Echter is deze pagina wel een stuk onoverzichtelijker omdat je gelijk hele artikelen voor je neus krijgt.
Lijkt me meer iets om te melden in het forum: Stoute bugs
Volgens mij is het geen bug, maar een verwijderde feature. ;) En ja, idealiter moet ik dan een topic openen.
Dit. Ik klaag er elke enquete weer over dat ik dan naar "nieuws" moet en uitgeschreven artikelen voorbij moet scrollen in plaats van dat ik op de FP of via "nieuws" gewoon dezelfde hyperlinks zie als op de FP en dan makkelijk gemist nieuws kan lezen, dat ik ook wíl lezen.
Maar nu staat er in de footer nog wel "Hosting door True" :P
Goed gezien, is meteen gefixt :)
Beetje OT, maar wat ik steeds mis in de Pricewatch en ik ben niet de enige hier, is dat ik niet kan aangeven dat ik een melding kan krijgen wanneer bv een Vkaart van een willekeurig merk onder een bepaalde prijs gaat zitten. Puur als verduidelijking, ik ben opzoek naar een Nvidia RTX4080super en ik wil een melding krijgen van iedere willekeurige 4080super met de prijs onder de 999euro. Nu kan dit alleen op specifieke merk en versie, maar niet als je gewoonweg de goedkoopste 4080super (aanbieding) wil hebben.
Ik heb alleen maar Vkaart en de prijs als filter, puur als voorbeeld gebruikt omdat dit mij diverse malen is overkomen, maar het zou ook kunnen gelden voor andere componenten bv RAM, of andere filters, zo ik had ook al iemand gezien hier met vergelijkbare vraag over bepaalde NAS system specificaties in de PW.

Mocht dit intussen veranderd zijn hoor ik dit graag, want mij lukt dit in mijn ogen simpel iets, nog steeds niet.

[Reactie gewijzigd door Toine1 op 6 november 2024 11:01]

Bedankt voor je feedback! Deze functionaliteit bestaat helaas niet in de Pricewatch, maar we zijn wel bekend met de wens. Er is ook een forumtopic over met wat meer context: forumtopic: Zoekopdracht opslaan / prijsalert op basis van filters.

Als er een update is over deze wens dan zullen we die ook in dat topic plaatsen :)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.