HTC brengt de Desire 516 uit in Nederland. De Android-smartphone heeft ruimte voor twee simkaarten, heeft een 5"-scherm, draait bijna op stock Android 4.3 en krijgt voor de Nederlandse markt een adviesprijs mee van 179 euro.
Daarmee is de Desire 516 een van de weinige toestellen van HTC voor de Nederlandse en Belgische markt met ondersteuning voor dualsim. De Desire 516 heeft een 5"-lcd met een resolutie van 960x540 pixels, waarmee het scherm 220 pixels per inch heeft.
Het toestel draait op stock Android 4.3 met een launcher van HTC eroverheen; HTC heeft niet zijn eigen Sense-skin toegevoegd, maar alleen het homescreen en hoofdmenu vervangen. De Desire 516 draait Android 4.3. Hij meet 14x7,2cm en is 9,7mm dik.
De gebruikte processor is een Qualcomm Snapdragon 200 MSM8212, met vier Cortex A7-processorkernen op 1,2GHz en een Adreno 302-gpu, bijgestaan door een werkgeheugen ter grootte van 1GB. Het opslaggeheugen bedraagt 4GB. De telefoon ondersteunt 2g en 3g op Nederlandse netwerken, maar moet het zonder 4g-ondersteuning stellen. Hij heeft een 1950mAh-accu en kan kiekjes maken met 5-megapixelcamera aan de achterkant en een 2-megapixelcamera aan de voorkant.
HTC hanteert een adviesprijs van 179 euro, maar vermoedelijk gaan winkels een paar tientjes onder die prijs zitten als hij over een paar weken uitkomt. De Desire 516 is het duurste model van HTC zonder Sense; de skin zou te veel van de processor vragen om goed te draaien op de hardware van de Desire 516.