Een ontwikkelaar heeft met behulp van een Arduino-bord een t-shirt gemaakt waarop het spelletje Tetris is te spelen. Voor de game werden 128 led's gebruikt. Maker Marc Kerger stelt het t-shirt te hebben gemaakt vanwege de dertigste verjaardag van Tetris.
Kerger zette een video van zichzelf online waarin hij het t-shirt draagt en Tetris speelt. Met 'knoppen' op het t-shirt kunnen de Tetris-blokken aangepast en verplaatst worden. Verder werkt Tetris op het t-shirt gelijkwaardig als het originele spel, dat dertig jaar geleden voor het eerst uitkwam. Om het t-shirt te maken had Kerger 128 led-lampjes nodig die met een Arduino-bord worden aangestuurd. Voor de stroomvoorziening worden vier aa-batterijen gebruikt.
De maker stelt het t-shirt te hebben gemaakt vanwege de dertigste verjaardag van Tetris. Kerger zei altijd al een speelbaar t-shirt gehad te willen hebben, waardoor hij besloot er zelf eentje te fabriceren. Hij liet niet weten of er plannen zijn om de t-shirts te gaan verkopen.
Tetris vierde vorige maand zijn dertigste verjaardag. Het spel is gemaakt door Aleksej Pazjitnov, die nog steeds met zijn The Tetris Company de rechten bezit. Een nieuwe Tetris-game, onder de naam Tetris Ultimate, moet nog dit jaar verschijnen voor consoles en Windows.