Sharp zou gesprekken voeren om zijn Europese tv-activiteiten van de hand te doen. De fabrikant zou zijn fabriek voor de productie van tv's in Polen willen verkopen aan TPV en ook zou die partij het recht krijgen lcd-tv's onder de Sharp-merknaam te verkopen.
De gesprekken met het in Hong Kong gevestigde TPV Technology zouden zich nog in een vroeg stadium bevinden en er zou nog niets besloten zijn, zegt een bron die 'bekend is met de situatie' tegen Reuters. TPV is al actief op de tv-markt met TP Vision, een joint venture van TPV en Philips, die televisies onder de Philips-merknaam uitbrengt. Mocht de deal doorgaan dan wordt TPV verantwoordelijk voor de productie en verkoop van Sharp-tv's in Europa.
Sharp is al jaren bezig om grote kostenbesparingen door te voeren, nadat het Japanse bedrijf meerdere malen miljardenverliezen moest noteren. Bij het concern zijn al duizenden banen geschrapt en ook overwoog Sharp al eerder om tv-fabrieken af te stoten.
Sharp zou ook onderhandelingen voeren met betrekking tot zijn Europese witgoed-tak. Het Turkse Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret AS zou een licentie willen om witgoed onder de Sharp-naam te mogen verkopen. Tenslotte zou Sharp uit de joint venture met het Italiaanse Enel SpA voor de productie van zonnepanelen willen stappen.