Nvidia heeft het mogelijk gemaakt zijn Tesla-videokaarten te gebruiken in combinatie met 64bit-soc's op basis van de ARM-architectuur. Volgende maand moeten de eerste systemen voor high performance computing met de arm-chips en Tesla K20-accelerators verschijnen.
Tot nu toe konden de zakelijke Tesla-kaarten met x86- en IBM Power-chips gecombineerd worden: voor hpc-toepassingen waren ARM-chips niet zo interessant. Nu er echter 64bit-modellen verschijnen, die meer prestaties bieden maar vooral ook meer geheugen aan kunnen spreken, wordt ARM ook voor hpc's interessant.
Nvidia brengt ondersteuning voor de 64bits ARMv8-architectuur naar de Tesla-accelerators bij gebruikmaking van het Cuda 6.5-platform voor programmeren voor parallelle rekentaken. Wanneer Cuda 6.5 precies uitkomt is echter nog niet bekend. De eerste testsystemen voor ontwikkeldoeleinden moeten in ieder geval in juli verschijnen, gevolgd door productiesystemen later dit jaar.
Nvidia noemt drie modellen: de Cirrascale RM1905D met twee Tesla K20-kaarten in een enkele 1u-server, de E4 EK003, die eveneens twee kaarten in een 3U-form factor met twee moederborden biedt en een systeem van de Eurotech Group, dat onder andere vloeibare koeling biedt.
Tegelijkertijd heeft Nvidia zijn plannen voor de ontwikkeling van een eigen 64bit-processor voor servers laten varen, schrijft PCWorld. Het bedrijf zegt zich te richten op Tesla-chips voor mobiele en embedded toepassingen en op de Tesla-accelerators voor hpc.