De BlackBerry 9720 met BlackBerry 7.1 zal in Nederland netto minder dan honderd euro gaan kosten. De smartphone komt deze week uit en kost 149 euro in een prepaidpakket, waarbij de gebruiker 50 euro beltegoed krijgt.
De 9720 vertoont overeenkomsten met de voorheen populaire lijn van BlackBerry Curve-toestellen. De telefoon komt deze week uit in Nederland. De eerste die hem gaat verkopen is provider T-Mobile, die hem in een prepaidpakket stopt. Met de prijs van 149 euro komt hij uit voor een veel lagere prijs dan vorige BlackBerry's.
De 9720 draait op BlackBerry OS 7.1 en dus niet het nieuwere BlackBerry 10, zoals recente toestellen als de Z10 en Q10. BlackBerry maakt nog BlackBerry OS 7-telefoons voor de budgetmarkt: een smartphone met BlackBerry 10 kost minimaal 300 euro.
De telefoon komt uit op een moment dat er veel te doen is rondom de toekomst van BlackBerry. De fabrikant maakte bijna een miljard dollar verlies in drie maanden, al is er nog voldoende geld in kas. Bovendien kondigde het bedrijf aan dat het overgenomen zal worden door een investeerder. Al die factoren leidde nertoe dat analistenbureau Gartner bedrijven heeft gewaarschuwd om binnen een half jaar van BlackBerry af te stappen.
De 9720 heeft een 2,8"-touchscreen met resolutie van 480x360 pixels. Het toetsenbord is vernieuwd ten opzichte van eerdere toestellen, waardoor typen makkelijker moet worden, stelt BlackBerry. Verder is er een knop aan de zijkant waarmee direct de BlackBerry Messenger-app wordt geopend. Het werkgeheugen bedraagt 512MB en de fotocamera aan de achterkant heeft 5 megapixels.