Asus heeft in een video een nieuwe high-end Zenbook aangekondigd. De laptop heeft een iets ander design dan vorige Zenbooks en beschikt onder andere over Gorilla Glass 3 en een Haswell-Core i7 van Intel. Het beeldscherm van de laptop heeft een resolutie van 2560x1440 pixels.
Een van de nieuwe eigenschappen van de Zenbook UX301 is dat de cover van het scherm bedekt is met een sterke glasplaat van Gorilla Glass 3, blijkt uit de video die Asus op zijn YouTube-kanaal heeft gezet. Eerder koos bijvoorbeeld Acer er met zijn S7 voor om de acherkant van het scherm met Gorilla Glass uit te rusten. Het design van de UX301 wijkt iets af van eerdere modellen: de kleur is bijvoorbeeld donkerblauw metallic in plaats van zilverkleurig.
Het scherm is een ips-paneel met resolutie van 2560x1440 beeldpunten. Bovendien is er een touchscreen met ondersteuning voor aanraking met tien vingers tegelijk. Op gebied van audio heeft Asus weer speakers van de Deense audiofabrikant B & O gebruikt.
Uit eerdere specificaties die op webshops verschenen, was al op te maken dat in ieder geval een versie van de Zenbook Infinity met een Intel Core i7-4500U geleverd gaat worden. Dit is een dualcore met kloksnelheid van 1,8GHz en turbo-boost naar 3GHz. De gpu is de Intel HD 4400 en de tdp is 15W. Verder beschikt de Infinity over onder andere bluetooth 4.0, 802.11ac-wifi, een mini-displayport, een micro-hdmi-uitgang, een sd-kaartlezer en twee usb 3.0-poorten. De prijzen heeft Asus nog niet bekendgemaakt, maar de configuratie met Core i7-4500U, 8GB geheugen en ssd van 256GB zou volgens webshops vanaf 31 oktober beschikbaar komen voor 2199 euro.