CyanogenMod, de populairste custom rom-serie voor Android-telefoons, krijgt een feature om verloren telefoons op te sporen in een webbrowser. Device Finder slaat het wachtwoord van gebruikers niet op, waardoor de dienst veiliger moet zijn dan die van concurrenten.
Een van de drijvende krachten van CyanogenMod, Koushik Dutta, claimt op Google+ dat de veiligheid bij vergelijkbare diensten vaak niet gegarandeerd is, omdat die diensten werken met enkel een wachtwoord. De server van CyanogenMod Device Finder heeft het wachtwoord niet, maar de browser en telefoon authenticeren elkaar met behulp van een publieke- en een privé-sleutel, afgeleid van het wachtwoord.
Daardoor kan alleen de gebruiker de locatie van het toestel achterhalen; zelfs de makers van de rom hebben die mogelijkheid niet. Mochten de servers van CyanogenMod gehackt worden, of mocht een overheidsinstantie gegevens opvragen, dan is de data van gebruikers volgens de makers niet uit te lezen.
Device Finder werkt via een internetverbinding, maar als die niet beschikbaar is op de telefoon is er een fallback via sms; daardoor zou de dienst altijd moeten werken. Met de tool kunnen apparaten ook van afstand gewist worden. Het wordt geen ingebouwde feature van CyanogenMod, maar zal als aparte app worden aangeboden. Wanneer de dienst beschikbaar zal komen, is vooralsnog onbekend.
CyanogenMod behoort al jaren tot de populairste custom roms op Android en draait wereldwijd op bijna zeven miljoen telefoons. Veel populaire modellen hebben ondersteuning voor CM, dat de interface heeft van stock Android met enkel toegevoegde features en diensten.