Gevangenen krijgen een pc in de cel voor een zinvolle dagbesteding. Die kan gebruikt worden voor e-learning en activiteiten op het gebied van reïntegratie en nazorg. De gevangenen krijgen echter geen vrije toegang tot het internet.
Dat staat in een toekomstplan van staatssecretaris Fred Teeven dat hij aan de Tweede Kamer heeft gestuurd. In een brief aan de Kamer zegt Teeven dat "het gebruik van ict alleen zal plaatsvinden in het kader van resocialisatie en binnen een beveiligde omgeving. Vrij internetgebruik is derhalve niet aan de orde."
Volgens een woordvoerder van Teeven is de maatregel bedoeld als bezuiniging zodat er straks in de gevangenis bijvoorbeeld geen leraar meer voor de klas hoeft te staan en er minder bewaarders nodig zijn, zo verklaart de zegsman tegenover de Volkskrant. Zo moet een pc erbij helpen om te zorgen dat gevangenen hun eigen verantwoordelijkheid nemen voor hun leven. Volgende week volgt een debat waar Teeven meer details zal geven hoe het plan precies vormgegeven gaat worden. Dan maakt de staatssecretaris ook bekend of gevangenen bijvoorbeeld wel kunnen e-mailen of bepaalde spellen kunnen spelen.