Jolla is van plan om de eerste smartphone met het Sailfish-besturingssysteem in mei aan te kondigen. Dat heeft een topman van het bedrijf gezegd. Kortgeleden kwam het bedrijf al met een sdk voor het nog te verschijnen mobiele besturingssysteem.
Volgens Jolla-topman Antti Saarnio, die een interview gaf aan de Finse krant Taloussanomat, staat er een aankondiging gepland voor volgende maand, waarbij de eerste telefoon met het Sailfish-besturingssysteem ten tonele moet verschijnen. Details over de specificaties werden overigens verder niet vrijgegeven. Na de presentatie van de Sailfish-telefoon wordt er een preorder-programma gestart.
Saarnio belooft binnenkort meer informatie te geven over de specifieke datum van de aankondiging. Over de datum waarop klanten hun preorder mogen verwachten werd niets bekendgemaakt, evenals de datum waarop de nog onaangekondigde Sailfish-smartphone in de winkels zal liggen en in welke landen. Wel krijgen Finse klanten als eerste toegang tot het toestel.
Het is al bekend dat KPN met Jolla in onderhandeling is over het verkopen van toekomstige Sailfish-telefoons in Nederland. De status van deze gesprekken is onbekend. Tijdens het Mobile World Congress bood Jolla, dat voornamelijk bestaat uit ex-Nokia-werknemers, een hands-on voor geïnteresseerde media. Sailfish werd al in november vorig jaar gepresenteerd.