Asus introduceert 15,6"-Zenbook met touchscreen en twee ssd's

Asus heeft zonder veel bombarie een nieuwe variant van de U500VZ-laptop op zijn website gezet. Het gaat om een 15"-Zenbook, met 1080p-touchscreen, waar eventueel twee 256GB-ssd's in zitten. Misschien kondigt Asus de laptop nog officieel aan tijdens de CES, die volgende week plaatsvindt.

De nieuwste U500VZ is voorzien van een aanraakgevoelig ips-paneel met een resolutie van 1920x1080 beeldpunten. Overigens meldt de website dat het ook mogelijk is om de laptop te leveren met een 1366x768-scherm. Het hart wordt gevormd door Intels Core i7-3632QM, een quadcore met een kloksnelheid van minimaal 2,2GHz en maximaal 3,2GHz. Een GT 650M van Nvidia, met 2GB gddr5-geheugen, neemt het grafische gedeelte voor zijn rekening. De hoeveelheid geheugen is met 4GB aan de magere kant. Minimaal is er een 500GB-hdd aanwezig, met een caching-ssd van 24GB. Aan de andere kant van het spectrum is het mogelijk om twee 256GB-ssd's in raid 0 te laten plaatsen.

Asus heeft al een U500VZ in het assortiment, maar die moet het zonder touchscreen stellen. De variant zoals die in Nederland verkrijgbaar is, beschikt verder over twee 128GB-ssd's en een cpu met kloksnelheden tussen de 2,1GHz en 3,1GHz. Wat de aanraakgevoelige U500VZ gaat kosten is nog niet bekend, maar zonder touchscreen kost de U500VZ al ruim 1400 euro. Mogelijk wordt tijdens de CES meer bekendgemaakt over de nieuwe laptop, zoals met welke specificaties deze in Nederland te koop zal zijn.

Door Marc Rademaker

Redacteur

02-01-2013 • 09:25

39 Linkedin

Reacties (39)

39
38
27
2
0
3
Wijzig sortering
Ongelooflijk dat ze nog zonder schaamte 1366x768 durven aan te bieden.

Zelfs al zou iemand idioot genoeg zijn om dat te kopen dan nog zouden ze dat soort mensen tegen zichzelf in bescherming moeten nemen en dat soort schermen niet leveren.

Wat moet iemand sowieso met een Zenbook met 2 SSD's nog met een 1366x768 scherm?
Hoezo ? Zijn die schermen gevaarlijk of zo ?
Liever 2x256GB SSD + 1366/768 ipv 1x128GB + 1920x1080 scherm.
Ehh.. juist. Alleen is de vergelijking die je maakt enorm krom. 2x256GB SSD kost welgeteld €250 meer dan een enkele 128GB SSD. Het verschil tussen een 768p scherm en een 1080p scherm is een tientje. Hell, je kan het beste TN 1080p scherm kopen wat er bestaat voor €79 8)7
Wat ben je met 512 GB aan SSD's?

IMO ben je veel met een 256GB SSD en een goedkope HDD, om dan het overschot te gebruiken voor een deftig scherm.
liever 1x 256gb + minstens 1600x900
Een 15,6" met 1366x768 is gewoon belachelijk.

Geef mij als Belg dan maar de Asus 15,6" N56VZ-S4035V-BE nog.
€ 850 voor 15,6" 1920x1080 + i7 3610qm + gt 650m + 8gb 1600mhz (+750gb hdd)
dus dan heb je voor 1025~ euro hem met 256gb ssd

[Reactie gewijzigd door SmokingCrop op 2 januari 2013 10:31]

Smaken (en eisen) verschillen nu eenmaal. Ik vind het alleen maar positief dat Asus met zoveel mogelijk consumenten rekening houdt en beide mogelijkheden voor een verschillend budget aanbied.
inderdaad, daarom dat ik ook zei: "geef mij maar" :)
offtopic:
Iemand tegen zichzelf in bescherming nemen is figuurlijk bedoeld als in: zorgen dat hij/zij geen stomme beslissing neemt (zoals een lage resolutie scherm kiezen), niet letterlijk als in: pas op, zo'n scherm is gevaarlijk 8)7


Hoe dan ook: zo'n SSD is op termijn te vervangen, aan zo'n scherm met lage resolutie zit je vast. Natuurlijk kun je een los scherm kopen en dat erin monteren, op eBay komt dat soms langs als aanbod, maar het is geen user servicable part, dus daarmee vervalt je garantie.

[Reactie gewijzigd door Grrrrrene op 2 januari 2013 11:00]

ik denk dat als je de metro interface van windows 8 op een full hd scherm ziet van 13 inch dat je begrijpt dat sommige mensen voor die resolutie kiezen. Ik bezit zelf de aspire s7, maar verschillende die hem gezien hebben vinden de letters te klein in de metro interface. Er zijn een hele hoop apps waar de letter grote erg klein is.
Op de ouderwetse desktop is dit wel te verhelpen door dpi hoger te zetten, maar windows gaat nog steeds veel slechter om met hires schermen dan OSX of Linux
Maar feitelijk is wat je beschrijft niet zozeer een probleem van de laptop of het scherm, maar van Windows dat na al die jaren nog steeds bar slecht schaalt. Hebben ze nu niks geleerd van die iDevices en Android-apparatuur dat met diverse resoluties aangeboden wordt en nooit onleesbare tekst oplevert? Windows detecteert nota bene je schermformaat, dus dan kun je toch schalen? In Office werkt dat prima met Word en Powerpoint. Of je nu XGA of WUXGA hebt, je presentatie of word-document ziet er hetzelfde uit. De letters worden alleen groter of kleiner als je scherm groter of kleiner is.
iOS schaalt ook erg slecht hoor...Ik heb m'n leesbril op m'n iPhone in Safari elke keer nodig vanwege het retina scherm.....Geen enkele optie tot schalen. (Inzoomen is niet schalen)
Uuh, dat heeft niets met schalen en het retina scherm te maken hoor. De lettertjes zijn op een iPhone/iPad met retina zijn precies even groot als op een zonder retina. Apple gebruikt de extra pixels alleen voor extra scherpte, niet voor meer ruimte op het scherm (= kleinere letters/controls).

Maar je hebt dus wel gelijk dat iOS slecht schaalt, het doet het helemaal niet ;)
jij hebt het dan wel over 13 inc... dit gaat om een 15,

ik heb sinds deze week een 15.6 inc notebook en als ik die naas mijn 1600x900 acer van 4 jaar oud zet, dan voel je hem zeker wel aankomen, het is op zń zachtst gezecht flink wennen, om (NOG) minder ruimte te hebben dan eerst...

er valt verder wel mee te leven, maar dit is een laptop van ruim 1000 euro goedkoper, voor dat geld zou ik zelfs een 1080p scherm al gierig vinden en hat een 19 x 12 ook best wel gemogen.
Als je een goedkopere laptop wil, hoeft een 1920x1080 scherm niet nodig te zijn. Voor sommige mensen is een 1366x768 scherm ook genoeg
Deze laptop kost 1400 zonder touchscreen, deze versie met touchscreen zal dus nog duurder worden. Niet wat ik onder 'goedkoop' versta.
Ik vind het eigenlijk meevallen van prijs, gezien wat je er voor krijgt.
Anoniem: 303530
@evil kim2 januari 2013 11:20
Meevallen voor de prijs? De sony S1512 is een paar honderd euro goedkoper als je er zelf RAM in zet. Heeft veel betere koeling, een scherm zonder orangegate en opslagmedia die je op een normale manier kan vervangen. En hij is lichter.
Disargee,

Sony met 4gb geheugen kost 1337,99€
Daarnaast moet je dan de 320gb hd vervangen voor een ssd die gemiddeld 150€ kost dus in feite in de sony duurder.
Tevens word de sony geleverd met gt640le tegenover de asus die geleverd word met een gt650m

https://shop.sony.nl/shop...00FDE10080002BC29B71)/.do
Anoniem: 303530
@djrmml2 januari 2013 12:14
Ik kom op 1.269,00 zonder adobe software. De asus is €1650 bij de goedkoopste webshop die leverbaar is: pricewatch: Asus Zenbook U500VZ-CN046H.
RAM heb je voor 3 tientjes. SSD voor €200. Inderdaad iets minder dan 'honderden euros', maar nog steeds goedkoper.

De GPU in de asus is inderdaad theoretisch sneller. Maar je moet throttlestop gebruiken om fatsoenlijk te kunnen gamen.
De asus kost €1599,99 in pricewatch wat toch een verschill van €50...
Daarnaast blijkt dat sony ook te kampen heeft met orangegate. Qua koeling mag hij idd wel wat rustiger zijn, maar tijdens het games lopen de temperatuur niet hoger op dan 70 graden. Voldoende ruimte om de gpu te kietelen.

Ik heb fatsoenlijk kunnen gamen, daarvoor heb ik geen throttlestop voor nodig gehad;)
Deze laptop is zonder touchscreen wel 1400, maar dan zit je wel op de MAX specs van de configuratie. Ga er van uit dat deze net zoals zijn amerikaanse variant die 400 dollar duurder is dus hier dan ook 400 euro duurder is...

Overigens past er in deze laptop 12 GB aan geheugen in. Anders dan wat de ASUS website je mag vertellen. Er zit namelijk 1x 4GB op moederbord en 1 geheugen module plaats voor dus een 8GB DD3 moduletje

[Reactie gewijzigd door Phoenix_the_II op 2 januari 2013 09:49]

voor mij is dit voldoende hoor, ik werk het merendeel van de tijd met zulk scherm en heb nog steeds geen last van mijn ogen of onscherptes bij het lezen van teksten en opmaken van documenten.

voorts vind ik de snelheid van een ssd wel een leuk voordeel als ik professioneel bezig ben en vaak moet opstarten. dus als ik dan in het scherm kan besparen waarom niet?

de lagere resolutie is ook beter voor als je games wil spelen, die 1080p zal alles vragen van de grafische adapter en lijkt me voor een laptop net iets teveel om degelijk op te kunnen gamen, zeker als je naar recentere of toekomstige games gaat kijken.

voor mij als vertegenwoordiger van kassasoftware lijkt mij dit ideaal als werk- én speelinstrument, zelfs met de lagere resolutie
Als ze de 768p optie maar duurder maken, dan heeft de consument wel door dat het zo niet langer kan. Budgetlaptops is het blijkbaar niet anders, maar high-end spul van meer dan 1000 euro zou ik me schamen als daar geen 1080p opzit.
De Arbo Dienst bij ons op de zaak adviseert tegen het gebruik van hogere resoluties dan 1366x768 bij langdurig werken met de laptop. Het is niet goed voor de ogen vaak en veel werkt op een kleiner laptopscherm met zo'n hoge resolutie.

Tja, of het waar is weet ik niet, maar het advies is er niet voor niets.
Anoniem: 122843
@the_eye63 januari 2013 01:56
Achterlijk advies, het hangt er maar net vanaf hoe je je font-grootte insteld. Hebben ze bij de Arbo wat tegen scherpere letters? Weten ze niet dat sinds Vista Microsoft Windows (en ook veel Linux varianten) steeds beter schaalbaar zijn?
Anoniem: 463062
2 januari 2013 09:56
Ik ben al een tijdje aan het zoeken voor een nieuwe laptop voor school maar dan kom ik eerder op de U31A uit. Het is wel leuk dat hij een touchscreen heeft maar ga is na hoe aak je het zal gebruiken..
Misschien met angry birds en met het startmenu van windows. Kortom, ik vind het touchscreen geen meerwaarde plus je levert de hoge resolutie in die voor mij toch wel erg belangrijk is.
Ben ik wel met je eens eigenlijk... we hebben een stel notebooks bij ons op werk die een touchscreen bevatten, maar echte vooruitgang zit er niet in tenzij je Metro wat meer gebruikt (Heb windows 8 en doe dit nauwelijks, enkel de mail app)...

Ik zou het wel leuk vinden al zouden er wat meer komen die Wacom support hadden, dit omdat ik zelf nog wel eens Photoshop en Illustrator gebruik en mij het idee op zich leuk en makkelijk lijkt (ten alle tijden tekenen zonder je grafische tablet te pakken)... Maar een 'normale' touchscreen op een laptop voor 'normaal' gebruik zie ik zelf niet zitten... Als je het scherm los kan koppelen en Metro daadwerkelijk gebruikt als Tablet omgeving is het natuurlijk een heel ander verhaal
Anoniem: 463062
@mrbvdb2 januari 2013 12:43
En Je krijgt van die vervelende vet vlekken op je scherm.
Zou je kunnen wegwerken door het gebruik van een pen... Gezien W8 niet zoveel multi-gestures gebruikt (één bij mij weten)...

Maar dan nog zie ik geen echte toegevoegde waarde behalve dat het een (vaak dure) gimmick is...
Hopelijk is deze beter beschikbaar dan de U500 versie die nu al in Nederland 'leverbaar' is. De U500 is wel een erg strakke en portable laptop. Toch eens gaan kijken als 'ie ergens in de winkels ligt.
Ik snap de verontwaardiging niet helemaal over de resolutie. Er staat toch echt duidelijk dat de resolutie eerst HD is, met 1080p terwijl het tevens mogelijk is om een lagere resolutie te bestellen. Met andere woorden: beide opties zijn beschikbaar en dat vind ik juist een voordeel: zo hebben zowel de mensen die een hoge resolutie willen hun ding en mensen die daar niet zwaar aan tillen ook hun ding. De prijs wordt gerechtvaardigd in mijn ogen door de nette specs. De 4 GB vind ik trouwens niet mager, die krijg ik toch niet vol op de laptop. Daarnaast kan met de 650m videokaart toch een behoorlijk aantal spellen worden gespeeld dus al met al is dit zeker een goede allrouder.
Dit lijkt me echter geen convertible te worden. Dat vind ik jammer. De specs zijn best leuk, maar als het geen convertible is krijg je gorilla-armen gedoe. Ik betwijfel of de touch-functionaliteit dan echt gebruikt zal worden. Touch screens moeten mijn inziens gepaard gaan met een soort hardwarematige tablet modus, een feature die specifiek is voorbehouden aan convertibles. Als ze het design toch in die richting veranderen heeft het touch screen misschien wel degelijk meerwaarde. Dan is het een best leuk apparaat.

[Reactie gewijzigd door Amanoo op 2 januari 2013 14:00]

Kan iemand mij de voordelen van een touchscreen op een laptop eens uitleggen? Mij ontgaat dit ten ene male.
Kan iemand mij de voordelen van een touchscreen op een laptop eens uitleggen? Mij ontgaat dit ten ene male.
Bv met mijn oude asus r 1e kan je dan er lekker mee tekenen en met windows 8 vind ik een touchscreen handiger werken.

Voor de rest vind ik touchscreen voor een laptop geen echte meerwaarde hebben.
Een voordeel is dat het sneller en directer werkt als een touchpad. Een nadeel is dat je 10x per dag je scherm schoon moet maken. Liever zie ik een vorm van kinect naar desktops en laptops komen. Maar zelfs dan zou ik voor nieuwe systemen gewoon verwachten dat het scherm touch ondersteund. Puur omdat het kan en omdat het het systeem completer maakt. Het is nooit weg om meerdere vormen van invoer te hebben. Zodat je een andere vorm kan gebruiken waneer deze handiger, intuitiver en/of sneller werkt.

[Reactie gewijzigd door HerrPino op 2 januari 2013 10:18]

Het werkt beter dan een touchpad. Tenzij je te snel typt. Dan is elke invoer buiten het toetsenbord een beperking. D.w.z. je kan er niet dezelfde hoeveelheid informatie mee genereren in dezelfde tijd.
Ik denk alleen niet dat MS rekening houdt met die paar gebruikers

[Reactie gewijzigd door blorf op 2 januari 2013 10:29]

Ik vind deze resolutie anders nog prima te doen voor een 15.6". Echter voor die prijs had ik toch wel iets in de buurt van 1080p verwacht :/
Hier had toch niet echt een dedicated gpu in gemoeten?
BTW: Is dit nu weer een echte QuadCore zonder HT?

Mijn Core2Quad, Q9200 ES verslaat nog steeds menig mobile processors bij multithreading, (Webbrowsen met mutliple tabs bijvoorbeeld)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Tweakers maakt gebruik van cookies

Tweakers plaatst functionele en analytische cookies voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Deze cookies zijn noodzakelijk. Om op Tweakers relevantere advertenties te tonen en om ingesloten content van derden te tonen (bijvoorbeeld video's), vragen we je toestemming. Via ingesloten content kunnen derde partijen diensten leveren en verbeteren, bezoekersstatistieken bijhouden, gepersonaliseerde content tonen, gerichte advertenties tonen en gebruikersprofielen opbouwen. Hiervoor worden apparaatgegevens, IP-adres, geolocatie en surfgedrag vastgelegd.

Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Sluiten

Toestemming beheren

Hieronder kun je per doeleinde of partij toestemming geven of intrekken. Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Functioneel en analytisch

Deze cookies zijn noodzakelijk voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie. Meer details

janee

    Relevantere advertenties

    Dit beperkt het aantal keer dat dezelfde advertentie getoond wordt (frequency capping) en maakt het mogelijk om binnen Tweakers contextuele advertenties te tonen op basis van pagina's die je hebt bezocht. Meer details

    Tweakers genereert een willekeurige unieke code als identifier. Deze data wordt niet gedeeld met adverteerders of andere derde partijen en je kunt niet buiten Tweakers gevolgd worden. Indien je bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je account. Indien je niet bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je sessie die maximaal 4 maanden actief blijft. Je kunt deze toestemming te allen tijde intrekken.

    Ingesloten content van derden

    Deze cookies kunnen door derde partijen geplaatst worden via ingesloten content. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie over de verwerkingsdoeleinden. Meer details

    janee