Samsung stopt met het nastreven van een verkoopverbod van Apple-producten in Nederland en andere Europese landen vanwege het gebruik van standaardessentiële patenten. Dat heeft de fabrikant bekendgemaakt. Het lijkt er niet op dat beide bedrijven tot overeenkomst zijn gekomen.
In een statement, dat als eerste door persbureau Bloomberg is gepubliceerd, stelt Samsung dat het bedrijf liever met Apple concurreert op het gebied van telefoons dan in de rechtszaal. "In die geest hebben wij besloten te stoppen met de rechtszaken tegen Apple (...) in het belang van keuze voor de consument." Ook Tweakers heeft het korte statement van Samsung ontvangen. Daaruit blijkt dat Samsung niet stopt met de rechtszaken, maar alleen geen verkoopverbod meer nastreeft.
De rechtszaken draaiden om technologie die Apple gebruikt in iPads en iPhones en die door Samsung is gepatenteerd. Deze patenten hebben betrekking op 'standaard-essentiële' zaken zoals een dataverbinding via 3g: zonder gebruik te maken van deze gepatenteerde technieken zou het maken van een werkende smartphone zo goed als onmogelijk zijn. Daarom moet een bedrijf met dergelijke patenten een licentie geven op basis van het frand-principe: fair, reasonable and non-discriminating; Samsung mag dus aan Apple geen hogere licentiekosten vragen dan aan bijvoorbeeld Nokia.
Apple heeft nog niet gereageerd op de stap van Samsung, waardoor onbekend is of dit een eerste stap is op weg naar het staken van de juridische strijd. De Zuid-Koreaanse fabrikant is onderwerp van onderzoek vanwege de rechtszaken: de Europese Commissie zou het bedrijf verdenken van misbruik van zijn patenten. De aanklachten waren door Samsung ingediend in Nederland, Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Italië.
Update 14:32: Oorspronkelijk stond in dit artikel dat Samsung zou stoppen met de rechtszaken, maar dat bleek een onjuiste interpretatie van het statement; daarin staat alleen dat 'our injunction requests', verzoeken voor verkoopverboden, worden teruggetrokken.