Nokia heeft zijn goedkoopste model met Windows Phone in de Lumia-lijn gepresenteerd. De Lumia 510 heeft een 4"-scherm met een resolutie van 800x480 pixels, draait op een verouderde Snapdragon S1-soc en heeft een adviesprijs die in Nederland zou neerkomen op ongeveer 180 euro.
De telefoon lijkt echter vooralsnog niet naar Nederland te komen; Nokia heeft de release aangekondigd voor China, India, Latijns-Amerika en delen van Azië. De telefoon heeft een 4"-lcd, groter dan de 3,7"-schermen van de Lumia 800, Lumia 710 en Lumia 610. De resolutie is wel dezelfde als die van de voorgaande Lumia's: 800x480 pixels.
De telefoon draait op een Snapdragon S1-soc van Qualcomm, vermoedelijk dezelfde MSM7227 als die in de Lumia 610. De kloksnelheid is 800MHz. De telefoon komt volgende maand uit met Windows Phone 7.5, maar krijgt op een niet nader genoemd, later moment een update naar versie 7.8. De telefoon zal nooit Windows Phone 8 draaien, de nieuwe versie van Microsofts mobiele besturingssysteem, die volgende week officieel moet verschijnen.
De Lumia 510 komt vermoedelijk niet naar Nederland of België; de prijzen van de Lumia 710 en 610 zijn beide al gezakt tot onder de 200 euro, waardoor Nokia de prijs van de Lumia 510 tot ver onder de huidige adviesprijs zou moeten laten zakken. Bovendien komt hier later dit jaar het duo Windows Phone 8-toestellen uit: de Lumia 920 en Lumia 820.